Setari Cookie-uri

EL berbec Ea varsator

Bunaaa
De putin timp sunt impreuna cu un Berbec ( nu ii stiu ascendentul) eu sunt Varsator ascendent din Leu . Am cautat pareri pe net dar nu am gasit destule sa.mi fac o idee .. cineva care poate spune parerea despr. acesta copie din propria experienta ?
ICanDream
Postat pe 15 Aprilie 2011 01:48
Eu sunt varsatoare si prietenul meu e berbec.
Noi ne intelegem foarte bine si suntem pe aceeasi unda de 4 luni de zile, ... putem povestim despre orice si e minunat...
Acum, depinde si de caractere, nu tine totul de zodie.
Nu trebuie sa cauti pe net pareri, parerea ti-o faci tu analizand relatia voastra, ai vazut cate exceptii privind compatibilitatile la zodii sunt...
Allie7
Postat pe 19 Aprilie 2011 01:07
Buna ! Cunosc 2 cupluri, (el-berbec, ea-varsator) si pot spune ca se inteleg f bine si relatiile rezista...si vorbesc de 2 relatii lungi de peste 2 ani :)...mult succes dar ai grija cu berbecul pentru ca uneori este foarte dificil ( incapatanat/orgolios )....stiu din experienta pentru ca am fost si eu cu 2 berbeci si aveau aceleasi "calitati"...
kudika358018
Postat pe 26 Mai 2011 05:34
la inceputul relatiei totul e ok
dupa un an totul pare ok
dupa 2 ani incepe sa se plictiseasca din diferite motive de- adreptul puerile
dupa 3 ani va tine cont de parerile familiei lui si nu ii va pasa de parerile tale sau ale familiei tale
apoi va deveni foarte trivial daca ii ceri socoteala pentru actiunile lui
chiar daca iubeste va fi itr-atat de orgolios incat sa plece,sa dispara fara nici o explicatie si nu se va mai intoarce niciodata la fosta(tinand cont desigur de parerile familiei lui)
eu sunt varsator cu ascendent in taur el e berbec cu ascendent in varsator
am fost impreuna 3 ani si 7 luni;am stabilit data nuntii
intr-o dimineata a plecat la serviciu si u s-a mai intors
dupa 2 saptamani i-am fortat familia sa il preseze sa vorbeasca cu mine vroiam doar o simpla explicatie de ce a adoptat aceasta cale - fuga
mi-a raspuns intr-un final: familia mea nu te vrea.ce pot sa fac? nu pot sa te aleg pe tine,am nevoie de familia mea.te-am iubit enorm,te iubesc inca si te voi iubi toata viata mea dar nu pot sa lupt cu familia mea
stii cat sufar? m-am apucat de baut din cauza ta...
asta a fost raspunsul lui in prima faza
dupa o luna l-am sunat,ca de obicei pe tot parcursul acestei luni(fugise in cipru la sora lui care i-a platit biletul de avion,etc) si in final si-a bagat direct "ceva" in gura mea,apoi mi-a zis sa nu il mai caut ca are pe altcineva...
povestea ta nu trebuie neaparat sa fie asa de trista...DAR AI GRIJA!...IN SPECIAL CU AI LUI...
kudika379235
Postat pe 25 Iunie 2011 18:07
De la: kudika379235, la data 2011-06-25 18:07:57la inceputul relatiei totul e ok
dupa un an totul pare ok
dupa 2 ani incepe sa se plictiseasca din diferite motive de- adreptul puerile
dupa 3 ani va tine cont de parerile familiei lui si nu ii va pasa de parerile tale sau ale familiei tale
apoi va deveni foarte trivial daca ii ceri socoteala pentru actiunile lui
chiar daca iubeste va fi itr-atat de orgolios incat sa plece,sa dispara fara nici o explicatie si nu se va mai intoarce niciodata la fosta(tinand cont desigur de parerile familiei lui)
eu sunt varsator cu ascendent in taur el e berbec cu ascendent in varsator
am fost impreuna 3 ani si 7 luni;am stabilit data nuntii
intr-o dimineata a plecat la serviciu si u s-a mai intors
dupa 2 saptamani i-am fortat familia sa il preseze sa vorbeasca cu mine vroiam doar o simpla explicatie de ce a adoptat aceasta cale - fuga
mi-a raspuns intr-un final: familia mea nu te vrea.ce pot sa fac? nu pot sa te aleg pe tine,am nevoie de familia mea.te-am iubit enorm,te iubesc inca si te voi iubi toata viata mea dar nu pot sa lupt cu familia mea
stii cat sufar? m-am apucat de baut din cauza ta...
asta a fost raspunsul lui in prima faza
dupa o luna l-am sunat,ca de obicei pe tot parcursul acestei luni(fugise in cipru la sora lui care i-a platit biletul de avion,etc) si in final si-a bagat direct "ceva" in gura mea,apoi mi-a zis sa nu il mai caut ca are pe altcineva...
povestea ta nu trebuie neaparat sa fie asa de trista...DAR AI GRIJA!...IN SPECIAL CU AI LUI...




Wai Imi pare foarte rau !!! oricum relatia nu a durat mult...el avea o alta relatie la ditanta si o iubes pe aia .. Infine. Mai sunt baieti
ICanDream
Postat pe 22 Noiembrie 2011 23:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia sagetator vs barbatul capricorn 18 De la: kudika062191 16 Octombrie 2009 13:41
femeia gemeni-barbatul leu 6 De la: gabrellina 13 Noiembrie 2009 13:01
Leu + Leoaica...predictii?! 6 De la: 26012001 26 Iulie 2010 10:36
scorpioancelor v cer o mana d ajutor.. 33 De la: hellya 24 Iunie 2009 17:29
relatia dintre o leoaica si un taur ...???? 2 De la: andreea1976 20 Septembrie 2009 23:59