Setari Cookie-uri

amestec de vopsea..sa zicem..

hello.as vrea sa cer si eu un mic sfat.. vreau sa amestec 2 culori .. nu stiu..sa mi iasa o culoare deschisa, pentru k am brunet de aproximativ un an, si vine vara ..si imi curge, mi se deschid radacinile..nu mi place..si chiar nu stiu cum sa mi -l deschid.. ma gandeam k poate a incercat cineva un amestec de blond cu saten deschis ..sau alta varianta ar mai fii sa mi-l decolorez cu suvite mici.. imi dati si mie o idee ..pls..:( chiar nu stiu ce sa fac ...multumessc
pinkkky
Postat pe 14 Aprilie 2011 22:13
De la: pinkkky, la data 2011-04-14 22:13:42hello.as vrea sa cer si eu un mic sfat.. vreau sa amestec 2 culori .. nu stiu..sa mi iasa o culoare deschisa, pentru k am brunet de aproximativ un an, si vine vara ..si imi curge, mi se deschid radacinile..nu mi place..si chiar nu stiu cum sa mi -l deschid.. ma gandeam k poate a incercat cineva un amestec de blond cu saten deschis ..sau alta varianta ar mai fii sa mi-l decolorez cu suvite mici.. imi dati si mie o idee ..pls..:( chiar nu stiu ce sa fac ...multumessc

io zic sa te faci juma curechiu...juma barabuliu...asta ai incercat ?
BEL_AMY1
Postat pe 14 Aprilie 2011 22:16
De la: pinkkky, la data 2011-04-14 22:13:42hello.as vrea sa cer si eu un mic sfat.. vreau sa amestec 2 culori .. nu stiu..sa mi iasa o culoare deschisa, pentru k am brunet de aproximativ un an, si vine vara ..si imi curge, mi se deschid radacinile..nu mi place..si chiar nu stiu cum sa mi -l deschid.. ma gandeam k poate a incercat cineva un amestec de blond cu saten deschis ..sau alta varianta ar mai fii sa mi-l decolorez cu suvite mici.. imi dati si mie o idee ..pls..:( chiar nu stiu ce sa fac ...multumessc



" Curge" pt. ca faci te miri ce experiente....eu am vopsea neagra pe par de N ani si n-am nicio problema cu decoloraul la soare, cursul....si ce mai scrii tu pe acolo.
Nu, nu merge, culoarea neagra nu o scoti din par decat cu DECAPAJ, ai auzit de el?
Se face de catre coafeze pt. ca ele stiu ce fac, si trebuie facut cam de doua ori la interval de 2-3 saptamini. Acest decapaj scoate vopseaua neagra din par, iar parul iti ramane la culoarea lui ( a ta) naturala, dupa care schimbi culoarea in mai deschis. Nu ai cum sa pui culoare deschisa peste negru si sa " iasa" negrul!
Oricum acele " sedinte" de decapaj te costa undeva pe la 140-150 lei.
Succes!
stem_29
Postat pe 14 Aprilie 2011 23:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pot sa o fac fara decolorarea parului? 6 De la: danilamarina84 5 Octombrie 2013 21:49
E adevarat ca o anumita apa poate afecta parul? 9 De la: balrog 14 Martie 2011 13:06
vopsirea parului 10 De la: alla91 16 Octombrie 2013 20:02
Samponul pentru pastrarea culorii parului vopsit 14 De la: balrog 14 Martie 2011 12:57
cresterea parului 14 De la: balrog 14 Martie 2011 13:50