Setari Cookie-uri

eu...romanca....el... indian:D...ce e de facut?

De la: mimi_ca29, la data 2011-03-25 10:09:30
De la: roxi_berzi, la data 2011-03-25 10:02:22mdaaaa....ok!...nu am 15 ani, din moment ce am terminat o facultate:P... iar retardata nu sunt.... eventual as putea sa te consiliez pe tine, pentru ca observ ca nu stai prea bine:P....dar mna....sa spunem ca prima sedinta e gratis, de a 2-a nu stiu daca vei avea bani:P....iar natura nu accept:)))):P


Deci ai doua conturi :P De ce nu raspunzi de pe celalalt :P cred ca esti cu pluta :P si nu mai scrie "mda..." :P



mna gata...m-am logat bine acum???:))))
stickwitu_ra
Postat pe 25 Martie 2011 10:29
De la: stickwitu_ra, la data 2011-03-25 10:29:26
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-25 10:09:30
De la: roxi_berzi, la data 2011-03-25 10:02:22mdaaaa....ok!...nu am 15 ani, din moment ce am terminat o facultate:P... iar retardata nu sunt.... eventual as putea sa te consiliez pe tine, pentru ca observ ca nu stai prea bine:P....dar mna....sa spunem ca prima sedinta e gratis, de a 2-a nu stiu daca vei avea bani:P....iar natura nu accept:)))):P


Deci ai doua conturi :P De ce nu raspunzi de pe celalalt :P cred ca esti cu pluta :P si nu mai scrie "mda..." :P



mna gata...m-am logat bine acum???:))))


draga cu Ironia asta nu ajungi nici in India... fi fata isteata si pastreaza ti bunul simt macar...
ad__83
Postat pe 25 Martie 2011 10:32
chiar nu e ironie...se subintelege gresit:P...doar ca, daca sunt logata cu e-mailul pe care il folosesc frecvent si deschid kudika, sau dau refresh...imi schimba si loggin-ul...aiurea....nu e cu intentie, nici nu am observat:)))
stickwitu_ra
Postat pe 25 Martie 2011 10:39
De la: stickwitu_ra, la data 2011-03-25 10:29:26
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-25 10:09:30
De la: roxi_berzi, la data 2011-03-25 10:02:22mdaaaa....ok!...nu am 15 ani, din moment ce am terminat o facultate:P... iar retardata nu sunt.... eventual as putea sa te consiliez pe tine, pentru ca observ ca nu stai prea bine:P....dar mna....sa spunem ca prima sedinta e gratis, de a 2-a nu stiu daca vei avea bani:P....iar natura nu accept:)))):P


Deci ai doua conturi :P De ce nu raspunzi de pe celalalt :P cred ca esti cu pluta :P si nu mai scrie "mda..." :P



mna gata...m-am logat bine acum???:))))


Mie imi place Stick, roxi NU. Nu ai scris gresit sau ai papat litere. "mda" ma deranjeaza pt ca dai impresia de aroganta si ca nu iti convine ce se scrie. Dar...cel si cel mai mult ma deranjeaza :P ul. Pleaseeeeeeeeeeeeeeee, nu-l mai folosi. Vrei o limba, o ai aici" ", vrei un ras sarcastic, ai asta sau Tot ce e in exces, dauneaza.
mimi_ca29
Postat pe 25 Martie 2011 10:40
ok atunci o sa folosesc emoticoanele de aici ....desi le cunosc pe celalalte si imi e mult mai lejer
stickwitu_ra
Postat pe 25 Martie 2011 10:42
De la: stickwitu_ra, la data 2011-03-25 10:42:54ok atunci o sa folosesc emoticoanele de aici ....desi le cunosc pe celalalte si imi e mult mai lejer


in fine trecem peste........... zi ce faci azi te vezi cu familia?? cum crezi ca o sa fie??
ad__83
Postat pe 25 Martie 2011 10:44
ok ...bun subiect !
nu ma vad cu familia, pt ca stau singura si in alt oras, fata de ei!
stickwitu_ra
Postat pe 25 Martie 2011 10:53
De la: stickwitu_ra, la data 2011-03-25 10:53:16ok ...bun subiect !
nu ma vad cu familia, pt ca stau singura si in alt oras, fata de ei!


asta seara voi vb si cu parintii lui...pt prima oara...sper sa le fac impresie buna:D...si cu inca cateva neamuri de-ale lui....sper sa fie ok...sunt curioasa sa le vad fetele....cand v-or vedea ca eu sunt alba ca branza:))
nu stiu...complicat...dar sper sa fie ok!

scumpa asta ziceai tu mai devreme cu familia lui nu a ta mai...off nu ne mai intelegem
ad__83
Postat pe 25 Martie 2011 10:57
Te-am mai intrebat odata: de cat timp sunteti voi "impreuna"( pe net)? De ce te suna pe mobil daca puteti vorbi la mic pe messs? Eu nu vad relatia voastra ca fiind de viitor, tu o vezi? O sa ai de munca cu familia lui, facem pariu?
mimi_ca29
Postat pe 25 Martie 2011 11:01
De la: roxi_berzi, la data 2011-03-25 09:34:23mda...nu suntem impreuna...pt ca nu ne-am vazut nicodata face to face, doar tinem legatura pe internet si telefon....si intr-adevar nu stiu ce imi doresc:D...

Ei lasa, sunt altii la jumatatea vietii care nu stiu incotro s-o apuce. Si sunt milioane de oameni care se cunosc pe net, alearga de la un capat la altul al lumii. Uneori iese, alteori nu.
Toate intrebarile tale isi vor gasi raspuns numai cand veti sta fata in fata. Atunci o sa vezi macar ce inaltime are (asta a fost toata viata obsesia mea). :)

Stii, cred ca orice fata, chiar orice femeie neimplicata intr-o relatie, cand ajunge in momentul de a-si lega viata de un barbat, pune in balanta ceea ce traieste si ceea ce ar putea trai. Desigur, ma refer la cele care au o doza de maturitate nu la gaste. Si atunci, zic eu, daca o femeie are tot ce-i trebuie in lumea ei, in conditiile in care barbatul o completeaza, il accepta. Daca insa avem de-a face cu o femeie a carei situatie nu e tocmai roza, va alege, macar ar trebui sa aleaga, omul care ii poate schimba situatia. Da, inclusiv pe cea financiara. Pana la urma, "paine cu ceapa pe banca in parc" s-a dovedit a fi doar o vorba.
Ceea ce vreau eu sa spun este ca, de tipul asta al tau iti poate oferi mai mult decat ceea ce traiesti, atunci merita o incercare. Daca nu, nu. Nu-i mare filosofie. E doar viata.
rashela
Postat pe 25 Martie 2011 11:04
Stiti de ce par multe subiecte de pe kudika aiurea? Pentru ca omul vine si spune foarte pe scurt exact ce-l doare. Lipsesc insa, asa de multe lucruri din povestea lui, incat, atunci cand incepem sa-i punem intrebari, e nevoit sa intre in intimitatea lui (pe care nu a vrut de la inceput s-o dezvaluiasca si cu care sunt absolut de acord) si apar neclaritati. Sunt lucruri de care uneori nu-si aminteste sau nu le-a considerat importante.
Asta in cazul unui om corect care intr-adevar are chef de-o vorba buna.
rashela
Postat pe 25 Martie 2011 11:08
scuza-ma, dar sunt prea obosita si cred ca ma pun la somn:D.....da, deseara ii voi cunoaste oficial familia si chiar sunt curioasa ce fete v-or face! pt ca am vb mai devreme cu el si nu sunt de acord cu relatile la distanta si legaturi pe internet, dar pana la al avea in fata mea, mai e! nu stiu ce se v-a intampla, dar va anunnt maine dimineata, oricum bafta mie, sa fac impresie buna...sau cine stie:)))....va las, mai vb maine....ma striga patul!b'bye si merci de mesaje chiar si pt cele rautacioase:P
stickwitu_ra
Postat pe 25 Martie 2011 11:11
De la: stickwitu_ra, la data 2011-03-25 11:11:42scuza-ma, dar sunt prea obosita si cred ca ma pun la somn:D.....da, deseara ii voi cunoaste oficial familia si chiar sunt curioasa ce fete v-or face! pt ca am vb mai devreme cu el si nu sunt de acord cu relatile la distanta si legaturi pe internet, dar pana la al avea in fata mea, mai e! nu stiu ce se v-a intampla, dar va anunnt maine dimineata, oricum bafta mie, sa fac impresie buna...sau cine stie:)))....va las, mai vb maine....ma striga patul!b'bye si merci de mesaje chiar si pt cele rautacioase:P


sa nu uiti sa ne povestesti...
ad__83
Postat pe 25 Martie 2011 11:16
da...iarasi am pierdut multe:))....deci, ne cunoastem de anul trecut din vara, dar abia acum , mai bine de o luna si, am inceput sa vb mai serios, pt ca, la mine, exista o relatie, iar el a pastrat distanta:D
de ce nu folosim micr pe mess si ne sunam? pt ca... il folosim, doar ca uneori cand nu avem tangente cu internetul, el din cauza lucrului eu la fel, sau pt ca ma simte suparata din mesaje, ma suna....sau doar pur si simplu ca vrea sa imi auda vocea cand adoarme....nice oricum, e un ciudat stiu asta!
si da sunt de acord cu voi...puneti-mi intrebari si raspund...nu ma deranjeaza ca intrati in viata mea intima, nu as fi apelat la voi, daca stiam anumite raspunsuri:P...doar ca sunt prea multe de scris, si ar trebui sa fac romane;)!
stickwitu_ra
Postat pe 25 Martie 2011 11:20
o sa va povestesc logic:P:*...chiar sunt foarte curioasa si eu:))...nu stiu ce sa fac.... sa fiu fata cuminte sau sa par o nebuna:))...lui ajay, nu ii place faptul ca sunt fumatoare si considera ca 10 tigari pe zi, sunt prea multe...stau sa ma gandesc....sa imi aprind o tigara de fata cu ei sau nu....dar cred ca stau chill...macar pt prima oara:))....dupa mai vedem:D
stickwitu_ra
Postat pe 25 Martie 2011 11:23
De la: stickwitu_ra, la data 2011-03-25 08:51:19 dar ea avea alta religie si parintii ei nu erau de acord cu rel lui...

Si tu crezi ca si-au schimbat ai lui conceptiile in cativa ani? Sa fim seriosi.


Nu stiu, indian din India... cunoscut pe net.... mi-e sa nu te foloseasca pentru ceva... ca-s multi d-astia disperati dupa o viza de UK.... si altele...
kudika_pudika
Postat pe 25 Martie 2011 11:24
na gata....soooomn....altfel nu o sa apuc sa ii cunosc deseara pe "socrii".....va pup, mai vb maine dimi:P
stickwitu_ra
Postat pe 25 Martie 2011 11:25
De la: stickwitu_ra, la data 2011-03-25 11:23:40o sa va povestesc logic:P:*...chiar sunt foarte curioasa si eu:))...nu stiu ce sa fac.... sa fiu fata cuminte sau sa par o nebuna:))...lui ajay, nu ii place faptul ca sunt fumatoare si considera ca 10 tigari pe zi, sunt prea multe...stau sa ma gandesc....sa imi aprind o tigara de fata cu ei sau nu....dar cred ca stau chill...macar pt prima oara:))....dupa mai vedem:D



eu zic sa fi cuminte azi ca e prima zi abtinete si tu
ad__83
Postat pe 25 Martie 2011 11:25
De la: stickwitu_ra, la data 2011-03-25 11:20:25da...iarasi am pierdut multe:))....deci, ne cunoastem de anul trecut din vara, dar abia acum , mai bine de o luna si, am inceput sa vb mai serios, pt ca, la mine, exista o relatie, iar el a pastrat distanta:D
de ce nu folosim micr pe mess si ne sunam? pt ca... il folosim, doar ca uneori cand nu avem tangente cu internetul, el din cauza lucrului eu la fel, sau pt ca ma simte suparata din mesaje, ma suna....sau doar pur si simplu ca vrea sa imi auda vocea cand adoarme....nice oricum, e un ciudat stiu asta!
si da sunt de acord cu voi...puneti-mi intrebari si raspund...nu ma deranjeaza ca intrati in viata mea intima, nu as fi apelat la voi, daca stiam anumite raspunsuri:P...doar ca sunt prea multe de scris, si ar trebui sa fac romane;)!


Nu-i problem, tu scrie ca noua ne place sa citim. Sunteti impreuna de o luna si va ganditi la casatorie? heheh...
mimi_ca29
Postat pe 25 Martie 2011 11:26
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-25 10:40:11
De la: stickwitu_ra, la data 2011-03-25 10:29:26
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-25 10:09:30
De la: roxi_berzi, la data 2011-03-25 10:02:22mdaaaa....ok!...nu am 15 ani, din moment ce am terminat o facultate:P... iar retardata nu sunt.... eventual as putea sa te consiliez pe tine, pentru ca observ ca nu stai prea bine:P....dar mna....sa spunem ca prima sedinta e gratis, de a 2-a nu stiu daca vei avea bani:P....iar natura nu accept:)))):P


Deci ai doua conturi :P De ce nu raspunzi de pe celalalt :P cred ca esti cu pluta :P si nu mai scrie "mda..." :P



mna gata...m-am logat bine acum???:))))


Mie imi place Stick, roxi NU. Nu ai scris gresit sau ai papat litere. "mda" ma deranjeaza pt ca dai impresia de aroganta si ca nu iti convine ce se scrie. Dar...cel si cel mai mult ma deranjeaza :P ul. Pleaseeeeeeeeeeeeeeee, nu-l mai folosi. Vrei o limba, o ai aici" ", vrei un ras sarcastic, ai asta sau Tot ce e in exces, dauneaza.

:p
kudika_pudika
Postat pe 25 Martie 2011 11:27
De la: stickwitu_ra, la data 2011-03-25 11:23:40o sa va povestesc logic:P:*...chiar sunt foarte curioasa si eu:))...nu stiu ce sa fac.... sa fiu fata cuminte sau sa par o nebuna:))...lui ajay, nu ii place faptul ca sunt fumatoare si considera ca 10 tigari pe zi, sunt prea multe...stau sa ma gandesc....sa imi aprind o tigara de fata cu ei sau nu....dar cred ca stau chill...macar pt prima oara:))....dupa mai vedem:D


Eiiii, vezi cum ies la suprafata lucrurile? Deja te-a atentionat ca fumezi prea mult. Daca te vad parintii lui ca fumezi...nici nu vreau sa-mi imaginez cum vor reactiona. Eu, incapatanata cum sunt, le-as face in ciuda si i-as provoca putin. Trebuie sa fii acceptata si cu bune si cu rele..nu e bine nici sa te ascunzi si nici sa faci compromisuri.
mimi_ca29
Postat pe 25 Martie 2011 11:31
De la: kudika_pudika, la data 2011-03-25 11:24:06
De la: stickwitu_ra, la data 2011-03-25 08:51:19 dar ea avea alta religie si parintii ei nu erau de acord cu rel lui...

Si tu crezi ca si-au schimbat ai lui conceptiile in cativa ani? Sa fim seriosi.

Dang mi-a dat error, parintii ei, nu ai lui, sorry
kudika_pudika
Postat pe 25 Martie 2011 11:34
De la: kudika_pudika, la data 2011-03-25 11:27:35
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-25 10:40:11
De la: stickwitu_ra, la data 2011-03-25 10:29:26
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-25 10:09:30
De la: roxi_berzi, la data 2011-03-25 10:02:22mdaaaa....ok!...nu am 15 ani, din moment ce am terminat o facultate:P... iar retardata nu sunt.... eventual as putea sa te consiliez pe tine, pentru ca observ ca nu stai prea bine:P....dar mna....sa spunem ca prima sedinta e gratis, de a 2-a nu stiu daca vei avea bani:P....iar natura nu accept:)))):P


Deci ai doua conturi :P De ce nu raspunzi de pe celalalt :P cred ca esti cu pluta :P si nu mai scrie "mda..." :P



mna gata...m-am logat bine acum???:))))


Mie imi place Stick, roxi NU. Nu ai scris gresit sau ai papat litere. "mda" ma deranjeaza pt ca dai impresia de aroganta si ca nu iti convine ce se scrie. Dar...cel si cel mai mult ma deranjeaza :P ul. Pleaseeeeeeeeeeeeeeee, nu-l mai folosi. Vrei o limba, o ai aici" ", vrei un ras sarcastic, ai asta sau Tot ce e in exces, dauneaza.

:p


mimi_ca29
Postat pe 25 Martie 2011 11:40
De la: kudika_pudika, la data 2011-03-25 11:34:37
De la: kudika_pudika, la data 2011-03-25 11:24:06
De la: stickwitu_ra, la data 2011-03-25 08:51:19 dar ea avea alta religie si parintii ei nu erau de acord cu rel lui...

Si tu crezi ca si-au schimbat ai lui conceptiile in cativa ani? Sa fim seriosi.

Dang mi-a dat error, parintii ei, nu ai lui, sorry


:P
mimi_ca29
Postat pe 25 Martie 2011 11:41
as vrea sa-ti povestesc multe,multe,multe, traite de fetita mea.incearca sa ma contactezi pe mess vaiana88.sunt prea multe de spus si...nu mi-ar face placere sa citeasca multi ochi....
vaiana
Postat pe 25 Martie 2011 18:33
Draga Stickwitu_ra, pot sa-ti spun doar atat; am o prietena buna si vecina cu mine care a fost in Cipru.Acolo a cunoscut un tip f,f bogat,cu studii si familie mare.Pe scurt dupa ce a asteptat-o sa-si termine contractul unde lucra, a chemat-o in Liban unde el avea afaceri.Nu a trecut mult si s-au cununat.I s-au oferit o groaza de cadouri,in bani si aur,oricum ea era nebuna dupa asa ceva si asta a facut-o sa se decida sa fie cu el.Da,a fost plimbata cam peste tot cu afacerile lui,dupa care a urmat vizita la parintii lui.Locuiesc in Mumbai si sunt foarte bogati,insa ei nu i-a placut.A vazut multa saracie si mizerie cu adevarat.Ai lui au placut-o insa,ei nu au locuit acolo.Ea la urmat peste tot pe unde el avea afaceri; din Liban in Egipt,apoi au vizitat Brazilia,dupa care pt o perioada de 4 ani au locuit in Nigeria.Pe deoparte,viata ei se desfasura cam cum isi dorea,insa el umbla cu femei,bea 2 litri de whisky pe zi, ii facea cadouri scumpe, pe de alta parte aveau scandaluri dese,aici eu nu mai stiu de ce,dar am inteles ca el umbla cu adevarat,caci ea la un momnet dat a ramas insarcinata si nu mai putea tine cu el pasul la petreceri.El iesea in fiecare seara la baruri si localuri cu prietenii,iar ei nu-i mai convenea acest lucru,sa stea de cu seara pana in zori zilnic cu el.A nascut primul copil,au venit in tara aici el bea mai des,am vazut cu ochii mei in ce hal,si-au botezat copilul,ne-au chemat la petrecere,ne-au dat acum 10 ani cate un milion pt copil tuturor celor de la masa care aveau copii,un fel de pomana sa-i mearga bine si acolo la local imbatandu-se s-a luat de ea gata sa sara la bataie,eu fiind cea care i-a potolit.Zgracit nu era dar avea cusururi,parea serios,dar ea imi spunea ca umbla,ca a lasat-o singura in casa in Romania,a luat taxiul si s-a dus la femei.Era mereu dupa el pe afara si mereu suparata. Intr-o alta zi mi-a spus; daaa, e frumos.... caci era si nu avea 25 avea vreo 40 dar era ca un artist, insa miros,se dau cu mult parfum ca sa nu se cunoasca ca si negresele.Au un miros specific al pielii... I-am zis; pai de ce l-ai luat daca nu-ti face placere? La care mi-a raspuns; ce sa fac,sa stau intr-o camera in acelasi apartament cu familia toata viata? M-am mirat si mi-a parut rau sa aud asta,ea totusi il iubise inainte,dar ceva se racise intre ei.El era hindus, nu musulman, si-a lasat copiii sa fie botezati dar tinea doua religii pt ei,i-a dus si la templu,ma rog asta tine de fiecare.Cum ziceam,ea avea mai mult de un kg de aur de la el,insa a platit scump mai tarziu.Crizele au devenit mai dese,pana intr-o zi cand au venit in Romania sa-si faca o firma.El nu voia ca ea sa aiba casa aici,nici cont in banca,nici sa stea mai mult,doar in vizita,ca sa fie mereu la mana lui.Ea nu era fraiera,si-a luat apartament pe care l-a mobilat de lux,apoi si-a deschis cont, la facut sa-i ia 2 sau 3 masini,i-a deschis o firma si cand a nascut cel de al doilea copil,au venit in vizita in Romania.Aici au avut loc certuri serioase,el a batut-o pe soacra'sa si pe ea,si-a facut bagajul si a plecat pe vecie.Nu a dat divort de ea,o tine incurcata,nu da semnatura pt copii sa poata fi luati in excursii afara,nu le trmite bani,cadouri,nimic si ei ii e frica sa divorteze de el,ca nu are venit stabil,nu are munca.se teme sa nu-i ia copiii.Traieste din banii depusi,din banii de pe masinile vandute,din ce a mai luat de pe ceva aur si din alti bani unde a lucrat o perioada.Acum nu munceste ca nu are cine vedea de copii.A fost cu o alta ocazie la el in Mumbai,a tratat-o ca pe o femeie usoara,i-a propus sa se culce cu el asa...nu pt ca o iubeste ci pt ca avea nevoie de o femeie, ca sa o umileasca,ea evident nu a acceptat si nu s -a ales cu nimca. Acum e singura,legata la cap, cu doi copii si nu stie ce are de facut,caci el nu va divorta vreodata.Ea are pana in 40 de ani,el peste 50,viata ei se duce si nu se alege cu nimic.Deseori plange,are depresii si nu-si gaseste linistea.El nici macar nu o suna sa intrebe de copii,e total indiferent si vrand sa se razbune pe ea,se razbuna si pe ei.Pe cel mic il stie doar din poze,caci la vazut doar o luna dupa nastere,iar cel mic nu-si cunoaste tatal personal,tatal caruia ii poarta numele si de care sunt legati actual oficial.Cam asta era ce aveam de spus,cam asta stiu despre viata cu un indian.Din cate am inteles,localitatea unde prietenul tau are familia,are denumire musulmana,ceea ce-mi da de gandit.Cred ca acolo locuiesc si hindusi si musulmani,iar din cate stiu,intre ei s-au dat mereu lupte si au existat divergente.Intereseaza-te pe net,cauta si nu crede numai ce-ti spune el si nu te baga singura in gura lupului.Vezi cu ochii tai ce te asteapta.Eu una n-as calca in India nici moarta.Eu optez tot pt Europa si lumea civilizata.Ei au traditii au mod divers de a trai de al nostru,e greu de acceptat si la ei respectul de parinti e urias,el fiind tanar,poate fi influentat de ei si ei pot lua decizii oricand.Sfatul meu e sa deschizi ochii larg inainte de orice pas.Bogatiile oricate ti-ar da, nu valoreaza ca libertatea si viata linistita care trebuie s-o aiba orice om.Am avut si eu propuneri de la hindusi pe net :)) apoi de la arabi. Nici macar nu citesc mesajele,le ignor total. Si viata mea a fost data peste cap de un strain,dar macar eu bat spre 40 si de acum e prea tarziu sa ma intorc in timp.Fereste-te de alte religii,e greu de trait alaturi,garantez.
1973stargirl
Postat pe 27 Martie 2011 05:36
si eu am patit ceva asemanator numai ca baiatul era din egipt si mai era si musulman.Pana aici nimic iesit din comun dar dupa o luuuuunga perioada de "cunostinta"sa zic asa pe internet mi-a propus sa fiu iubita lui.Am stat putin pe ganduri si mi-am dat seama ca eu nu imi doresc sa ajung una din cele 4 sotii mai ales ca avea planuri mari cu mine asa cum zici si tu sa vina in Romania si etc nici nu prea stiu multe despre ei asa ca am zis ca e mai bine sa o lasam balta dar sincer acuma imi pare rau pentru ca am avut ocazia sa cunosc o lume diferita,ceva nou...
Despre religia hindusa poti sa aflii mai multe detalii de pe internet.Dar despre o persoana anume nu cred ca poate cineva sa-ti dea informatii numai tu poti sa aflii despre firea lui.Gandeste-te bine ce iti doresti in continuare daca chiar esti interesata sa descoperi o lume nou mergi mai departe dar nu te grabi dar pe de alta parte daca totusi ti se pare periculos incerca sa nu-i dai detalii personale referitoare la adresa sau locul de munca s.s.m.d pentru ca indienii sunt oameni hotarati si nimic nu le pare imposibil si nu cred ca ti-ar face mare placere sa te trezesti cu el la usa stiu ca ti se pare ciudat dar stiu pe cineva careia i s-a intamplat.Draga mea depinde de tine si de instinctul tau.
Fa ceea ce simti ca vrei sa faci dar gandeste-te bine bafta

ancacumintica
Postat pe 27 Martie 2011 05:40
Buna dimineata.Nu am citit chiar tot ce s-a scris . Dar totusi cred ca pot sa iti spun cate ceva.Una din cunostiintele mele este din India,am lucrat la aceeasi companie.Familia pt. ei este foarte importanta.Si parinti sunt importanti dar cand se casatoresc devin o alta unitate . Si sotia este numarul 1 in fata parintilor.
Casatoriile aranjate de parinti sunt inca la moda la ei. Fostul meu coleg (mai in varsta decat prietenul tau) a avut destule prietene straine(nu din India)si cred ca, cu cel putin una a vrut sa se casatoreasca. parinti lui erau gata sa ii accepte sotia chiar daca nu era din India.Din alte motive casatoria nu s-a intamplat si cum el a innaintat in varsta (28-29) parinti s-au hotarat sa ii caute sotie. I-au gasit mai multe fete si el si-a ales una din ele dupa ce le-a intalnit pe toate.Cand l-am intrebat daca isi iubeste viitoarea sotie mi-a spus ca inca nu. L-am intrebat daca o mai iubeste pe fosta .. si a zis ca nu a iubit-o niciodata si ca dragostea este rezervata sotiei cand se casatoreste.
Despre miros sau ca Indieni put este adevarat. Nu de la mizerie. Au un miros al lor specific(de la mancare cred).La unele persoane mai accentuat la altele mai putin.Depinde daca tie o sa-ti placa.
Cat despre traditie depinde de unde vine.Oras mare ...foarte open mind. De la tara.... renunta la el- close mind.
O si altceva care nu stiu daca este chiar adevarat dar el asa o spus la un party : nu oral sex.
Si am vazut ca consuma alcol, nu mult bere..
mult noroc
kuroiangi
Postat pe 27 Martie 2011 06:05
nu te lua dupa aparentele internetului...realitatea este alta decat ...netul.....mi-ar place sa vorbim direct...ddennix@yahoo.com
kudika065131
Postat pe 27 Martie 2011 06:13
mai fato si unde o sa plecati,in india?vezi ca erl te ia de nevasta numai ptr acte,sa poata ajunge in Europa.ai grija ca religia lor e foarte grea.ei se inchina la vaca.mare ,mare grija sa ai ,o saa ti plingi i pumni mai tarziu.
gina39graz
Postat pe 27 Martie 2011 06:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
...eu balanta ..el leu..???!!! 9 De la: El_Angelo 9 Iunie 2009 12:11
Sa lupt sau sa renunt la el? 23 De la: wildcat19 27 Noiembrie 2013 17:29
o intrebare 20 De la: cleoafrica 14 Iulie 2009 10:58
Cum te descurci cu o iubire imposibila?? 25 De la: contesina 1 Aprilie 2011 09:56
dragoste imposibila 18 De la: vikidutza 14 Martie 2009 22:24