Setari Cookie-uri

sint derutata ce sa fac vreau un sfat

anonim,,,,,,,,,,,,,am peste 50 de ani ,, vieata nu miea oferit prea multe ba chiear de loc ,,, nu copilarie nu frumusete ,, adolescenta am incadrat-o diect in maturitate ,,,,,,,,,,am iubit dar nu ma-m simptit ibita decit inselata dezamagita si jignita mereu ,,,,,,,,,acum sint de peste 22 de ani singura ,, de ceva timp de mai bine de 2 ani si ceva cunosc pur si simplu o intimpla a fost in urma serilor de octombrie ,,, un barbat ce ma zapacit , drept este mai tinar dar are o maturitate si un fel dea fii specieal pt mine din prietenie eu ,,, am pasit repede fara sa ma gindesc sa sufar in speranta dragostei ,,, ei nui asa ,,,,ma vrea ca prietena dar cind iii spun te iubesc simpt cum il scot din mintii ,,, dar si asa ma asculta mereu cind vorbesc cu el ori ce ,, majuta in ori ce sitoatie dar nu ma vrea linga el doar cind vrea EL ,,,,,,,,,,eu nul inteleg dece spune ,,, tin la tine enorm dar nu spune te iubesc ,,,, ne potrivim in toate si tot parca sintem perechea manuse ,,,,,,,,,,,dar este distant rece dar si saritor dei cer ajutor ,,,,,,,,,,,EU, sint capricorn EL,,,,este zodiea pestii ce man vatati ce sfaturi trebuie sa adopt pt a nu pierde iubirea dar nici prieteniea ce sa pun prioritar nu stiu ce sa fac ,,, multumesc anticipat pt ori ce sfat pt mine e bun venit voi alege cei mai bun pt ami salva ce ma doare ,,,,,,,,,cu multumiriii anticipat,,,,,,,,,,,
kudika451883
Postat pe 14 Octombrie 2011 05:38
Fugi si te culca sau... da mancare la gaini
ilumax_76
Postat pe 14 Octombrie 2011 05:54
Lol, da' te-ai straduit, nu gluma.

Daca n-ai gaini, cauta "neste" vrabii.
rashela
Postat pe 14 Octombrie 2011 06:21
UFf.Ti-e teama sa nu il pierzi.Sa nu pierzi iubirea.Dar eu am o nelamurire.eu am 32 de ani si sunt casatorita,avem o minune de fetita.Oare nu ti-e teama de singuratate.DEcat cu un barbat care vrea sa fie cu tine dar can dar eel chef mai bine singura.te pu si te rog si eu ecva.Da si mi eun vot aicihttp://www.kudika.ro/comunitate/concursuri/Kudikuplu-3-20/view_item/673670.html
voteazateo
Postat pe 14 Octombrie 2011 06:35
De la: kudika451883, la data 2011-10-14 05:38:14anonim,,,,,,,,,,,,,am peste 50 de ani ,, vieata nu miea oferit prea multe ba chiear de loc ,,, nu copilarie nu frumusete ,, adolescenta am incadrat-o diect in maturitate ,,,,,,,,,,am iubit dar nu ma-m simptit ibita decit inselata dezamagita si jignita mereu ,,,,,,,,,acum sint de peste 22 de ani singura ,, de ceva timp de mai bine de 2 ani si ceva cunosc pur si simplu o intimpla a fost in urma serilor de octombrie ,,, un barbat ce ma zapacit , drept este mai tinar dar are o maturitate si un fel dea fii specieal pt mine din prietenie eu ,,, am pasit repede fara sa ma gindesc sa sufar in speranta dragostei ,,, ei nui asa ,,,,ma vrea ca prietena dar cind iii spun te iubesc simpt cum il scot din mintii ,,, dar si asa ma asculta mereu cind vorbesc cu el ori ce ,, majuta in ori ce sitoatie dar nu ma vrea linga el doar cind vrea EL ,,,,,,,,,,eu nul inteleg dece spune ,,, tin la tine enorm dar nu spune te iubesc ,,,, ne potrivim in toate si tot parca sintem perechea manuse ,,,,,,,,,,,dar este distant rece dar si saritor dei cer ajutor ,,,,,,,,,,,EU, sint capricorn EL,,,,este zodiea pestii ce man vatati ce sfaturi trebuie sa adopt pt a nu pierde iubirea dar nici prieteniea ce sa pun prioritar nu stiu ce sa fac ,,, multumesc anticipat pt ori ce sfat pt mine e bun venit voi alege cei mai bun pt ami salva ce ma doare ,,,,,,,,,cu multumiriii anticipat,,,,,,,,,,,



gãseºte rãbdare, apreciazã ºi bucurã-te de ceea ce ai ....nu dispera dupã ceva ce ar putea fi sau nu.... aºa vei fi mai liniºtitã ºiiii.... cine ºtie ?
the_same_contesina
Postat pe 14 Octombrie 2011 06:46
un vot va rog l akudika mshttp://www.kudika.ro/comunitate/concursuri/Kudikuplu-3-20/view_item/673670.html
voteazateo
Postat pe 14 Octombrie 2011 07:02
"Te iubesc" doua cuvinte folosite atat de des caci nu mai inseamna nimic..."Libertate" un simplu gest ce lumea iti aduce la picioare..."Esti totul pentru mine" dar aripile-ti frang din zbor..."Singuratatea" inchisoarea celor mai frumoase vise...
hera_aness
Postat pe 14 Octombrie 2011 07:18
prea multe virgule, o poveste falsa, un anonim care de fapt e anonima, mai are si peste 50 de ani si habar nu are sa isi aranjeze viata sentimentala la aceasta varsta complicat domne' complicat
yumy
Postat pe 14 Octombrie 2011 08:17
De la: kudika451883, la data 2011-10-14 05:38:14

"..... tin la tine enorm dar nu spune te iubesc ,,,, ne potrivim in toate si tot parca sintem perechea manuse ,,,,,,,,,,,dar este distant rece dar si saritor dei cer ajutor ,,,,,,,,,,,EU, sint capricorn EL,,,,este zodiea pestii ce man vatati ce sfaturi trebuie sa adopt pt a nu pierde iubirea dar nici prieteniea ce sa pun prioritar nu stiu ce sa fac ,,, multumesc anticipat pt ori ce sfat pt mine e bun venit voi alege cei mai bun pt ami salva ce ma doare ..."



Esti o femeie in plinatatea anilor si a sentimentelor si iubesti un barbat care ,din pacate,iti este mai mult prieten decat iubit si acest lucru te arunca intr-o dilema,dar tu ar trebui sa stii ca intre prietenie si iubire este o foarte mare diferenta!Nevoia de a avea aproape de noi ,mai tot timpul dealtfel,un suflet care sa ne inteleaga,sa ne iubeasca asa cum suntem creati,cu calitati si defecte deopotriva,este normala,fireasca,dar daca nu este bilaterala,in comuniune deplina,devine frustranta.Eu zic sa nu grabesti lucrurile,daca va potriviti in toate ,mai putin in declaratii de iubire,lasa sa mai treaca timpul,sa aseze sentimentele voastre la dospit,macerat si poate va iesi o mixtura din ceea ce simtiti unul pentru celalalt.Barbatii "Pesti" sunt egoisti cu libertatea lor!nu suporta sa fie ingraditi ,sufocati,doresc spatiu si timp de desfasurare,tu esti mai conventionala,casnica in sentimente,statornica,intre voi este un vag antagonism,dar criteriile dupa care te poti orienta intr-o relatie,nu ar trebui sa fie cele dictate de zodiacuri,personal nu pun baza pe asa ceva,ci trairile,compatibilitatile reale,palpabile,intre voi doi!Barbatilor "Pesti" le este teama sa se angreneze in coabitari ,nu se inhama cu usurinta la viata de cuplu,le place distractia,libertatea absoluta,greu ai sa-i vezi luandu-si angajamente,dar exista si reversul,in momentul in care se hotarasc asupra unei femei,ce o cred potrivita dorintelor lor,se dedica lor cu devotament.Ai rabdare cu iubitul tau,pastreaza-i prietenia,vezi cum decurg lucrurile intre voi doi,dar mai retine un aspect,zic eu important,barbatii "Pesti" se plictisesc repede,tot timpul trebuie sa vii cu atitudini incitante,sa le mentii interesul viu si excitant,altfel,vei fi parasita fare cel mai mic scrupul si asta din motivul ca domniile lor nu sunt statornici.
RAINBOWLADY
Postat pe 14 Octombrie 2011 08:23
De la: kudika421339, la data 2011-10-14 08:23:05
De la: kudika451883, la data 2011-10-14 05:38:14

"..... tin la tine enorm dar nu spune te iubesc ,,,, ne potrivim in toate si tot parca sintem perechea manuse ,,,,,,,,,,,dar este distant rece dar si saritor dei cer ajutor ,,,,,,,,,,,EU, sint capricorn EL,,,,este zodiea pestii ce man vatati ce sfaturi trebuie sa adopt pt a nu pierde iubirea dar nici prieteniea ce sa pun prioritar nu stiu ce sa fac ,,, multumesc anticipat pt ori ce sfat pt mine e bun venit voi alege cei mai bun pt ami salva ce ma doare ..."



Esti o femeie in plinatatea anilor si a sentimentelor si iubesti un barbat care ,din pacate,iti este mai mult prieten decat iubit si acest lucru te arunca intr-o dilema,dar tu ar trebui sa stii ca intre prietenie si iubire este o foarte mare diferenta!Nevoia de a avea aproape de noi ,mai tot timpul dealtfel,un suflet care sa ne inteleaga,sa ne iubeasca asa cum suntem creati,cu calitati si defecte deopotriva,este normala,fireasca,dar daca nu este bilaterala,in comuniune deplina,devine frustranta.Eu zic sa nu grabesti lucrurile,daca va potriviti in toate ,mai putin in declaratii de iubire,lasa sa mai treaca timpul,sa aseze sentimentele voastre la dospit,macerat si poate va iesi o mixtura din ceea ce simtiti unul pentru celalalt.Barbatii "Pesti" sunt egoisti cu libertatea lor!nu suporta sa fie ingraditi ,sufocati,doresc spatiu si timp de desfasurare,tu esti mai conventionala,casnica in sentimente,statornica,intre voi este un vag antagonism,dar criteriile dupa care te poti orienta intr-o relatie,nu ar trebui sa fie cele dictate de zodiacuri,personal nu pun baza pe asa ceva,ci trairile,compatibilitatile reale,palpabile,intre voi doi!Barbatilor "Pesti" le este teama sa se angreneze in coabitari ,nu se inhama cu usurinta la viata de cuplu,le place distractia,libertatea absoluta,greu ai sa-i vezi luandu-si angajamente,dar exista si reversul,in momentul in care se hotarasc asupra unei femei,ce o cred potrivita dorintelor lor,se dedica lor cu devotament.Ai rabdare cu iubitul tau,pastreaza-i prietenia,vezi cum decurg lucrurile intre voi doi,dar mai retine un aspect,zic eu important,barbatii "Pesti" se plictisesc repede,tot timpul trebuie sa vii cu atitudini incitante,sa le mentii interesul viu si excitant,altfel,vei fi parasita fare cel mai mic scrupul si asta din motivul ca domniile lor nu sunt statornici.



Incep sa cred ca nimic nu conteaza pentru tine atata timp cat ai sansa sa scrii ceva. Si cu cat e mai lunga postarea, cu atat mai bine. Si daca mai dai si sfaturi din horoscop, wow! deja e hilar.

Daca topicul asta ti se pare real (vrei cu orice pret sa fie real) atunci mare bafta ai in dimineata asta. Inca o postare pentru tine.
rashela
Postat pe 14 Octombrie 2011 08:32
De la: rashela, la data 2011-10-14 08:32:03
De la: kudika421339, la data 2011-10-14 08:23:05
De la: kudika451883, la data 2011-10-14 05:38:14

"..... tin la tine enorm dar nu spune te iubesc ,,,, ne potrivim in toate si tot parca sintem perechea manuse ,,,,,,,,,,,dar este distant rece dar si saritor dei cer ajutor ,,,,,,,,,,,EU, sint capricorn EL,,,,este zodiea pestii ce man vatati ce sfaturi trebuie sa adopt pt a nu pierde iubirea dar nici prieteniea ce sa pun prioritar nu stiu ce sa fac ,,, multumesc anticipat pt ori ce sfat pt mine e bun venit voi alege cei mai bun pt ami salva ce ma doare ..."



Esti o femeie in plinatatea anilor si a sentimentelor si iubesti un barbat care ,din pacate,iti este mai mult prieten decat iubit si acest lucru te arunca intr-o dilema,dar tu ar trebui sa stii ca intre prietenie si iubire este o foarte mare diferenta!Nevoia de a avea aproape de noi ,mai tot timpul dealtfel,un suflet care sa ne inteleaga,sa ne iubeasca asa cum suntem creati,cu calitati si defecte deopotriva,este normala,fireasca,dar daca nu este bilaterala,in comuniune deplina,devine frustranta.Eu zic sa nu grabesti lucrurile,daca va potriviti in toate ,mai putin in declaratii de iubire,lasa sa mai treaca timpul,sa aseze sentimentele voastre la dospit,macerat si poate va iesi o mixtura din ceea ce simtiti unul pentru celalalt.Barbatii "Pesti" sunt egoisti cu libertatea lor!nu suporta sa fie ingraditi ,sufocati,doresc spatiu si timp de desfasurare,tu esti mai conventionala,casnica in sentimente,statornica,intre voi este un vag antagonism,dar criteriile dupa care te poti orienta intr-o relatie,nu ar trebui sa fie cele dictate de zodiacuri,personal nu pun baza pe asa ceva,ci trairile,compatibilitatile reale,palpabile,intre voi doi!Barbatilor "Pesti" le este teama sa se angreneze in coabitari ,nu se inhama cu usurinta la viata de cuplu,le place distractia,libertatea absoluta,greu ai sa-i vezi luandu-si angajamente,dar exista si reversul,in momentul in care se hotarasc asupra unei femei,ce o cred potrivita dorintelor lor,se dedica lor cu devotament.Ai rabdare cu iubitul tau,pastreaza-i prietenia,vezi cum decurg lucrurile intre voi doi,dar mai retine un aspect,zic eu important,barbatii "Pesti" se plictisesc repede,tot timpul trebuie sa vii cu atitudini incitante,sa le mentii interesul viu si excitant,altfel,vei fi parasita fare cel mai mic scrupul si asta din motivul ca domniile lor nu sunt statornici.



Incep sa cred ca nimic nu conteaza pentru tine atata timp cat ai sansa sa scrii ceva. Si cu cat e mai lunga postarea, cu atat mai bine. Si daca mai dai si sfaturi din horoscop, wow! deja e hilar.

Daca topicul asta ti se pare real (vrei cu orice pret sa fie real) atunci mare bafta ai in dimineata asta. Inca o postare pentru tine.



Draga mea,Rashela,comentariul zodiacal este adaugat pentru a satisface placerea doamnei noastre,am constatat ca tine mult la acest aspect,nu este parere personala!Ce vrei sa-i spun?Sa o numesc proasta asa cum denumesti tu femeile ,ce nu sunt ca tine,asta nu am s-o fac niciodata,indiferent despre cine ar fi vorba!Ca este reala sau nu povestea aceasta,tine doar de parerea personala a fiecaruia,tu esti poate mai realista decat celelalte persoane,este problema ta si eu te respect pentru acest punct de vedere propriu!Si daca crezi ca esti mai interesanta prin atitudinile incisive,iar este problema ta,oricum,tu nu crezi decat ceea ce spui si declari tu!Fiecare gandeste cum vrea,cum poate,nicidecum cum vor altii sa o faca!Impune-ti pretentiile la tine acasa,nu pe un forum virtual!Ei,afla ca nu toata lumea poate sa-ti cada la picioare si sa-ti faca sluj!Eu nu am sa procedez astfel cu nimeni,caci niciunul dintre noi nu este mai presus de celalalt,asta sa-ti fie clar!Si da,imi place sa scriu ,de ce te deranjeaza atat de mult?Incearca si tu sa faci acest lucru ,poate asa ai sa inveti sa nu mai jignesti pe ceilalti aflati la oarecare distante fata de tine,fara macar sa ai habar de ce fel de persoane sunt!
RAINBOWLADY
Postat pe 14 Octombrie 2011 08:47
Ca de obicei, te citesc pe diagonala pentru ca ma plictisesti ingrozitor. Coboara de la catedra cand te adresezi cuiva, tcomai pentru ca esti pe un forum.

Si daca eu ti-am parut incisiva, ma intreb cum poate fi interpretat raspunsul tau. Tremuri de nervi, nu-i asa?

ps. Opreste-te (sau nu, mi-e egal) sa raspunzi. Eu nu voi continua un asemeena dialog cu "profa".
rashela
Postat pe 14 Octombrie 2011 09:04
De la: rashela, la data 2011-10-14 09:04:07Ca de obicei, te citesc pe diagonala pentru ca ma plictisesti ingrozitor. Coboara de la catedra cand te adresezi cuiva, tcomai pentru ca esti pe un forum.

Si daca eu ti-am parut incisiva, ma intreb cum poate fi interpretat raspunsul tau. Tremuri de nervi, nu-i asa?

ps. Opreste-te (sau nu, mi-e egal) sa raspunzi. Eu nu voi continua un asemeena dialog cu "profa".



Eu sa tremur din cauza ta sau din cauza cuvintelor scrise de catre tine??????????????
Ar fi cea mai mare tampenie pe care as putea sa o fac vis-a-vis de comportamentul tau!Acesta te caracterizeaza!

Si da,in fata unei "profe",elevul trebuie sa stea drept si sa raspunda corect la tot ceea ce este intrebat!Tu,pentru reprezentatia data astazi,primesti nota "2" si asta cu indulgenta!Si acum poti sa iei loc in banca,dar vezi sa te uiti corect unde te asezi!Incearca sa nu mai privesti in diagonala,caci nu face bine la psihicu-ti deja zdruncinat de infatuarea proprie!Multumesc ! Si am raspuns pentru ca nu-mi place sa fiu datoare nimanui cu nimic,nu ca ai merita vreun rand din partea mea!Te stiam ca fiind o femeie desteapta,nicidecum banala!
RAINBOWLADY
Postat pe 14 Octombrie 2011 09:34
De la: kudika421339, la data 2011-10-14 09:34:38
De la: rashela, la data 2011-10-14 09:04:07Ca de obicei, te citesc pe diagonala pentru ca ma plictisesti ingrozitor. Coboara de la catedra cand te adresezi cuiva, tcomai pentru ca esti pe un forum.

Si daca eu ti-am parut incisiva, ma intreb cum poate fi interpretat raspunsul tau. Tremuri de nervi, nu-i asa?

ps. Opreste-te (sau nu, mi-e egal) sa raspunzi. Eu nu voi continua un asemeena dialog cu "profa".



Eu sa tremur din cauza ta sau din cauza cuvintelor scrise de catre tine??????????????
Ar fi cea mai mare tampenie pe care as putea sa o fac vis-a-vis de comportamentul tau!Acesta te caracterizeaza!

Si da,in fata unei "profe",elevul trebuie sa stea drept si sa raspunda corect la tot ceea ce este intrebat!Tu,pentru reprezentatia data astazi,primesti nota "2" si asta cu indulgenta!Si acum poti sa iei loc in banca,dar vezi sa te uiti corect unde te asezi!Incearca sa nu mai privesti in diagonala,caci nu face bine la psihicu-ti deja zdruncinat de infatuarea proprie!Multumesc ! Si am raspuns pentru ca nu-mi place sa fiu datoare nimanui cu nimic,nu ca ai merita vreun rand din partea mea!Te stiam ca fiind o femeie desteapta,nicidecum banala!

sincer sunt uimita de discutia asta, insa nu pot sa iti spun ca dau like din toata inima la ultima fraza restul e cancan
yumy
Postat pe 14 Octombrie 2011 10:17
De la: yumy, la data 2011-10-14 10:17:46
De la: kudika421339, la data 2011-10-14 09:34:38
De la: rashela, la data 2011-10-14 09:04:07Ca de obicei, te citesc pe diagonala pentru ca ma plictisesti ingrozitor. Coboara de la catedra cand te adresezi cuiva, tcomai pentru ca esti pe un forum.

Si daca eu ti-am parut incisiva, ma intreb cum poate fi interpretat raspunsul tau. Tremuri de nervi, nu-i asa?

ps. Opreste-te (sau nu, mi-e egal) sa raspunzi. Eu nu voi continua un asemeena dialog cu "profa".



Eu sa tremur din cauza ta sau din cauza cuvintelor scrise de catre tine??????????????
Ar fi cea mai mare tampenie pe care as putea sa o fac vis-a-vis de comportamentul tau!Acesta te caracterizeaza!

Si da,in fata unei "profe",elevul trebuie sa stea drept si sa raspunda corect la tot ceea ce este intrebat!Tu,pentru reprezentatia data astazi,primesti nota "2" si asta cu indulgenta!Si acum poti sa iei loc in banca,dar vezi sa te uiti corect unde te asezi!Incearca sa nu mai privesti in diagonala,caci nu face bine la psihicu-ti deja zdruncinat de infatuarea proprie!Multumesc ! Si am raspuns pentru ca nu-mi place sa fiu datoare nimanui cu nimic,nu ca ai merita vreun rand din partea mea!Te stiam ca fiind o femeie desteapta,nicidecum banala!

sincer sunt uimita de discutia asta, insa nu pot sa iti spun ca dau like din toata inima la ultima fraza restul e cancan










... yupyyyyy ... bataie ... scandal ... paruiala ... ... ce aveti bre, vi s-a urit cu binele ? ... pina acum, asa frumos ajutati babele sa sara pervazul si dintr-o data sa umflat fasolea'n voi !!! ...

... tanti '69 (or 39 si ceva) ... nu ti se pare bre ca topicul e cam facut la plezneala ? ... i-ai facut un ''masaj'' empatic duduiei ca probabil o sa il sechestreze pe mascul prin debara ... inainte de a revarsa un sac de intelegere intreaba ce au facut oamenii astia pina la virsta aia si de ce sint continuu nemultumiti de ei ... de ce ar trebui cineva sa ii plimbe continuu de mina si sa ii scarpine in cap ... eu am mai multe explicatii ... dar nu ti le spun ...
marco918
Postat pe 14 Octombrie 2011 13:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
e rau sa iubim? 36 De la: TiaDalma 11 Aprilie 2008 15:32
Am si eu o intrebare : cum... 14 De la: unicorn 11 Aprilie 2009 03:28
Cum as putea sa-mi dau seama daca ma inseala? 38 De la: jago_1903 18 Octombrie 2010 23:02
nuj ce sa fac?:( 74 De la: Shuyin 6 Decembrie 2010 17:51
si eu am nevoie de un sfat... 12 De la: danutza888 27 Februarie 2011 17:55