Setari Cookie-uri

ce as putea sa fac?..

..ne'am despartit de 4 luni..si eu inca sufar..e adevarat sunt ceva mai bine, dar inca il mai plac..si imi este extrem de dor de ce a fost, de el, de noi..nu pot uita..la inceput, chiar dupa ce ne'am despartit nu prea mi'a pasat..am plecat in vacanta si chiar am uitat un timp, cand m'am intors acasa insa, lucrurile au inceput sa se cam schimbe..incepea sa'mi pese..plangeam in fiecare seara..faceam depresii..vroiam sa arat ca sunt bine, dar nu era deloc asa...au fost tentative de a ne impaca, cu toate ca nu vorbeam..doar ne salutam si atat..probabil si'a imaginat ca ma voi intoarce, il voi vedea, si ii voi cadea in brate, dar nu a fost asa..nu prea il bagam in seama-cel putin asa ii aratam lui si lucrul acesta il deranja, a inceput sa socializeze si cu alte fete..pana la urma dupa mult timp..cam doua luni..ne'am intalnit..a fost destul de ciudat, a venit hotarat sa'mi spuna ca a mai incercat si cu alte fete si si'a dat seama ca nu are nevoie si nu e pregatit pt o relatie..cu asta a vrut sa'mi dea o lectie..dar a uitat faptul ca inca mai tinea la mine si mai simtea ceva..cu cat treceau orele cu atat devenea mai nehotarat, iar eu deveneam din ce in ce mai emotiva si nu mai reuseam sa conduc..parca eram din nou impreuna..parca nu ne despartisem..dar toate clipele din acea seara s'au spulberat cand ne'am luat ramas bun..a regretat..eu am ajuns acasa si am izbucnit in plans.. a doua zi nu era in apele lui...speram sa se mai intample ceva, dar nu s'a intamplat, eu imi aminteam din ce in ce mai multe, intram tot mai adanc in trecut, ma afundam tot mai tare..la un moment dat m'am ratacit, nu mai gaseam calea de intoarcere..faceam depresii..plangeam aproape tot timpul..abia asteptam sa vina seara ca sa pot asculta muzica si sa ma descarc..dar nu era cu aproape nimic mai bine..parca era mai rau..din ce in ce mai rau..au mai trecut cateva saptamani..aratam pe zi ce trece tot mai groaznic..visam in continuare..pana intr'o zi cand..am fost oarecum fortata sa parasesc tot acest stil de viata pe care mi'l formasem si ma obisnuisem cu el..dar au trecut 4 luni..si eu inca mai sper..sunt momente in care vreau sa nu il mai vad niciodata, dar ceva nu ma lasa..acum nici macar nu ne mai salutam..trecem unul pe langa celalalt ca doi straini, incerc sa fiu tare, sa nu'mi pese..sa ma mint ca nu doare, dar doare!..e adevarat, sunt mai bine, m'am regasit, dar as vrea sa'l regasesc si pe el, pe noi...il mai plac..nu'l mai iubesc, in schimb iubesc amintirile..nu vreau sa mai fac niciun pas..nu vreau sa ma mai fac de ras, nu vreau sa mai fiu o fraiera, nu'mi pot explica ce s'a intamplat intre noi..nu mai lua initiativa chiar deloc..stiu ca am gresit foarte mult fata de el..mi'am cerut scuze de nenumarate ori, dar cateodata scuzle nu rezolva totul..mi'as dori sa pot face ceva fara sa ma umilesc....... el este prea increzut..si nu'l inteleg in aceasta privinta..sunt convinsa ca nu m'a uitat..si cred ca inca mai tine la mine si ma mai place..dar daca nici macar nu comunic cu el..il indepartez si mai mult..ii dau impresia ca a facut alegerea buna..chiar nu stiu ce sa fac..deocamdata doar sper..
kudika481794
Postat pe 6 Decembrie 2011 00:21
De la: kudika481794, la data 2011-12-06 00:21:13..ne'am despartit de 4 luni..si eu inca sufar..e adevarat sunt ceva mai bine, dar inca il mai plac..si imi este extrem de dor de ce a fost, de el, de noi..nu pot uita..la inceput, chiar dupa ce ne'am despartit nu prea mi'a pasat..am plecat in vacanta si chiar am uitat un timp, cand m'am intors acasa insa, lucrurile au inceput sa se cam schimbe..incepea sa'mi pese..plangeam in fiecare seara..faceam depresii..vroiam sa arat ca sunt bine, dar nu era deloc asa...au fost tentative de a ne impaca, cu toate ca nu vorbeam..doar ne salutam si atat..probabil si'a imaginat ca ma voi intoarce, il voi vedea, si ii voi cadea in brate, dar nu a fost asa..nu prea il bagam in seama-cel putin asa ii aratam lui si lucrul acesta il deranja, a inceput sa socializeze si cu alte fete..pana la urma dupa mult timp..cam doua luni..ne'am intalnit..a fost destul de ciudat, a venit hotarat sa'mi spuna ca a mai incercat si cu alte fete si si'a dat seama ca nu are nevoie si nu e pregatit pt o relatie..cu asta a vrut sa'mi dea o lectie..dar a uitat faptul ca inca mai tinea la mine si mai simtea ceva..cu cat treceau orele cu atat devenea mai nehotarat, iar eu deveneam din ce in ce mai emotiva si nu mai reuseam sa conduc..parca eram din nou impreuna..parca nu ne despartisem..dar toate clipele din acea seara s'au spulberat cand ne'am luat ramas bun..a regretat..eu am ajuns acasa si am izbucnit in plans.. a doua zi nu era in apele lui...speram sa se mai intample ceva, dar nu s'a intamplat, eu imi aminteam din ce in ce mai multe, intram tot mai adanc in trecut, ma afundam tot mai tare..la un moment dat m'am ratacit, nu mai gaseam calea de intoarcere..faceam depresii..plangeam aproape tot timpul..abia asteptam sa vina seara ca sa pot asculta muzica si sa ma descarc..dar nu era cu aproape nimic mai bine..parca era mai rau..din ce in ce mai rau..au mai trecut cateva saptamani..aratam pe zi ce trece tot mai groaznic..visam in continuare..pana intr'o zi cand..am fost oarecum fortata sa parasesc tot acest stil de viata pe care mi'l formasem si ma obisnuisem cu el..dar au trecut 4 luni..si eu inca mai sper..sunt momente in care vreau sa nu il mai vad niciodata, dar ceva nu ma lasa..acum nici macar nu ne mai salutam..trecem unul pe langa celalalt ca doi straini, incerc sa fiu tare, sa nu'mi pese..sa ma mint ca nu doare, dar doare!..e adevarat, sunt mai bine, m'am regasit, dar as vrea sa'l regasesc si pe el, pe noi...il mai plac..nu'l mai iubesc, in schimb iubesc amintirile..nu vreau sa mai fac niciun pas..nu vreau sa ma mai fac de ras, nu vreau sa mai fiu o fraiera, nu'mi pot explica ce s'a intamplat intre noi..nu mai lua initiativa chiar deloc..stiu ca am gresit foarte mult fata de el..mi'am cerut scuze de nenumarate ori, dar cateodata scuzle nu rezolva totul..mi'as dori sa pot face ceva fara sa ma umilesc....... el este prea increzut..si nu'l inteleg in aceasta privinta..sunt convinsa ca nu m'a uitat..si cred ca inca mai tine la mine si ma mai place..dar daca nici macar nu comunic cu el..il indepartez si mai mult..ii dau impresia ca a facut alegerea buna..chiar nu stiu ce sa fac..deocamdata doar sper..


Draga mea tu ai zis ca nu-l mai iubesti dar iti place si ca nu poti sa uiti clipele frumoase si astea nici nu le vei uita ....eu cred ca inca tu il mai iubesti ai vrea sa nu-l mai iubesti dar nu poti. Poate ca a fost prima iubire si asta nu se uita usor...insa poate fi uitata ...sti cand ??? In momentul in care vei gasi un barbat care sa te iubeasca si sa-l iubesti si tu. Cat despre vechea relatie eu zic sa incerci sa vorbesti cu el sa-l intrebi ce mai simte pentru tine daca mai are rost sa va impacati sau nu. Tu ce vrei ??? Ai vrea sa te impaci sau nu ??? Sant sigura ca da ins asigurate ca si el vrea la fel. Nu puteti clarifica lucrurile intre voi doar daca vorbiti. De unde sti ca el te mai iubeste ??? Daca te-ar iubi cu adevarat tear cauta daca nu o face inseamna ca nu te iubeste suficient de mult. Acum nu stiu cati ani ai tu dar sfatul meu este sa te preocupi mai mult de viata ta profesionala sa-ti faci un viitor si nu te prea grabi la barbati ca sunt destui...esential este sa-ti gasesti unul care sa va intelegeti si normal sa fie si atractie...nu are rost sa stai si sa plangi dupa unul gandind in trecut cand potii sa ai ambitie si sa privesti mai mult in viitor. Fi mai optimista....traieste clipa si nu uita oriceai alege si ai face fa astfel incat sa-ti usurezi viata si sa-ti mearga bine. Eu personal asa as face acuma depinde de tine fiecare sunte diferite...Succes...
kudika_nikole
Postat pe 6 Decembrie 2011 00:42
De la: kudika481794, la data 2011-12-06 00:21:13..ne'am despartit de 4 luni..si eu inca sufar..e adevarat sunt ceva mai bine, dar inca il mai plac..si imi este extrem de dor de ce a fost, de el, de noi..nu pot uita..la inceput, chiar dupa ce ne'am despartit nu prea mi'a pasat..am plecat in vacanta si chiar am uitat un timp, cand m'am intors acasa insa, lucrurile au inceput sa se cam schimbe..incepea sa'mi pese..plangeam in fiecare seara..faceam depresii..vroiam sa arat ca sunt bine, dar nu era deloc asa...au fost tentative de a ne impaca, cu toate ca nu vorbeam..doar ne salutam si atat..probabil si'a imaginat ca ma voi intoarce, il voi vedea, si ii voi cadea in brate, dar nu a fost asa..nu prea il bagam in seama-cel putin asa ii aratam lui si lucrul acesta il deranja, a inceput sa socializeze si cu alte fete..pana la urma dupa mult timp..cam doua luni..ne'am intalnit..a fost destul de ciudat, a venit hotarat sa'mi spuna ca a mai incercat si cu alte fete si si'a dat seama ca nu are nevoie si nu e pregatit pt o relatie..cu asta a vrut sa'mi dea o lectie..dar a uitat faptul ca inca mai tinea la mine si mai simtea ceva..cu cat treceau orele cu atat devenea mai nehotarat, iar eu deveneam din ce in ce mai emotiva si nu mai reuseam sa conduc..parca eram din nou impreuna..parca nu ne despartisem..dar toate clipele din acea seara s'au spulberat cand ne'am luat ramas bun..a regretat..eu am ajuns acasa si am izbucnit in plans.. a doua zi nu era in apele lui...speram sa se mai intample ceva, dar nu s'a intamplat, eu imi aminteam din ce in ce mai multe, intram tot mai adanc in trecut, ma afundam tot mai tare..la un moment dat m'am ratacit, nu mai gaseam calea de intoarcere..faceam depresii..plangeam aproape tot timpul..abia asteptam sa vina seara ca sa pot asculta muzica si sa ma descarc..dar nu era cu aproape nimic mai bine..parca era mai rau..din ce in ce mai rau..au mai trecut cateva saptamani..aratam pe zi ce trece tot mai groaznic..visam in continuare..pana intr'o zi cand..am fost oarecum fortata sa parasesc tot acest stil de viata pe care mi'l formasem si ma obisnuisem cu el..dar au trecut 4 luni..si eu inca mai sper..sunt momente in care vreau sa nu il mai vad niciodata, dar ceva nu ma lasa..acum nici macar nu ne mai salutam..trecem unul pe langa celalalt ca doi straini, incerc sa fiu tare, sa nu'mi pese..sa ma mint ca nu doare, dar doare!..e adevarat, sunt mai bine, m'am regasit, dar as vrea sa'l regasesc si pe el, pe noi...il mai plac..nu'l mai iubesc, in schimb iubesc amintirile..nu vreau sa mai fac niciun pas..nu vreau sa ma mai fac de ras, nu vreau sa mai fiu o fraiera, nu'mi pot explica ce s'a intamplat intre noi..nu mai lua initiativa chiar deloc..stiu ca am gresit foarte mult fata de el..mi'am cerut scuze de nenumarate ori, dar cateodata scuzle nu rezolva totul..mi'as dori sa pot face ceva fara sa ma umilesc....... el este prea increzut..si nu'l inteleg in aceasta privinta..sunt convinsa ca nu m'a uitat..si cred ca inca mai tine la mine si ma mai place..dar daca nici macar nu comunic cu el..il indepartez si mai mult..ii dau impresia ca a facut alegerea buna..chiar nu stiu ce sa fac..deocamdata doar sper..

ce aveti fetelor ? ce-i cu atata umilinta? n-ai si tu niciun pic de mandrie?
steffy91
Postat pe 9 Decembrie 2011 17:38
De la: kudika481794, la data 2011-12-06 00:21:13..ne'am despartit de 4 luni..si eu inca sufar..e adevarat sunt ceva mai bine, dar inca il mai plac..si imi este extrem de dor de ce a fost, de el, de noi..nu pot uita..la inceput, chiar dupa ce ne'am despartit nu prea mi'a pasat..am plecat in vacanta si chiar am uitat un timp, cand m'am intors acasa insa, lucrurile au inceput sa se cam schimbe..incepea sa'mi pese..plangeam in fiecare seara..faceam depresii..vroiam sa arat ca sunt bine, dar nu era deloc asa...au fost tentative de a ne impaca, cu toate ca nu vorbeam..doar ne salutam si atat..probabil si'a imaginat ca ma voi intoarce, il voi vedea, si ii voi cadea in brate, dar nu a fost asa..nu prea il bagam in seama-cel putin asa ii aratam lui si lucrul acesta il deranja, a inceput sa socializeze si cu alte fete..pana la urma dupa mult timp..cam doua luni..ne'am intalnit..a fost destul de ciudat, a venit hotarat sa'mi spuna ca a mai incercat si cu alte fete si si'a dat seama ca nu are nevoie si nu e pregatit pt o relatie..cu asta a vrut sa'mi dea o lectie..dar a uitat faptul ca inca mai tinea la mine si mai simtea ceva..cu cat treceau orele cu atat devenea mai nehotarat, iar eu deveneam din ce in ce mai emotiva si nu mai reuseam sa conduc..parca eram din nou impreuna..parca nu ne despartisem..dar toate clipele din acea seara s'au spulberat cand ne'am luat ramas bun..a regretat..eu am ajuns acasa si am izbucnit in plans.. a doua zi nu era in apele lui...speram sa se mai intample ceva, dar nu s'a intamplat, eu imi aminteam din ce in ce mai multe, intram tot mai adanc in trecut, ma afundam tot mai tare..la un moment dat m'am ratacit, nu mai gaseam calea de intoarcere..faceam depresii..plangeam aproape tot timpul..abia asteptam sa vina seara ca sa pot asculta muzica si sa ma descarc..dar nu era cu aproape nimic mai bine..parca era mai rau..din ce in ce mai rau..au mai trecut cateva saptamani..aratam pe zi ce trece tot mai groaznic..visam in continuare..pana intr'o zi cand..am fost oarecum fortata sa parasesc tot acest stil de viata pe care mi'l formasem si ma obisnuisem cu el..dar au trecut 4 luni..si eu inca mai sper..sunt momente in care vreau sa nu il mai vad niciodata, dar ceva nu ma lasa..acum nici macar nu ne mai salutam..trecem unul pe langa celalalt ca doi straini, incerc sa fiu tare, sa nu'mi pese..sa ma mint ca nu doare, dar doare!..e adevarat, sunt mai bine, m'am regasit, dar as vrea sa'l regasesc si pe el, pe noi...il mai plac..nu'l mai iubesc, in schimb iubesc amintirile..nu vreau sa mai fac niciun pas..nu vreau sa ma mai fac de ras, nu vreau sa mai fiu o fraiera, nu'mi pot explica ce s'a intamplat intre noi..nu mai lua initiativa chiar deloc..stiu ca am gresit foarte mult fata de el..mi'am cerut scuze de nenumarate ori, dar cateodata scuzle nu rezolva totul..mi'as dori sa pot face ceva fara sa ma umilesc....... el este prea increzut..si nu'l inteleg in aceasta privinta..sunt convinsa ca nu m'a uitat..si cred ca inca mai tine la mine si ma mai place..dar daca nici macar nu comunic cu el..il indepartez si mai mult..ii dau impresia ca a facut alegerea buna..chiar nu stiu ce sa fac..deocamdata doar sper..



Cel mai bun remediu ,pe care il poti folosi in situatia in care te afli, este sa-ti rescrii aceste trairi,resentimente,intr-un jurnal,zilnic,timp de o luna de zile!!!!!!!Iti garantez ca te vei satura,atat de jurnal,cat si de continutul emotional al acestuia!Fetlor,indreptati-va coloana vertebrala,nu mai fiti ,doar niste biete "omizi"!
RAINBOWLADY
Postat pe 9 Decembrie 2011 17:46
De la: kudika421339, la data 2011-12-09 17:46:17
De la: kudika481794, la data 2011-12-06 00:21:13

..ne'am despartit de 4 luni..si eu inca sufar..e adevarat sunt ceva mai bine, dar inca il mai plac..si imi este extrem de dor de ce a fost, de el, de noi..nu pot uita..la inceput, chiar dupa ce ne'am despartit nu prea mi'a pasat..am plecat in vacanta si chiar am uitat un timp, cand m'am intors acasa insa, lucrurile au inceput sa se cam schimbe......


Cel mai bun remediu ,pe care il poti folosi in situatia in care te afli, este sa-ti rescrii aceste trairi,resentimente,intr-un jurnal,zilnic,timp de o luna de zile!!!!!!!Iti garantez ca te vei satura,atat de jurnal,cat si de continutul emotional al acestuia!Fetlor,indreptati-va coloana vertebrala,nu mai fiti ,doar niste biete "omizi"!



sorry! corectez-fetelor
RAINBOWLADY
Postat pe 9 Decembrie 2011 17:48
De la: kudika421339, la data 2011-12-09 17:48:16
De la: kudika421339, la data 2011-12-09 17:46:17
De la: kudika481794, la data 2011-12-06 00:21:13

..ne'am despartit de 4 luni..si eu inca sufar..e adevarat sunt ceva mai bine, dar inca il mai plac..si imi este extrem de dor de ce a fost, de el, de noi..nu pot uita..la inceput, chiar dupa ce ne'am despartit nu prea mi'a pasat..am plecat in vacanta si chiar am uitat un timp, cand m'am intors acasa insa, lucrurile au inceput sa se cam schimbe......


Cel mai bun remediu ,pe care il poti folosi in situatia in care te afli, este sa-ti rescrii aceste trairi,resentimente,intr-un jurnal,zilnic,timp de o luna de zile!!!!!!!Iti garantez ca te vei satura,atat de jurnal,cat si de continutul emotional al acestuia!Fetlor,indreptati-va coloana vertebrala,nu mai fiti ,doar niste biete "omizi"!



sorry! corectez-fetelor

daca doar asta pot ele sa fie asa le place...
steffy91
Postat pe 9 Decembrie 2011 17:50
ce ai putea sa faci ? sinucide-te...
GODZILA
Postat pe 9 Decembrie 2011 17:58
De la: GODZILA, la data 2011-12-09 17:58:00ce ai putea sa faci ? sinucide-te...


tu fatuca, du-te si te mai joaca cu papusile ca esti varza
MihaelaCC
Postat pe 19 Decembrie 2011 00:12
De la: MihaelaCC, la data 2011-12-19 00:12:44
De la: GODZILA, la data 2011-12-09 17:58:00ce ai putea sa faci ? sinucide-te...


tu fatuca, du-te si te mai joaca cu papusile ca esti varza


measjul era pt steffy, the smart one :))))
MihaelaCC
Postat pe 19 Decembrie 2011 00:14
@ Kudika 481794 - cat timp ati fost impreuna? Incearca sa raspunzi la postari
faith742011
Postat pe 19 Decembrie 2011 10:14

Cred ca s-au impacat inainte de sarbatori!!!
Ori si-a gasit altu
Titanika
Postat pe 20 Decembrie 2011 18:37
Greu ! Uite ce cred eu:
- iubirea nu este ceva ce poti sa-i comanzi si uitarea nu vine cum vrem noi.
Adevarul : nu v-ati maturizat inca si casnicia insemna mult.
- va duceti aminte de ce v-ati despartit ?
- cat de grav a fost motivul pentru care ati rupt legatura statuata prin casatorie?
- ati auzit de dialog ? marea inventie a lumii civilizate !!! dalogul calm si franc poate rezolva ceea ce nici o mediere externa nu va putea face .
- si apoi ? de ce oare te-ai adunat cu omul acela ? sa va exersati orgoliile si sa suferiti unul fata de celalalt in tacere si singuratate ? La dracu ! viata e scurta si nemiloasa !
Uitarea, doctoria tuturor relelor se va asterne peste voi si tentatiile vor crea un alt culoar de viata. Cand sotul tau ti-a spus ca a incercat si nu a gustat din rezultatul intalnirilor lui cu alte femei te asigur ca nici eu nu am gustat din sexul cu alte femei - infinit mai frumoase si mai tinere. Sotia insa mi-a oferit ceea ce niciuna din ele nu a putut sa imi ofere. Incearca sa iti faci un proces de constiinta si proiecteaza-ti viata in viitor si daca chiar o vezi fara el insemna ca nu il mai iubesti sau ca orgoliul tau nu iti da pace, asa ca deciza nu va veni de la noi , ci de la tine si in astfel de situatii orgoliul nu este productiv.
Lasa la o parte mandria si deschide-ti sufletul catre dialog, catre fericirea ta !
Uke
ukesitori
Postat pe 20 Decembrie 2011 20:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dilema: merita sau nu merita? 15 De la: pansy 6 Octombrie 2009 20:25
Situatie bizara ! 67 De la: kudika432798 12 Mai 2013 12:11
as vrea sa-l uit ori sa-l recastig! 20 De la: inamina 8 Iunie 2009 10:11
Nu stiu cum sa incep o conversatie ca sa ma pot da la un baiat.. 52 De la: geo_x 7 Septembrie 2009 21:13
Pierd, in fata altuia 50 De la: alexia_ela 25 Iulie 2010 23:21