Setari Cookie-uri

o iubire imposibila

Ne-am indragostit unul de altul fara sa facem nimic, pur si simplu s-a intamplat, ma refer la mine si la seful meu. Sa nu se inteleaga gresit, el are 26 de ani si eu 23, ca de multe ori sefii sunt ai mai pe la 50 si ceva in sus.Avem 2 luni de cand continuam aceasta poveste pe car sincer nu o regret deloc si ma gandesc cu groaza cand stiu ca el peste 2 saptamani se insoara. Are o relatie de 3 ani cu o fata pe care sincer nu o iubeste si se insoara doar pt ca e e insarcinata si nu a mai putut avorta, deci l-a legat bine, iar eu am nunta la anul asa ca amandoi suntem constienti ca o sa facem o greseala pe care sunt sigura ca mai devreme sau mai tarziu o sa o regretam amandoi, dar nu putem face nimic, asa ca acum ne iubim in secret iar eu chiar as vrea ca sa rup totul, bineintekes ca el nici nu vrea sa aud , spune ca nu vrea sa ma piarda.
Astept pareri.
larevedere
Postat pe 17 Octombrie 2008 18:38
greu ,foarte greu ,de tine depinde..tu nu trebuie sa platesti pentru ce-a facut el.Doar el este responsabil ca va avea un copil...nu poti sa lasi pe cineva insarcinata daca nu ai sentimente...refa-ti viata pana nu este prea tarziu.Cand i se va naste copilul i se vor trezi si sentimentele paterne iar tu vei fi data la o parte....parerea mea...succes
miti_miau
Postat pe 17 Octombrie 2008 19:40
Sunt sigura ca i se vor trezi sentimentele paterne pt ca adora copii si isi doreste un baiat , dar chiar pe ea nu o iubeste. Mai mult, s-a gandit pt o clipa sa anuleze nunta dar nu vrea ca copilul lui sa ajunga moneda de schimb intre ei,iar eu stiu ca tot eu o sa rup relatia asta pt ca dupa el am continua asa pana la adanci batraneti, dar trebuie sa ne vedem de viata noastra cu toate ca stiu ca nimic nu o sa mai fie ca inainte, pt ca il iubesc mai mult ca orice.
larevedere
Postat pe 18 Octombrie 2008 13:12
A inchiriat pana si un apartament pt noi unde ne intalnim in fiecare zi cate 2 sau 3 ore , pt casmai mult nu putem cu toate ca amandoi ne dorim asta,nu puytem sa ne petrecem, nici macar o noapte impreuna. Nu ne-am cerut unuia altuia nimic pt ca stim ca amandoi stim ca nu putem oferi
Nu stiu ce sa fac, satu si ma gandesc si la relatia pe care o am de 8 ani de zile , dar ma gandesc si la persoana cu care am descoperit dragostea adevarata, cu care ma simt cu adevarat implinita si cineva imi spunea ca sa-mi traiesc iubirea adevarata, cu toate ca mai traziu voi plange, macar voi ramane cu amintirile.
larevedere
Postat pe 18 Octombrie 2008 13:50
stii chiar nu e complicat... stiu pe cineva care au trecut tot prin asa ceva iar singurul sfat care il dau mai departe este k dak ei vor sta impreuna pt copil copiilul va simtzi asta si mai bine se despart acum decat mai tarziu....copilul nou nascut se adapteaza dar unul copil obisnuit cu mama si tata impreuna va avea foarte mut de suferit dak ei nu se inteleg... pt binele copilului ar trebui sa se desparta... dak nu o face mai are sentimente pt ea si s-ar putea sa t raneasca sau sa nu stie ce vrea... schimbati locul de munca si vezi dak el continua sa te vrea aproape.... chiar dak ti-e frica sau nu te impaci cu idea ,testeaza-l fiindca nu e vb doar de sentimentele lui sunt ci si ale tale si ale ei si ale copilului....nu e de joaca
falling_angel22
Postat pe 17 Noiembrie 2008 21:55
Sunt curioasa...a mai trecut ceva vreme...cum mai sunteti?
2007anna32
Postat pe 9 Decembrie 2008 21:39
Ne iubim la fel de mult sau mai mult, nu am pus nici unul capat, chiar daca nu e etic nici moral ceea ce facem si suntem constienti amandoi ca nu facem bine deloc, el s-a casatorit iar noi ne continuam frumoasa noastra poveste de dragoste, iubirea noastra imposibila.
larevedere
Postat pe 10 Decembrie 2008 13:34
Imi pare foarte rau ca a trebuit sa iasa asa. Oricum el dak te iubeste si te vrea, sa te aleaga pe tine si sa se casatoreasca cu tine. Copilul nu e un motiv.Pai femeia aia dak nu si-a dorit copilul n-a auzit de contraceptie? Nu e corect sa forteze omul in halul asta. Tare ma tem ca si el vrea o familie cu ea fiind de mai mult timp impreuna dar mai vrea si o amanta tinerica care sa-l iubeasca pe cat posibil. El dak tine la tine si vrea o relatie cu tine sa-ti ofere o viata normala si nu duplicitara. Ca fiecare merita sa fie iubit si sa iubeasca si sa se simta implinit
Sincer nu prea inteleg cum vine asta: te iubesc de nu mai pot dar ma insor cu alta ca i-am facut un copil.
Multa bafta
Sa iei decizia care te avantajeaza pe tine cel mai mult
La tine trebuuie sa te gandesti in primul rand
Sa nu suferi...PUPICI
romanticbabe
Postat pe 12 Decembrie 2008 14:04
Tot ce stiu e ca il iubesc de mor si nu pot sa imi imagine zcum ar fi viata fara el, tocmai de aia nu pot sa rup aceasta relatie, Cine stie poate ca intr-o zi vom fi si noi impreuna , il voi putea avea doar pt mine.
larevedere
Postat pe 12 Decembrie 2008 14:40
DACA INTR-ADEVAR VA IUBITI, NU FACETI ACEEASI GRESEALA SA VA UNITI VIETILE ALATURI DE ALTI PARTENERI, PENTRU CA NU VETI FI TOTI 4 FERICITI, SI NICI COPII VOSTRI!
ACEESI GRESEALA A FOST SAI LA MINE, SI NU S-A MERITAT!
moniche
Postat pe 21 Decembrie 2008 17:59
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 25 Decembrie 2008 02:22
CRACIUN FERICIT !!!!
Sunt si eu in dubii, si eu am cam aceeasi problema... la mine s-a intamplat ca era casatorit deja ,din aceeasi cauza...E din ungaria, si cu toate aste ne-am indragostit, lucra aici pe atunci(anul trecut in vara)Am avut o relatie care a durat aproximativ 1 luna penru ca lucram amandoi .. la aceeasi pensiune dupa care ne-am dat demisa el a plecat inapoi in Ungaria..si timp de 4 luni am continuat aceasta iubire imposibila..prin telefon, desi stiam ca nu duce nicaieri..si se pare ca cineva a tiunut cu iubirea noastra pentru ca atat am cautat o modalitate de a fi impreuna.. pana am gasit .Din nou lucra aici la un restaurant... a venit sa lucre aici doar ca sa imi fie aproape, desi familia si copilul sunt in ungaria si ii vede o data pe luna. Locuim impreuna aici in Romania de mai bine de jumatate de an..si ne iubim mult.Insa sunt si momente grele ca acesta .. pt ca e acasa.astept si eu o minune..sa fie ok si pentru mine... Vrea sa divarteze .. insa ii mult pre greu dine cauza copilului.. VOI CE PARERE AVETI?
tzuchike
Postat pe 25 Decembrie 2008 10:36
Tucurica nu fa prostia sa te casatoresti daca ai intalnit iubirea adevarata in alta parte. si ce daca sunteti impreuna de 8 ani?? eu am facut asta,m-am casatorit cu cineva pt ca statusem impreuna 4 ani,desi iubeam fff mult pe altcineva...Unde a dus casnicia mea??la un inevitabil divort si multe alte necazuri...daca nu iubesti,nu se merita sa te mariti de dragul maritatului sau din cauza societatii in care traim.
asiral2007
Postat pe 25 Decembrie 2008 11:35
si eu am facut prostia de a ma casatorii fara sa-l iubesc, doar pentru ca eram de cativa ani impreuna. Acum e Craciunul iar eu stau singura acasa visand la un barbat pe care l-am cunoscut ulterior si de care m-am indragostit, in timp ce sotul meu a preferat sa iasa la servici (e taximetrist) decat sa-mi tina companie de sarbatori.Nici macar nu mi-a facut un cadou de sarbatori. Si doare, doare al naibii.Craciun fericit fetelor
janetomb
Postat pe 25 Decembrie 2008 17:46
poate sunt eu idealista, dar daca e vorba de dragoste adevarata intre voi doi n-ar trebui sa va mai pese de altii ci numai de voi si sa rupeti totul dar fiecare cu cel/cea cu care urmeaza sa va casatoriti din convenienta...asa ca...daca e iubire adevarata...ce dracu sa va mai intereseaza restul...?

Postat pe 25 Decembrie 2008 18:04
tucurica ; sa sti ca un copil nu te leaga de un barbat , sau un barbat nu este lagat de tine in momentul cand afla sau a aflat ca esti insarcinata , cel putzin asta este parerea mea !!!
fetitza_79
Postat pe 25 Decembrie 2008 18:08
tucurica ; sa sti ca un copil nu te leaga de un barbat , sau un barbat nu este lagat de tine in momentul cand afla sau a aflat ca esti insarcinata , cel putzin asta este parerea mea !!!
fetitza_79
Postat pe 25 Decembrie 2008 18:11
Inner Silence ; Ai perfecta dreptate !!!!!
fetitza_79
Postat pe 25 Decembrie 2008 18:12
hei, fetitza...stiu. dar nu ma crede nimeni!

Postat pe 25 Decembrie 2008 18:16
Buna,
Nu vreau sa-ti dau sfaturi.
Daca intradevar iubesti pe cineva,nimeni nu te poate constringe sa faci sau sa nu faci un anumit lucru.Parerea mea este ca cel ce iubeste cu adevarat face orice sacrificii,neconditionat.
Daca nu se vor unii destinele voastre inseamna ca unul din voi nu l-a meritat pe celalalt.
In orice caz va doresc implinirea viselor voastre.
si CRACIUN FERICIT
ROSSDA
Postat pe 25 Decembrie 2008 20:55
eu sunt noua pe aici si eu ma confrunt cu o iubire pot sa zic imposibila din cauza ca parintii nu il inghit pe prietenul meu mai bine zis nu il sufera deloc desi ne iubim de aproape doi ani el fiind divortat iar eu nu sunt divortata nu stiu ce sa mai fac in prezent el a plecat in strainatate sa lucreze si nu vine pana la pasti mai vorbim la tel dar mai rar oare sa mai sper sa se intoarca la mine sau poate l-am pierdut voi ce ziceti vreau un sfat

Postat pe 25 Decembrie 2008 22:18
De la: dana_3, la data 2008-12-25 22:18:56eu sunt noua pe aici si eu ma confrunt cu o iubire pot sa zic imposibila din cauza ca parintii nu il inghit pe prietenul meu mai bine zis nu il sufera deloc desi ne iubim de aproape doi ani el fiind divortat iar eu nu sunt divortata nu stiu ce sa mai fac in prezent el a plecat in strainatate sa lucreze si nu vine pana la pasti mai vorbim la tel dar mai rar oare sa mai sper sa se intoarca la mine sau poate l-am pierdut voi ce ziceti vreau un sfat

Noua pe acest topic vrei sa spui...
Lucia1971
Postat pe 25 Decembrie 2008 22:20
De la: moniche, la data 2008-12-21 17:59:40DACA INTR-ADEVAR VA IUBITI, NU FACETI ACEEASI GRESEALA SA VA UNITI VIETILE ALATURI DE ALTI PARTENERI, PENTRU CA NU VETI FI TOTI 4 FERICITI, SI NICI COPII VOSTRI!
ACEESI GRESEALA A FOST SAI LA MINE, SI NU S-A MERITAT!
Rosen
Postat pe 28 Decembrie 2008 14:09
vreau sa iti dau un sfat si scuza-ma ca sunt directa...inceteaza sa te mmai vezi cu acest barbat care te va face sa suferi!!!!!nu va dizorta niciodata pentru tine,daca te iubea nu se insura cu aia,pur si simplu copilul este un motiv de a se eschiva el,aud de multe ori acest motiv si ma enerveaza chiar,cum pot fi atat de nesiguri pe ei????un barbat care iubeste nu mai sta pe ganduri,alege si gata!iar el a ales sa se insoare si gata!!nu faci decat sa iti pierzi timpul visand la ceva ce nu o sa se intample never,eu am stat cu un barbat insurat doi ani aspeptand ca el sa faca ceva,sperand ca vom fi impreuna,promitandu-mi ca va divorta(ea astepta un copil)imi spunea ca ma iubeste si bla bla,si nu s-a intamplat nimic ei sunt si azi impreuna si au si copil si sunt fericiti,deci tu nu trebuie sa fii roata de rezerva,fii egoista,cauta-ti un barbat numai al tau!!!!!succes
angelblu
Postat pe 28 Decembrie 2008 16:24
Nu zic ca nu e asa... stiu cum se intampla.. de multe ori., insa cand stiu cate sacrificii o facut ca sa fie aicci in ROMANIA..(SI PRECIZEZ CA ERA CASATORIT inainte sa il stiu eu
- si doar pt ea ramasese gravida..el niciodata nu iubise cu adevarat nu cunoscuse sentimente ca cele pe care le ale cu mine..)si iiti zic.. pt ca il stiu cand minte.. are gesturi ... pe care le observ.. dar pe aceasta tema a fost sincer.. nu cunosti un om intro viate.. dar de cand il stiu am avu dreptate in cew am " citit " pe el
tzuchike
Postat pe 28 Decembrie 2008 18:29
De la: Lucia1971, la data 2008-12-25 22:20:24
De la: dana_3, la data 2008-12-25 22:18:56eu sunt noua pe aici si eu ma confrunt cu o iubire pot sa zic imposibila din cauza ca parintii nu il inghit pe prietenul meu mai bine zis nu il sufera deloc desi ne iubim de aproape doi ani el fiind divortat iar eu nu sunt divortata nu stiu ce sa mai fac in prezent el a plecat in strainatate sa lucreze si nu vine pana la pasti mai vorbim la tel dar mai rar oare sa mai sper sa se intoarca la mine sau poate l-am pierdut voi ce ziceti vreau un sfat

Noua pe acest topic vrei sa spui...
sarutama
Postat pe 28 Decembrie 2008 18:38
AMIN!

Postat pe 29 Decembrie 2008 18:06
Oare poti spune unei femei care mai are 2 luni si naste ca te-ai indragostit de altcineva si vrei sa divortezi?
Eu nu cred ca poti rani asa mai ales ca are si o sarcina cu probleme
El continua sa imi spuna in fiecare zi ca ma iubeste si ca vrea sa fie cu mine, mai mult mai in gluma mai in serios spune ca vrea sa ii fac un baietel , si eu bineinteles ca o iau in sppirit de gluma . Nici eu nu stiu ce sa mai cred si ce se va intampla cu noi sau daca stau sa ma gandesc mai bine stiu ca se va ajunge la o inevitabila despartire si o sa raman toata viata cu regretul ca nu am putu fi impreuna. POATE INTR-O VIATA URMATOARE , CINE STIE.
larevedere
Postat pe 9 Ianuarie 2009 08:54
Lasa-l pana nu e prea tarziu. Gandeste-te ca tot tu ai sa fii aia care o sa sufere la sfarsit.. Cat crezi ca o sa mai dureze relatia ta cu el? 1 an poate 2, dar mai mult nu... O sa inceapa prin a spune ca nu poate sa-si lase copilul ca e mic si tot asa.. tot felul de scuze si la urma o sa te lase de tot.... Mai bine fa tu prima pasul asta...
Diavolyta_
Postat pe 16 Ianuarie 2009 11:57
andra_ale
Postat pe 16 Ianuarie 2009 15:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
TIMPUL SFARSITULUI 20 De la: nicossia 23 Februarie 2011 18:20
need an advice :( 42 De la: Eva32 2 Iulie 2011 01:50
sotul ma inseala...un sfat, va rog! 160 De la: kudika416904 25 Mai 2015 12:45
Tamplarie,Pvc si Aluminiu... 1 De la: kudika120986 22 Februarie 2012 15:06
Am nev de parerea voastra fetelor!!!! 16 De la: valy90 21 Octombrie 2010 20:01