Setari Cookie-uri

eu-capricorn, el -rac

Buna. Sunt un capricorn sangvinic veritabil, sociabila, ambitioasa, energica, optimista, pragmatica, casatorita cu un rac melancolic negativist, serios, timid. Am sperat ca dragostea noastra va conta mai mult decat diferentele de caracter si temperament. Desi il iubesc am obosit sa incerc sa-l conving sa ma accepte asa cum sunt fara sa incerce sa ma schimbe. El imi spune mereu ca felul meu de a fi e gresit ca sunt prea deschisa cu cei din jur, si ma las dusa de val, ca ar tb sa fiu mai discreta, mai potolita, sa nu ies atat de mult in evidenta.
Ce sanse am sa fac aceasta relatie sa functioneze fara a renunta la felul meu de a fi?
soridana
Postat pe 11 Mai 2011 11:32
Incerca sa vorbesti cat mai mult cu el sa il aduci pe calea ce buna pt ca si eu sunt rac si asa eram si eu inaite ca el dar sa schimbat ceva cand alte persoane mi-au aratat care eate cale cea buna. Racul va face tot timpul ce este bine pt pers iubita icearca sa ii arati ca viatza este distractiva
kudika401251
Postat pe 13 Mai 2011 03:03
De la: soridana, la data 2011-05-11 11:32:27Buna. Sunt un capricorn sangvinic veritabil, sociabila, ambitioasa, energica, optimista, pragmatica, casatorita cu un rac melancolic negativist, serios, timid. Am sperat ca dragostea noastra va conta mai mult decat diferentele de caracter si temperament. Desi il iubesc am obosit sa incerc sa-l conving sa ma accepte asa cum sunt fara sa incerce sa ma schimbe. El imi spune mereu ca felul meu de a fi e gresit ca sunt prea deschisa cu cei din jur, si ma las dusa de val, ca ar tb sa fiu mai discreta, mai potolita, sa nu ies atat de mult in evidenta.
Ce sanse am sa fac aceasta relatie sa functioneze fara a renunta la felul meu de a fi?
nu stiu cat e de bine sa stai cu un RAC ,,tu fiind CAPRICORN . IMAGINEAZA-TI CAT DE BINE ESTE UNUI FRIGIDER LANGA UN ARAGAZ(soba) cat ar putea rezista oare ??????? E chinuitor sa tre sa schimbi felul tau de a fi , ar fi o lupta cu nori , cu ploaia si vantul si atunci te intreb se merita oare???? sunt CAPRICORN care am vrut sa iubesc un barbat RAC ,3 ani am incercat dar . . . . . nu am put .
kudika077113
Postat pe 31 Mai 2011 15:42
E greu cu racii..eu sunt rac...si sunt genul dau totul dar vreau totul..nu umblu cu jumatati de masura.Intr-o relatie daca nu mi se ofera confort psihic nu stau..pt mine nu exista compromis sufletesc...repet sunt in stare sa fac orice chiar si pt necunoscuti dar daca m-ai ranit dispar .Am avut o rel cu un capricorn 6 ani si se poate sincer..desi am fost fr diferiti a mers relatia..cand cadea unul celalalt il ridica si tot asa..eu nu sunt pesimista negativista dn contra sunt nr. de urgenta pt multe persoana..am putini prieteni dar fr buuni..nu sunt o sociabi;a si merg pe principiul putini dar buni.In ce priveste relatiile amoroase clar rac-capricorn se potrivesc.
kudika180323
Postat pe 31 Mai 2011 18:41
De la: soridana, la data 2011-05-11 11:32:27Buna. Sunt un capricorn sangvinic veritabil, sociabila, ambitioasa, energica, optimista, pragmatica, casatorita cu un rac melancolic negativist, serios, timid. Am sperat ca dragostea noastra va conta mai mult decat diferentele de caracter si temperament. Desi il iubesc am obosit sa incerc sa-l conving sa ma accepte asa cum sunt fara sa incerce sa ma schimbe. El imi spune mereu ca felul meu de a fi e gresit ca sunt prea deschisa cu cei din jur, si ma las dusa de val, ca ar tb sa fiu mai discreta, mai potolita, sa nu ies atat de mult in evidenta.
Ce sanse am sa fac aceasta relatie sa functioneze fara a renunta la felul meu de a fi?

Eu sunt rac...si sunt casatorita de 14 ani cu un capricorn, deci situatia e un pic invers. Daca iubesti pe cineva il iubesti si cu calitati dar si cu defectele pe care le are. Nu stii ca, in viata, cuplurile care rezista cel mai mult sunt cele care se completeaza reciproc. Ia gandeste-te daca ati fi fost amandoi capricorni, sigur ar fi iesit scantei . Observ ca nici tu nu ii faci o descriere prea frumusica....accpeta-l asa cum e " melancolic negativist, serios, timid" si atunci , poate, o sa vada si el ca nu-i chiar asa de rau sa iubesti o fire "sociabila, ambitioasa, energica, optimista, pragmatica".
depika
Postat pe 25 Iunie 2011 11:02
Lasa-l.........am incercat si eu cu unul 11 ani...si nu am reusit sa fac nimic. Nu m-a facut decat sa sufar. Singurul lucru bun din casnicia noastra sunt cei doi copii frumosi pe care ii avem.Nu va inceta niciodata sa incerce sa te schimbe si sa te controleze( nici dupa divort).Imi pare rau ca nu am un sfat mai bun. Iti doresc din suflet sa iti poti tine casnicia......poate tu gasesti o metoda....eu nu am gasit.
Cenusaresa_roz
Postat pe 5 Iulie 2011 13:31
De la: soridana, la data 2011-05-11 11:32:27Buna. Sunt un capricorn sangvinic veritabil, sociabila, ambitioasa, energica, optimista, pragmatica, casatorita cu un rac melancolic negativist, serios, timid. Am sperat ca dragostea noastra va conta mai mult decat diferentele de caracter si temperament. Desi il iubesc am obosit sa incerc sa-l conving sa ma accepte asa cum sunt fara sa incerce sa ma schimbe. El imi spune mereu ca felul meu de a fi e gresit ca sunt prea deschisa cu cei din jur, si ma las dusa de val, ca ar tb sa fiu mai discreta, mai potolita, sa nu ies atat de mult in evidenta.
Ce sanse am sa fac aceasta relatie sa functioneze fara a renunta la felul meu de a fi?

si eu sunt capricorn si prietenul meueste rac si chiar ne intelegm fff bine,avem un an si un pik impreuna...e adevarat k avem caractere cam diferite si personalitati diferite,insa am invatat sa ne acceptam asa cum suntem schimband cate ceva pe ici pe colo
steffy91
Postat pe 5 Iulie 2011 14:59
insaaaaa...am uita sa precizez...nu te mai lua dupa zodii...nu va mai traiti vietile dupa ce zik niste zodii...viatza continua si fara ele....
steffy91
Postat pe 5 Iulie 2011 15:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu in zodia pesti si el capricorn...ce parere aveti? 6 De la: Full_Metal_Jacket 3 Decembrie 2009 19:50
Ceva nemaipomenit! 15 De la: iulia069834 12 Decembrie 2009 17:12
eu taur el berbec 15 De la: kudika142864 28 Iulie 2010 16:24
eu vreau sa stiu cum recuceresti o fecioara....? 57 De la: Deeyux 13 Septembrie 2011 22:20
amandoi fecioare 3 De la: mariana_denise 30 Ianuarie 2011 21:10