Setari Cookie-uri

Nu imi cereti sfaturi. :)

Buna dimineata,

E prima oara cand fac asa ceva, si sunt deschis la orice fel de sfaturi, ca sunt bune ca sunt rele. Nu mai conteaza.

Povestea incepe cam asa.

Am fost cu o fata timp de 1 an, in timp ce eram cu ea am cunoscut o alta fata. M-am despartit de fata cu care eram si am inceput o relatie cu fata care am intalnit-o,

Am stat impreuna timp de 10 luni. Eu stateam in chirie si pe ea o luam mereu sa ramana la mine, ea fiind la facultate, eram 24/24 impreuna de la inceput. stiu ca am gresit, sunt foarte constient. Mi-am dat seama prea tarziu de multe lucruri.
Am stat cu ea timp de cateva luni, dupa care mi s-a luat si m-am impacat cu fosta prietena.
Din nou, mi s-a facut dor de ea si m-am despartit de cealalta fata si m-am impacat cu ea.
La un moment dat, mi s-a luat iar, dupa ce am lasat-o de sarbatori sa plece singura la ai ei, chiar daca i-am promis ca o sa merg cu ea, si dupa ce nu am mai lasat-o sa intre la mine in casa, pentru ca o luasem razna nu stiu ce avea.

Ideea e ca iar mi s a facut dor de ea si tot la ea m-am intors:). in schimb acum ea este cu altcineva, ea spune ca nu are nici o legatura faptul ca este cu el, doar ca nu mai are incredere in mine.

Simt ca tin la ea foarte mult, nu mai am treaba cu prima prietena, mi-am dat seama prea tarziu ce fel de persoana este.

Mi-am batut foarte mult joc de ea, prin gesturi si vorbe aruncate aiurea, si acum nu pot dormi, si tept mereu sa primesc vreun semn de la ea. Spune ca nu mai poate avea incredere in mine, i-am spus ca o sa ma schimb pentru ea, ca ma gandesc numai la ea. Si acum nu mai sunt derutat cum eram inainte.
Stiu ca voi fetele o sa ma criticati, stiu cat rau i-am facut si cat am putut sa o jignesc, doar prin niste fapte care la momentul acela nu eram constient de ele. Eram axat pe alte chestii si pur si somplu nu imi ardea de ea. M-am gandit foarte bine la sentimentele mele in legatura cu ea. As vrea doar o simpla parerea, puteti sa ma judecati, sa ma faceti nesimtit, prost s.a.m.d, stiu deja asta. Stiu cum am fost. Dar o vreau inapoi. am vrut doar sa ma eliberez putin si sa spun si altor persoane care ar putea sa imi dea niste sfaturi, nu cer sa ma impac cu ea ... sunt constient ca nu o sa mai mearga.. Vreau sa fie fericita si vreau sa ies din starea asta pentru ca nu mai suport sa nu mai dorm si sa ma gandesc numai la ea tot timpul.

What goes around turn around, foarte adevarat :). Pacat ca mi-am dat seama prea tarziu de sentimentele mele fata de ea. As da orice si as face orice sa o aduc inapoi. dar stiu ca nu se mai poate.

Stiu ca nu o sa mai rezolv nimic, si sper ca NIMENI sa nu faca ce am facut eu. eu stiu sigur ca nu o sa mai fac.
Cer Scuze tuturor fetele care au patit asa, si au dat peste un nesimtit ca mine. Roata se intoarce.

Multumesc.
Din motive pe care sper sa le intelegeti, nu o sa imi dau numele aici.
kudika382510
Postat pe 10 Aprilie 2011 06:31
De la: kudika382510, la data 2011-04-10 06:31:36 Dar o vreau inapoi.


De la: kudika382510, la data 2011-04-10 06:31:36
nu cer sa ma impac cu ea ... sunt constient ca nu o sa mai mearga..


Pana la urma, ce vrei?
rashela
Postat pe 10 Aprilie 2011 06:39
Eu stiu ca nu mai vrea sa fie cu mine, dar simt ca o vreau inapoi, sa fie cu mine.
kudika382510
Postat pe 10 Aprilie 2011 09:31
De la: kudika382510, la data 2011-04-10 09:31:18Eu stiu ca nu mai vrea sa fie cu mine, dar simt ca o vreau inapoi, sa fie cu mine.


Faptul ca n-o mai poti avea cand ti se scoala tie plictiseala si ca e cu altul, te face s-o vrei.
De fapt n-are nici o legatura cu iubirea. E doar mandria ta de barbat.

geo_refinantat
Postat pe 10 Aprilie 2011 09:51
Din motive pe care sper sa le intelegeti, nu o sa imi dau numele aici

intelegem dar nu pricepem.ce legatura are numele? poate vedea prietena si iti mai acorda o sansa! sau o rupea de tot
pickard
Postat pe 10 Aprilie 2011 09:55
Daca ai o farama de bun simt in tine, stai cuminte in banca ta.

Doamne ce alba-neagra ai putut sa joci
kudika_pudika
Postat pe 10 Aprilie 2011 12:10
De la: kudika382510, la data 2011-04-10 06:31:36Buna dimineata,

E prima oara cand fac asa ceva, si sunt deschis la orice fel de sfaturi, ca sunt bune ca sunt rele. Nu mai conteaza.

Povestea incepe cam asa.

Am fost cu o fata timp de 1 an, in timp ce eram cu ea am cunoscut o alta fata. M-am despartit de fata cu care eram si am inceput o relatie cu fata care am intalnit-o,

Am stat impreuna timp de 10 luni. Eu stateam in chirie si pe ea o luam mereu sa ramana la mine, ea fiind la facultate, eram 24/24 impreuna de la inceput. stiu ca am gresit, sunt foarte constient. Mi-am dat seama prea tarziu de multe lucruri.
Am stat cu ea timp de cateva luni, dupa care mi s-a luat si m-am impacat cu fosta prietena.
Din nou, mi s-a facut dor de ea si m-am despartit de cealalta fata si m-am impacat cu ea.
La un moment dat, mi s-a luat iar, dupa ce am lasat-o de sarbatori sa plece singura la ai ei, chiar daca i-am promis ca o sa merg cu ea, si dupa ce nu am mai lasat-o sa intre la mine in casa, pentru ca o luasem razna nu stiu ce avea.

Ideea e ca iar mi s a facut dor de ea si tot la ea m-am intors:). in schimb acum ea este cu altcineva, ea spune ca nu are nici o legatura faptul ca este cu el, doar ca nu mai are incredere in mine.

Simt ca tin la ea foarte mult, nu mai am treaba cu prima prietena, mi-am dat seama prea tarziu ce fel de persoana este.

Mi-am batut foarte mult joc de ea, prin gesturi si vorbe aruncate aiurea, si acum nu pot dormi, si tept mereu sa primesc vreun semn de la ea. Spune ca nu mai poate avea incredere in mine, i-am spus ca o sa ma schimb pentru ea, ca ma gandesc numai la ea. Si acum nu mai sunt derutat cum eram inainte.
Stiu ca voi fetele o sa ma criticati, stiu cat rau i-am facut si cat am putut sa o jignesc, doar prin niste fapte care la momentul acela nu eram constient de ele. Eram axat pe alte chestii si pur si somplu nu imi ardea de ea. M-am gandit foarte bine la sentimentele mele in legatura cu ea. As vrea doar o simpla parerea, puteti sa ma judecati, sa ma faceti nesimtit, prost s.a.m.d, stiu deja asta. Stiu cum am fost. Dar o vreau inapoi. am vrut doar sa ma eliberez putin si sa spun si altor persoane care ar putea sa imi dea niste sfaturi, nu cer sa ma impac cu ea ... sunt constient ca nu o sa mai mearga.. Vreau sa fie fericita si vreau sa ies din starea asta pentru ca nu mai suport sa nu mai dorm si sa ma gandesc numai la ea tot timpul.

What goes around turn around, foarte adevarat :). Pacat ca mi-am dat seama prea tarziu de sentimentele mele fata de ea. As da orice si as face orice sa o aduc inapoi. dar stiu ca nu se mai poate.

Stiu ca nu o sa mai rezolv nimic, si sper ca NIMENI sa nu faca ce am facut eu. eu stiu sigur ca nu o sa mai fac.
Cer Scuze tuturor fetele care au patit asa, si au dat peste un nesimtit ca mine. Roata se intoarce.

Multumesc.
Din motive pe care sper sa le intelegeti, nu o sa imi dau numele aici.



- Capul face , capul trage
Acum ca ti-ai luat-o invata si mergi mai departe
-Nu crezi ca i-ai facut rau destul? daca ai putin respect pentru ea las-o sa-si refaca viata cu cineva care chiar o poate fericita
-Valoarea unui lucru o pretuiesti abia dupa ce l-ai pierdut
Acum ai aflat si tu cum este
- Pe cei dragi sa nu-i niciodata de buni sa-ti faci mendrele pe nervii si pe sufletul lor
Tocmai pentru ca sunt vulnerabili vor fi mai usor de ranit si vor pleca chiar daca te iubesc
- Cere-ti macar iertare de la ea si las-o in pace
Nu o mai rascoli iar si iar pentru ca din pacate iar o vei parasi si probabil nu merita
Naravul din fire nu are leac
-Mai bine las-o balta

Postat pe 10 Aprilie 2011 12:52
Astazi a spus sa nu ii mai repet intr-una ca o sa ma schimb, si sa ii arat fapte. Cum a facut si ea atatea pentru mine si s-a injosit, sa ii arat si eu prin fapte ca pot sa ma schimb...
kudika382510
Postat pe 10 Aprilie 2011 17:32
De la: kudika382510, la data 2011-04-10 17:32:16Astazi a spus sa nu ii mai repet intr-una ca o sa ma schimb, si sa ii arat fapte. Cum a facut si ea atatea pentru mine si s-a injosit, sa ii arat si eu prin fapte ca pot sa ma schimb...


Si pe tine te-a durut fix in ..ula!
geo_refinantat
Postat pe 10 Aprilie 2011 17:35
Nu :). I-am spus ca o sa ii demonstrez. Doar ca nu stiu ce sa fac.. nu m-a durut fix in .. :)
kudika382510
Postat pe 10 Aprilie 2011 20:45
De la: kudika382510, la data 2011-04-10 20:45:43Nu :). I-am spus ca o sa ii demonstrez. Doar ca nu stiu ce sa fac.. nu m-a durut fix in .. :)

ba te-a durut fix in ......
Valy90
Postat pe 10 Aprilie 2011 20:49
De ce zici asta?
kudika382510
Postat pe 10 Aprilie 2011 20:50
De la: kudika382510, la data 2011-04-10 20:50:40De ce zici asta?


pt ca asta vad eu in globul meu de cristal
Valy90
Postat pe 10 Aprilie 2011 20:55
De la: Valy90, la data 2011-04-10 20:55:08
De la: kudika382510, la data 2011-04-10 20:50:40De ce zici asta?


pt ca asta vad eu in globul meu de cristal


Globul ala de cristal zice cum o sa fie vremea maine? Ca sa stiu ce chiloti imi pun.
geo_refinantat
Postat pe 10 Aprilie 2011 20:58
De la: geo_refinantat, la data 2011-04-10 20:58:21
De la: Valy90, la data 2011-04-10 20:55:08
De la: kudika382510, la data 2011-04-10 20:50:40De ce zici asta?


pt ca asta vad eu in globul meu de cristal


Globul ala de cristal zice cum o sa fie vremea maine? Ca sa stiu ce chiloti imi pun.


asta tre s-o citesc in stele
tre sa astept sa ,,pice inunericul" muhahahahah
Poati sa-ti pui chiloti rosii cu bulinele albe.
Valy90
Postat pe 10 Aprilie 2011 21:02
De la: Valy90, la data 2011-04-10 21:02:55
De la: geo_refinantat, la data 2011-04-10 20:58:21
De la: Valy90, la data 2011-04-10 20:55:08
De la: kudika382510, la data 2011-04-10 20:50:40De ce zici asta?


pt ca asta vad eu in globul meu de cristal


Globul ala de cristal zice cum o sa fie vremea maine? Ca sa stiu ce chiloti imi pun.


asta tre s-o citesc in stele
tre sa astept sa ,,pice inunericul" muhahahahah
Poati sa-ti pui chiloti rosii cu bulinele albe.


intunericul*
poti*
Valy90
Postat pe 10 Aprilie 2011 21:04
cam asa am facut si eu odata si la randul meu am si patit-o....eu am fost cu cineva vreo 4 ani (un dute-vino, cand eram cand nu eram), la un moment dat plictisita de situatie, am hotarat sa ma implic intr-o relatie in mod serios si sa il uit de tot, mai ales ca m-a si inselat de cateva ori, asta am aflat dupa accea..si asa am facut..am stat cu un baiat vreo 3 ani si jumatate(prieten de al lui de altfel), pana intr-o perioada cand tot vazandu-l, mai gandit eu asa sa i-o platesc(asta asa sa ma mint pe mine ca de fapt imi era dor de inca o sarutare de-a lui) si doar am inceput sa ii zambesc mai mult si dupa aceea el a inceput sa ma caute..din telefon in telefon am ajuns la intalnire (el fiind combinat de vreo 3 ani cu o fata cu care de altfel ma si intelegeam f bine).am inceput sa vorbim, mult, el sa-mi demonstreze ca s-a schimbat, ne sfatuiam in relatiile noastre actuale, el mi-a marturisit ca prietena lui l-a inselat...pana intr-o zi cand s-a produs inevitabilul si ne-am combinat..am continuat asa vreo doua luni, si eu vroiam sa ma despart de prieten pt ca nu imi placea sa imi bat joc de el..(el intre timp indragostindu-se de mine s-a despartit de prietena lui, afland de altfel ca il insela de vreo 5 luni)...dupa ce m-am despartit de prieten(ipotetic pt ca inca mai vb la tl si ne mai intalneam), la o sapt a aflat ca il inselasem...m-a iertat spunand ca el este vinovatul pt faptul ca l-am inselat si a acceptat ca eu sa fiu cu celalat...dar eu nu vroiam sa fiu pt ca stiam in trecut cum a fost si imi era frica ca iar o sa ma insele...frumos nu? viata bate filmul...sfatul meu..cauta pe a treia
kudika4
Postat pe 10 Aprilie 2011 21:05
De la: Valy90, la data 2011-04-10 21:02:55
De la: geo_refinantat, la data 2011-04-10 20:58:21
De la: Valy90, la data 2011-04-10 20:55:08
De la: kudika382510, la data 2011-04-10 20:50:40De ce zici asta?


pt ca asta vad eu in globul meu de cristal


Globul ala de cristal zice cum o sa fie vremea maine? Ca sa stiu ce chiloti imi pun.


asta tre s-o citesc in stele
tre sa astept sa ,,pice inunericul" muhahahahah
Poati sa-ti pui chiloti rosii cu bulinele albe.





Fuc, si n-am d-astia cu buline! Am cu dungi. Se simte dansu' ca la inchisoare!

geo_refinantat
Postat pe 10 Aprilie 2011 21:05
De la: kudika382510, la data 2011-04-10 20:45:43Nu :). I-am spus ca o sa ii demonstrez. Doar ca nu stiu ce sa fac.. nu m-a durut fix in .. :)
Spanzura-te ma vitel.........asa s-o convingi faptic...
cristinxxx
Postat pe 10 Aprilie 2011 21:11
De la: geo_refinantat, la data 2011-04-10 21:05:28
De la: Valy90, la data 2011-04-10 21:02:55
De la: geo_refinantat, la data 2011-04-10 20:58:21
De la: Valy90, la data 2011-04-10 20:55:08
De la: kudika382510, la data 2011-04-10 20:50:40De ce zici asta?


pt ca asta vad eu in globul meu de cristal


Globul ala de cristal zice cum o sa fie vremea maine? Ca sa stiu ce chiloti imi pun.


asta tre s-o citesc in stele
tre sa astept sa ,,pice inunericul" muhahahahah
Poati sa-ti pui chiloti rosii cu bulinele albe.





Fuc, si n-am d-astia cu buline! Am cu dungi. Se simte dansu' ca la inchisoare!



merge si cu dungi,dar ai dreptate cu inchisoarea.
Valy90
Postat pe 10 Aprilie 2011 21:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dupa 17 ani de "caznicie"...divort 24 De la: stem_29 19 Decembrie 2010 18:44
Casnicie terminata 3 De la: stevler 7 Decembrie 2016 10:51
oare ma mai iubeste??? 34 De la: adrianolo2000 1 Decembrie 2010 19:07
eUniversum 1 De la: gabriel32 1 Aprilie 2012 10:42
O vreau inapoi :( 55 De la: daniella_s 3 Februarie 2010 17:00