Setari Cookie-uri

prea agasant....si nu

Buna!
da ...suna mai ciudat titlul pe care l-am ales...mi-e dificil sa inteleg...de ce se comporta asa....
am o problema .... nu accept insistentele... nu-mi place ca cineva sa se repete... nu-mi place ca cineva sa fie mult prea "dulce"si "mumos"si chestii de genu... adica sa nu intelegeti gresit... le accept, imi place, dar nu in permanenta....uneori parca exagereaza...i-am spus....si i-am explicat... cred eu destul de frumos....si i-am dat si un exemplu destul de dragut...sa nu se simta prost..."a inteles" adevarul e ca a incercat...dar nu se straduieste... am impresia ca-si doreste prea mult ca sa iasa in evidenta.... cred ca eu l-am "provocat" sa fie asa... pt ca nu-i dau prea multa atentie...si ma gandesc ca as vrea sa repar cumva greseala asta... nu suport sa ma prefac.....doar de dragul cuiva....sunt genul de om care spune in fata ce are de spus cand are ceva de spus....poate reusiti sa-mi da-ti un sfat pt ca eu una nu mai stiu cum sa-i mai spun si cum sa-l fac sa se comporte normal...adica...sa fie natural sa fie el. Va multumesc frumos! O zi minunata!
reea_ea
Postat pe 10 Aprilie 2011 16:18
Ofera-i mai multa atentie.
mitura
Postat pe 10 Aprilie 2011 16:21
De la: mitura, la data 2011-04-10 16:21:44Ofera-i mai multa atentie.


Numai o femeie putea sa inteleaga ce a scris o alta femeie!
geo_refinantat
Postat pe 10 Aprilie 2011 16:25
De la: mitura, la data 2011-04-10 16:21:44Ofera-i mai multa atentie.

cat de usor poate fi cand nu esti u in situatia asta.... intelegi ca ma face sa nu mai fiu interesata ...urat din partea mea sa spun asta...dar parca sa plafonat...nu mai pot discuta nimik...ma suna si-mi da raportu la ce face....fara sa fiu curioasa sau sa-i fi spus vre-odata suna-ma daca mergi nu stiu unde sa faci nu stiu ce ...cum am auzit ca se face in alte relatii....pf... nu stiu...imi place dar nu suntem impreuna ..imi vb de casatorie...copii...da amandoi ne dorim lucrurile astea.. am vb gata... dc sa tot deschizi subiectu si sa tot bati pasu in loc?
reea_ea
Postat pe 10 Aprilie 2011 19:58
De la: reea_ea, la data 2011-04-10 19:58:34
De la: mitura, la data 2011-04-10 16:21:44Ofera-i mai multa atentie.

cat de usor poate fi cand nu esti u in situatia asta.... intelegi ca ma face sa nu mai fiu interesata ...urat din partea mea sa spun asta...dar parca sa plafonat...nu mai pot discuta nimik...ma suna si-mi da raportu la ce face....fara sa fiu curioasa sau sa-i fi spus vre-odata suna-ma daca mergi nu stiu unde sa faci nu stiu ce ...cum am auzit ca se face in alte relatii....pf... nu stiu...imi place dar nu suntem impreuna ..imi vb de casatorie...copii...da amandoi ne dorim lucrurile astea.. am vb gata... dc sa tot deschizi subiectu si sa tot bati pasu in loc?

Nu-l iubesti. Lasa-l si cauta-ti pe altul asa cum iti doresti.
tematoare
Postat pe 10 Aprilie 2011 20:12
De la: tematoare, la data 2011-04-10 20:12:25
De la: reea_ea, la data 2011-04-10 19:58:34
De la: mitura, la data 2011-04-10 16:21:44Ofera-i mai multa atentie.

cat de usor poate fi cand nu esti u in situatia asta.... intelegi ca ma face sa nu mai fiu interesata ...urat din partea mea sa spun asta...dar parca sa plafonat...nu mai pot discuta nimik...ma suna si-mi da raportu la ce face....fara sa fiu curioasa sau sa-i fi spus vre-odata suna-ma daca mergi nu stiu unde sa faci nu stiu ce ...cum am auzit ca se face in alte relatii....pf... nu stiu...imi place dar nu suntem impreuna ..imi vb de casatorie...copii...da amandoi ne dorim lucrurile astea.. am vb gata... dc sa tot deschizi subiectu si sa tot bati pasu in loc?

Nu-l iubesti. Lasa-l si cauta-ti pe altul asa cum iti doresti.



e normal sa nu-l iubesc pt ca nu avem nici un fel de relatie inafara de cea de preietnie....suntem in perioada de cunoastere si de acomodare a unuia cu celalalt. inca nu avem o relatie..in care sa ne iubim....sa facem chestii prea multe impreuna... momentan comunicam si atata... dar problema e ca folsesti prea multe dulcegareli....si i-am spus sa nu mai vb asa ca nu-mi place... dar el continua ceea ce nu-mi place si nu mai s tiu cum sa-i spun...i-am spus sa se comporte normal..asa cum e el...pt ca de multe ori cand vb am impresia ca vb cu un copil...si cand nu se mai "prostesti" ma bucur ca in sf. vb cu o persoana matura... as vrea sa stiu cum sa fac.. sau cum sa-i spun sa nu se mai comporte asa ca imi vine sa o i-au razna cand il aud ......sa sa mai comunicam.... hellp me....nu vreau sa ma mai repet.... multumesc
reea_ea
Postat pe 10 Aprilie 2011 20:31
nu este el cel agasant, esti tu prea rece..si te inteleg..nu simti si impartasesti.. o sa vezi cand ai sa intalnesti o persoana speciala, cum iti vine sa lasi totul macar pentru inca o ora cu el. acum sincer cred ca ar trebui sa-ti analizezi putin relatia, el face asa pentru ca simte..parerea mea...
kudika4
Postat pe 10 Aprilie 2011 20:36
De la: kudika4, la data 2011-04-10 20:36:20nu este el cel agasant, esti tu prea rece..si te inteleg..nu simti si impartasesti.. o sa vezi cand ai sa intalnesti o persoana speciala, cum iti vine sa lasi totul macar pentru inca o ora cu el. acum sincer cred ca ar trebui sa-ti analizezi putin relatia, el face asa pentru ca simte..parerea mea...


Sunt de acord cu tine.
Acum la inceput se poarta asa cu ea
ca dupaaaaa.......he.he
Valy90
Postat pe 10 Aprilie 2011 20:44
da..... am mai intalnit persoane speciale....dar e o chestie pana la urma.... si adevarata...din pacate... cu cat ignori mai mult o persoana sau nu-i dai prea multa atentie ...cu atat e mai atrasa si te vrea mai mult......bine.. acuma nu va ganditi ca am facut-o dinadins....nici vb de asa ceva! nu stiu ce simte el, pt ca nu am cum sa fiu in pielea lui.....mi-am dat seama ca nu e el baiat rau si ca-mi vrea tot binele....si tot ce-i mai bun...dar am parca anumite indoieli in privinta lui...si astazi l-am testat putin..chestie ce nu o prea fac...si mi-am dat seama ca el nu e chair el imi cer scz. ca v-ati pierdut timpul.... si va multumesc frumos pt sfatrui si ca mi-ati rsp! noapte buna :)
reea_ea
Postat pe 10 Aprilie 2011 23:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Multumesc pentru sfaturi . 3 De la: dulcyka 21 August 2009 15:57
Intre scorpion si taur !! 12 De la: miss_darine 16 Septembrie 2010 20:57
o yubesc pe roxanaa ce pot sa fac,, 12 De la: thadoog 9 Octombrie 2009 11:21
Teama... 42 De la: aleksautza 27 Ianuarie 2011 00:51
NE-AM CERTAT SI AM PLECAT 8 De la: cristiana84 17 August 2011 18:15