Setari Cookie-uri

Cum e casnicia de fapt?

EU sunt cu un baiat de 1 an si 10 luni si el isi deschide sufletul in fata mea, facem sex nebun si mereu gasim ceva nou..s-a intamplat sa nu mearga, darasta numaid aca faecam sex cand unul din noi era suparat pe celalat.Discutam problema si apoi incercam iar..si deseori ama vut orgasmuri multiple si el se simtea minunat. Eu dntotdeauna am crezut ca iubita perfecta face cat o amanta si chia mai mult, dar niciodata nu m-am gandit sa imi asum riscul casatoriei, ca o vad ca o condamnare catre sferinta. El in schimb imi spune intruna ca vrea sa isi petreaca restul vietii cu mine, face glumite in legatura cu copii si tot felul de lucruri deseori a vorbit serios..daca eu caut despartirea el se enerveaza, tipa si apoi se duce intr-un colt al camerei si sa asa si o ora cu capul in maini fara sa zica nimic..daca ii dau mainile la o parte ii vad fata plina de lacrimi..M-am mutat deja cu el si desigur..ca femeie mereu gasesc ceva de reprosat..el inghite fiecare repros, ma intelege nu ma acuzaface mai bine, facem impreuna mai bine..ii si gates c si restul..il iubesc, dar numai cand aud de casatorie imi vine sa plang..prietenii lui deja il intreaba cu"ce-ti mai face nevasta?" si eu atunci ma cert cu eis a nu imi mai spuna asa, ca sunt iubita lui....Cel mai rau e ca deseori ma surprind visandla o viata inc are el ar fi sotul meu, poate chiar tatal unui bebelus si atunci ma simt fericita, stiu ca daca m-ar cere, nu l-as putea refuza, dar probabil eu as fugi de la altar in lacrimi.Odata ne plimbam prin bucuresti la 12 noapea si ne-am certat , el a zis ca prefera asa ne despartim decat sa n-am incredere in el si atunci am plecat si i-am zis sa nu ma urmareasca.M-am ascuns de el si ma duceam spre casa , insa el tot ma gasit. Era extrem de speriat pentru mine, mi-a zis ca m-a cautat alergand si ca a intrebat pe toata lumea daca m-a vazut , pana i-a arata un batranel unde sunt. Incet-incet el ma asigura de seriozitatea lui si de iubirea lui , si fix acum cand ma gandeam sa ma schimb am dat de"amanta ideala", reteta catre o casnicie esuata in 3 pasi.Nu mai stiu ce sa cred, oare toti barbatii vor una? Si uimitor, numai decei casatoriti aud asa ceva, de restul inseala si apoi o lasa pe primaMi-e teama ca daca elatia continua si vom ajunge la acel pas ,cum e normal sa evolueze o relatie.asta va insemna sfarsitul.Voi deveni sotie, gospodina, cu tava de placinte in mana si cu lacrimi in ochi stiind ca el isi urmeaza inima sau instinctele sexuale cu altcineva, ne certam pe facturi si vorbind numai despre ce incaltaminte mai au nevoie copii..sexul monoton, eu gandindu-ma la vreun actor faimos, el la vreo pitipoanca , el imbatandu-se ca are o viata de rahat si eu manacand si ingarsandu-ma incercand sa fac fata Personal, mereu fetele care visau la casatorie mi se pareau prostute, dar n-as accepta sa fiu amanta sau sa fur barbatul alteia, insa mi se pare mai sigur sa fiu doar iubita . As vrea sa stiu ce sa fac, vreau ca baetii sa imi raspunda in special, voi stiti mai bn ce vreti.
kudika049852
Postat pe 20 Martie 2011 14:21
Asta-i descrierea familiei in care ai crescut tu?
O femeie cu o tava de placinte, grasa si urata?
mda.........atunci nu te marita, vizeaza ca vei fii tot tanara si frumoasa si ca vor fugi barbatii dupa tine......
Scuza-ma, dar la o asftfel de mentalitate, n-am ce " sfaturi" sa-ti dau...pass.
stem_29
Postat pe 20 Martie 2011 14:28
Eu am impresia ca chit ca sunt tanara si frumoasa tot aceleasi lucruri se intampla.Chiar si bunaciunea bunaciunilor de tipa e parasita/inselata sau nu e de ajuns pentru un barbat. Oricum am un metabolism care nu imi permite sa ma ingras deocamdata. Cine nu vrea sa fie frumoasa si tanara chiar si la 40 de ani? Dar dupa ce ai facut si un copil, visele se spulbera
kudika049852
Postat pe 20 Martie 2011 14:34
De la: kudika049852, la data 2011-03-20 14:34:14Eu am impresia ca chit ca sunt tanara si frumoasa tot aceleasi lucruri se intampla.Chiar si bunaciunea bunaciunilor de tipa e parasita/inselata sau nu e de ajuns pentru un barbat. Oricum am un metabolism care nu imi permite sa ma ingras deocamdata. Cine nu vrea sa fie frumoasa si tanara chiar si la 40 de ani? Dar dupa ce ai facut si un copil, visele se spulbera


Serios?!
Cine ti-a spus asa ceva?
Mama ta-i cat usa?
Scuza-ma dar chiar nu inteleg ce vrei sa zici.....
Eu am 42 de ani, 1.60 si 55 kg.........inca alerg, ma mentin, am o fiica de 18 ani.
Umblu in fuste peste genunchi, pantaloni fin mulati, nu vulgar.......
Cand am ramas insarcinata am pus pe mine 12 kg, dupa, am facut sport sa dau jos tot ce nu-mi placea.
Eu nu inteleg cine va baga voua in cap asemenea magarii, ce mame va cresc sau ce prieteni va alegeti.
Gata.........eu nu mai scriu nimic referitor la acest subiect.
stem_29
Postat pe 20 Martie 2011 14:39
De la: kudika049852, la data 2011-03-20 14:34:14Eu am impresia ca chit ca sunt tanara si frumoasa tot aceleasi lucruri se intampla.Chiar si bunaciunea bunaciunilor de tipa e parasita/inselata sau nu e de ajuns pentru un barbat. Oricum am un metabolism care nu imi permite sa ma ingras deocamdata. Cine nu vrea sa fie frumoasa si tanara chiar si la 40 de ani? Dar dupa ce ai facut si un copil, visele se spulbera


nu esti pentru maritat inca,mai copilareste cat simti nevoia
Ame_ly
Postat pe 20 Martie 2011 14:42
Daca sta in natura barbatului sa strice o casatorie prin inselat si sa isi bata joc de iubire fix cand are cele mai mare consecinte, de ce mai stau dupa fundul nostru in genunchi cu inelul in mana?
kudika049852
Postat pe 20 Martie 2011 15:31
Imi place felul in care gandsti..
kudika049852
Postat pe 20 Martie 2011 17:13
De la: kudika049852, la data 2011-03-20 14:21:05EU sunt cu un baiat de 1 an si 10 luni si el isi deschide sufletul in fata mea, facem sex nebun si mereu gasim ceva nou..s-a intamplat sa nu mearga, darasta numaid aca faecam sex cand unul din noi era suparat pe celalat.Discutam problema si apoi incercam iar..si deseori ama vut orgasmuri multiple si el se simtea minunat. Eu dntotdeauna am crezut ca iubita perfecta face cat o amanta si chia mai mult, dar niciodata nu m-am gandit sa imi asum riscul casatoriei, ca o vad ca o condamnare catre sferinta. El in schimb imi spune intruna ca vrea sa isi petreaca restul vietii cu mine, face glumite in legatura cu copii si tot felul de lucruri deseori a vorbit serios..daca eu caut despartirea el se enerveaza, tipa si apoi se duce intr-un colt al camerei si sa asa si o ora cu capul in maini fara sa zica nimic..daca ii dau mainile la o parte ii vad fata plina de lacrimi..M-am mutat deja cu el si desigur..ca femeie mereu gasesc ceva de reprosat..el inghite fiecare repros, ma intelege nu ma acuzaface mai bine, facem impreuna mai bine..ii si gates c si restul..il iubesc, dar numai cand aud de casatorie imi vine sa plang..prietenii lui deja il intreaba cu"ce-ti mai face nevasta?" si eu atunci ma cert cu eis a nu imi mai spuna asa, ca sunt iubita lui....Cel mai rau e ca deseori ma surprind visandla o viata inc are el ar fi sotul meu, poate chiar tatal unui bebelus si atunci ma simt fericita, stiu ca daca m-ar cere, nu l-as putea refuza, dar probabil eu as fugi de la altar in lacrimi.Odata ne plimbam prin bucuresti la 12 noapea si ne-am certat , el a zis ca prefera asa ne despartim decat sa n-am incredere in el si atunci am plecat si i-am zis sa nu ma urmareasca.M-am ascuns de el si ma duceam spre casa , insa el tot ma gasit. Era extrem de speriat pentru mine, mi-a zis ca m-a cautat alergand si ca a intrebat pe toata lumea daca m-a vazut , pana i-a arata un batranel unde sunt. Incet-incet el ma asigura de seriozitatea lui si de iubirea lui , si fix acum cand ma gandeam sa ma schimb am dat de"amanta ideala", reteta catre o casnicie esuata in 3 pasi.Nu mai stiu ce sa cred, oare toti barbatii vor una? Si uimitor, numai decei casatoriti aud asa ceva, de restul inseala si apoi o lasa pe primaMi-e teama ca daca elatia continua si vom ajunge la acel pas ,cum e normal sa evolueze o relatie.asta va insemna sfarsitul.Voi deveni sotie, gospodina, cu tava de placinte in mana si cu lacrimi in ochi stiind ca el isi urmeaza inima sau instinctele sexuale cu altcineva, ne certam pe facturi si vorbind numai despre ce incaltaminte mai au nevoie copii..sexul monoton, eu gandindu-ma la vreun actor faimos, el la vreo pitipoanca , el imbatandu-se ca are o viata de rahat si eu manacand si ingarsandu-ma incercand sa fac fata Personal, mereu fetele care visau la casatorie mi se pareau prostute, dar n-as accepta sa fiu amanta sau sa fur barbatul alteia, insa mi se pare mai sigur sa fiu doar iubita . As vrea sa stiu ce sa fac, vreau ca baetii sa imi raspunda in special, voi stiti mai bn ce vreti.


altele vor sa se marite de la 13,14ani si tu..............

Voi acum stati sub acelasi acoperis,nu?
Poi,care e problema? Tot un fel de maritat se cheama ,chiar daca va leaga sau nu un act.

dati-mi peretele cel mai dur
Valy90
Postat pe 20 Martie 2011 20:45
De la: kudika049852, la data 2011-03-20 14:34:14Cine nu vrea sa fie frumoasa si tanara chiar si la 40 de ani? Dar dupa ce ai facut si un copil, visele se spulbera

io!!!!!
acu' serios...e mai bine sa fiti sex buddies?...ca vad ca doar la sex iti sta capul
miss_darine
Postat pe 20 Martie 2011 20:57
pe el nu-l deranjeaza asta
kudika049852
Postat pe 20 Martie 2011 22:45
e si asta o idee, dar nu neaparat , ca e o garsoniera inchiriata, nu o casuta a noastra
kudika049852
Postat pe 20 Martie 2011 22:49
Casatoria poate fi si cum spui tu si altfel si altfel si altfel...dar niciodata cum ne-o imaginam.
Daca stiti sa mentineti sexul ala de care vb tu,daca stiti sa va iubiti frumos fara sa lasati facturile si copii sa va afecteze sentimentele atunci casatoria poate sa fie frumoasa. Daca TU iti imaginezi standard ca vei fi grasa si clar cu tava de placinte in mana este o imagine a ce vezi tu acs la tine,sau ce ai vazut in jurul tau dar poate fi altfel. De exemplu ,daca tu dupa ce te casatoresti uiti de tine cu gandul ca esti maritata si gata ,clar ca isi va satisface nevoile pe unde apuca,daca tu dupa nastere te dedici 100% celui mic clar ca pot schimba lucrurile... Se stie ca un copil necesita timp,rabdare etc etc.. dar nu trebuie sa uiti cu cine l-ai facut .adica sotul tau , trebuie sa iti reamintesti ca defapt voi 2 ati fost inainte de bebe si asta nu trebuie sa se schimbe... daca te mariti cu gandul ca vei esua,draga mea nu o face.
Brunette_25
Postat pe 10 Mai 2011 22:17
De la: kudika049852, la data 2011-03-20 14:21:05EU sunt cu un baiat de 1 an si 10 luni si el isi deschide sufletul in fata mea, facem sex nebun si mereu gasim ceva nou..s-a intamplat sa nu mearga, darasta numaid aca faecam sex cand unul din noi era suparat pe celalat.Discutam problema si apoi incercam iar..si deseori ama vut orgasmuri multiple si el se simtea minunat. Eu dntotdeauna am crezut ca iubita perfecta face cat o amanta si chia mai mult, dar niciodata nu m-am gandit sa imi asum riscul casatoriei, ca o vad ca o condamnare catre sferinta. El in schimb imi spune intruna ca vrea sa isi petreaca restul vietii cu mine, face glumite in legatura cu copii si tot felul de lucruri deseori a vorbit serios..daca eu caut despartirea el se enerveaza, tipa si apoi se duce intr-un colt al camerei si sa asa si o ora cu capul in maini fara sa zica nimic..daca ii dau mainile la o parte ii vad fata plina de lacrimi..M-am mutat deja cu el si desigur..ca femeie mereu gasesc ceva de reprosat..el inghite fiecare repros, ma intelege nu ma acuzaface mai bine, facem impreuna mai bine..ii si gates c si restul..il iubesc, dar numai cand aud de casatorie imi vine sa plang..prietenii lui deja il intreaba cu"ce-ti mai face nevasta?" si eu atunci ma cert cu eis a nu imi mai spuna asa, ca sunt iubita lui....Cel mai rau e ca deseori ma surprind visandla o viata inc are el ar fi sotul meu, poate chiar tatal unui bebelus si atunci ma simt fericita, stiu ca daca m-ar cere, nu l-as putea refuza, dar probabil eu as fugi de la altar in lacrimi.Odata ne plimbam prin bucuresti la 12 noapea si ne-am certat , el a zis ca prefera asa ne despartim decat sa n-am incredere in el si atunci am plecat si i-am zis sa nu ma urmareasca.M-am ascuns de el si ma duceam spre casa , insa el tot ma gasit. Era extrem de speriat pentru mine, mi-a zis ca m-a cautat alergand si ca a intrebat pe toata lumea daca m-a vazut , pana i-a arata un batranel unde sunt. Incet-incet el ma asigura de seriozitatea lui si de iubirea lui , si fix acum cand ma gandeam sa ma schimb am dat de"amanta ideala", reteta catre o casnicie esuata in 3 pasi.Nu mai stiu ce sa cred, oare toti barbatii vor una? Si uimitor, numai decei casatoriti aud asa ceva, de restul inseala si apoi o lasa pe primaMi-e teama ca daca elatia continua si vom ajunge la acel pas ,cum e normal sa evolueze o relatie.asta va insemna sfarsitul.Voi deveni sotie, gospodina, cu tava de placinte in mana si cu lacrimi in ochi stiind ca el isi urmeaza inima sau instinctele sexuale cu altcineva, ne certam pe facturi si vorbind numai despre ce incaltaminte mai au nevoie copii..sexul monoton, eu gandindu-ma la vreun actor faimos, el la vreo pitipoanca , el imbatandu-se ca are o viata de rahat si eu manacand si ingarsandu-ma incercand sa fac fata Personal, mereu fetele care visau la casatorie mi se pareau prostute, dar n-as accepta sa fiu amanta sau sa fur barbatul alteia, insa mi se pare mai sigur sa fiu doar iubita . As vrea sa stiu ce sa fac, vreau ca baetii sa imi raspunda in special, voi stiti mai bn ce vreti.








... mamitzo ... cred ca te evaluezi mult prea mult ... de fapt VISEZI ... ca majoritatea din tzara asta ... zi mersi daca gasesti unul care sa nu iti dea pumni in gura dupa prima luna, sau care sa nu te tina numai pe anticonceptionale ca sa nu ii faci vreun copil, sa nu te insele cind o sa fii insarcinata si sa iti reproseze ca ti s-au lasat sinii sau care sa iti rida in fatza cind vine cu vecina cu masina in timp ce tu vii cu tramvaiul ... sa zici mersi daca iti apreciaza tava de placinte (asta daca o sa fii vreodata in stare sa faci), suncile de pe burta si nasul borcanat ... lasa actorii in pace ca au si ei aceleasi probleme ... trezireaaaaa ...

marco918
Postat pe 10 Mai 2011 22:35
De la: Brunette_25, la data 2011-05-10 22:17:43Casatoria poate fi si cum spui tu si altfel si altfel si altfel...dar niciodata cum ne-o imaginam.
Daca stiti sa mentineti sexul ala de care vb tu,daca stiti sa va iubiti frumos fara sa lasati facturile si copii sa va afecteze sentimentele atunci casatoria poate sa fie frumoasa. Daca TU iti imaginezi standard ca vei fi grasa si clar cu tava de placinte in mana este o imagine a ce vezi tu acs la tine,sau ce ai vazut in jurul tau dar poate fi altfel. De exemplu ,daca tu dupa ce te casatoresti uiti de tine cu gandul ca esti maritata si gata ,clar ca isi va satisface nevoile pe unde apuca,daca tu dupa nastere te dedici 100% celui mic clar ca pot schimba lucrurile... Se stie ca un copil necesita timp,rabdare etc etc.. dar nu trebuie sa uiti cu cine l-ai facut .adica sotul tau , trebuie sa iti reamintesti ca defapt voi 2 ati fost inainte de bebe si asta nu trebuie sa se schimbe... daca te mariti cu gandul ca vei esua,draga mea nu o face.







... ba da numai sex aveti in cap ... o sa va treaca dupa ce mai cresteti ... pe colo sau pe dincolo ...
marco918
Postat pe 10 Mai 2011 22:37
De la: marco918, la data 2011-05-10 22:37:05
De la: Brunette_25, la data 2011-05-10 22:17:43Casatoria poate fi si cum spui tu si altfel si altfel si altfel...dar niciodata cum ne-o imaginam.
Daca stiti sa mentineti sexul ala de care vb tu,daca stiti sa va iubiti frumos fara sa lasati facturile si copii sa va afecteze sentimentele atunci casatoria poate sa fie frumoasa. Daca TU iti imaginezi standard ca vei fi grasa si clar cu tava de placinte in mana este o imagine a ce vezi tu acs la tine,sau ce ai vazut in jurul tau dar poate fi altfel. De exemplu ,daca tu dupa ce te casatoresti uiti de tine cu gandul ca esti maritata si gata ,clar ca isi va satisface nevoile pe unde apuca,daca tu dupa nastere te dedici 100% celui mic clar ca pot schimba lucrurile... Se stie ca un copil necesita timp,rabdare etc etc.. dar nu trebuie sa uiti cu cine l-ai facut .adica sotul tau , trebuie sa iti reamintesti ca defapt voi 2 ati fost inainte de bebe si asta nu trebuie sa se schimbe... daca te mariti cu gandul ca vei esua,draga mea nu o face.







... ba da numai sex aveti in cap ... o sa va treaca dupa ce mai cresteti ... pe colo sau pe dincolo ...


Eu spuneam de acel sex despre care vb ea..ce intelegi tu??...pt ca se teme ca va fi inselata..tu ori citesti cu rabdare,ori printre randuri ??
Brunette_25
Postat pe 10 Mai 2011 22:40
Ce problema ai tu cu casatoria?
Esti foarte paranoica..pentru ca din moment ce stati impreuna..va mai trebuie un act si sunteti casatoriti.Ai relatia perfecta si tu cam ii dai cu piciorul la crizele tale.. gen: "ce face nevasta?" Care i-a spus-o prietenii.
A fost o gluma femeie!! ce o iei asa in rau?
Pana la urma urmei toate trecem prin asta.De ce ti se pare atat de rau?
Te iubeste si te vrea.Care ii problema ta? Poate o sa ajungeti peste 50 de ani la fel de indragostit.De ce trebuie sa te gandesti la ce e mai rau si sa presupui cum va fi viitorul tau?
Nu ai de unde sa sti ce se poate intampla..
Sfatul meu.nu mai exagera si traieste din plin momentele petrecute cu el pentru ca te adora..si tu ..nu stiu.
Parinti tai au avut o relatia nefericita si asa cum ai presupus ca va fi a ta? Poate de aici se trage..sau din persoane apropriate.
Nu te mai framanta si nu te gandi la viitor pentru ca nu ai de unde sa sti cum va fi.
bafta. si las-o mai moale pentru ca intr-o zi se poate satura si atunci o sa iti plangi de mila. Il ai sub papuc si faci ce vrei din el si tot nu iti convine..ai grija ..
Orice fata si-ar dori relatia ta..numa tie nu iti convine:d
i_deiutsa
Postat pe 31 Iulie 2011 18:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un sfat va rog.... cei smecheri sa se abtina..... 31 De la: kudika421339 21 Noiembrie 2011 20:35
HELP!! SFATURI PTR CUNUNIE 12 De la: Diana_2187 4 Septembrie 2009 15:25
o mare dilema 20 De la: kudika108415 5 August 2013 02:05
ce sa fac.???????????????/ 19 De la: cristiana_cris 20 Octombrie 2009 12:29
dupa 9 ani 96 De la: Liviu1978 31 August 2014 19:08