Setari Cookie-uri

Amortirea mainiilor in timpul actului

Stai linistita, ceea ce ti se intampla e chiar bine din anumite puncte de vedere. cu siguranta ai auzit cate ceva de energie...energetic...corp energetic... In momentul in care faci dragoste, tu nu pierzi energie asa cum se intampla cu majoritatea oamenilor, ci o ridici, o sublimezi spre niveluri mai evoluate, mai ridicate ale fiintei. Pentru ca faci dragoste si cu siguranta iubesti persoana cu care faci dragoste, tu reusesti sa sublimezi energia pana la nivelul lui Anahata Chakra. De asta iti amortesc mainile! :)
Ai putea sa incerci sa inveti cateva lucruri despre acest subiect si trairile din timpul "actului" vor fi spectaculoase! Doar daca vrei...
Loredana_Gabriela
Postat pe 14 Mai 2011 13:12
De la: GreenLemon, la data 2011-03-28 14:31:43hello there !
in ultima vreme se petrece ceva cam..ciudat atunci cand placerea din timpul actului se prelungeste si dureaza mai mult decat de obicei imi amortesc mainile rau de tot. simt ca nu mai pot sa imi indrept degetele si simt furnicaturi neplacute care drueaza destul de mult . Nu stiu sigur de la ce se trage , daca e vorba de alimentatie (sau mai bine zis "nealimentatie") , eventual oboseala , sau e ceva normal ? este a 2-a oara cand se intampla lucrul asta . ciudat !


Parerea mea e ca nu are nicio legatura cu placerea cauzata de orgasm. Ar putea fi o lipsa de calciu, de aceea eu ti-as recomanda sa iei 10 zile calciu efervescent cu D3(1 pliculet zilnic) si vezi cum te simti. Oricum calciul nu face nimic rau in organism. Oricum e posibil sa mai fi simtit starile astea si in alte circumstante. ai grija de tine, sa te faci bine si iti doresc o zi frumoasa
xuleasca
Postat pe 14 Mai 2011 13:25
Buna , sunt un baiat care a experimentat mai bine de 3 ani si jumatate efextele bioenergiei . Tu cand i-ti amorteste mainile sau alta parte a corpului , in acea zona sangele circula prin vene strangulate si spiralate ca un burghiu , din acea cauza apare rotirea bioenergiei si se genereaza tensiune de bioenergie mare ce se descarca in muschi intermitent si simti ca inteapa . Este foarte bine si normal sa ai tensiune mare , ajuta la intinerirea muschilor , dar nu e bine pentru timp lung ca devii copil , timpul de intinerire este cam de 5 ori mai rapid decat timpul de imbatranire , sa zicem daca stai o zi esti cu 4 zile mai tanara , vai nu te mai recunoaste nimeni . Un alt efect distractiv este acela ca in cazul in care i-ti amorteste tot corpul si nu il misti timp de 15 minute asta ca doresti sa ramai asa , dupa aceea simti nevoia sa te descari de aea tensiune mare a bioenergiei si esti propulsata in sus si levitezi cam la 10 centimetri deasupra patului timp de aproape 2 secunde , e ca si cum ai cadea in gol ,si apoi simti ceva ca apa rece in burta . Nu ai nici o problema de sanatate , toate sunt simple efecte ale curgerii lichidului sau gagului subatomic din bioenergie prin corp vene si tendoane , piele , muschi . Un efect benefic al curgerii este ca incepi sa gandesti mai rapid simultan mai multe probleme la care gasesti solutii rapid , sa nu cumva sa gevii prea desteapta ca devin invidioase alte fete .
Aurel_inventatorul
Postat pe 14 Mai 2011 15:20
ai o conditie delicata...suferi de orgasm vaginal! asa ca la mai multe furnicaturi ;) si felicitari lui ca-si face bine treaba! d;-P
eu_andreea
Postat pe 14 Mai 2011 15:22
In timpul actului sexual, vasele de singe din regiunea intima se largesc si fluxul de singe in alte parti ale corpului scade. As spune ca aveti probleme cu circulatia singelui si este posibil ca in viitor vor interveni si cgestiuni legate de actul sexual propriu zis.
Apropo. Imi inchipui ca problema dv. duce si la o slaba irigare a creierului si acest lucru poate produce leziuni ireparabile.

Cred ca cu cele de mai sus ati putea incerca iubirea platoica.
bengal3
Postat pe 14 Mai 2011 15:32
incearca sa-ti dozezi calciu
kudika049602
Postat pe 14 Mai 2011 16:23
e o lipsa de calciu..pateam si eu cand aveam probleme cu caderile de calciu.. mai patesc si acum.. ia p pastiluta, chiar doua, inainte..
kudika140780
Postat pe 14 Mai 2011 16:28
De la: kudika140780, la data 2011-05-14 16:28:20e o lipsa de calciu..pateam si eu cand aveam probleme cu caderile de calciu.. mai patesc si acum.. ia p pastiluta, chiar doua, inainte..


de care pastila??

ce sfat, ia o pastila.
Valy90
Postat pe 14 Mai 2011 16:35
Si eu am patit
dar eu nu stateam capra

Intradevar a durat mult dar eram in pozitia misionarului:d deci..de ce?
i_deiutsa
Postat pe 14 Mai 2011 16:38
De la: cati_cat, la data 2011-05-14 07:53:52radem glumim dar aceasta stare poate fi de la glandele endocrine.


Hmmm...cata lume din Iasi! Unde v-ati ascuns pana acum ,dragii mei?

Draga mea iubeste-te cat vrei, dar pana una alta ia dumneata si-ti fa niste analize,vezi un pic calciu,magneziul,potasiul, fierul.Poti merge la medic pentru recomandarea unei liste complete gen hemoleucograma si ce am scris mai sus ...
Daca ai o jena sa-i spui in ce situatie ti-au amortit mainile spune-i ca dupa un efort prelungit ...:P(Spun asta fiindca unii medici nu sunt chiar ok...pe mine m-au trimis la consult psiho fiindca m-am dus si m-am plans ca ametesc din senin, ca-s prea tanara sa am asa ceva .s-a dovedita fi apoi nu stiu ce sindrom din cauza lipsei de magneziu pe fondul hipoglicemiei,am luat un timp magneziu si am inceput sa mananc dimineata ...si puff...a disparul sindromul)
Daca valorile vor fi modificate te pui pe papat bun si sanatos si apoi....ready
Nonaflowermay
Postat pe 14 Mai 2011 16:48
De la: marco918, la data 2011-05-14 12:32:11
De la: jessika_lsd, la data 2011-05-14 12:24:11Pentru asta tre sa mergi la medik...sincer asta nu este un subiect de discutat aici ...sau daca nu vrei sa mergi la medic o sa ti dai tu singura seama in timp despre ce este vorba ,,,cu subiecte ca acesta nu o sa devenim mai inteligenti ....nu o spun cu rautate dar in toate topicurile se vorbeste doar de sex....chiar nu mai exista si alte subiecte de discutie....de ex;cum sa ne alimentam sanatos;pareri pro si contra produselor bio ...etc...etc....subiecte de dezvoltare personala.Nu sant o snoaba sau o ignoranta si nu vreau sa supar sau sa jignesc pe nimeni dar hai sa recunoastem ca vorbind numai de sex nu o sa evoluam niciodata ....cu respect....






... bre, mami tu vorbesti de dezvoltare cu femei care nici habar nu au sa mearga pe strada ... unele o sa paralizeze facindu-i lu'gheorghe toate toanele ... si se rezolva cu ... tablete de ciocolata ... si tu vrei sa le intrebi cit fac 2+2 ? ... alooo ...



Nonaflowermay
Postat pe 14 Mai 2011 16:53
vezi sa nu ai hernie de disc cervicala?
kudika350995
Postat pe 14 Mai 2011 17:11
Daca te apuca carcelul pe la pulpe si esti in preludiu ce mai zici???
sweey
Postat pe 14 Mai 2011 17:22
De la: GreenLemon, la data 2011-03-28 14:31:43hello there !
in ultima vreme se petrece ceva cam..ciudat atunci cand placerea din timpul actului se prelungeste si dureaza mai mult decat de obicei imi amortesc mainile rau de tot. simt ca nu mai pot sa imi indrept degetele si simt furnicaturi neplacute care drueaza destul de mult . Nu stiu sigur de la ce se trage , daca e vorba de alimentatie (sau mai bine zis "nealimentatie") , eventual oboseala , sau e ceva normal ? este a 2-a oara cand se intampla lucrul asta . ciudat !
lili56
Postat pe 14 Mai 2011 17:39
Si mie imi amortesc mainile in timpul actului de ce?
lili56
Postat pe 14 Mai 2011 17:40
Este vorba de ceva putin mai grav decat pozitia gresita.Trebuie sa mergi la un medic si el te va lamuri...se trage de la nervi,stres,oboseala etc
alinamalina90
Postat pe 14 Mai 2011 20:08
asemenea lucruri se intimpla cand faci actul cu un om sau femeie care este afectat cu vraji sau este demonizat,adica are un duh rau in el,prin act se unesc si partile sufletesti si daca sufletul este afectat de un duh atunci celalalt simte asemenea stari.roagate sau cauta-l pe d-zeu sau un preot cu dar. dana
kudika168237_dana
Postat pe 14 Mai 2011 22:02
De la: GreenLemon, la data 2011-03-28 14:31:43hello there !
in ultima vreme se petrece ceva cam..ciudat atunci cand placerea din timpul actului se prelungeste si dureaza mai mult decat de obicei imi amortesc mainile rau de tot. simt ca nu mai pot sa imi indrept degetele si simt furnicaturi neplacute care drueaza destul de mult . Nu stiu sigur de la ce se trage , daca e vorba de alimentatie (sau mai bine zis "nealimentatie") , eventual oboseala , sau e ceva normal ? este a 2-a oara cand se intampla lucrul asta . ciudat !
faci o cadere de calciu din cauza proastei alimentatii si "efortului" depus probabil
kudika006050
Postat pe 15 Mai 2011 02:27
Dar cate acte dureaza la tine piesa de ti amortesc membrele , altceva nu ti amortesc dupa atata masaj.
healthy010635
Postat pe 15 Mai 2011 08:11
vezi sa nu fie de la inima dute la un doctor este legst de viteza sangelui ok
kudika106627
Postat pe 15 Mai 2011 09:11
De la: kudika168237_dana, la data 2011-05-14 22:02:08asemenea lucruri se intimpla cand faci actul cu un om sau femeie care este afectat cu vraji sau este demonizat,adica are un duh rau in el,prin act se unesc si partile sufletesti si daca sufletul este afectat de un duh atunci celalalt simte asemenea stari.roagate sau cauta-l pe d-zeu sau un preot cu dar. dana

ptiu drace...uite ca pe asta n-o mai stiam...adeca...mai intai mergem cu partenerul /partenera la scos dracii din el si apoi purcedem la lucrarea pentru care am fost izgoniti din rai...si cand dam la buci...popa tre sa ne dea cu apa sfintita nu ?asta e ca in bancul cu Bula...si tinutul lumanarii...
bai ma leshi...ca imi vini sa ti chish pi cap ...vorba lu ala in puii mei
BEL_AMY1
Postat pe 15 Mai 2011 09:21
De la: kudika168237_dana, la data 2011-05-14 22:02:08asemenea lucruri se intimpla cand faci actul cu un om sau femeie care este afectat cu vraji sau este demonizat,adica are un duh rau in el,prin act se unesc si partile sufletesti si daca sufletul este afectat de un duh atunci celalalt simte asemenea stari.roagate sau cauta-l pe d-zeu sau un preot cu dar. dana
Nu as recomanda rugaciuni in timpul actului sexual.
bengal3
Postat pe 15 Mai 2011 10:21
De la: bengal3, la data 2011-05-15 10:21:13
De la: kudika168237_dana, la data 2011-05-14 22:02:08asemenea lucruri se intimpla cand faci actul cu un om sau femeie care este afectat cu vraji sau este demonizat,adica are un duh rau in el,prin act se unesc si partile sufletesti si daca sufletul este afectat de un duh atunci celalalt simte asemenea stari.roagate sau cauta-l pe d-zeu sau un preot cu dar. dana
Nu as recomanda rugaciuni in timpul actului sexual.
Nu este recomandat a face sex cu o femeie in draci.
bengal3
Postat pe 15 Mai 2011 10:23
eu cred ca e extaz la maxim!
mai ales daca e "umeri -craci"
kudika390214
Postat pe 15 Mai 2011 13:07
ESTI DE GROAZA!STAU IN FATA CALCULATORULUI SI MA PRAPADESC DE RIS PENTRU RASPUNSUL TAU!MAI FATA,IMI CURG LACRIMILE!ESTI UN DELICIU,MI-AI INVESELITA ZIUA!
kudika048726
Postat pe 15 Mai 2011 13:53
cat mai multe vitamine...!!!
roz5blue6lila7
Postat pe 15 Mai 2011 19:15
nu va dati destepti probabil are lipsa de ceva an corp
iamandi
Postat pe 15 Mai 2011 20:25
De la: Loredana_Gabriela, la data 2011-05-14 13:12:51Stai linistita, ceea ce ti se intampla e chiar bine din anumite puncte de vedere. cu siguranta ai auzit cate ceva de energie...energetic...corp energetic... In momentul in care faci dragoste, tu nu pierzi energie asa cum se intampla cu majoritatea oamenilor, ci o ridici, o sublimezi spre niveluri mai evoluate, mai ridicate ale fiintei. Pentru ca faci dragoste si cu siguranta iubesti persoana cu care faci dragoste, tu reusesti sa sublimezi energia pana la nivelul lui Anahata Chakra. De asta iti amortesc mainile! :)
Ai putea sa incerci sa inveti cateva lucruri despre acest subiect si trairile din timpul "actului" vor fi spectaculoase! Doar daca vrei...
Sper ca nu faci parte dintr-o secta din aia "evoluata" care-si bea urina
Am glumit si eu....nu te supara
The_Exile
Postat pe 15 Mai 2011 20:41
Daca s-a petrecut de doua ori, o sa fie si a treia oara :) Eu zic sa nu te sperii, senzatia trece. Am mai auzit de cazuri similare, desi eu una nu am patit. Atata timp cat simti placere, eu zic ca e in regula, nu am auzit de vreo femeie care sa fi murit din cauza placerii. :) E doar un efect al unui orgasm prelungit.
healthy016957
Postat pe 15 Mai 2011 21:25
De la: kudika048726, la data 2011-05-15 13:53:22ESTI DE GROAZA!STAU IN FATA CALCULATORULUI SI MA PRAPADESC DE RIS PENTRU RASPUNSUL TAU!MAI FATA,IMI CURG LACRIMILE!ESTI UN DELICIU,MI-AI INVESELITA ZIUA!

vezi ca rasul ingrasa!
pickard
Postat pe 15 Mai 2011 21:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
frustrare sexuala 48 De la: 20 Februarie 2016 15:37
ESTI NEGLIJATA SAU INSELATA? 11 De la: kudika_20852 13 Noiembrie 2012 09:07
O viata sexuala perfecta incepand de azi! 18 De la: mary_ct 16 Ianuarie 2009 12:28
vreau permis 224 De la: rockk 8 Februarie 2011 19:08
Tot ce iti doresti de la viata 6 De la: one_size 11 Martie 2010 20:43