Setari Cookie-uri

Despartire dupa 16 ani.

Buna

Am avut o relatie cu sotul meu de 16 ani si avem impreuna un copil de 7 ani.De jumatate de ani a intervenit ceva in relatia noastra.Era foarte suparat, necajit si tot pleca cu diverse pretexte.Am incercat sa vorbesc cu el si spunea ca s-a saturata tot numai eu sa fiu cea importanta si pentru el nu a facut nimic.Este adevarata ca m-a iubit foarte mult si eu tot timpul l-am stresat cu problemele mele, cu depresiile mele si cu nemultumirile mele.De doua luni s-a mutat singur in orasul in care face servici.Stiu ca sta singur si chiar vorbim foarte mult.Vine la noi, stam impreuna cateva ore si chiar ne intelegem bine.Imi spune tot timpul ca se intoarce acasa dar vrea sa vada o schimbare la mine.In ziua cand a plecat chiar a plans, am plans impreuna si imi spunea ca se simte foarte rau.El s-a imprietenit cu un tip si l-am acuzat ca ar fi gay.Asta l-a suparat foarte tare.Nu stiu ce sa mai cred.Poate aparea o schimbare in privinta orientarii sexuale la 40 de ani.Nu stiu ce sa mai cred sunt chiar disperata.Imi puteti da niste sfaturi?
kudika_22929
Postat pe 6 Ianuarie 2013 14:09
De la: kudika_22929, la data 2013-01-06 14:09:55Buna

Am avut o relatie cu sotul meu de 16 ani si avem impreuna un copil de 7 ani.De jumatate de ani a intervenit ceva in relatia noastra.Era foarte suparat, necajit si tot pleca cu diverse pretexte.Am incercat sa vorbesc cu el si spunea ca s-a saturata tot numai eu sa fiu cea importanta si pentru el nu a facut nimic.Este adevarata ca m-a iubit foarte mult si eu tot timpul l-am stresat cu problemele mele, cu depresiile mele si cu nemultumirile mele.De doua luni s-a mutat singur in orasul in care face servici.Stiu ca sta singur si chiar vorbim foarte mult.Vine la noi, stam impreuna cateva ore si chiar ne intelegem bine.Imi spune tot timpul ca se intoarce acasa dar vrea sa vada o schimbare la mine.In ziua cand a plecat chiar a plans, am plans impreuna si imi spunea ca se simte foarte rau.El s-a imprietenit cu un tip si l-am acuzat ca ar fi gay.Asta l-a suparat foarte tare.Nu stiu ce sa mai cred.Poate aparea o schimbare in privinta orientarii sexuale la 40 de ani.Nu stiu ce sa mai cred sunt chiar disperata.Imi puteti da niste sfaturi?



Nu il poti acuza de asa ceva ,fara a avea probe evidente in acest sens,chiar daca este vorba de sotul tau!!!!Pe de alta parte,este posibil ca el sa fi fost bisexual,fara a-ti da seama,dar iar nu ii poti aduce acuze fara dovezi concludente!!!Incearca sa nu ii mai pui in spinare ,,poveri mai multe decat poate duce in acest moment,este suficient faptul ca familia voastra se afla intr-o cumpana!!!

Nu,nu poate aparea o schimbare brusca in orientarea sexuala,dar nu este imposibil,tentatiile si viciile predomina societatea romaneasca!!!

Draga mea,daca se simte nevoia de schimbare in ceea ce te priveste si daca iti iubesti sotul,familia,cauta punctele nevralgice din comportamentul tau si rezolva-le!!!Nu ii poti cere sotului,ceva ce tu nu esti in stare sa oferi,familia inseamna si reciprocitate in atitudini si sentimente!!!Aveti un copil,macar pentru el incercati sa va rezolvati problemele din cuplu,dialogati,cautati zonele sensibile,si scoateti-le la lumina!!!Ai probleme de sanatate,,,elimina-le,dar nu prin exercitarea presiunii asupra familiei,exista medici si terapeuti,daca credinta nu te ajuta in acest moment!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Ianuarie 2013 14:20
Pe el l-a deranjat foarte tare cand i-am adus aceste acuze.Mai ales ca el are ceva probleme adica i-au iesit niste tumori pe testicule.In momentul in care mi-a zis am inceput sa fac o tragedie si a zis ca din momentul ala nu mai imi spune nimic.Si asa a fost.Ceva se petrece cu el dar nu stiu ce.Si mai imi pune ca nu vrea presiuni.Dar daca nu ar mai vrea nimic de la noi de ce face gesturi tandre si pupaturi,imbratisari, etc.
kudika_22929
Postat pe 6 Ianuarie 2013 14:26
De la: kudika_22929, la data 2013-01-06 14:26:59Pe el l-a deranjat foarte tare cand i-am adus aceste acuze.Mai ales ca el are ceva probleme adica i-au iesit niste tumori pe testicule.In momentul in care mi-a zis am inceput sa fac o tragedie si a zis ca din momentul ala nu mai imi spune nimic.Si asa a fost.Ceva se petrece cu el dar nu stiu ce.Si mai imi pune ca nu vrea presiuni.Dar daca nu ar mai vrea nimic de la noi de ce face gesturi tandre si pupaturi,imbratisari, etc.



Esti panicoasa si aduci in familie numai necazuri!!!Controleaza-te!!
Sotul tau a fost la medic pentru investigatii,s-ar putea ca aceasta problema sa-l indeparteze de voi,se simte declasat ca barbat?????In loc sa dramatizezi ,mai bine il insotesti la un consult medical,caci poate fi o problema serioasa de sanatate!!!Te-ai gandit ca, acest aspect de sanatate, s-ar putea sa-l sensibilizeze si sa il determine as se retraga in proria inima???Discuta cu el,dar nu urland si dandu-te cu capul de pereti,ci cu calm si responsabilitate!!!Nu vrea presiuni???Foarte bine,acorda-i timp de gandire,dar convinge-l sa se prezinte la medic!!!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Ianuarie 2013 14:34
A fost la cativa medici dar singur pentru ca nu avrut nici cum cu mine.Dar nu vrea deloc sa discute subiectul cu mine.Nici asta nu inteleg.Sunt disperata il tot sun si il intreb daca vine acasa si el tot imi spune ca daca mi-a zis o data ca vine asa va fi dar se pare ca pana im momentul asta nu a facut-o.Mai imi spune ca eu in loc sa il apropii il indepartez.El nu vede de fapt ca il iubesc si ca vreau sa fim o familie?
kudika_22929
Postat pe 6 Ianuarie 2013 14:41
De la: kudika_22929, la data 2013-01-06 14:41:48A fost la cativa medici dar singur pentru ca nu avrut nici cum cu mine.Dar nu vrea deloc sa discute subiectul cu mine.Nici asta nu inteleg.Sunt disperata il tot sun si il intreb daca vine acasa si el tot imi spune ca daca mi-a zis o data ca vine asa va fi dar se pare ca pana im momentul asta nu a facut-o.Mai imi spune ca eu in loc sa il apropii il indepartez.El nu vede de fapt ca il iubesc si ca vreau sa fim o familie?



Il presezi prea mult!!!

Draga mea,daca sotul nu este deschis fata de tine,in ceea ce priveste starea de sanatate inseamna ca problema lui nu este lipsita de importanta,ce nu inteleg este reticenta in a discuta cu tine,esti sotia lui,dar,pe de alta parte,ii acord circumstante,nu vrea sa te incarce negativ si se refugiaza departe de voi,ca sa nu-i vedeti suferinta ,,este posibil si asa ceva!!Daca ai sti numele medicului la care s-a prezentat,ai putea sa soliciti un minim de informatii,dar ma indoiesc ca medicul sa incalce deontologia profesionala!!!Incearca sa-i acorzi un timp de gandire,asta doreste,fii rationala si indeplineste-i dorinta!!Cu parintii lui ai discutat aceste aspecte???Ei stiu de problemele fiului lor???
kudika_15804
Postat pe 6 Ianuarie 2013 14:55
Ei stiu dar s-a indepartat foarte mult si de ei.
kudika_22929
Postat pe 6 Ianuarie 2013 18:46
De la: kudika_22929, la data 2013-01-06 18:46:35Ei stiu dar s-a indepartat foarte mult si de ei.



Ti s-a dat vreo explicatie de catre domniile lor????
kudika_15804
Postat pe 6 Ianuarie 2013 18:58
De la: kudika_22929, la data 2013-01-06 14:41:48A fost la cativa medici dar singur pentru ca nu avrut nici cum cu mine.Dar nu vrea deloc sa discute subiectul cu mine.Nici asta nu inteleg.Sunt disperata il tot sun si il intreb daca vine acasa si el tot imi spune ca daca mi-a zis o data ca vine asa va fi dar se pare ca pana im momentul asta nu a facut-o.Mai imi spune ca eu in loc sa il apropii il indepartez.El nu vede de fapt ca il iubesc si ca vreau sa fim o familie?


Incearca sa nu mai fii atat de disperata dupa el. Fii, macar pentru o perioada, mai rezervata in atitudine, incearca sa fii mai intelegatoare, mai afectuoasa, si mai usor cu crizele de nervi si reprosurile, dar si cu scenariile apocaliptice.

Fii alaturi de el sufleteste, dar fara a deveni sufocanta si disperata, fii din nou afectuoasa, dar cu masura. Invata sa-l asculti cand are ceva de zis si nu te mai plange nici tu atat de mult de problemele tale.

O sa-l recastigi cu siguranta, daca-ti schimbi atitudinea.
Viorica_Franziska
Postat pe 16 Ianuarie 2013 11:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
S-a stins pasiunea...un sfat? 52 De la: contesina 16 Martie 2011 21:25
Ne-am despartit,dar o iubesc si o vreau inapoi 22 De la: Micaell 8 Iulie 2011 10:52
divort...? 4 De la: sweety13 19 August 2010 16:07
Am ales sa nu mai sufar....si acum sufar si mai mult! 6 De la: KNIGHT_31 11 Septembrie 2010 01:58
A fost iubire sau ce a fost? 16 De la: yumalai 2 Mai 2009 15:56