Setari Cookie-uri

mi-ar place sa aud cateva pareri

Buna
Povestea me este putin diferita..in 2007 februarie am venit la parintii mei care se stabilisera in Londra de ceva timp..totul a fost bine si frumos mi-am facut prietene (urma sa implinesc 18 ani in mai) m-am inscris la colegiu sa imi termin scoala..totul mergea perfect pana cand in noiembrie 2007 am intalnit un baiat cu 6 ani mai mare decat mine si m-am indragostit foarte repede..mi se parea barbatul perfect atent iubaret si ai mei il placeau foarte mult .
A fost frumos 2 luni ..in ianuarie am aflat ca el inca se intalneste cu fosta lui iubita daca pot sa spun asa(o fata de varsta lui care pana sa afle de existenta mea nu l-a bagat in seama, s-au intalnit timp de un an dar nu au avt o relatie adevarata)..eu l-am iertat pentru ca eram indragostita pana peste cap..dar de atunci a incepiut calvarul ..in fiecare luna aflam ca s-a intalnit cu ea, ca i-a dus flori tot felul de chestii si eu cu toate astea am continuat cu el ba mai mult in 1 aprilie ne-am mutat impreuna la ai mei..Viata mea a fost un calvar numai minciuni telefoane primite de la ea spunandu-mi ce face el..si cu toate astea am continuat cu el..in mai am ramas insarcinata intentionat crezand ca asa totul o sa fie bine..nu regret ca am facut-o pentru ca am un copil minunat de 2 anisori ..dar regret ca am facut-o ca sa il "leg" pe el de mine..A fost greseala vietii mele..In august ne-am mutat singuri..numai certuri in fiecare zi certuri..eu eram geloasa obsedata ca stiam ca se vede cu ea si el ma mintea mereu..In februarie 2009 am nascut un baiat frumos dar intre noi totul e la fel s-au mai rau..el isi iubeste copiul enorm dar simt ca pe mine nu..nu stiu daca mai are ceva cu persoana respectiva dar stau mereu cu frica...am ajuns sa tip mereu la cea mai mica provocare cand e vb de el..ne jignim la fiecare cearta foarte urat..cu toate astea aparent suntem o familie unita, am avut atatea certuri si probleme si cu toate astea inca suntem impreuna dar stiu ca el a vrut de multe ori sa ma paraseasca dar nu a facut-o pt ca cealalta nu i-a oferit siguranta ca il iubeste.
Ea este romanca are 27 de ani este frumoasa , foARte frumoasa, are un loc de munca foarte bun..mereu m-am simtit inferioara ..dar incerc sa ma consolez cu faptul ca abia implinesc 22 ani si ma straduiesc din rasputeri sa razbesc si eu in viata in primul rand sunt mama si am un copil minunat de care trebuie sa ma ocup in primul rand, sunt si studenta si si mincesc in acelasi timp. Asta e singurul lucru care ma face sa ma simt mai bine..Am devenit nesigura pe mine pe cee ce pot sa fac in viata...Noi acum stam singuri ne intalnim in fiecare zi cu ai mei ne intelegem bine dar ne certam foarte des si totusi nu stiu daca mai pot sa continui asa..
Va pup si va multumesc !!
ardeleanca19
Postat pe 18 Aprilie 2011 09:30
Dragoste cu sila nu se face....
The_Exile
Postat pe 18 Aprilie 2011 09:39
De la: Tharr, la data 2011-04-18 09:39:07Dragoste cu sila nu se face....

prea tarziu am realizat..:)
ardeleanca19
Postat pe 18 Aprilie 2011 09:42
Da, destul de multe greseli ai facut in acesti ani. Oare ce gandeste copilasul tau cand vede ca va certati? Reda-i libertatea iubitului tau, ofera-i copilului linistea de care are nevoie sa creasca frumos si incearca sa repari ceva in viata ta.
mimi_ca29
Postat pe 18 Aprilie 2011 10:12
Pana n-ai sa te iubesti pe tine, n-ai sa poti iubi cu adevarat. Si de iubit pe tine, nu o faci. Altfel nu mai continuai cu o relatie care ti-a facut atata rau, cu un barbat care n-a fost dedicat tie niciodata; cred ca e genul ce pica, aia alege, iar daca iti era dedicat tie nu se mai intalnea cu alta, oricare ar fi fost ea.
De aceea cred ca in acest caz nu este vorba de iubire de nici o parte.
In mod clar relatia dintre voi e moarta demult, desi ati fortat-o voi (sau tu?) sa continue. Iti vei face un bine si tie, dar mai ales copilului, daca i-ai pune punct. Si dupa un timp in care iti lingi ranile si inveti sa te pretuiesti pe tine, sa gasesti un barbat care sa venereze pamantul pe care calci si care sa-ti adore piticul.
kudika_pudika
Postat pe 18 Aprilie 2011 16:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Astept un sfat!! 14 De la: kudika_947367 13 Ianuarie 2014 15:21
Ce sa fac? 5 De la: kudika_24793 21 Martie 2014 15:16
povestea mea 2 De la: etta 9 Iulie 2009 01:55
cine canta in casa:cocosul sau gaina?? 35 De la: pamela_1 6 Iulie 2009 12:37
O parere? :) 35 De la: ralukutzza 5 Octombrie 2009 13:41