Setari Cookie-uri

Am nevoie de parerile voastre....please!!!

Buna seara dragilor!
Sunt noua pe aici asa ca sper din tot sufletul sa imi raspundeti sincer parerea voastra.
Am o problema si nu gasesc rezolvare din pacate...sa las bla bla-ul si sa trec direct la subiect.
Sunt casatorita civil de 1 an jumate si religios de 8 luni de zile.Toate bune si frmoase insa sotul meu este la a doua casatorie si desi am stiut asta de la inceput ( chiar el mi-a spus-o) se pare ca nu pot accepta.
O sa imi spuneti ca bine fato... baiatu a fost sincer cu tine ...de acum inainte e alegerea ta daca iti convine asta sau nu.
La inceput nu ma deranja sau cel putin nu ma gandeam la chestia asta insa acum am perioade cand ma gandesc destul de mult si ii reprosez. Trebuie sa va spun ca e un om minunat, se comporta f frumos cu mine, stiu ca ma iubeste si isi doreste sa fim bine si singurul lucru care mi l-a cerut chiar de la inceputul relatiei noastre a fost sa nu mai aduc vorba despre ''fosta''.
S-au despartit relativ repede dupa casatorie, la nici un an din cauza ca ea l-a inselat ( el fiind plecat in Grecia)...deci teoretic stau si ma gandesc ca practic mai mult au fost prieteni decat casatoriti insa chiar si asa ma deranjeaza.
Sa va mai spun ca am totusi impresia ca nu ma deranjeaza tipa aia ca si persoana, nici macar nu o cunosc ci ma deranjeaza faptul ca a mai fost casatorit sau mai bine spus as fi vrut sa fiu eu prima nevasta.
VA ROG AJUTATI-MA SA AJUNG SA GANDESC NORMAL PENTRU CA SUNT CONSTIENTA CA E PROSTIE FAPTUL CA GANDESC ASA...
kudika386522
Postat pe 21 Aprilie 2011 22:23
de fapt ce te deranjeaza? ca a facut sex cu fosta?
geo_refinantat
Postat pe 21 Aprilie 2011 22:35

cred ca omu ala a intrat intr-o belea mai mare decat a mai fost cu fosta care il insela.
macar fost stia o treaba dar tu nu sti ce vrei si esti total confuza
pickard
Postat pe 21 Aprilie 2011 22:43
Fiecare om are un trecut. Obisnuieste-te cu ideea.
kudika_pudika
Postat pe 21 Aprilie 2011 23:04
...cununie peste cununie nu exista....trage tu concluziile ..bafta!
kudika195501
Postat pe 22 Aprilie 2011 00:29
Da...va multumesc pentru raspunsuri!
kudika386522
Postat pe 22 Aprilie 2011 00:48
Da...va multumesc pentru raspunsuri!
kudika386522
Postat pe 22 Aprilie 2011 00:48
Trebuie sa ai mintea cam ingusta sa-i reprosezi unui om ca a fost casatorit inainte sa te cunoasca pe tine Nu-l vroiai si virgin?
Barbie30_
Postat pe 22 Aprilie 2011 03:07
De la: Barbie30_, la data 2011-04-22 03:07:49Trebuie sa ai mintea cam ingusta sa-i reprosezi unui om ca a fost casatorit inainte sa te cunoasca pe tine Nu-l vroiai si virgin?


ingusta?! imi place ingusta!
pickard
Postat pe 22 Aprilie 2011 06:02
eu cred ca tipa nu-si doreste casatoria, si cauta motive pentru a iesi din problema
battleofwits
Postat pe 22 Aprilie 2011 06:52
De la: pickard, la data 2011-04-22 06:02:39
De la: Barbie30_, la data 2011-04-22 03:07:49Trebuie sa ai mintea cam ingusta sa-i reprosezi unui om ca a fost casatorit inainte sa te cunoasca pe tine Nu-l vroiai si virgin?


ingusta?! imi place ingusta!


Neata Pickard!
Barbie30_
Postat pe 22 Aprilie 2011 08:54
De la: Barbie30_, la data 2011-04-22 08:54:38
De la: pickard, la data 2011-04-22 06:02:39
De la: Barbie30_, la data 2011-04-22 03:07:49Trebuie sa ai mintea cam ingusta sa-i reprosezi unui om ca a fost casatorit inainte sa te cunoasca pe tine Nu-l vroiai si virgin?


ingusta?! imi place ingusta!


Neata Pickard!
barbiii,,tesim si noi la cico
thadoogback
Postat pe 22 Aprilie 2011 08:59
Neata si tie Doog Lasa iesitul,mai bine fa-ti pregatirile de Paste
Barbie30_
Postat pe 22 Aprilie 2011 09:01
De la: Barbie30_, la data 2011-04-22 09:01:46Neata si tie Doog Lasa iesitul,mai bine fa-ti pregatirile de Paste
pai imi fac imi fac,,unde vrei sa mergem
thadoogback
Postat pe 22 Aprilie 2011 09:09
De la: thadoogback, la data 2011-04-22 09:09:40
De la: Barbie30_, la data 2011-04-22 09:01:46Neata si tie Doog Lasa iesitul,mai bine fa-ti pregatirile de Paste
pai imi fac imi fac,,unde vrei sa mergem


Eu petrec la munca Tu....
Barbie30_
Postat pe 22 Aprilie 2011 09:13
De la: Barbie30_, la data 2011-04-22 09:13:10
De la: thadoogback, la data 2011-04-22 09:09:40
De la: Barbie30_, la data 2011-04-22 09:01:46Neata si tie Doog Lasa iesitul,mai bine fa-ti pregatirile de Paste
pai imi fac imi fac,,unde vrei sa mergem


Eu petrec la munca Tu....
mai dar cand este pastele,,in seara asta
thadoogback
Postat pe 22 Aprilie 2011 09:24
Nu-i adevarat..daca nu vroiam casatoria asta nu o faceam...crede-ma!!!
kudika386522
Postat pe 26 Aprilie 2011 15:27
Dacã el te iubeºte, vrea sã vã înþelegeþi bine ºi nu mai doreºte sã audã de fosta...care-i problema? Ar fi trebuit sã te deranjeze dacã vorbea întruna de ea ºi de relaþia ce au avut-o.....Nu pune paie pe foc degeaba !!!
anyany_31
Postat pe 9 Mai 2011 15:54
Daca vrei sa mearga relatia renunta la aceste ganduri prostesti.Il iubesti, te iubeste, ai facut pasul.Mergi inainte.Altfel vei ramane singura mai tarziu.Se va satura de gandurile tale.Ai ceva bun in viata ta pastreaza-l.
camy66
Postat pe 9 Mai 2011 22:10
Buna. Am citit si iti spun ca inteleg prin ce treci. Si eu sunt recasatorit, prima sotie m-a inselat, dar m-am recasatorit dupa aproape 5 ani. Actuala sotie nu a mai fost casatorita, si i-am spus de la inceput ca am mai fost casatorit. A acceptat, dar uneori este greu ptr ea, dar asta pentru ca ma iubeste f mult. E normal ca sa aiba momente de gelozie,daca pot spune asa, altfel nu m-ar iubi. In asemenea situatii trebuie sa o conving de dragostea mea si sa o asigur ca EA , doar EA , actuala, conteaza pentru mine. Din ce ai scris, sotul tau dovedeste ca te iubeste sincer, daca ai actiona necugetat, iti va parea rau. Constat ca sotul tau este sincer, te iubeste, altfel nu s-ar purta asa atent si dragastos, cum spui. Este normal sa ai momente in care sa nu te simti OK ca nu esti prima lui nevasta, dar nu e corect sa-i reprosezi asta,devreme ce ai stiut asta de la inceput. De tine depinde foarte mult sa uite complet experienta trecuta, daca ii tot aduci aminte si ii reprosezi nu faci decat sa retrezesti amintirile trecute. Priveste inainte, gandeste, actioneaza impreuna cu el. In fond esti SOTIA lui, actuala lui sotie si conteza ceea ce faceti acum impreuna, cladindu-va relatia, familia, casnicia. Daruieste-i atentia ta, tandretea, dragostea ta, daruieste-te cu toata fiinta si trupul tau, vei vedea ca toate gandurile tale negative vor disparea sau nu te vor mai abate ca inainte. Cu respect.
kudika175356
Postat pe 10 Mai 2011 13:55
mai bine era sa fii singura si sa nu iti gasesti nicicum perechea? fii fericita ca l-ai cunoscut si ca va iubiti....
DayC
Postat pe 10 Mai 2011 20:37
De la: pickard, la data 2011-04-22 06:02:39
De la: Barbie30_, la data 2011-04-22 03:07:49Trebuie sa ai mintea cam ingusta sa-i reprosezi unui om ca a fost casatorit inainte sa te cunoasca pe tine Nu-l vroiai si virgin?


ingusta?! imi place ingusta!
Capitaneeeeeeeee tu le iei pe alea inguste si eu raman cu
The_Exile
Postat pe 10 Mai 2011 20:54
Probabil ca sotul tau a fost primul barbat din viata ta si de aceea simti acest lucru, ai fi vrut ca si la el sa fii prima femeie. Atata timp cat sotul tau se comporta ireprosabil si te iubeste nu vad de ce apare aceasta problema. Majoritatea barbatilor au relatii cu alte femei inainte, casatoriti sau nu, dar cand se indragostesc vor o relatie stabila. Lasa deoparte gelozia ca altfel ati distrugi relatia. Pastrativa increderea unul fata de celalalt si atata timp cat pentru el existi doar tu, nu este nici o problema. Va urez o viata frumoasa impreuna!(dar trebuie sa v-o faceti reciproc).
vikpsg
Postat pe 11 Mai 2011 08:54
De la: kudika386522, la data 2011-04-26 15:27:48Nu-i adevarat..daca nu vroiam casatoria asta nu o faceam...crede-ma!!!


parerea mea este ca esti putin dusa cu pluta
_Cryssa_
Postat pe 11 Mai 2011 09:52
De la: _Cryssa_, la data 2011-05-11 09:52:22
De la: kudika386522, la data 2011-04-26 15:27:48Nu-i adevarat..daca nu vroiam casatoria asta nu o faceam...crede-ma!!!


parerea mea este ca esti putin dusa cu pluta


Neata Crysa
Barbie30_
Postat pe 11 Mai 2011 10:08
Draga mea,

Din moment ce te-ai casatorit cu el, inseamna ca il iubesti si asta este cel mai important. Daca o persoana a mai fost casatorita si a avut parte de un esec, are dreptul sa isi refaca viata alaturi de alta femeie. Asta nu il face sa fie mai prejos decat un barbat care nu a mai fost casatorit. Fiecare avem trecutul nostru si trebuie sa il lasam in urma acordand importanta prezentului si viitorului.
Un esec din trecut nu trebuie sa ii umbreasca fericirea. Datoria ta de sotie este sa il faci fericit, iar reprosurile nu fac decat sa il distruga si in final daca vei continua asa s-ar putea sa se sfarseasca aceasta casnicie. Lasa totul in urma si pretuieste-ti sotul.
Numai bine!
poeta26
Postat pe 11 Mai 2011 10:48
Draga mea,cred ca nu merita sa-ti faci atatea probleme referitor la ce a fost.Pretuieste-l pentru ca merita.Daca a vrut sa te ia de sotie,eu zic ca spune multe.SI inca ceva...fa-l sa simta ca de fapt tu poti fi unica lui sotie....cat despre prima,chiar nu are sens.
Bafta!
clemy17
Postat pe 11 Mai 2011 12:48
Buna seara,draga mea:)
In primul rand,vreau sa te aud ca te linistesti...viata asta de cuplu are si ea farmecul ei,dar tu esti la inceputul ei si probabil esti atat de confuza si te temi.O femeie sigura pe ea,nu are indoieli,isi conduce CASA asha cum stie mai bine,gratie experientei pe de o parte si a educatiei pe de alta.
Daca esti casatorita proaspat,cu un barbat care a mai fost casatorit...lupta sa ii demonstrezi ca esti de fapt unica lui sotie,prin anii de casnicie pe care ii veti strabate impreuna.Iubeste-l,pretuieste-l si rasfata-l,DACA merita si daca merita...tu nu vei mai avea motive de indoiala sau temere.Viata in doi este minunata,daca elimini din start teama si frustrarile.Dati-va amandoi acesta sansa....si din moment ce v-ati casatorit,inseamna ca Puteti,daca Si Vreti asta:)
Roaga-te la D-zeu,iubita mea,sa ramai tanara in gand si-n inima...dupa 10-20 de ani de casnicie,nu te vei mai teme asha,ai sa vezi. si alte motive de neliniste sa nu ai in viata ta:) voi sunteti la inceputul vietii in doi,ca sa ramai tanara in gand si in inima,TREBUIE sa elimini teama,ca sa va fie bine la amandoi! Altfel,faci loc suferintei si despartirii,si-ar fi pacat.
Tot binele din lume vi-l doresc la amandoi...sa depasiti cu bine o astfel de incercare minora,din incercarile la care va va supune viata asta,ulterior.
Numai bine,draga mea!
adora67
Postat pe 12 Mai 2011 02:57
De la: kudika386522, la data 2011-04-21 22:23:27Buna seara dragilor!
Sunt noua pe aici asa ca sper din tot sufletul sa imi raspundeti sincer parerea voastra.
Am o problema si nu gasesc rezolvare din pacate...sa las bla bla-ul si sa trec direct la subiect.
Sunt casatorita civil de 1 an jumate si religios de 8 luni de zile.Toate bune si frmoase insa sotul meu este la a doua casatorie si desi am stiut asta de la inceput ( chiar el mi-a spus-o) se pare ca nu pot accepta.
O sa imi spuneti ca bine fato... baiatu a fost sincer cu tine ...de acum inainte e alegerea ta daca iti convine asta sau nu.
La inceput nu ma deranja sau cel putin nu ma gandeam la chestia asta insa acum am perioade cand ma gandesc destul de mult si ii reprosez. Trebuie sa va spun ca e un om minunat, se comporta f frumos cu mine, stiu ca ma iubeste si isi doreste sa fim bine si singurul lucru care mi l-a cerut chiar de la inceputul relatiei noastre a fost sa nu mai aduc vorba despre ''fosta''.
S-au despartit relativ repede dupa casatorie, la nici un an din cauza ca ea l-a inselat ( el fiind plecat in Grecia)...deci teoretic stau si ma gandesc ca practic mai mult au fost prieteni decat casatoriti insa chiar si asa ma deranjeaza.
Sa va mai spun ca am totusi impresia ca nu ma deranjeaza tipa aia ca si persoana, nici macar nu o cunosc ci ma deranjeaza faptul ca a mai fost casatorit sau mai bine spus as fi vrut sa fiu eu prima nevasta.
VA ROG AJUTATI-MA SA AJUNG SA GANDESC NORMAL PENTRU CA SUNT CONSTIENTA CA E PROSTIE FAPTUL CA GANDESC ASA...
alish23
Postat pe 12 Mai 2011 06:53
Parerea mea este ca daca el a fost casatoriti religios legatura dintre ei nimeni niciodata nu o va putea sterge... pt ca eu chiar cred ca odata casatoriti in fata lui Dumnezeu sunt una si aceeasi persoana, iar omul nu poate face nimic sa desparata ceea ce Dumnezeu a unit. La a doua casatorie in Biserica preotul da o binecuvantare, dara aia nu mai e unire in fata lui Dumnezeu...asta clar.
alish23
Postat pe 12 Mai 2011 06:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Compatibilitate : eu taur, el berbec ;) 4 De la: yrtdssdd 12 Iulie 2009 22:56
metropolitan 1 De la: kudika112693 9 Martie 2010 19:07
DESERT PLANT 1 De la: kudika032207 29 August 2009 10:17
Proiectul Venus - Intrebarea 1 - este o idee buna sau nu? 90 De la: marceltuky 8 Ianuarie 2011 08:13
Vopsea pentru haine 8 De la: death_butterfly 31 Octombrie 2012 11:26