Setari Cookie-uri

UN SFAT

buna!azi a fost o zi neagra in viata mea ,am o nepoata de 10 ani si sufera de Epilepsie ,doctora nea recomandat un RMN si am aflat k are o tumoara la creier,sora mea este plecata de 6 ani in strainatate la munca sasi poata creste copii si eu mam ocup de cresterea lor.AZI a trbuit sai dau vestea si nu am stiut cum sai dau vestea k este singura acolo si nu stiam cum o sa ractioneze.Ce sfat imi dati sa o operam in Romania sau in alta tara.

kudika361175
Postat pe 29 Martie 2011 21:54

chiar o zi neagra....poate ca este mai bine in alta tara!
acum depinde si de posibilitati!multa sanatate
ironia
Postat pe 30 Martie 2011 12:31
De la: kudika361175, la data 2011-03-29 21:54:59buna!azi a fost o zi neagra in viata mea ,am o nepoata de 10 ani si sufera de Epilepsie ,doctora nea recomandat un RMN si am aflat k are o tumoara la creier,sora mea este plecata de 6 ani in strainatate la munca sasi poata creste copii si eu mam ocup de cresterea lor.AZI a trbuit sai dau vestea si nu am stiut cum sai dau vestea k este singura acolo si nu stiam cum o sa ractioneze.Ce sfat imi dati sa o operam in Romania sau in alta tara.



Cred ca depinde foarte mult de gradul de dificultate al operatiei. Orice s-ar spune, avem medici foarte buni in tara. Te poti duce in strainatate sa cheltui o caciula de bani (un simplu control, daca nu ai asigurare medicala te costa 100 de euro. Vorbesc de un control banal, mi-a aparut o buba si ma duc sa vad ce e cu ea.) Daca in urma analizelor, medicii romani iti vor spune ca sunt incapabili sa opereze fetita in RO, atuni du-te in afara tarii, unde te trimit ei. Dar pana atunci, consulta mai multi medici, asculta mai multe pareri si vezi ce se poate face.
rashela
Postat pe 30 Martie 2011 13:29
MULTUMESC MULT PENTRU SFAT AVEM LA DISPOXITIE 6 LUNI DEOARECE TREBUI SA MAI FACEM UN RMN SA VEDEM CUM EVOLUIAZA TUMOARA ,DAR MAI RAU K A GASITO SI CU MASTOIDA BILATERALA LA URECHI SI AM INTELES K NECESITA OPERATIE . NU STIU CE SAI MAI ZIC SURORI MELE SI CUM SO INCURAJEZ ,PANA ACUM MA INCURAJA EA ,K EU AM TRCUT PRINTRO DEPRESIE. IMI ESTE FOARTE FRICA DE STAREA DE SANATATE A NEPOATEI SI DE O DECIZIE INCORECTA.
kudika361175
Postat pe 30 Martie 2011 19:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VITILIGO 14 De la: kitty_krieger 29 Iulie 2013 17:16
Nu stiu ce sa fac 2 De la: _vio_ 27 Iunie 2011 21:22
Iubire care doare...SINGURA 31 De la: kudika085739 24 Noiembrie 2009 09:42
cum scapam de matreata??!!! 11 De la: susu 27 Aprilie 2014 00:10
incerc sa il uit de 2 ani 12 De la: alexa923 18 Noiembrie 2009 13:58