Setari Cookie-uri

Amortirea mainiilor in timpul actului

De la: GreenLemon, la data 2011-03-28 14:31:43hello there !
in ultima vreme se petrece ceva cam..ciudat atunci cand placerea din timpul actului se prelungeste si dureaza mai mult decat de obicei imi amortesc mainile rau de tot. simt ca nu mai pot sa imi indrept degetele si simt furnicaturi neplacute care drueaza destul de mult . Nu stiu sigur de la ce se trage , daca e vorba de alimentatie (sau mai bine zis "nealimentatie") , eventual oboseala , sau e ceva normal ? este a 2-a oara cand se intampla lucrul asta . ciudat !



lipsa calciu, magneziu si alte minerale
yallil
Postat pe 16 Mai 2011 08:10
De la: yallil, la data 2011-05-16 08:10:02
De la: GreenLemon, la data 2011-03-28 14:31:43hello there !
in ultima vreme se petrece ceva cam..ciudat atunci cand placerea din timpul actului se prelungeste si dureaza mai mult decat de obicei imi amortesc mainile rau de tot. simt ca nu mai pot sa imi indrept degetele si simt furnicaturi neplacute care drueaza destul de mult . Nu stiu sigur de la ce se trage , daca e vorba de alimentatie (sau mai bine zis "nealimentatie") , eventual oboseala , sau e ceva normal ? este a 2-a oara cand se intampla lucrul asta . ciudat !



lipsa calciu, magneziu si alte minerale


si astea nu se iau dupa ureche ci dupa prescriptiile medicului
yallil
Postat pe 16 Mai 2011 08:12
Pentru unele persoane cu energii speciala actul sexual prelungit poate instala o stare de relaxare cu ridicarea lui KUNDALINI. IN ACESTE MOMENTE SE SIMTE O STARE DE LETARGIE GENERALA ,PE FONDUL PLACERII , CORPUL TINDE SA DISPARA ,PLACEREA RAMANAND NUMAI IN CREIER. AR TREBUI SA CONSULTI MANUALE DE TANTRA YOGA. TE VOR AJUTA SA INTELEGI. IN REST, PREA MULTI "DEBILUTI'"SI "INCULTI"FAC,CICA...POANTE. SARACA ROMANIE, CE A AJUNS!
stolerulucian
Postat pe 16 Mai 2011 13:46
De la: Aurel_inventatorul, la data 2011-05-14 15:20:04Buna , sunt un baiat care a experimentat mai bine de 3 ani si jumatate efextele bioenergiei . Tu cand i-ti amorteste mainile sau alta parte a corpului , in acea zona sangele circula prin vene strangulate si spiralate ca un burghiu , din acea cauza apare rotirea bioenergiei si se genereaza tensiune de bioenergie mare ce se descarca in muschi intermitent si simti ca inteapa . Este foarte bine si normal sa ai tensiune mare , ajuta la intinerirea muschilor , dar nu e bine pentru timp lung ca devii copil , timpul de intinerire este cam de 5 ori mai rapid decat timpul de imbatranire , sa zicem daca stai o zi esti cu 4 zile mai tanara , vai nu te mai recunoaste nimeni . Un alt efect distractiv este acela ca in cazul in care i-ti amorteste tot corpul si nu il misti timp de 15 minute asta ca doresti sa ramai asa , dupa aceea simti nevoia sa te descari de aea tensiune mare a bioenergiei si esti propulsata in sus si levitezi cam la 10 centimetri deasupra patului timp de aproape 2 secunde , e ca si cum ai cadea in gol ,si apoi simti ceva ca apa rece in burta . Nu ai nici o problema de sanatate , toate sunt simple efecte ale curgerii lichidului sau gagului subatomic din bioenergie prin corp vene si tendoane , piele , muschi . Un efect benefic al curgerii este ca incepi sa gandesti mai rapid simultan mai multe probleme la care gasesti solutii rapid , sa nu cumva sa gevii prea desteapta ca devin invidioase alte fete .


kudika226898
Postat pe 16 Mai 2011 17:22
De la: stolerulucian, la data 2011-05-16 13:46:51Pentru unele persoane cu energii speciala actul sexual prelungit poate instala o stare de relaxare cu ridicarea lui KUNDALINI. IN ACESTE MOMENTE SE SIMTE O STARE DE LETARGIE GENERALA ,PE FONDUL PLACERII , CORPUL TINDE SA DISPARA ,PLACEREA RAMANAND NUMAI IN CREIER. AR TREBUI SA CONSULTI MANUALE DE TANTRA YOGA. TE VOR AJUTA SA INTELEGI. IN REST, PREA MULTI "DEBILUTI'"SI "INCULTI"FAC,CICA...POANTE. SARACA ROMANIE, CE A AJUNS!


kudika226898
Postat pe 16 Mai 2011 17:22
De la: Loredana_Gabriela, la data 2011-05-14 13:12:51Stai linistita, ceea ce ti se intampla e chiar bine din anumite puncte de vedere. cu siguranta ai auzit cate ceva de energie...energetic...corp energetic... In momentul in care faci dragoste, tu nu pierzi energie asa cum se intampla cu majoritatea oamenilor, ci o ridici, o sublimezi spre niveluri mai evoluate, mai ridicate ale fiintei. Pentru ca faci dragoste si cu siguranta iubesti persoana cu care faci dragoste, tu reusesti sa sublimezi energia pana la nivelul lui Anahata Chakra. De asta iti amortesc mainile! :)
Ai putea sa incerci sa inveti cateva lucruri despre acest subiect si trairile din timpul "actului" vor fi spectaculoase! Doar daca vrei...


kudika226898
Postat pe 16 Mai 2011 17:23
De la: kudika226898, la data 2011-05-16 17:23:32
De la: Loredana_Gabriela, la data 2011-05-14 13:12:51Stai linistita, ceea ce ti se intampla e chiar bine din anumite puncte de vedere. cu siguranta ai auzit cate ceva de energie...energetic...corp energetic... In momentul in care faci dragoste, tu nu pierzi energie asa cum se intampla cu majoritatea oamenilor, ci o ridici, o sublimezi spre niveluri mai evoluate, mai ridicate ale fiintei. Pentru ca faci dragoste si cu siguranta iubesti persoana cu care faci dragoste, tu reusesti sa sublimezi energia pana la nivelul lui Anahata Chakra. De asta iti amortesc mainile! :)
Ai putea sa incerci sa inveti cateva lucruri despre acest subiect si trairile din timpul "actului" vor fi spectaculoase! Doar daca vrei...




de urinoterapie nu zice nimeni
battleofwits
Postat pe 16 Mai 2011 17:25
De la: jessika_lsd, la data 2011-05-14 12:24:11Pentru asta tre sa mergi la medik...sincer asta nu este un subiect de discutat aici ...sau daca nu vrei sa mergi la medic o sa ti dai tu singura seama in timp despre ce este vorba ,,,cu subiecte ca acesta nu o sa devenim mai inteligenti ....nu o spun cu rautate dar in toate topicurile se vorbeste doar de sex....chiar nu mai exista si alte subiecte de discutie....de ex;cum sa ne alimentam sanatos;pareri pro si contra produselor bio ...etc...etc....subiecte de dezvoltare personala.Nu sant o snoaba sau o ignoranta si nu vreau sa supar sau sa jignesc pe nimeni dar hai sa recunoastem ca vorbind numai de sex nu o sa evoluam niciodata ....cu respect....



Despre ce vrei tu vor vorbi cand nu vor mai putea sa presteze...atunci vor filozofa pe diverse teme...
kudika226898
Postat pe 16 Mai 2011 17:27
De la: battleofwits, la data 2011-05-16 17:25:41
De la: kudika226898, la data 2011-05-16 17:23:32
De la: Loredana_Gabriela, la data 2011-05-14 13:12:51Stai linistita, ceea ce ti se intampla e chiar bine din anumite puncte de vedere. cu siguranta ai auzit cate ceva de energie...energetic...corp energetic... In momentul in care faci dragoste, tu nu pierzi energie asa cum se intampla cu majoritatea oamenilor, ci o ridici, o sublimezi spre niveluri mai evoluate, mai ridicate ale fiintei. Pentru ca faci dragoste si cu siguranta iubesti persoana cu care faci dragoste, tu reusesti sa sublimezi energia pana la nivelul lui Anahata Chakra. De asta iti amortesc mainile! :)
Ai putea sa incerci sa inveti cateva lucruri despre acest subiect si trairile din timpul "actului" vor fi spectaculoase! Doar daca vrei...




de urinoterapie nu zice nimeni






contesina
Postat pe 16 Mai 2011 22:35
buna!si eu am patzit asa ceva,e de la lipsa de calciu si alimentatia nesanatoase!bea in fiecare zi iaurt si mananca fructe in fiecare zi,macar cate un mar sau o portocala,o sa treaca:-j..!
alinalazea
Postat pe 17 Mai 2011 10:42
Nu trebuie sa te sperii. Ar putea fi si de la "nealimentare" sau de la lipsa de calciu; dar eu personal cred altceva, pentru ca iti amortesc mainile doar cand faci dragoste, si nu si in rest. Mai spui ca actul amoros a fost prelungit. Mai ales in starile afective si cand efervescenta amoroasa e mare se trezeste o energie mult mai mare din zona bazala care ascensioneaza in zona pieptului si produce acea amortire a mainilor. Ca sa zic asa, e un fenomen benefic. Orientalii il numesc trezirea lui Kundalini, adica a energiei fundamentale a fiintei. Arata calitati speciale pe care le ai. Cand aceasta energie urca, de exemplu, in zona gatului, apar fenomene de amortire a limbii. Nu ai nimic de facut decat sa observi ca mai in profunzime, acea amortire e o vibratie foarte rapida si fina care radiaza din zona pieptului. Cand energiazarea se estompeaza fenomenul de amortire dispare.
kudika129494
Postat pe 17 Mai 2011 12:47
...
miagabi
Postat pe 17 Mai 2011 17:52
De la: marco918, la data 2011-05-14 12:15:22
De la: ocs, la data 2011-05-14 11:55:44
De la: iulianaely, la data 2011-05-14 09:37:51draga mea iti amortesc mainile fie din cauza lipsei de calciu fie din cauza pozitiei inconfortabile. nu e ceva chiar atat de grav cred ca majoritatea fetelor li se intampla asta

..."majoritatii fetelor/femeilor"...nu sunt de acord nici cu afirmatia in sine, nici cu formularea ei gramaticala (fapt pt care mi-am permis sa o corectez). Sa stai intr-o pozitie pana amortesti mi se pare cel putin hilar.
Mie mi s-a intamplat sa ma ia cu lesin (in traducere mi-a scazut glicemia de la efort).
Problema ta cred ca este de la oboseala pe un fond de alimentatie necorespunzatoare :)
Eu obisnuiesc sa am o ciocolata desfacuta langa pat iar cand ma ia lesinul, mai iau o tablita, doua...






... o tableta, doua ... ... bre, daca stai intr-o pozitie de dragul lu'gheorghe fara sa tii cont ca esti un om si poate ai niste vase de singe care se stranguleaza in acea pozitie o sa ajungeti ca yoghii aia care il vad pe budha dupa ce stau in diverse pozitii si isi lipsesc de irigatie sanguina diverse parti ale corpului ... uneori efectele sint ireversibile ... asa ca atentie la ciocolata ...


Ce altceva putea face marco decat sa jigneasca ? :|
Pentru cultura ta generala unii pot face sex toata noaptea, cu mare placere si pt propria placere si e normal sa mai si oboseasca dar tu nu ai auzit de asa ceva...si tot pentru cultura ta generala, de la efort se poate intampla sa-ti scada glicemia, iar senzatia e cea de lesin.
ocs
Postat pe 17 Mai 2011 19:31
Din cauza orgasmului de regula se petrec astfel de intamplari, dar si din cauza excitatiei si a efortului fizic!!! Pare sa fie o cadere de calciu, cum se spune, sau poate sa fie pur si simplu carcei, s-ar putea sa ai si spasme musculare daca te straduiesti putin mai mult :D!!! Nu e grav lipsa de calciu poate proveni din mai multe motive si poate fi suplimentata, asa ca ai doar putina grija cu alimentatia( sa existe, sa fie echilibrata!) si cu insuficienta absorbtiei de calciu!!!
kudika023818
Postat pe 19 Mai 2011 00:28
eu care nu pot sa am orgazm ? ce as putea face?cine imi poate zice?
kudika132532
Postat pe 19 Mai 2011 00:43
ai vreun sfat pt mine deci nu pot sa am orgazm delok?si nu stiu de ce?
kudika132532
Postat pe 19 Mai 2011 00:46
De la: kudika132532, la data 2011-05-19 00:46:02ai vreun sfat pt mine deci nu pot sa am orgazm delok?si nu stiu de ce?

Nu ai "orgazm" fiindcã nu știi sã scrii corect...apoi sã-l și ai
Fornetti_cu_praz
Postat pe 19 Mai 2011 00:49
Doamne ce deviere are subictul asta . Draga mea mergi urgent la un neurolog.
Ariana31
Postat pe 19 Mai 2011 10:56
Relaxeazate,bea un pahar de vin,si cel mai important gaseste-ti un partener care sa stie sa-ti induca un orgasm
Ariana31
Postat pe 19 Mai 2011 11:01
De la: kudika132532, la data 2011-05-19 00:43:48eu care nu pot sa am orgazm ? ce as putea face?cine imi poate zice?


masturbeaza-te o ora
pickard
Postat pe 19 Mai 2011 21:26
De la: Ariana31, la data 2011-05-19 11:01:30Relaxeazate,bea un pahar de vin,si cel mai important gaseste-ti un partener care sa stie sa-ti induca un orgasm


uneori partenerii iti spulbera si bruma de *orgazm* posibil
pickard
Postat pe 19 Mai 2011 21:27
[draga-acele furnicaturi si amortirea bratelor indica ceea ce initiatii in yoga numesc trezirea lui kundalini,energia care urca prin coloana vertebrala,iar amortirea bratelor indica oprirea ei l nivelul centrului pieptului.trebuie sa mi dai dreptate daca traiesti o stare de iubire,de dinamzare vitala si rotica si de orgasme f lungi,plenare si cplesitoare.
Te felicit si intereseaza te de yoga si tantra yoga ,esti o femeie foarte speciala .Acete fenomene vor dispara daca vei practica o purificare a canalelor energetice pe unde circula in rganism aceste energii care in timpl actuklui se amplifica f mlt.
iti recoand situl ww.wyogaesoteric.net
cpasculescu
Postat pe 20 Mai 2011 01:33
hello hello.. am patit si eu chestia asta. in timp ce el imi facea sex oral, mi-au amortit mainile incredibil de tare. nu mi le mai simteam deloc. si nu ma sprijineam pe ele si nimic de genul..
asa.. eu m-am gandit ca ar fi o problema de circulatie si de sensibilitate, in sensul ca tot sangele s-a concentrat in zona.. X, si nu mai ajungea in extremitati si nervii periferici nu mai inervau indeajuns muschii mainii.
deci chestiile astea cu alimentatia si nu stiu ce.. n-au nicio treaba. daca era vba de ameteala sau asa, atunci da. iti scade glicemia. dar amorteala asta nu are treaba cu alimentatia. asta e parerea mea.
mda.. mi-ar placea si mie sa fi fost chestia cu "trezirea lui kundalini" si etc. e posibil, nu zic nu. ma voi interesa despre asta.
ok. bye bye
Pau_haha
Postat pe 3 Iunie 2011 13:47
buna!si mie mi se intampla acelasi lucru...dar eu stiu de ce pt ca am o problema de sanatate...nu stiu tu daca in afara de actul sexual,se mai intampla si in alte momente..eu am Sindromul Tunelului Carpian...am fost diagnosticata acum 1 an jumate...ar fi trebuit sa ma operez,dar mi a zis un alt medic,prieten de familie,chirurg neurolog,ca daca nu am dureri puternice si zilnice,nu scap lucruri din mana sa nu fac aceasta operatie aiurea,doar pt ca asa zice un alt medic de la o clinica particulara ca e urgent si doar ca sa mi ia banii....la inceput au fost simple amorteli cand curatam legume(mentionez ca am fost ajutor bucatar un an-atunci au inceput probelemele mele cu mainiile,la vreo o luna de la angajare),cand faceam lucruri repetative si de durata...apoi la cateva saptamani a fost un adevarat cosmar...in fiecare noapte ma trezeam cu mainile amortite rau de tot,ma lua plansul...e ca si cum te-ar speria cineva in miezul noptii si te trezesti super speriat,transpirat...e aiurea...sotul meu imi tot zicea ca dorm eu aiurea,ca dorm cu mana sub mine.dar eu ma trezeam cu aman2 amortite,dar simteam si niste furnicaturi si pur si simplu ma dadeam jos din pat ma invarteam prin camera juma de ora si plangeam....poate par nebuna,dar la un moment dat,din cauza simptomelor am dat cu pumnu in perete ,numai ca sa treaca...dar degeaba...intrun final am ajuns la medic si am aflat ce este...totul se datora stilului de viata,serviciului meu...era prima data cand lucram in bucatarie...medicul mi a dat niste pastile,apoi mi -au trecut amortirile...si de atunci imi amortesc doar ocazional...de asta zic,eu nu stiu ce fel de activitate ai ,in ce domeniu lucrezi,daca aceste amortiri le ai si in alte situatii...gasesti pe net despre acest sindrom al tunelului carpian...numai zic ca pana sa ajung la medic ,am dat zilele intregi cautare pe net sa vad ce am,sa descopar singura...ajunsesem sa cred ca am Guta,caci si asta se aseamana,dar guta face parte din categoria bolilor reumatice,pe cand sindromul tun,carp.tine de nervi,neurologie....
sper ca nu plictisesc pe jimeni cu povestea mea. imi place sa scriu,sa povestesc...hihi... astept cu interes un raspuns..sanatate multa!
angela_florin_muntean
Postat pe 6 Iunie 2011 04:57
Si mie mi s-a intamplat asta in timpul ultimului act sexual.Mi-am simtit mainile amortite 15 min si pe langa asta, nu puteam sa pronunt cuvintele bine, ceea ce m-a speriat mai rau.Oare am o problema sau e ceva normal?Mentionez ca nu am avut orgasm pana acum
kudika065461
Postat pe 24 August 2011 14:01
De la: kudika065461, la data 2011-08-24 14:01:32Si mie mi s-a intamplat asta in timpul ultimului act sexual.Mi-am simtit mainile amortite 15 min si pe langa asta, nu puteam sa pronunt cuvintele bine, ceea ce m-a speriat mai rau.Oare am o problema sau e ceva normal?Mentionez ca nu am avut orgasm pana acum


pai daca esti amortita cum sa mai ai si orgasm?!
PUIA_40
Postat pe 24 August 2011 14:07
De la: kudika065461, la data 2011-08-24 14:01:32Si mie mi s-a intamplat asta in timpul ultimului act sexual.Mi-am simtit mainile amortite 15 min si pe langa asta, nu puteam sa pronunt cuvintele bine, ceea ce m-a speriat mai rau.Oare am o problema sau e ceva normal?Mentionez ca nu am avut orgasm pana acum



,inseamna ca e bun baiatu ,te-o lasat fara cuvinte
piscolino
Postat pe 24 August 2011 14:12
Haha sa fii convins de asta:p, dar alta era ideea oricum...Incercam sa gasesc un raspuns, nu sa fiu luata in ras
.
kudika065461
Postat pe 26 August 2011 16:11
Bine ca nu iti amorteste creierul. Din cate descrii tu (probabil nu stii ce inseamna aia orgasm) e posibil sa fie un fel de orgasm. In timpul orgasmului se descarca in sange endorfine si catecolamine care pot da parestezii, adica amorteli asa cum le descrii tu. Deci felicitari, se pare ca ai un fel de ``orgasm``.
Eva32
Postat pe 3 Septembrie 2011 02:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sex cu cineva 237 De la: kudika376850 18 Martie 2011 09:58
anticonceptionale 9 De la: kudika_nikole 17 Decembrie 2011 17:09
O problemã complicatã 9 De la: wencezlas 13 Octombrie 2016 18:18
DEDICATIE SPECIALA PENTRU DUDUIA BARBIE 148 De la: kudika029282 15 Ianuarie 2011 18:24
fantezie 13 De la: yumalai 4 August 2009 18:38