Setari Cookie-uri

povestea mea!

Povestea mea e putin diferita si totusi atat de asemanatoare cu restul povestilor de acest gen!
Ne-am cunoscut pe internet pe un forum,asemanator cu acesta,amandoi fiind pe acolo pt a pierde vremea;am tot vb luni la rand pe acel forum prin pm ca niste “amici internauti”!Intamplarea a facut sa fim din acelasi oras dar timp de un an si jumatate nu ne-am intalnit personal,pt ca nu am insista nici unul prea mult relatia virtuala de prietenie era suficienta pt amandoi.Eu lucrez in alt oras si vin acasa cam o data la doua saptamani.In timpul acesta am vorbit o gramada de chestii de probleme si asa mai departe;fara sa imi dau seama m-am atasat de acest amic virtual,credeam eu ca doar asa ca si prieten,nu putea sa imi placa altfel de el dat fiind faptul ca e casatorit si cu un copilas mic acasa!Discutiile noastre au fost mereu banale,nimic compromitator sau ceva de acest gen.Dupa un an jumate ne-am intalnit la o cafea,si va marturisesc sincer ca nu mi-a placut din primul moment ca si barbat,ma uitam asa la el si aveam un sentiment ciudat cand il vedeam in fata mea pe barbatul care mi-a ascultat toate problemele atata timp;a mai trecut un an jumate aproximativ,in care ne mai intalneam cand si cand la cate o cafea,cand ajungeam eu pe acasa,dar intre timp eu am inceput sa ma indragostesc foarte tare de el!Relatia noastra continua sa fie una okei,cu intalniri face 2 face rare dar in schimb cu multa conversatie pe net si la telefon.Eu a trebuit sa plec timp de 6 luni de zile in Polonia,pt o specializare la firma,si nea-m intalnit inainte de a pleca,atunci ne-am sarutat pt prima data!Eu am plecat a doua zi,si am incercat sa il intreb ca ce a fost acel sarut insa nu am primit nici un raspuns decat acela ca sunt fata mare si ar trebui sa stiu ce inseamna.In timpul petrecut in Polonia vreau sa va spun ca vb cam o data la doua zile la telefon si din cand in cand si pe net! Cand am revenit acasa,s-a produs inevitabilul,practic nici nu imi dau seama cum am ajuns in acel stadiu,probabil euforia de a-l revedea;Cert e ca de atunci a trecut un an de zile,timp in care ne intalnim din cand in cand,petrecem cateva momente frumoase impreuna,dar in continuare grosul acestei relatii se manifesta virtual!
Ma astept sa fiu aspra judecata ca m-am legat de un barbat casatorit,insa cu sinceritate va sun ca fost fara nici cea mai mica intentie din partea mea,acum de multe ori imi tot spun:de maine gata,il lasi in pace iti vezi de treaba ta;are o familie iar tu nu ai ce face in acest peisaj!Dar nici nu vreau nimic mai mult de la el,decat momentele pe care mi le acorda si ma simt extrem de bine ;nu as putea niciodata sa despart o familie ;la fel cum nici el nu ar fi in stare sa isi lase familia,e diferit de restul barbatiilor care inseala,niciodata nu si-a vorbit de rau sotia,absolut deloc,zice ca motivul pt care inseala nu e ca nu gaseseste ce vrea acasa,ci ca pur si simplu simte ca el e putin “defect”!As vrea si mi-as dori enorm sa pot sa ma despart de el,daar nu pot,parca am intrat in zilele oarbe,oricat as incerca,oricat m-as stradui nu pot!
Multumesc celor care mi-ati citit poveste!

kudika455733
Postat pe 18 Octombrie 2011 12:09
gaseste-ti altul pe internet,sunt destui si pe forumul asta...v-ati sarutat tot pe internet?Tu esti Piersicutzo ?
Indiana_Jones
Postat pe 18 Octombrie 2011 12:13
De la: kudika455733, la data 2011-10-18 12:09:11

Povestea mea e putin diferita si totusi atat de asemanatoare cu restul povestilor de acest gen!



Din tot textul scris de tine am inteles un singur lucru si anume ca iti convine postura de amanta!Atunci,ce rost a mai avut sa-ti pierzi timpul povestindu-ne cat de bine te-ai simtit pe pozitia, mult vehiculata in ziua de astazi,in care esti beneficiara domnului "putin defect"?Ce justificari iti poti gasi pentru ceea ce practici sau ce sfaturi crezi ca poti gasi referitoare la relati ta cu un barbat casatorit?Cum te simti cand stii ca te culci cu barbatul altei femei?Nu ma intreb ce si daca are mustari de constiinta domnul in cauza,caci nu are nicio importanta atata timp cat el practica adulterul cu nonsalanta!Sunteti jalnici amandoi!Nu exista "Nu pot" mai ales in materie de coabitare cu un barbat insurat!Te-ai intrebat vreodata cum ai reactiona daca ai fi in locul sotiei lui si ai afla ca esti inselata?Dar nu ai cum sa te gandesti la o astfel de situatie pentru ca tie iti este foarte bine sa te balacesti in zoaiele promiscue ale tradarii si atata timp cat esti satisfacuta sexual si financiar,dupa tine......potopul!Draga mea, daca el nu judeca,macar fa-o tu si intrerupe o astfel de mizerie,pentru care vei da socoteala mai devreme sau mai tarziu!


Povestea ta nu este cu nimic diferita de cea a tuturor amantelor practicante!Este cu mult mai oribila ,cu cat vii si ne afisezi o neputinta vecina cu lasitatea crasa!
RAINBOWLADY
Postat pe 18 Octombrie 2011 12:29
Eu am impresia ca aveti ceva cu amantele ... Ce-aveti cu ele ? La noi nu va ganditi ? Ce ne-am face fara ? Lasati-le sa-si faca datoria...
alegro6543
Postat pe 18 Octombrie 2011 12:33
concurentza...
Indiana_Jones
Postat pe 18 Octombrie 2011 12:35
De la: alegro6543, la data 2011-10-18 12:33:03Eu am impresia ca aveti ceva cu amantele ... Ce-aveti cu ele ? La noi nu va ganditi ? Ce ne-am face fara ? Lasati-le sa-si faca datoria...


noi? avem ceva cu ele? neaaa.................puteti eventual sa va legati cate una de gat si .....hop! da sa fie cat de sus pentru o reusita sigura!
kiss_my_ass
Postat pe 18 Octombrie 2011 12:38
Corect... cat de sus. Pana jos... macar ne ducem fericiti.
alegro6543
Postat pe 18 Octombrie 2011 12:41
De la: alegro6543, la data 2011-10-18 12:41:21Corect... cat de sus. Pana jos... macar ne ducem fericiti.


aham....doar o clipa as mai vrea!
kiss_my_ass
Postat pe 18 Octombrie 2011 12:44
De la: alegro6543, la data 2011-10-18 12:33:03Eu am impresia ca aveti ceva cu amantele ... Ce-aveti cu ele ? La noi nu va ganditi ? Ce ne-am face fara ? Lasati-le sa-si faca datoria...



Ar trebui sa rad la comment-ul tau?Uite ca nu-ti fac pe plac,da?
RAINBOWLADY
Postat pe 18 Octombrie 2011 12:45
Ahhh', astazi nu-mi iese nimic. Avea dreptate doamna care nu sta cu fata : si astazi, ca si ieri... e o zi ca oricare alta.
alegro6543
Postat pe 18 Octombrie 2011 12:48
De la: alegro6543, la data 2011-10-18 12:48:07Ahhh', astazi nu-mi iese nimic. Avea dreptate doamna care nu sta cu fata : si astazi, ca si ieri... e o zi ca oricare alta.


las ca poate-ti iese maine!
kiss_my_ass
Postat pe 18 Octombrie 2011 12:49
De la: alegro6543, la data 2011-10-18 12:48:07Ahhh', astazi nu-mi iese nimic. Avea dreptate doamna care nu sta cu fata : si astazi, ca si ieri... e o zi ca oricare alta.



Pai,ia vezi,insista ,poate iti iese ceva!Nu se stie niciodata de unde sare iepuroaica!
RAINBOWLADY
Postat pe 18 Octombrie 2011 12:50
Offf. Si n-am facut decat (ca un adevarat "cavaler" ce ma aflu... ) sa iau partea unei doamne a carei "meserie" se spune ca este... una dintre cele mai vechi din lume.
Nu mai bine stateam eu in banca mea... si-mi bagam cavalerismu' ala in... buzunar ?!?
alegro6543
Postat pe 18 Octombrie 2011 12:59
Sa inteleg ca ma considerati o practicanta a celei mai vechi meserii din lume,stimabile alegro6543??
Esti liberi sa iti exprimi opinia dar ca sa cataloghezi un om asa,doar din cauza faptului ca m-am indragostit de un barbat casatorit,e putin exagerat!Tocami ce va spuneam ca nu vreau sa ii distrug casnicia,departe de mine acest gand,iar sincera sa fiu,daca as fi vrut intalniri mai dese cu el,as fi putut avea,insa tocmai,consider ca distanta e de ajutor in acest caz,nu vreau sa ma ancorez mult prea mult in aceasta poveste!
Stiu foarte bine ca gresesc,insa ma intreb cei care judecati atat de aspru,nu va-ti indragostit niciodata atat de puternic incat sa simtiti ca nu poti trai fara persoana respectiva??ca nu vrei rau nimanui doar putina fericire??
kudika455733
Postat pe 18 Octombrie 2011 13:05
De la: alegro6543, la data 2011-10-18 12:59:55Offf. Si n-am facut decat (ca un adevarat "cavaler" ce ma aflu... ) sa iau partea unei doamne a carei "meserie" se spune ca este... una dintre cele mai vechi din lume.
Nu mai bine stateam eu in banca mea... si-mi bagam cavalerismu' ala in... buzunar ?!?


am o rugaminte! sa-l bagi in pozonar de la spate!
kiss_my_ass
Postat pe 18 Octombrie 2011 13:05
De la: kudika455733, la data 2011-10-18 13:05:50Sa inteleg ca ma considerati o practicanta a celei mai vechi meserii din lume,stimabile alegro6543??
Esti liberi sa iti exprimi opinia dar ca sa cataloghezi un om asa,doar din cauza faptului ca m-am indragostit de un barbat casatorit,e putin exagerat!Tocami ce va spuneam ca nu vreau sa ii distrug casnicia,departe de mine acest gand,iar sincera sa fiu,daca as fi vrut intalniri mai dese cu el,as fi putut avea,insa tocmai,consider ca distanta e de ajutor in acest caz,nu vreau sa ma ancorez mult prea mult in aceasta poveste!
Stiu foarte bine ca gresesc,insa ma intreb cei care judecati atat de aspru,nu va-ti indragostit niciodata atat de puternic incat sa simtiti ca nu poti trai fara persoana respectiva??ca nu vrei rau nimanui doar putina fericire??


fata draga tu citesti ce scrii? din clipa in care te-ai intalnit cu el ai produs o fisura in casnicia lui!da nu-i bai, nu trebe sa ai mustrari de constiinta, sunteti pe acelasi calapod si tu si domnul!
kiss_my_ass
Postat pe 18 Octombrie 2011 13:08
De la: kudika455733, la data 2011-10-18 13:05:50Sa inteleg ca ma considerati o practicanta a celei mai vechi meserii din lume,stimabile alegro6543??
Esti liberi sa iti exprimi opinia dar ca sa cataloghezi un om asa,doar din cauza faptului ca m-am indragostit de un barbat casatorit,e putin exagerat!Tocami ce va spuneam ca nu vreau sa ii distrug casnicia,departe de mine acest gand,iar sincera sa fiu,daca as fi vrut intalniri mai dese cu el,as fi putut avea,insa tocmai,consider ca distanta e de ajutor in acest caz,nu vreau sa ma ancorez mult prea mult in aceasta poveste!
Stiu foarte bine ca gresesc,insa ma intreb cei care judecati atat de aspru,nu va-ti indragostit niciodata atat de puternic incat sa simtiti ca nu poti trai fara persoana respectiva??ca nu vrei rau nimanui doar putina fericire??
lucrezi in politica?esti Elena Udrea si te-ai luat de "cocosul" alteia ?
Indiana_Jones
Postat pe 18 Octombrie 2011 13:15
De la: kudika455733, la data 2011-10-18 13:05:50Sa inteleg ca ma considerati o practicanta a celei mai vechi meserii din lume,stimabile alegro6543??
Esti liberi sa iti exprimi opinia dar ca sa cataloghezi un om asa,doar din cauza faptului ca m-am indragostit de un barbat casatorit,e putin exagerat!Tocami ce va spuneam ca nu vreau sa ii distrug casnicia,departe de mine acest gand,iar sincera sa fiu,daca as fi vrut intalniri mai dese cu el,as fi putut avea,insa tocmai,consider ca distanta e de ajutor in acest caz,nu vreau sa ma ancorez mult prea mult in aceasta poveste!
Stiu foarte bine ca gresesc,insa ma intreb cei care judecati atat de aspru,nu va-ti indragostit niciodata atat de puternic incat sa simtiti ca nu poti trai fara persoana respectiva??ca nu vrei rau nimanui doar putina fericire??

Doamna, cavalerismu' de care aminteam mai sus ma obliga sa va raspund ca eu personal nu va cataoghez in nici un fel. Nu sunt vreun profesor (sa pun note in cataog) si nici n-am facut vreo ierarhizare a meseriilor. Era doar o gluma.
Dar vaz' totusi ca recunoasteti... ca undeva gresiti. Pai... de ce o faceti, de ce persistati in greseala ? Sa fie... pardalnica asta de iubire ? Nu se recunoaste in tonul folosit la relatarea povestii. Si... am citit atent. A te complace intr-o situatie, doar asa... pt ca imi place un om care ... are o anumita situatie, nu pare a fi un lucru gandit profund. Sau poate... mai sunt si alte situatii exceptionale pe care... fie nu le cuprinde povestirea, fie nu le-am sesizat eu. Mea culpa.
alegro6543
Postat pe 18 Octombrie 2011 13:16
@kudika421339
Intr-adecar sunt o lasa nici eu nu credeam ca s fi in stare de o asemenea lasitate!
Am citit ca daca sunt satisfacuta material dupa mine potopul,nici gand de asa ceva,daca in toata perioada a cheltuit maxim 50 de lei cu mine e mult,pt ca slava domnului nu am nevoie de nimeni sa ma intretina!
Iarin legatura cu nevasta,nu stiu ce sa spun ,cand ma gandesc va dati seama ca nu imi pica tocmai bine,dar ea ii acorda olibertate iesita din comun,si nu o zic prin prisma legaturii pe care o are cu minde
kudika455733
Postat pe 18 Octombrie 2011 13:18
De la: alegro6543, la data 2011-10-18 13:16:05
De la: kudika455733, la data 2011-10-18 13:05:50
Doamna, cavalerismu' de care aminteam mai sus ma obliga sa va raspund ca eu personal nu va cataoghez in nici un fel. Nu sunt vreun profesor (sa pun note in cataog) si nici n-am facut vreo ierarhizare a meseriilor. Era doar o gluma.
Dar vaz' totusi ca recunoasteti... ca undeva gresiti. Pai... de ce o faceti, de ce persistati in greseala ? Sa fie... pardalnica asta de iubire ? Nu se recunoaste in tonul folosit la relatarea povestii. Si... am citit atent. A te complace intr-o situatie, doar asa... pt ca imi place un om care ... are o anumita situatie, nu pare a fi un lucru gandit profund. Sau poate... mai sunt si alte situatii exceptionale pe care... fie nu le cuprinde povestirea, fie nu le-am sesizat eu. Mea culpa.

Pai tocmai din aceasta cauza am scris aici,nu ca sa ma laud de prostia mea ci tocmai pt ca stiu si constientizez ca cea ce fac nu e bine,si as vrea sincer sa am curaj sa pun capat,dar nu pot pur si simplu,e parca as fi dobandit o dependenta de vocea lui,pt ca mai presus de toate,de postura de amant e cel mai bun prieten al meu ,e cel care mi-a ascultat necazurile si cu care am impartasit bucuriile,nu e nici pe departe doar satisfactia sexuala,sau mai stiu eu ce!
kudika455733
Postat pe 18 Octombrie 2011 13:30
Ahh, ce-mi plac subiectele astea.

Esti o nesimtita, iar el ....
ilumax_76
Postat pe 18 Octombrie 2011 13:33
cand vb pe net si dupa,stia si era bine,acum nu cred ca intelege nimeni ce vrea,forumul nu e propria ei constiinta
Indiana_Jones
Postat pe 18 Octombrie 2011 13:38
De la: ilumax_76, la data 2011-10-18 13:33:37Ahh, ce-mi plac subiectele astea.

Esti o nesimtita, iar el ....



scurt si la obiect!
mie nu-mi mai plac deja sunt un laitmotiv al forumului!
kiss_my_ass
Postat pe 18 Octombrie 2011 13:39
De la: kudika455733, la data 2011-10-18 13:05:50Sa inteleg ca ma considerati o practicanta a celei mai vechi meserii din lume,stimabile alegro6543??
Esti liberi sa iti exprimi opinia dar ca sa cataloghezi un om asa,doar din cauza faptului ca m-am indragostit de un barbat casatorit,e putin exagerat!Tocami ce va spuneam ca nu vreau sa ii distrug casnicia,departe de mine acest gand,iar sincera sa fiu,daca as fi vrut intalniri mai dese cu el,as fi putut avea,insa tocmai,consider ca distanta e de ajutor in acest caz,nu vreau sa ma ancorez mult prea mult in aceasta poveste!
Stiu foarte bine ca gresesc,insa ma intreb cei care judecati atat de aspru,nu va-ti indragostit niciodata atat de puternic incat sa simtiti ca nu poti trai fara persoana respectiva??ca nu vrei rau nimanui doar putina fericire??

Am cetit aproape tat...Am cateva intrebari pentru a ma lamuri.
Ai prieten altul in afara de el ?
Cine iti desfunda scurgerea sau iti face intretinerea ?
PRALEA_
Postat pe 18 Octombrie 2011 13:46
De la: PRALEA_, la data 2011-10-18 13:46:44
De la: kudika455733, la data 2011-10-18 13:05:50Sa inteleg ca ma considerati o practicanta a celei mai vechi meserii din lume,stimabile alegro6543??
Esti liberi sa iti exprimi opinia dar ca sa cataloghezi un om asa,doar din cauza faptului ca m-am indragostit de un barbat casatorit,e putin exagerat!Tocami ce va spuneam ca nu vreau sa ii distrug casnicia,departe de mine acest gand,iar sincera sa fiu,daca as fi vrut intalniri mai dese cu el,as fi putut avea,insa tocmai,consider ca distanta e de ajutor in acest caz,nu vreau sa ma ancorez mult prea mult in aceasta poveste!
Stiu foarte bine ca gresesc,insa ma intreb cei care judecati atat de aspru,nu va-ti indragostit niciodata atat de puternic incat sa simtiti ca nu poti trai fara persoana respectiva??ca nu vrei rau nimanui doar putina fericire??

Am cetit aproape tat...Am cateva intrebari pentru a ma lamuri.
Ai prieten altul in afara de el ?
Cine iti desfunda scurgerea sau iti face intretinerea ?

desi e un raspuns destul de grosolan uite ca sa fi satisfacut nu am alt prieten iar de desfundat scurgerea nu am nevoie,pt ca nu e infundata,iar intretinerea vine de la sine!
kudika455733
Postat pe 18 Octombrie 2011 13:58
"Dilemele sotului prins la amanta :
Un barbat surprins la amanta de catre sotie, sare de la etajul 5. In cadere se gandeste: Nu puteam sa stau acasa cu nevasta sa mananc un gratar.sa beau un sprit si cine stie.,poate sa fac si sex?!?.
Cade cu noroc pe o capita de iarba proaspat cosita din spatiul verde al blocului si cugeta: Doamne, cum e omul,numai doua secunde am fost disperat si cate prostii mi-au trecut prin cap."

Ame_li
Postat pe 18 Octombrie 2011 14:00
De la: kudika455733, la data 2011-10-18 13:58:19
De la: PRALEA_, la data 2011-10-18 13:46:44
De la: kudika455733, la data 2011-10-18 13:05:50Sa inteleg ca ma considerati o practicanta a celei mai vechi meserii din lume,stimabile alegro6543??
Esti liberi sa iti exprimi opinia dar ca sa cataloghezi un om asa,doar din cauza faptului ca m-am indragostit de un barbat casatorit,e putin exagerat!Tocami ce va spuneam ca nu vreau sa ii distrug casnicia,departe de mine acest gand,iar sincera sa fiu,daca as fi vrut intalniri mai dese cu el,as fi putut avea,insa tocmai,consider ca distanta e de ajutor in acest caz,nu vreau sa ma ancorez mult prea mult in aceasta poveste!
Stiu foarte bine ca gresesc,insa ma intreb cei care judecati atat de aspru,nu va-ti indragostit niciodata atat de puternic incat sa simtiti ca nu poti trai fara persoana respectiva??ca nu vrei rau nimanui doar putina fericire??

Am cetit aproape tat...Am cateva intrebari pentru a ma lamuri.
Ai prieten altul in afara de el ?
Cine iti desfunda scurgerea sau iti face intretinerea ?

desi e un raspuns destul de grosolan uite ca sa fi satisfacut nu am alt prieten iar de desfundat scurgerea nu am nevoie,pt ca nu e infundata,iar intretinerea vine de la sine!
autointretinere
Indiana_Jones
Postat pe 18 Octombrie 2011 14:03
De la: kudika455733, la data 2011-10-18 13:18:27@kudika421339
Intr-adecar sunt o lasa nici eu nu credeam ca s fi in stare de o asemenea lasitate!
Am citit ca daca sunt satisfacuta material dupa mine potopul,nici gand de asa ceva,daca in toata perioada a cheltuit maxim 50 de lei cu mine e mult,pt ca slava domnului nu am nevoie de nimeni sa ma intretina!
Iarin legatura cu nevasta,nu stiu ce sa spun ,cand ma gandesc va dati seama ca nu imi pica tocmai bine,dar ea ii acorda olibertate iesita din comun,si nu o zic prin prisma legaturii pe care o are cu minde



Faptul ca esti independenta financiar ,nu te scuza absolut deloc si asta,te rog, sa o privesti ca o parere personala!
Nu te judeca nimeni,dar nu vei fi nici aprobata in vreun fel decat ,poate,de catre cele asemenea tie si care se conduc dupa aceleasi principii!Nu intereseaza ce atmosfera este in familia domnului!Barbatii cauta fel si fel de pretexte pentru a-si atinge scopurile!In familia respectiva se practica libertinajul absolut,poate ca este si de comun acord,daca este sa respectam cele spuse de tine,s-ar putea ca sotia lui sa fie si ea adepta unui trai duplicitar,nu ar fi ceva extraordinar in asa ceva!Nu poti sa stii ce discutii au ei in interiorul cuplului!Nicio femeie zdravana la cap,fara a avea interese nefiresti,nu-i acorda sotului o libertate ca cea pe care o are iubitul tau,decat daca si ea procedeaza identic!Dar,repet,asta nu poate fi o scuza in ceea ce te priveste!Parerea mea!

RAINBOWLADY
Postat pe 18 Octombrie 2011 14:06
De la: kudika455733, la data 2011-10-18 13:58:19
De la: PRALEA_, la data 2011-10-18 13:46:44
De la: kudika455733, la data 2011-10-18 13:05:50Sa inteleg ca ma considerati o practicanta a celei mai vechi meserii din lume,stimabile alegro6543??
Esti liberi sa iti exprimi opinia dar ca sa cataloghezi un om asa,doar din cauza faptului ca m-am indragostit de un barbat casatorit,e putin exagerat!Tocami ce va spuneam ca nu vreau sa ii distrug casnicia,departe de mine acest gand,iar sincera sa fiu,daca as fi vrut intalniri mai dese cu el,as fi putut avea,insa tocmai,consider ca distanta e de ajutor in acest caz,nu vreau sa ma ancorez mult prea mult in aceasta poveste!
Stiu foarte bine ca gresesc,insa ma intreb cei care judecati atat de aspru,nu va-ti indragostit niciodata atat de puternic incat sa simtiti ca nu poti trai fara persoana respectiva??ca nu vrei rau nimanui doar putina fericire??

Am cetit aproape tat...Am cateva intrebari pentru a ma lamuri.
Ai prieten altul in afara de el ?
Cine iti desfunda scurgerea sau iti face intretinerea ?

desi e un raspuns destul de grosolan uite ca sa fi satisfacut nu am alt prieten iar de desfundat scurgerea nu am nevoie,pt ca nu e infundata,iar intretinerea vine de la sine!

Chiar daca ai raspuns cu un car de nervi si cu ijuraturile printre dinti la adresa mea , am inteles de ce te complaci in astfel de situatii.Daca ai avea sau ai fi avut un prieten sunt sigur ca nu ai mai fi ramas in aceasta relatie.
Te multumesti cu firimiturile pe care ti le arunca el din cand in cand mintindu-te in sinea ta si crezand ca asa arata dragostea si iubirea.
Sa nu spui ca nu ai nevoie ca cineva sa-ti "desfunde scurgera sau sa-ti faca intretinerea ca nu te cred.
Atunci inseamna ca esti defecta.
Fa-ti un prieten si apoi mai discutam daca tot la fel vei gandi despre o astfel de relatie.
pe se: apropos...cati ani ai ?
PRALEA_
Postat pe 18 Octombrie 2011 14:09
De la: kudika455733, la data 2011-10-18 13:30:18
De la: alegro6543, la data 2011-10-18 13:16:05
De la: kudika455733, la data 2011-10-18 13:05:50
Doamna, cavalerismu' de care aminteam mai sus ma obliga sa va raspund ca eu personal nu va cataoghez in nici un fel. Nu sunt vreun profesor (sa pun note in cataog) si nici n-am facut vreo ierarhizare a meseriilor. Era doar o gluma.
Dar vaz' totusi ca recunoasteti... ca undeva gresiti. Pai... de ce o faceti, de ce persistati in greseala ? Sa fie... pardalnica asta de iubire ? Nu se recunoaste in tonul folosit la relatarea povestii. Si... am citit atent. A te complace intr-o situatie, doar asa... pt ca imi place un om care ... are o anumita situatie, nu pare a fi un lucru gandit profund. Sau poate... mai sunt si alte situatii exceptionale pe care... fie nu le cuprinde povestirea, fie nu le-am sesizat eu. Mea culpa.

Pai tocmai din aceasta cauza am scris aici,nu ca sa ma laud de prostia mea ci tocmai pt ca stiu si constientizez ca cea ce fac nu e bine,si as vrea sincer sa am curaj sa pun capat,dar nu pot pur si simplu,e parca as fi dobandit o dependenta de vocea lui,pt ca mai presus de toate,de postura de amant e cel mai bun prieten al meu ,e cel care mi-a ascultat necazurile si cu care am impartasit bucuriile,nu e nici pe departe doar satisfactia sexuala,sau mai stiu eu ce!

Hmmm... si-asa-i rau, si-asa nu-i bine. Sfaturi vaz' ca nu doriti, parerile useri-lor nu va intereseaza, celor care va iau de sus... le dati cu tifla. Spunea cineva pe aici ca forumul nu este... eu insa spun ca poate fi ... o "hartie" pe care iti asterni cateva randuri si stai un pic de vorba cu... propria constiinta. Si asa... scriind si citind, citind si scriind ... poate poate se intrezareste o solutie. Iubire si onoare, amanta si sotie, raspundere sau dezinteres... antagonice or fi toate ? Nu stiu, dar punandu-le cap la cap si analizand un pic detasat/a situatiunea.. poate aflati ceva. E drept ca toate astea se fac cu mintea, dar... ce naiba-i facem inimii ? Caz clasic : inima doreste, mintea imi spune ca nu. Hmmm, nu va vaz' bine... in "razboiul" dintre minte si inima... in majoritatea cazurilor ... nu iese nici un invingator.
alegro6543
Postat pe 18 Octombrie 2011 14:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
poti iubi un barbat mai mare ca tine cu aproape 19 ani? 31 De la: venera17 10 Iulie 2011 22:48
ce mai poate face o femeie cand ofera totul si primeste in schimb...nimic? 143 De la: STELLA_STAR 24 Iulie 2009 16:55
despre facebook 9 De la: kudika093014 18 Aprilie 2011 17:41
Iubind 2 barbati! 99 De la: etta 26 Decembrie 2009 17:16
Ajutatima va rog 23 De la: kudika149776 22 Martie 2010 13:41