Setari Cookie-uri

Mi-e imposibil de greu si nu stiu ce sa fac

Intuiesti bine viitorul alaturi de acest iubit al tau - suferinta, frustrare, neincredere, umilinta permanenta. Au toate astea ceva comun cu feiricirea, cu bucuria de a fi femeie iubita? Nu cred. Acest barbat nu cunoaste decat o singura forma de a iubi - egoismul, iubirea de sine. Ceilalti sunt instrumente in atingerea scopului. Minte, inseala, iluzioneaza cu usurinta si sarm... e felul lui de-a fi. Ii place si este mandru de abilitatile sale. "Scopul scuza mijloacele" este o trasatura a caracterului sau. Cunosc bine personajul si stiu ca este incurabil. Este trist si hilar in acelas timp cat de multe femei cad in aceasta capcana... Partea buna este ca tu pari a fi genul de femeie care isi asuma greseala si stie ce are de facut - sa il lase cu iubirea lui, sa plece fara sa se uite in urma... El minte pentru ca asa e el facut, dar tu?! Tu meriti mai mult decat minciuna(oricat de induiosatoare, tot monstruoasa este!) daca odata ce-ai aflat te-a revoltat. Pe mine slabiciunea m-a costat vreo patru ani din viatza...Nu regret greseala ci timpul pierdut.
maimai_no1
Postat pe 5 Iunie 2011 04:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs Kudikuplu 1 De la: deedee_davy 15 Octombrie 2011 10:25
e lautar si se da la toate dar il iubesc 52 De la: zdup 11 Decembrie 2011 18:05
cum sa ma mai port cu copil de 11 ani 11 De la: Dor_a 6 Februarie 2011 11:41
Sa merg incontinuare sau sa-l refuz? 68 De la: twincle 1 Septembrie 2010 16:52
m-am indragostit si nu stiu ce vreau sunt total dezorie1sotul meu este o persoana rea de gura si un tp afemeiatntata 57 De la: yummy_lerka 4 August 2009 14:08