Setari Cookie-uri

eu...romanca....el... indian:D...ce e de facut?

hellou!as dori un sfat de la persoanele care au de a face cu religia hindusa, sau ceva de genu:P... pt ca, am un prieten cu care tin legatura de ceva vreme, dar e indian....mai clar din ahmedabad, gujuart, religia hindusa....poate cineva sa imi spuna ce inseamna asta? cum sunt ei ca persoane si ce ar fi mai ok?....nu de alta, dar lucrurile iau o altfel de intorsatura, gen...va veni in romania sa ma cunoasca iar dupa aceea vrea sa plec cu el, m-a cerut de nevasta, dar am luat-o ca pe o gluma, pt ca tinem legatura pe internet si nu e real, vrea multe lucruri pe care nu stiu daca sa le accept sau nu....complicat!...imi da-ti un sfat va rog????
stickwitu_ra
Postat pe 23 Martie 2011 12:30
De la: stickwitu_ra, la data 2011-03-23 12:30:32hellou!as dori un sfat de la persoanele care au de a face cu religia hindusa, sau ceva de genu:P... pt ca, am un prieten cu care tin legatura de ceva vreme, dar e indian....mai clar din ahmedabad, gujuart, religia hindusa....poate cineva sa imi spuna ce inseamna asta? cum sunt ei ca persoane si ce ar fi mai ok?....nu de alta, dar lucrurile iau o altfel de intorsatura, gen...va veni in romania sa ma cunoasca iar dupa aceea vrea sa plec cu el, m-a cerut de nevasta, dar am luat-o ca pe o gluma, pt ca tinem legatura pe internet si nu e real, vrea multe lucruri pe care nu stiu daca sa le accept sau nu....complicat!...imi da-ti un sfat va rog????


pentru mine India=saracie lucie, atata stiu!

de ce nu-l intrebi pe el tot ce vrei sa stii?
vitamina_c
Postat pe 23 Martie 2011 12:33
De la: vitamina_c, la data 2011-03-23 12:33:05
De la: stickwitu_ra, la data 2011-03-23 12:30:32hellou!as dori un sfat de la persoanele care au de a face cu religia hindusa, sau ceva de genu:P... pt ca, am un prieten cu care tin legatura de ceva vreme, dar e indian....mai clar din ahmedabad, gujuart, religia hindusa....poate cineva sa imi spuna ce inseamna asta? cum sunt ei ca persoane si ce ar fi mai ok?....nu de alta, dar lucrurile iau o altfel de intorsatura, gen...va veni in romania sa ma cunoasca iar dupa aceea vrea sa plec cu el, m-a cerut de nevasta, dar am luat-o ca pe o gluma, pt ca tinem legatura pe internet si nu e real, vrea multe lucruri pe care nu stiu daca sa le accept sau nu....complicat!...imi da-ti un sfat va rog????


pentru mine India=saracie lucie, atata stiu!

de ce nu-l intrebi pe el tot ce vrei sa stii?


doamna vaca e respectata mai ceva ca femeile
si jegul e in floare
Valy90
Postat pe 23 Martie 2011 12:34
De la: Valy90, la data 2011-03-23 12:34:49
De la: vitamina_c, la data 2011-03-23 12:33:05
De la: stickwitu_ra, la data 2011-03-23 12:30:32hellou!as dori un sfat de la persoanele care au de a face cu religia hindusa, sau ceva de genu:P... pt ca, am un prieten cu care tin legatura de ceva vreme, dar e indian....mai clar din ahmedabad, gujuart, religia hindusa....poate cineva sa imi spuna ce inseamna asta? cum sunt ei ca persoane si ce ar fi mai ok?....nu de alta, dar lucrurile iau o altfel de intorsatura, gen...va veni in romania sa ma cunoasca iar dupa aceea vrea sa plec cu el, m-a cerut de nevasta, dar am luat-o ca pe o gluma, pt ca tinem legatura pe internet si nu e real, vrea multe lucruri pe care nu stiu daca sa le accept sau nu....complicat!...imi da-ti un sfat va rog????


pentru mine India=saracie lucie, atata stiu!

de ce nu-l intrebi pe el tot ce vrei sa stii?


doamna vaca e respectata mai ceva ca femeile
si jegul e in floare


asa-i si pe asta cu vaca o stiam! deci sa-i spunem domnisoare ca n-ar fi ceva iesit din comun daca ar schimba-o c-o vaca!
vitamina_c
Postat pe 23 Martie 2011 12:37
De la: vitamina_c, la data 2011-03-23 12:37:18
De la: Valy90, la data 2011-03-23 12:34:49
De la: vitamina_c, la data 2011-03-23 12:33:05
De la: stickwitu_ra, la data 2011-03-23 12:30:32hellou!as dori un sfat de la persoanele care au de a face cu religia hindusa, sau ceva de genu:P... pt ca, am un prieten cu care tin legatura de ceva vreme, dar e indian....mai clar din ahmedabad, gujuart, religia hindusa....poate cineva sa imi spuna ce inseamna asta? cum sunt ei ca persoane si ce ar fi mai ok?....nu de alta, dar lucrurile iau o altfel de intorsatura, gen...va veni in romania sa ma cunoasca iar dupa aceea vrea sa plec cu el, m-a cerut de nevasta, dar am luat-o ca pe o gluma, pt ca tinem legatura pe internet si nu e real, vrea multe lucruri pe care nu stiu daca sa le accept sau nu....complicat!...imi da-ti un sfat va rog????


pentru mine India=saracie lucie, atata stiu!

de ce nu-l intrebi pe el tot ce vrei sa stii?


doamna vaca e respectata mai ceva ca femeile
si jegul e in floare


asa-i si pe asta cu vaca o stiam! deci sa-i spunem domnisoare ca n-ar fi ceva iesit din comun daca ar schimba-o c-o vaca!




Barbie30_
Postat pe 23 Martie 2011 12:43
De la: stickwitu_ra, la data 2011-03-23 12:30:32hellou!as dori un sfat de la persoanele care au de a face cu religia hindusa, sau ceva de genu:P... pt ca, am un prieten cu care tin legatura de ceva vreme, dar e indian....mai clar din ahmedabad, gujuart, religia hindusa....poate cineva sa imi spuna ce inseamna asta? cum sunt ei ca persoane si ce ar fi mai ok?....nu de alta, dar lucrurile iau o altfel de intorsatura, gen...va veni in romania sa ma cunoasca iar dupa aceea vrea sa plec cu el, m-a cerut de nevasta, dar am luat-o ca pe o gluma, pt ca tinem legatura pe internet si nu e real, vrea multe lucruri pe care nu stiu daca sa le accept sau nu....complicat!...imi da-ti un sfat va rog????


Hai mai nu te mai prosti si stai cuminte acasa la tine. Ce stiu eu despre indieni?HMMM...sunt buni la suflet dar familia lor e foarte importanta. Mai stiu, din spusele altora ca cica put in draci

Acum de ce vrei tu sa-ti schimbi radical viata? Sezi cumintica daca nu vrei probleme.
mimi_ca29
Postat pe 23 Martie 2011 12:43
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-23 12:43:56
De la: stickwitu_ra, la data 2011-03-23 12:30:32hellou!as dori un sfat de la persoanele care au de a face cu religia hindusa, sau ceva de genu:P... pt ca, am un prieten cu care tin legatura de ceva vreme, dar e indian....mai clar din ahmedabad, gujuart, religia hindusa....poate cineva sa imi spuna ce inseamna asta? cum sunt ei ca persoane si ce ar fi mai ok?....nu de alta, dar lucrurile iau o altfel de intorsatura, gen...va veni in romania sa ma cunoasca iar dupa aceea vrea sa plec cu el, m-a cerut de nevasta, dar am luat-o ca pe o gluma, pt ca tinem legatura pe internet si nu e real, vrea multe lucruri pe care nu stiu daca sa le accept sau nu....complicat!...imi da-ti un sfat va rog????


Hai mai nu te mai prosti si stai cuminte acasa la tine. Ce stiu eu despre indieni?HMMM...sunt buni la suflet dar familia lor e foarte importanta. Mai stiu, din spusele altora ca ca faica put in draci

Acum de ce vrei tu sa-ti schimbi radical viata? Sezi cumintica daca nu vrei probleme.


bunaa mimi... lasa fata sa plece in India eeeeeeee
ad__83
Postat pe 23 Martie 2011 12:54
De la: stickwitu_ra, la data 2011-03-23 12:30:32hellou!as dori un sfat de la persoanele care au de a face cu religia hindusa, sau ceva de genu:P... pt ca, am un prieten cu care tin legatura de ceva vreme, dar e indian....mai clar din ahmedabad, gujuart, religia hindusa....poate cineva sa imi spuna ce inseamna asta? cum sunt ei ca persoane si ce ar fi mai ok?....nu de alta, dar lucrurile iau o altfel de intorsatura, gen...va veni in romania sa ma cunoasca iar dupa aceea vrea sa plec cu el, m-a cerut de nevasta, dar am luat-o ca pe o gluma, pt ca tinem legatura pe internet si nu e real, vrea multe lucruri pe care nu stiu daca sa le accept sau nu....complicat!...imi da-ti un sfat va rog????


O sa-ti spun ce stiu despre ei insa, va trebui sa precizez ca, niciunul unul dintre indienii cunoscuti de mine nu traieste in India ci in Europa, ba mai mult, unii dintre ei sunt scoliti prin Anglia.
Asadar, cei pe care ii cunosc eu, nu fumeaza si nu beau alcool, nu mananca porc. Femeile se imbraca cum vor, desi majoritatea poarta costumul lor tranditional, parul tinandu-l insa descoperit.
Mie imi par usor retrasi, dar probabil avand o comunitate a lor, prefera sa nu socializeze foarte mult cu alte natii.
L-am intrebat pe unul dintre ei cum e tratata femia in India si mi-a spus ca depinde foarte mult unde locuieste, in orase mari sau intr-un satuc uitat de lume. Asta inseamna ca poate fi si bine, poate fi si rau. Una peste alta, au un trai mai bun decat femeile musulmane, au voie sa studieze, sa aiba o cariera, sa aiba pareri si nevoi proprii.
Este o tara la limita saraciei. De fapt, e foarte usor sa-ti dai seama ce popor o duce bine si ce popor o duce rau, uitandu-te la numarul emigrantilor. Si India are, slava Domnului, multi emigranti prin toata lumea.

Cat despre relatia ta, raman la parerea ca o cerere in casatorie facuta pe net, e un banc. Asteapta sa-l vezi, asteapta sa-l cunosti si asteapta sa te mai ceara o data dupa ce ai aflat TOATE raspunsurile. E de preferat sa mergi in vizita la el, nu ca sotie, sa vezi exact ce te-ar astepta acolo, decat sa te mariti in RO si apoi sa-ti plangi in pumni soarta.

ps. Nuntile la ei sunt foarte frumoase fiind atat de diferite de ceea ce stim cu totii.

rashela
Postat pe 23 Martie 2011 12:57
Mimi are foarte mare dreptate. Par niste oameni tare buni la suflet. Uneori aaveam senzatia ca sar calul prin gesturi de tandrete nefiresti, dar asa sunt ei chiar cand nu exista o relatie amoroasa.
rashela
Postat pe 23 Martie 2011 13:00
merci fetelor:*...sincer...ieri dimineata m-am cam ciondranit cu el, dintr-o prostie si din pricina faptului ca eu eram mult prea...obosita, dupa o noapte de lucru..... dar nu l-am facut sa isi iasa din pepeni:))...plus ca seara mi-a facut o surpriza nemaipomenita....a fost la ambasada ro in india sa obtina viza si mi-a aratat hartiile, acum urmeaza sa le completam impreuna si sa mearga sapt viitoare sa le duca, iar cand i le aproba urmeaza sa vina in ro sa ne cunoastem!
mai multe detalii: el lucreaza in firma tatalui sau...o fabrica de chimicale din cate am inteles, si se ocupa de resurse umane, marketing chestii de genu....nu e o persoana murdara(aviz amatorilor care spuneau ca put) din contra, mi se pare foarte elegant si in acelasi timp sic, la moda, nu are o casa saracacioasa, desi sta cu parintii, deoarece este cel mai mic copil, fratele mai mare murind intr-un accident in urma cu 3 ani, iar in urma lui au ramas 2 ingerasi, 2 baietei, care sunt foarte departe de ei, in alt oras! iar sora lui este si ea maritata in alt oras si vine doar in vizita...asa ca el a ramas cu parintii, in plus ei sunt oameni cum se cade si nu cred ca ar putea aparea probleme, dar vb aia, nu se stie niciodata:D...in plus, calatoreste foarte mult, excursii in interes personal, nu pt munca:D...
am vb cu el si despre obiceiurile lor si mi-a spus ca in cazul unei casatorii de ex, eu imi pot pastra religia nu trebuie sa trec neaparat pe religia lor:P
mi-a mai spus ca daca e nevoie se va muta el in romania, iar eu, sa nici nu calc pe pamantul lor:P....deci nu sunt atat dupa familie:P...pt ca la inceput, bagam scuze si spuneam ca eu nu voi merge acolo din cauza familiei mele, pt ca suntem prea uniti, bla bla, minciuni doar sa vad ce spune:D...e ok
in rest, e foarte calm si vb foarte frumos, e foarte romantic, iar la 25 de ani mi se pare foarte calm si cu capul pe umeri pt varsta lui:D....nu stiu, are ceva ce ma atrage, e frumusel, simpatic si foarte realist, dar ma indeparteaza cu...distanta dintre noi si faptul ca e strain, tre sa vb alta limba si nu cred ca voi rezista prea mult acolo:(...departe de ai mei si de tara mea....
stickwitu_ra
Postat pe 24 Martie 2011 11:06
in plus... i-am spus ca am studii superioare si na, as dori sa lucrez in cazul in care voi merge acolo, pt ca stiu ca la ei, femeile stau acasa si au grija de copii bla bla....mi-a spus ca e decizia mea si ma va sustine, doar sa ma gandesc bine, pt ca el ma poate tine acasa linistit, deci....nu stiu ce sa mai cred!
stickwitu_ra
Postat pe 24 Martie 2011 11:13
Fa cum vrei,pana nu vezi cu ochii tai
nu te linistesti.
Tu in ce lb.vb cu el???
Valy90
Postat pe 24 Martie 2011 11:19
De la: stickwitu_ra, la data 2011-03-24 11:13:49in plus... i-am spus ca am studii superioare si na, as dori sa lucrez in cazul in care voi merge acolo, pt ca stiu ca la ei, femeile stau acasa si au grija de copii bla bla....mi-a spus ca e decizia mea si ma va sustine, doar sa ma gandesc bine, pt ca el ma poate tine acasa linistit, deci....nu stiu ce sa mai cred!


Te duci undeva unde urla foamea in ei si tu ii spui ca ai studii superioare? Poti sa-ti iei diplomele si sa le pui pe perete in bucatarie pentru ca oricum acolo o sa stai
Barbie30_
Postat pe 24 Martie 2011 11:25
De la: Valy90, la data 2011-03-24 11:19:10Fa cum vrei,pana nu vezi cu ochii tai
nu te linistesti.
Tu in ce lb.vb cu el???


Neata Valy!
Barbie30_
Postat pe 24 Martie 2011 11:27
De la: stickwitu_ra, la data 2011-03-24 11:13:49in plus... i-am spus ca am studii superioare si na, as dori sa lucrez in cazul in care voi merge acolo, pt ca stiu ca la ei, femeile stau acasa si au grija de copii bla bla....mi-a spus ca e decizia mea si ma va sustine, doar sa ma gandesc bine, pt ca el ma poate tine acasa linistit, deci....nu stiu ce sa mai cred!


El mi-a spus, pare ca, arata aia,etc. Exista o diferenta foarte mare intre realitate si internet. Eu doar iti spun sa fii cu bagare de seama, sa fii precauta, sa nu faci compromisuri ce ti-ar putea schimba viiitorul in rau.

In legatura cu mirosul...nu am spus ca sunt nespalati, ci ca pielea lor are un miros specific.

Ai grija de tine!
mimi_ca29
Postat pe 24 Martie 2011 11:28
De la: Barbie30_, la data 2011-03-24 11:27:04
De la: Valy90, la data 2011-03-24 11:19:10Fa cum vrei,pana nu vezi cu ochii tai
nu te linistesti.
Tu in ce lb.vb cu el???


Neata Valy!


Helau Barby
Valy90
Postat pe 24 Martie 2011 11:30
Asa este, au un miros specific. Probabil ca poate fi ignorat daca iubesti persoana respectiva, habar n-am. NU pute, deci nu-i nicio nenorocire, se poate trai cu asta. O fi de la alimentatie, de la tot felul de arome ce le au prin preajma sau o fi o chestie hormonala, n-am avut curaj sa intreb asa ceva si nici nu mi se pare foarte important. Si negrii au un miros specific si-i plina lumea de cupluri alb-negru.
Daca vine el in Ro, e foarte bine. Ma refer sa va vedeti, nu sa se mute. Pe de alta parte, daca el are o situatie foarte buna acolo, acum, sa ma ierte Dumnezeu fata, dar daca nu esti milioanra in Ro, du-te si traieste bine si frumos ca nu se stie ce aduce ziua de maine (mai ales cu razboiul asta). Daca totul e ok intre voi si e exact barbatul pe care ti-l doresti, muta-te in India. In fond, stai cat iti place, nu te leaga nimeni de pamantul ala ca la arabi. Si cu siguranta vei putea profesa acolo daca ai o meserie care se cauta (adica nu contopista :) ).
rashela
Postat pe 24 Martie 2011 13:30
As vrea sa-ti mai spun ceva..mi-am adus aminte. Am discutat cu cativa indieni ( pe pet, bineinteles) si in afara de bunul simt pe care il aveau toti, stii ce mai aveau in comun? Toti spuneau ca sunt virgini. Aveau varsta cuprinsa intre 20 si 27 de ani.Probabil intelegi tu de ce am tinut sa-ti spun despre lucrul asta.. Daca vine in Romania, nu-i da "prajiturica" asa..cu un cu doua..
mimi_ca29
Postat pe 24 Martie 2011 14:10
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-24 14:10:36As vrea sa-ti mai spun ceva..mi-am adus aminte. Am discutat cu cativa indieni ( pe pet, bineinteles) si in afara de bunul simt pe care il aveau toti, stii ce mai aveau in comun? Toti spuneau ca sunt virgini. Aveau varsta cuprinsa intre 20 si 27 de ani.Probabil intelegi tu de ce am tinut sa-ti spun despre lucrul asta.. Daca vine in Romania, nu-i da "prajiturica" asa..cu un cu doua..


pe net*
mimi_ca29
Postat pe 24 Martie 2011 14:11
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-24 14:11:09
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-24 14:10:36As vrea sa-ti mai spun ceva..mi-am adus aminte. Am discutat cu cativa indieni ( pe pet, bineinteles) si in afara de bunul simt pe care il aveau toti, stii ce mai aveau in comun? Toti spuneau ca sunt virgini. Aveau varsta cuprinsa intre 20 si 27 de ani.Probabil intelegi tu de ce am tinut sa-ti spun despre lucrul asta.. Daca vine in Romania, nu-i da "prajiturica" asa..cu un cu doua..


pe net*


Mimi nu cred ca are vre o legatura daca ii da sau nu ..".prajiturica" si cred ca ea stie ce vrea sa faca deja....daca nu stie o sa o "pacaleasca" el intr un fel....
ad__83
Postat pe 24 Martie 2011 14:16
Asta cu virginitatea la cei veniti in Europa, n-am intalnit-o. Doar de arabi stiu ca sunt virgini, chiar si la 27 de ani desi, unii dintre ei, nu scapa nicio femeie, totusi. E tare incurcata treaba asta.
E foarte probabil insa ca, cei care n-au iesit deloc din India sa pastreze obiceiul asta. Nu-i nicio filosofie daca-i virgin, astia la teorie stau foarte bine. Si zau ca n-am auzit de barbat care sa faca sex cu lumina stinsa ca-i rusinos de goliciunea lui. :)

Iar deca fata noastra-i si ea virgina, sa te tii.

Aveam o colega in liceu care s-a maritat virgina cu un virgin. Si ce s-au mai chinuit in prima noapte. Nu mai stiu daca sunt impreuna sau nu.

rashela
Postat pe 24 Martie 2011 14:30
De la: rashela, la data 2011-03-24 14:30:57Asta cu virginitatea la cei veniti in Europa, n-am intalnit-o. Doar de arabi stiu ca sunt virgini, chiar si la 27 de ani desi, unii dintre ei, nu scapa nicio femeie, totusi. E tare incurcata treaba asta.
E foarte probabil insa ca, cei care n-au iesit deloc din India sa pastreze obiceiul asta. Nu-i nicio filosofie daca-i virgin, astia la teorie stau foarte bine. Si zau ca n-am auzit de barbat care sa faca sex cu lumina stinsa ca-i rusinos de goliciunea lui. :)

Iar deca fata noastra-i si ea virgina, sa te tii.

Aveam o colega in liceu care s-a maritat virgina cu un virgin. Si ce s-au mai chinuit in prima noapte. Nu mai stiu daca sunt impreuna sau nu.


Nu mai stiu daca sunt impreuna sau nu.
cum aflam?
ad__83
Postat pe 24 Martie 2011 14:32
De la: ad__83, la data 2011-03-24 14:32:49
De la: rashela, la data 2011-03-24 14:30:57Asta cu virginitatea la cei veniti in Europa, n-am intalnit-o. Doar de arabi stiu ca sunt virgini, chiar si la 27 de ani desi, unii dintre ei, nu scapa nicio femeie, totusi. E tare incurcata treaba asta.
E foarte probabil insa ca, cei care n-au iesit deloc din India sa pastreze obiceiul asta. Nu-i nicio filosofie daca-i virgin, astia la teorie stau foarte bine. Si zau ca n-am auzit de barbat care sa faca sex cu lumina stinsa ca-i rusinos de goliciunea lui. :)

Iar deca fata noastra-i si ea virgina, sa te tii.

Aveam o colega in liceu care s-a maritat virgina cu un virgin. Si ce s-au mai chinuit in prima noapte. Nu mai stiu daca sunt impreuna sau nu.


Nu mai stiu daca sunt impreuna sau nu.
cum aflam?



Eu chiar n-am cum. Nici macar nu erau din Bucuresti. :) Sa fie sanatosi, impreuna sau separat. :)
rashela
Postat pe 24 Martie 2011 14:35
De la: rashela, la data 2011-03-24 14:35:18
De la: ad__83, la data 2011-03-24 14:32:49
De la: rashela, la data 2011-03-24 14:30:57Asta cu virginitatea la cei veniti in Europa, n-am intalnit-o. Doar de arabi stiu ca sunt virgini, chiar si la 27 de ani desi, unii dintre ei, nu scapa nicio femeie, totusi. E tare incurcata treaba asta.
E foarte probabil insa ca, cei care n-au iesit deloc din India sa pastreze obiceiul asta. Nu-i nicio filosofie daca-i virgin, astia la teorie stau foarte bine. Si zau ca n-am auzit de barbat care sa faca sex cu lumina stinsa ca-i rusinos de goliciunea lui. :)

Iar deca fata noastra-i si ea virgina, sa te tii.

Aveam o colega in liceu care s-a maritat virgina cu un virgin. Si ce s-au mai chinuit in prima noapte. Nu mai stiu daca sunt impreuna sau nu.


Nu mai stiu daca sunt impreuna sau nu.
cum aflam?



Eu chiar n-am cum. Nici macar nu erau din Bucuresti. :) Sa fie sanatosi, impreuna sau separat. :)


ok...
ad__83
Postat pe 24 Martie 2011 14:36
Eu am cunoscut indieni in relatii de munca si felul lor de afi diferita foarte mult in functie de religia lor.

Cei crestini nu aveau probleme sa lucreze cot la cot cu femeile, cei hindusi da. Daca ii rugam sa faca ceva, se suparau mama-mama. Si, sunt in general, ipocriti. Rad pe la fata si te fac pe la spate.
Chestia cu igiena iarasi tine de educatie. Unii indieni erau extrem de curati, altii trebuia sa te tii de nas cand treceai pe langa ei.
Virginitatea, o da. In general se pastreaza pana la casatorie.
Stiu si de un cuplu romanca cu un indian, care desi se iubeau nespus, s-au despartit pentru ca familia lui nu o accepta pe ea, pe motiv ca nu e indiana. Se intampla des astfel de cazuri si tot des ei isi aleg familiile. Si i-a spus de nenumarate ori ca o va alege pe ea... dar nu. A zis, poti sa-mi fi iubita toata viata, dar nu sotie...
Si in general, stau intre ei, nu prea se amesteca cu alte natii.
Si sunt si indieni bogati, iarasi depinde de unde provin.
kudika_pudika
Postat pe 24 Martie 2011 15:26
De la: kudika_pudika, la data 2011-03-24 15:26:41Eu am cunoscut indieni in relatii de munca si felul lor de afi diferita foarte mult in functie de religia lor.

Cei crestini nu aveau probleme sa lucreze cot la cot cu femeile, cei hindusi da. Daca ii rugam sa faca ceva, se suparau mama-mama. Si, sunt in general, ipocriti. Rad pe la fata si te fac pe la spate.
Chestia cu igiena iarasi tine de educatie. Unii indieni erau extrem de curati, altii trebuia sa te tii de nas cand treceai pe langa ei.
Virginitatea, o da. In general se pastreaza pana la casatorie.
Stiu si de un cuplu romanca cu un indian, care desi se iubeau nespus, s-au despartit pentru ca familia lui nu o accepta pe ea, pe motiv ca nu e indiana. Se intampla des astfel de cazuri si tot des ei isi aleg familiile. Si i-a spus de nenumarate ori ca o va alege pe ea... dar nu. A zis, poti sa-mi fi iubita toata viata, dar nu sotie...
Si in general, stau intre ei, nu prea se amesteca cu alte natii.
Si sunt si indieni bogati, iarasi depinde de unde provin.


mai chiar asa de rai sunt? nu am avut placerea sa cunosc nici unu/a....
ad__83
Postat pe 24 Martie 2011 15:29
De la: stickwitu_ra, la data 2011-03-24 11:06:28nu e o persoana murdara(aviz amatorilor care spuneau ca put)

intreaba-l cum face treaba mare mai intai
kudika_pudika
Postat pe 24 Martie 2011 15:29
De la: ad__83, la data 2011-03-24 15:29:25
De la: kudika_pudika, la data 2011-03-24 15:26:41Eu am cunoscut indieni in relatii de munca si felul lor de afi diferita foarte mult in functie de religia lor.

Cei crestini nu aveau probleme sa lucreze cot la cot cu femeile, cei hindusi da. Daca ii rugam sa faca ceva, se suparau mama-mama. Si, sunt in general, ipocriti. Rad pe la fata si te fac pe la spate.
Chestia cu igiena iarasi tine de educatie. Unii indieni erau extrem de curati, altii trebuia sa te tii de nas cand treceai pe langa ei.
Virginitatea, o da. In general se pastreaza pana la casatorie.
Stiu si de un cuplu romanca cu un indian, care desi se iubeau nespus, s-au despartit pentru ca familia lui nu o accepta pe ea, pe motiv ca nu e indiana. Se intampla des astfel de cazuri si tot des ei isi aleg familiile. Si i-a spus de nenumarate ori ca o va alege pe ea... dar nu. A zis, poti sa-mi fi iubita toata viata, dar nu sotie...
Si in general, stau intre ei, nu prea se amesteca cu alte natii.
Si sunt si indieni bogati, iarasi depinde de unde provin.


mai chiar asa de rai sunt? nu am avut placerea sa cunosc nici unu/a....

Nu stiu daca sunt rai, sunt ipocriti. E ceva normal pentru ei.
M-am si imprietenit cu unul la locul de munca, dar era un indian mai "ciudat", se cam supara cand ceilalti nu vroiau sa se imprieteneasca cu alte natii si chiar el condamna natura duala a lor. Baiat super de treaba, apropo.

Ce-am mai remarcat, umbla in "turma". Un coleg a cerut liber de la munca sa se duca cu tot clanul sa ia pe unul de-al lor de la aeroport Cred ca saracu' nu putea ateriza daca nu era colegul meu acolo Pe de o parte, este bine ca sunt foarte uniti, pe de alta parte exagereaza ca in cazul acesta...
kudika_pudika
Postat pe 24 Martie 2011 15:35
De la: kudika_pudika, la data 2011-03-24 15:35:51
De la: ad__83, la data 2011-03-24 15:29:25
De la: kudika_pudika, la data 2011-03-24 15:26:41Eu am cunoscut indieni in relatii de munca si felul lor de afi diferita foarte mult in functie de religia lor.

Cei crestini nu aveau probleme sa lucreze cot la cot cu femeile, cei hindusi da. Daca ii rugam sa faca ceva, se suparau mama-mama. Si, sunt in general, ipocriti. Rad pe la fata si te fac pe la spate.
Chestia cu igiena iarasi tine de educatie. Unii indieni erau extrem de curati, altii trebuia sa te tii de nas cand treceai pe langa ei.
Virginitatea, o da. In general se pastreaza pana la casatorie.
Stiu si de un cuplu romanca cu un indian, care desi se iubeau nespus, s-au despartit pentru ca familia lui nu o accepta pe ea, pe motiv ca nu e indiana. Se intampla des astfel de cazuri si tot des ei isi aleg familiile. Si i-a spus de nenumarate ori ca o va alege pe ea... dar nu. A zis, poti sa-mi fi iubita toata viata, dar nu sotie...
Si in general, stau intre ei, nu prea se amesteca cu alte natii.
Si sunt si indieni bogati, iarasi depinde de unde provin.


mai chiar asa de rai sunt? nu am avut placerea sa cunosc nici unu/a....

Nu stiu daca sunt rai, sunt ipocriti. E ceva normal pentru ei.
M-am si imprietenit cu unul la locul de munca, dar era un indian mai "ciudat", se cam supara cand ceilalti nu vroiau sa se imprieteneasca cu alte natii si chiar el condamna natura duala a lor. Baiat super de treaba, apropo.

Ce-am mai remarcat, umbla in "turma". Un coleg a cerut liber de la munca sa se duca cu tot clanul sa ia pe unul de-al lor de la aeroport Cred ca saracu' nu putea ateriza daca nu era colegul meu acolo Pe de o parte, este bine ca sunt foarte uniti, pe de alta parte exagereaza ca in cazul acesta...


da exact daca nu exagereaza ,dar oricum nu cred ca sunt chiar asa de rai si complicati cum ii eticheteaza majoritatea...
ad__83
Postat pe 24 Martie 2011 15:37
Apropo, indienii de care vorbesc eu sunt indieni nascuti si crescuti in India si plecati la munca prin alte tari. N-am cunoscut inca, personal, unii nascuti prin tari vestice, insa stiu ca sunt diferiti.
kudika_pudika
Postat pe 24 Martie 2011 15:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
solutii pentru o relatie ce pare imposibila 3 De la: ___LL___ 8 August 2009 02:53
VI S-A INTAMPLAT VREODATA SA VA INDRAGOSTITI DE O PERSOANA DE ACELASI SEX? 57 De la: bursuka 10 August 2009 14:28
casnicie esuata-o iubire imposibila 15 De la: quantex 7 Iulie 2009 20:32
OARE SUNT IN INIMA MEA IUBIRILE A DOI BARBATI 13 De la: e_motivul 28 Iulie 2009 13:39
povestea mea de iubire a inceput sa sune cu o manea.... 13 De la: Borntobewild 30 Martie 2010 21:25