Setari Cookie-uri

gelozie obsedanta

buna,numele meu este kamila si am o problema,sunt geloasa chiar paranoica,am alaturi de mine un barbat care face tot ce-i sta in putiinta sa-mi demonstreze ca pot avea incredere in el insa eu nu pot,la inceputul relatiei noastre el se vedea cu o femeie maritata era singur si inteleg ca un barbat cat e singur este liber sa faca ce vrea,bun,acum el imi spune ca nu are nimic cu nimeni si ca eu sunt cea pe care o vrea langa el si ca pe mine ma iubeste si ca vrea o familie o relatie normala insa nu-l cred,repet face tot ce-i sta in putiinta sa-mi demonstreze ca nu are nimic cu nimeni,chiar sta langa mine mai tot timpul,a renuntat la iesitul cu baietii,imi ofera tot timpul lui de sfarsit de saptamana,nu-mi da motive de gelozie,el lucreaza in deplasare si vine vinerea seara,locuim impreuna de aproape 2 ani si avem o relatie de 3 ani el are 33 si eu 25...ma ingrijoreaza faptul ca s-a saturat,si-mi reproseaza ca daca nu incetez cu crizele de gelozie FARA MOTIV v-a pleca,mi-e frica sa nu-l pierd,si stiu ca acolo voi ajunge.mi-a spus ca daca eu cred ca ma va ajuta sa am incredere in el pot sa merg si la psiholog,acum cateva zile a ajuns sa-mi spuna ca daca atata tin cu ideea mea ca el inca ar mai avea ceva cu aceea femeie si ca fiecare miscare pe care o face mi se pare suspecta,am o problema foarte grava pe care el nu are putere si nici stiinta sa ma ajute,si ca numai eu singura ma pot scoate din obsesia asta,ca el a facut tot ce a stiut si ce a putut si eu nimic,si ca singurul lucru pe care-l mai poate face este sa ma paraseasca si poate asa o sa-mi dau seama ca cu adevarat ca el nu are pe nimeni,mi-am transformat relatia intr-un camp de bataie intre doi oamnei ce la inceput se iubeau si se intelegeau...recunosc problema mea si de-aceea va cer ajutor...am facut un ultim lucru care mi-a dat de inteles ca sunt bolnava,a primit un bip de la mama lui,iar i-am luat telefonul sa vad cine era cu gandul ca era o alta femeie,ii controlez telefonul,ii iau numerele de telefon si sun sa vad cine-mi raspunde,ii citesc mesajele,ii caut prin buzunare,pot sa spun ca nu-l scap din ochi nici in momentul cand suntem impreuna sunt cu ochii pe el vorba aia ca pe butelie,si el si-a dat seama cat de paranoica pot sa fiu si mi-a spus ca el cu o femeie ca mine nici de-.ar vrea nu ar putea sa ma insele la cat de obsedata sunt de el si de ideea asta,m-am simtit foarte prost,si atunci am realizat ca sunt paranoica,sunt bolnava,si nu stiu ce sa fac,cum pot sa scap de indoielile astea fara motiv,cum pot sa am incredere in el???este foarte jenant sa spui ca relatia ta este jalnica dar o spun este jalnica,cu un barbat atat de bun langa mine eu ii gasesc mii de motive...mi-a oferit tot ce-am vrut,insa acum toata bunatatea lui s-a dus si numai din vina mea,l-am pierdut si ma doare il vreau inapoi si se este foarte indiferent fata de mine acum,ce pot sa fac???nu vreau sa plece,vreau sa fim din nou acel cuplu invidiat de prieteni,insa fara ajutor nu stiu ce sa fac,simt ca am innebunit...
kudika401055
Postat pe 10 Mai 2011 15:40
Da, ai o problema si din pacate noi nu te putem ajuta. Ma indoiesc ca te vei comporta normal daca el se intoarce la tine. Tu nu poti avea o relatie cu nimeni, esti bolnava si imbolnavesti si pe altii. Cauta ajutor de specialitate daca nu te poti controla.
mimi_ca29
Postat pe 10 Mai 2011 16:07
ceva m-ai scurt se poate?
Valy90
Postat pe 10 Mai 2011 16:07
eu ma tot mir cum te-a suportat atata vreme
Ame_ly
Postat pe 10 Mai 2011 16:10
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-10 16:07:00Da, ai o problema si din pacate noi nu te putem ajuta. Ma indoiesc ca te vei comporta normal daca el se intoarce la tine. Tu nu poti avea o relatie cu nimeni, esti bolnava si imbolnavesti si pe altii. Cauta ajutor de specialitate daca nu te poti controla.


pfuuaaa Mimi daca totusi ai reusit sa citesti tot...un rezumat ceva?? ti rog
ad__83
Postat pe 10 Mai 2011 16:12
De la: ad__83, la data 2011-05-10 16:12:04
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-10 16:07:00Da, ai o problema si din pacate noi nu te putem ajuta. Ma indoiesc ca te vei comporta normal daca el se intoarce la tine. Tu nu poti avea o relatie cu nimeni, esti bolnava si imbolnavesti si pe altii. Cauta ajutor de specialitate daca nu te poti controla.


pfuuaaa Mimi daca totusi ai reusit sa citesti tot...un rezumat ceva?? ti rog


Locuieste cu prietenul de 2 ani si ii face crize de gelozie fara motiv. Ii cauta in telefon, buzunare, etc. El, baiat bun ca painea calda, s-a saturat si se comporta rece cu ea. ca o concluzie: nu stie cum sa se trateze de gelozie si sa-l recupereze pe iubit.

P.S
mimi_ca29
Postat pe 10 Mai 2011 16:16
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-10 16:16:35
De la: ad__83, la data 2011-05-10 16:12:04
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-10 16:07:00Da, ai o problema si din pacate noi nu te putem ajuta. Ma indoiesc ca te vei comporta normal daca el se intoarce la tine. Tu nu poti avea o relatie cu nimeni, esti bolnava si imbolnavesti si pe altii. Cauta ajutor de specialitate daca nu te poti controla.


pfuuaaa Mimi daca totusi ai reusit sa citesti tot...un rezumat ceva?? ti rog


Locuieste cu prietenul de 2 ani si ii face crize de gelozie fara motiv. Ii cauta in telefon, buzunare, etc. El, baiat bun ca painea calda, s-a saturat si se comporta rece cu ea. ca o concluzie: nu stie cum sa se trateze de gelozie si sa-l recupereze pe iubit.

P.S


sarut mana
ad__83
Postat pe 10 Mai 2011 16:18
De la: kudika401055, la data 2011-05-10 15:40:01buna,numele meu este kamila si am o problema,sunt geloasa chiar paranoica,am alaturi de mine un barbat care face tot ce-i sta in putiinta sa-mi demonstreze ca pot avea incredere in el insa eu nu pot,la inceputul relatiei noastre el se vedea cu o femeie maritata era singur si inteleg ca un barbat cat e singur este liber sa faca ce vrea,bun,acum el imi spune ca nu are nimic cu nimeni si ca eu sunt cea pe care o vrea langa el si ca pe mine ma iubeste si ca vrea o familie o relatie normala insa nu-l cred,repet face tot ce-i sta in putiinta sa-mi demonstreze ca nu are nimic cu nimeni,chiar sta langa mine mai tot timpul,a renuntat la iesitul cu baietii,imi ofera tot timpul lui de sfarsit de saptamana,nu-mi da motive de gelozie,el lucreaza in deplasare si vine vinerea seara,locuim impreuna de aproape 2 ani si avem o relatie de 3 ani el are 33 si eu 25...ma ingrijoreaza faptul ca s-a saturat,si-mi reproseaza ca daca nu incetez cu crizele de gelozie FARA MOTIV v-a pleca,mi-e frica sa nu-l pierd,si stiu ca acolo voi ajunge.mi-a spus ca daca eu cred ca ma va ajuta sa am incredere in el pot sa merg si la psiholog,acum cateva zile a ajuns sa-mi spuna ca daca atata tin cu ideea mea ca el inca ar mai avea ceva cu aceea femeie si ca fiecare miscare pe care o face mi se pare suspecta,am o problema foarte grava pe care el nu are putere si nici stiinta sa ma ajute,si ca numai eu singura ma pot scoate din obsesia asta,ca el a facut tot ce a stiut si ce a putut si eu nimic,si ca singurul lucru pe care-l mai poate face este sa ma paraseasca si poate asa o sa-mi dau seama ca cu adevarat ca el nu are pe nimeni,mi-am transformat relatia intr-un camp de bataie intre doi oamnei ce la inceput se iubeau si se intelegeau...recunosc problema mea si de-aceea va cer ajutor...am facut un ultim lucru care mi-a dat de inteles ca sunt bolnava,a primit un bip de la mama lui,iar i-am luat telefonul sa vad cine era cu gandul ca era o alta femeie,ii controlez telefonul,ii iau numerele de telefon si sun sa vad cine-mi raspunde,ii citesc mesajele,ii caut prin buzunare,pot sa spun ca nu-l scap din ochi nici in momentul cand suntem impreuna sunt cu ochii pe el vorba aia ca pe butelie,si el si-a dat seama cat de paranoica pot sa fiu si mi-a spus ca el cu o femeie ca mine nici de-.ar vrea nu ar putea sa ma insele la cat de obsedata sunt de el si de ideea asta,m-am simtit foarte prost,si atunci am realizat ca sunt paranoica,sunt bolnava,si nu stiu ce sa fac,cum pot sa scap de indoielile astea fara motiv,cum pot sa am incredere in el???este foarte jenant sa spui ca relatia ta este jalnica dar o spun este jalnica,cu un barbat atat de bun langa mine eu ii gasesc mii de motive...mi-a oferit tot ce-am vrut,insa acum toata bunatatea lui s-a dus si numai din vina mea,l-am pierdut si ma doare il vreau inapoi si se este foarte indiferent fata de mine acum,ce pot sa fac???nu vreau sa plece,vreau sa fim din nou acel cuplu invidiat de prieteni,insa fara ajutor nu stiu ce sa fac,simt ca am innebunit...


in cazul asta draga mea ori te schimbi ori ramai singura pentru totdeauna...eu nu va inteleg dc naibi va apucati sa cautati in telefoane...mailuri....daca nu exista incredere da o ncolo de ralatie...MI-E mila de baietii care ies si vor iesi cu tine...fa ceva si schimbate urgent nu ii dispera pe toti, nu ii face pe toti sa fuga de tine ca ai sa ramai singura
ad__83
Postat pe 10 Mai 2011 16:20
Scumpa, in primul rand, e posibil sa te fi inselat, doar nu voiai sa stea singur ``cuc`` in deplasare 5 zile pe saptamana. Un barbat are si el nevoile lui fiziologice. In al doilea rand, a scapat prea repede de tine. Practic, a fost un pretext de al lui sa termine relatia cu tine fara ca tu sa faci crize de isterie. Daca ti-ar fi spus ca are pe altcineva, ai fi facut scandal si crize patetice de femeie geloasa si parasita. Barbatii nu sunt prea destepti, dar sunt foarte smecheri, stiu cum sa iasa dintr- o relatie dand vina pe partenera, chiar daca ei sunt cei care au inselat. LAsa-l naiba si gaseste-ti pe altul.
Eva32
Postat pe 12 Mai 2011 02:51
Bla..bla ...bla...
Barbie30_
Postat pe 12 Mai 2011 09:54
De la: Barbie30_, la data 2011-05-12 09:54:13Bla..bla ...bla...


ii de apreciat baiatu' s-o suporte 2 ani???!!!!
vitamina_c
Postat pe 12 Mai 2011 10:06
De la: vitamina_c, la data 2011-05-12 10:06:18
De la: Barbie30_, la data 2011-05-12 09:54:13Bla..bla ...bla...


ii de apreciat baiatu' s-o suporte 2 ani???!!!!


Eu nu cred povestea asta
Neata C-ule
Barbie30_
Postat pe 12 Mai 2011 10:08
De la: Barbie30_, la data 2011-05-12 10:08:03
De la: vitamina_c, la data 2011-05-12 10:06:18
De la: Barbie30_, la data 2011-05-12 09:54:13Bla..bla ...bla...


ii de apreciat baiatu' s-o suporte 2 ani???!!!!


Eu nu cred povestea asta
Neata C-ule


neata, Barbie!!
io o cred.............da' nu azi!!! poate imi fac timp maine!!!
vitamina_c
Postat pe 12 Mai 2011 10:27
De la: Eva32, la data 2011-05-12 02:51:25S Barbatii nu sunt prea destepti, dar sunt foarte smecheri
Asta sa o crezi tu...inseamna ca de fapt ai dat peste din aia suficienti de vicleni sa nu-ti arate cat de destepti sunt de fapt...
The_Exile
Postat pe 12 Mai 2011 14:10
Din nou un subiect aruncat aiurea... E bine totusi ca ne aduna gramajoara. Pup dragilor
luchianramona
Postat pe 12 Mai 2011 14:18
De la: luchianramona, la data 2011-05-12 14:18:44Din nou un subiect aruncat aiurea... E bine totusi ca ne aduna gramajoara. Pup dragilor
Rrrrramonaaaaaaaaaa
The_Exile
Postat pe 12 Mai 2011 14:21
De la: luchianramona, la data 2011-05-12 14:18:44Din nou un subiect aruncat aiurea... E bine totusi ca ne aduna gramajoara. Pup dragilor


ai spus ceva de vreo gramada!!! vreau sa fiu varful!!!!
vitamina_c
Postat pe 12 Mai 2011 14:30
Ce bine ma simt azi Yharr !
Vitaminoooo, mi-e dor de-o gramadaaaa ! Nu ma deranjeaza sa fiu ... baza
luchianramona
Postat pe 12 Mai 2011 14:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am si eu nevoie de un sfat 14 De la: alfredodecurtofreco 10 Noiembrie 2010 15:21
Credeti in fidelitate? 254 De la: blue07scorpion 6 Iulie 2009 14:33
ajutor! 12 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:40
va rog votati 4 De la: one_size 17 Mai 2010 14:02
JOCUL TREI 144 De la: kudika_10590 6 Iulie 2012 22:34