Setari Cookie-uri

Amortirea mainiilor in timpul actului

De la: mimi_ca29, la data 2011-03-28 16:13:45
De la: ipahebirowtnod, la data 2011-03-28 16:09:12

pai azi am mancat ciorbita de cartofi cu inimi si pipote, am si mancare cu ciuperci si vineri cu dovlecei cu toate legumele, bune deja mi se face foame, la munca am avut peste yam yam bun, maine poate manac o salata cu ridiche( o sa fie rosie, inca o mai astept pe ad cu ridichea neagra )


Ciorbita cu pipote si inimi? N-am facut niciodata. oare cum o fi? Eu , pipotele le-am gatit cu sos, la cuptor.

P.S Na, ca-i stricam topicul fetei cu mancarurile noastre, dar poate ii facem si ei pofta ca a zis ca nu se prea alimenteaza.

da sutn bune pipotele in ciorba , ieri a facut mama un sos asa buna cat despre fata o sa se alimenteze ea
ipahebirowtnod
Postat pe 28 Martie 2011 16:16
De la: ipahebirowtnod, la data 2011-03-28 16:16:57

da sutn bune pipotele in ciorba , ieri a facut mama un sos asa buna cat despre fata o sa se alimenteze ea


Ce norocoasa esti tu ca gateste mami; vezi daca eu m-am grabit la maritis?
mimi_ca29
Postat pe 28 Martie 2011 16:19
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-28 16:19:53
De la: ipahebirowtnod, la data 2011-03-28 16:16:57

da sutn bune pipotele in ciorba , ieri a facut mama un sos asa buna cat despre fata o sa se alimenteze ea


Ce norocoasa esti tu ca gateste mami; vezi daca eu m-am grabit la maritis?

nici nu ma grabesc
ipahebirowtnod
Postat pe 28 Martie 2011 16:24
De la: ipahebirowtnod, la data 2011-03-28 16:24:24
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-28 16:19:53
De la: ipahebirowtnod, la data 2011-03-28 16:16:57

da sutn bune pipotele in ciorba , ieri a facut mama un sos asa buna cat despre fata o sa se alimenteze ea


Ce norocoasa esti tu ca gateste mami; vezi daca eu m-am grabit la maritis?

nici nu ma grabesc


Eiii, in afara de faptul ca ai foarte multe "activitati", e chiar placut sa fii casatorita. Mie imi place. Acum depinde si ce specimen alegi ca sot
mimi_ca29
Postat pe 28 Martie 2011 16:30
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-28 16:30:32
Eiii, in afara de faptul ca ai foarte multe "activitati", e chiar placut sa fii casatorita. Mie imi place. Acum depinde si ce specimen alegi ca sot

nu vreau un "specimen " care sa ma streseze vreau unul sa gateasca bine
ipahebirowtnod
Postat pe 28 Martie 2011 16:31
De la: ipahebirowtnod, la data 2011-03-28 16:31:50
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-28 16:30:32
Eiii, in afara de faptul ca ai foarte multe "activitati", e chiar placut sa fii casatorita. Mie imi place. Acum depinde si ce specimen alegi ca sot

nu vreau un "specimen " care sa ma streseze vreau unul sa gateasca bine


N-ai ganduri rele. Sotul meu nici cafea la ibric nu stie sa faca
mimi_ca29
Postat pe 28 Martie 2011 16:40
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-28 16:40:26
De la: ipahebirowtnod, la data 2011-03-28 16:31:50
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-28 16:30:32
Eiii, in afara de faptul ca ai foarte multe "activitati", e chiar placut sa fii casatorita. Mie imi place. Acum depinde si ce specimen alegi ca sot

nu vreau un "specimen " care sa ma streseze vreau unul sa gateasca bine


N-ai ganduri rele. Sotul meu nici cafea la ibric nu stie sa faca

la mine daca gateste este cel mai bun resutl ne descurcam noi cum putem
ipahebirowtnod
Postat pe 28 Martie 2011 16:43
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-28 16:13:45
De la: ipahebirowtnod, la data 2011-03-28 16:09:12

pai azi am mancat ciorbita de cartofi cu inimi si pipote, am si mancare cu ciuperci si vineri cu dovlecei cu toate legumele, bune deja mi se face foame, la munca am avut peste yam yam bun, maine poate manac o salata cu ridiche( o sa fie rosie, inca o mai astept pe ad cu ridichea neagra )


Ciorbita cu pipote si inimi? N-am facut niciodata. oare cum o fi? Eu , pipotele le-am gatit cu sos, la cuptor.

P.S Na, ca-i stricam topicul fetei cu mancarurile noastre, dar poate ii facem si ei pofta ca a zis ca nu se prea alimenteaza.


hai ca aveti mancaruri faine , eu si sa vreau si nu as sti sa fac atatea
GreenLemon
Postat pe 28 Martie 2011 17:35
De la: GreenLemon, la data 2011-03-28 15:23:46
De la: bemm, la data 2011-03-28 15:20:10
De la: GreenLemon, la data 2011-03-28 14:51:38hell yeahhh !
bingo , tocmai eram in sala de teatru cu prietenul , in loja , ne |simteam bine" in timp ce rula scena a doua a actului 1, Paris îi spune lui Capulet cã vrea sã se însoare cu Julieta, dar acesta nu renunþã usor (neesential) , si pac pac , imi amortesc mainiile asta e cadru . mno ?


pai bine mai copii voi va duceti la teatru sa va footeti?


why not ? combinam arta cu placerea .


vad! exersati kamasutra!va culturalizati!
bemm
Postat pe 28 Martie 2011 20:36
De la: bemm, la data 2011-03-28 20:36:19
De la: GreenLemon, la data 2011-03-28 15:23:46
De la: bemm, la data 2011-03-28 15:20:10
De la: GreenLemon, la data 2011-03-28 14:51:38hell yeahhh !
bingo , tocmai eram in sala de teatru cu prietenul , in loja , ne |simteam bine" in timp ce rula scena a doua a actului 1, Paris îi spune lui Capulet cã vrea sã se însoare cu Julieta, dar acesta nu renunþã usor (neesential) , si pac pac , imi amortesc mainiile asta e cadru . mno ?


pai bine mai copii voi va duceti la teatru sa va footeti?


why not ? combinam arta cu placerea .


vad! exersati kamasutra!va culturalizati!


kamasutra ?...no way... simplu si de calitate
GreenLemon
Postat pe 28 Martie 2011 21:08
De la: ipahebirowtnod, la data 2011-03-28 16:31:50
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-28 16:30:32
Eiii, in afara de faptul ca ai foarte multe "activitati", e chiar placut sa fii casatorita. Mie imi place. Acum depinde si ce specimen alegi ca sot

nu vreau un "specimen " care sa ma streseze vreau unul sa gateasca bine


aici eram, :) sunt nur'se,maseur, (am fost babysitter-mi au sarit ochii de gatit 1 an) sunt si maseur terapeut..:) restul ti le zic in privat..toate in unu, =(DOAR DACA ESTI DIN IASI :))
jasp675
Postat pe 29 Martie 2011 00:09
E din cauza lipsei de calciu.... Si eu am patit... Daca nu,fa-ti analizele sa te convingi. Si grabeste-te ca asta te aduce in stadiu in care am fost si eu ,crize de spasmofilie... O sa ti se blocheze mainile,gura,picioarele in timpul actului sexual. Sa te faci bine...:)
sonia13
Postat pe 14 Mai 2011 04:59
De obicei, lucrul asta se intimpla celor care lucreaza mult pe calculator. In alte situatii nu ai patit la fel?
Stai mai putin pe internet si fa mai multa miscare, a venit vara si e timp numai bun de plimbare. Succes!
kudika401977
Postat pe 14 Mai 2011 07:30
radem glumim dar aceasta stare poate fi de la glandele endocrine.
cati_cat
Postat pe 14 Mai 2011 07:53
La teatru n-ai voie sa tii ,prea mult ,mana pe scula ca-ti amorteste.
ticuta2IV1940
Postat pe 14 Mai 2011 08:27
draga mea iti amortesc mainile fie din cauza lipsei de calciu fie din cauza pozitiei inconfortabile. nu e ceva chiar atat de grav cred ca majoritatea fetelor li se intampla asta
iulianaely
Postat pe 14 Mai 2011 09:37
e ceva normal. e semn ca te simti fff bine si ar trebui sa te bucuri de senzatie. mie mi se intampla cand o faceam o noapte intreaga si atunci faceam o pauza mica in care ma bucuram de aceasta senzatie.
magic_red
Postat pe 14 Mai 2011 10:16
De la: GreenLemon, la data 2011-03-28 14:31:43hello there !
in ultima vreme se petrece ceva cam..ciudat atunci cand placerea din timpul actului se prelungeste si dureaza mai mult decat de obicei imi amortesc mainile rau de tot. simt ca nu mai pot sa imi indrept degetele si simt furnicaturi neplacute care drueaza destul de mult . Nu stiu sigur de la ce se trage , daca e vorba de alimentatie (sau mai bine zis "nealimentatie") , eventual oboseala , sau e ceva normal ? este a 2-a oara cand se intampla lucrul asta . ciudat !
ai o anemie mai avansata de calciu si magneziu,dar conteaza si starea de stres pe care o ai in ziua respectiva atunci cind faci sex
utad
Postat pe 14 Mai 2011 10:19
mie imi amortesc genunchii
oana_lemnaru
Postat pe 14 Mai 2011 10:35
Se pare ca ai o lipsa destul de mare de calciu si vitamine din corp din cauza alimentatiei necorespunzatoare si a stilului de viata nesanatos.Astfel ca in conditii de efort cum e actul sexual muschii se contracta si daca nu ai calciu si vitamine corespunzator se produce acea amorteala a membrelor ,in plus nu ai nici proteine in corp corespunzatoare pt ca ele sustin masa musculara mai ales in efort ,deci mai multa carne si alimente care au proteine mai multe ,ou,branza,iar daca o sa corectezi aceste probleme ,eviti stresul si te odihnesti corespunzator o sa te simti mai bine .
micurutza2005
Postat pe 14 Mai 2011 10:37
eu stiam ceva de genu ca e de la hormoni.......nu ai de ce sa iti faci griji...probabil si sutodeterminarea te face sa crezi asta....don't wory
kudika140168
Postat pe 14 Mai 2011 10:44
Daca numai in acele momente resimti aceasta senzatie de amortire si chiar inclestare a degetelor atunci relax, fii happy si prelungeste si aprofundeaza starea caci tine de o trezire mai intensa a energiilor in fiinta noastra (de fapt toata placerea din timpul actului amoros este data de amplificarea si schimbul energetic intre parteneri - polaritati opuse). Urmareste sa aprofundezi starea resp (care are ca efecte secundare acea senzatie de amortire) si cu timpul si prin exercitiu senzatia neplacuta va disparea dar ramai cu beneficiile... si merita ;) . Succes in continuare :)
bluepearl16
Postat pe 14 Mai 2011 10:58
Si mie mi s-a intamplat acelasi lucru de mai multe ori. Chiar la inceputul vietii mele sexuale pateam destul de des asta, si nu era o pozitie deloc incomoda, nu avea legatura cu pozitia mainilor. Ma speriasem, nu stiam ce se intampla si de ce doar in momentele acelea. Dupa ceva timp au disparut si au reaparut din nou acu' vreun an jumate, o singura data si gata. Eu cred totusi ca tine si de starea corpului (alimentatie, stres, oboseala), altfel mi s-ar intampla mereu :P
floare_de_colt
Postat pe 14 Mai 2011 11:20
e ok mah, nu e nici o pb, mie mi se intampla destul de des, dupa orgasm/e si apoi asa cu mainile amortite se continua placerea, prietenului meu ii dau nota 10 ptr asta, nu stiu cum or fi ai vostri de va plangeti de amortitu mainilor..ca si cum ar fi ceva de speriat.
vierme13
Postat pe 14 Mai 2011 11:50
De la: vierme13, la data 2011-05-14 11:50:49e ok mah, nu e nici o pb, mie mi se intampla destul de des, dupa orgasm/e si apoi asa cu mainile amortite se continua placerea, prietenului meu ii dau nota 10 ptr asta, nu stiu cum or fi ai vostri de va plangeti de amortitu mainilor..ca si cum ar fi ceva de speriat.

Pentru ca e o senzatie ciudata.. si la mine parca nu se intampla neaparat dupa orgasm... pe langa amorteala din maini, mai am si degetele inclestate si nu le pot misca... eu nu gasesc placere in senzatia asta
floare_de_colt
Postat pe 14 Mai 2011 11:54
De la: iulianaely, la data 2011-05-14 09:37:51draga mea iti amortesc mainile fie din cauza lipsei de calciu fie din cauza pozitiei inconfortabile. nu e ceva chiar atat de grav cred ca majoritatea fetelor li se intampla asta

..."majoritatii fetelor/femeilor"...nu sunt de acord nici cu afirmatia in sine, nici cu formularea ei gramaticala (fapt pt care mi-am permis sa o corectez). Sa stai intr-o pozitie pana amortesti mi se pare cel putin hilar.
Mie mi s-a intamplat sa ma ia cu lesin (in traducere mi-a scazut glicemia de la efort).
Problema ta cred ca este de la oboseala pe un fond de alimentatie necorespunzatoare :)
Eu obisnuiesc sa am o ciocolata desfacuta langa pat iar cand ma ia lesinul, mai iau o tablita, doua...
ocs
Postat pe 14 Mai 2011 11:55
De la: ocs, la data 2011-05-14 11:55:44
De la: iulianaely, la data 2011-05-14 09:37:51draga mea iti amortesc mainile fie din cauza lipsei de calciu fie din cauza pozitiei inconfortabile. nu e ceva chiar atat de grav cred ca majoritatea fetelor li se intampla asta

..."majoritatii fetelor/femeilor"...nu sunt de acord nici cu afirmatia in sine, nici cu formularea ei gramaticala (fapt pt care mi-am permis sa o corectez). Sa stai intr-o pozitie pana amortesti mi se pare cel putin hilar.
Mie mi s-a intamplat sa ma ia cu lesin (in traducere mi-a scazut glicemia de la efort).
Problema ta cred ca este de la oboseala pe un fond de alimentatie necorespunzatoare :)
Eu obisnuiesc sa am o ciocolata desfacuta langa pat iar cand ma ia lesinul, mai iau o tablita, doua...






... o tableta, doua ... ... bre, daca stai intr-o pozitie de dragul lu'gheorghe fara sa tii cont ca esti un om si poate ai niste vase de singe care se stranguleaza in acea pozitie o sa ajungeti ca yoghii aia care il vad pe budha dupa ce stau in diverse pozitii si isi lipsesc de irigatie sanguina diverse parti ale corpului ... uneori efectele sint ireversibile ... asa ca atentie la ciocolata ...
marco918
Postat pe 14 Mai 2011 12:15
Pentru asta tre sa mergi la medik...sincer asta nu este un subiect de discutat aici ...sau daca nu vrei sa mergi la medic o sa ti dai tu singura seama in timp despre ce este vorba ,,,cu subiecte ca acesta nu o sa devenim mai inteligenti ....nu o spun cu rautate dar in toate topicurile se vorbeste doar de sex....chiar nu mai exista si alte subiecte de discutie....de ex;cum sa ne alimentam sanatos;pareri pro si contra produselor bio ...etc...etc....subiecte de dezvoltare personala.Nu sant o snoaba sau o ignoranta si nu vreau sa supar sau sa jignesc pe nimeni dar hai sa recunoastem ca vorbind numai de sex nu o sa evoluam niciodata ....cu respect....
jessika_lsd
Postat pe 14 Mai 2011 12:24
De la: GreenLemon, la data 2011-03-28 14:31:43hello there !
in ultima vreme se petrece ceva cam..ciudat atunci cand placerea din timpul actului se prelungeste si dureaza mai mult decat de obicei imi amortesc mainile rau de tot. simt ca nu mai pot sa imi indrept degetele si simt furnicaturi neplacute care drueaza destul de mult . Nu stiu sigur de la ce se trage , daca e vorba de alimentatie (sau mai bine zis "nealimentatie") , eventual oboseala , sau e ceva normal ? este a 2-a oara cand se intampla lucrul asta . ciudat !

Daca esti fumatoare km asta e problema. Circulatia proasta! Fugi si fa-ti analizele pana nu e prea tarziu!!!!
mysgdream
Postat pe 14 Mai 2011 12:28
De la: jessika_lsd, la data 2011-05-14 12:24:11Pentru asta tre sa mergi la medik...sincer asta nu este un subiect de discutat aici ...sau daca nu vrei sa mergi la medic o sa ti dai tu singura seama in timp despre ce este vorba ,,,cu subiecte ca acesta nu o sa devenim mai inteligenti ....nu o spun cu rautate dar in toate topicurile se vorbeste doar de sex....chiar nu mai exista si alte subiecte de discutie....de ex;cum sa ne alimentam sanatos;pareri pro si contra produselor bio ...etc...etc....subiecte de dezvoltare personala.Nu sant o snoaba sau o ignoranta si nu vreau sa supar sau sa jignesc pe nimeni dar hai sa recunoastem ca vorbind numai de sex nu o sa evoluam niciodata ....cu respect....






... bre, mami tu vorbesti de dezvoltare cu femei care nici habar nu au sa mearga pe strada ... unele o sa paralizeze facindu-i lu'gheorghe toate toanele ... si se rezolva cu ... tablete de ciocolata ... si tu vrei sa le intrebi cit fac 2+2 ? ... alooo ...
marco918
Postat pe 14 Mai 2011 12:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sex neprotejat...URGENT VA ROG 57 De la: dalilascumpy 20 Mai 2009 13:01
pleaca din tara si vrea sa ne despartim 5 De la: v_raluca_c 2 Iunie 2009 14:27
sexul oral 49 De la: iacinta 20 Februarie 2010 19:06
va place tatuajul din poza mea de la avatar?Comentarii la poza,va rog. 20 De la: Pudika416607 6 Septembrie 2011 07:20
ejacularea precoce... 18 De la: a_child 9 Septembrie 2009 17:59