Setari Cookie-uri

Tratamente testate pentru diminuarea celulitei

De la: elenamunteanu_61, la data 2011-05-29 16:16:53te duci repede repede la endocrinolog pentru ca aparitia vergeturilor arata si o functionare deficitara a suprarenalelor!!!

Doamneeeee!!!Ce mi-e dat sa vad...
AdrianaR
Postat pe 29 Mai 2011 16:29
Multumesc frumos pentru raspunsuri! Nu ma asteptam sa vina in numar atat de mare :-)

Din pacate, nu cred ca m-am facut inteleasa... Vroiam sa stiu de la cele dintre voi care frecventeaza saloanele, ce tratamente au avut efecte vizibile, pentru ca nu imi permit financiar sa le incerc pe toate pana le descopar pe cele intr-adevar eficiente. Asa cum am mai spus, acasa folosesc si eu diferite creme, zatul de cafea etc si fac sport, dar...

Si inca ceva: nu vreau sa slabesc, vreau doar sa mai diminuez din aspectul inestetic al celulitei!

O duminica frumoasa in continuare!
kudika013041
Postat pe 29 Mai 2011 16:36
eu am auzit de o crema foarte buna de la elmiplant cu piper negru.....combinata cu alergat cica face minuni, nu stiu ca nu am incercat-o dar am auzit de la mai multa lume de ea....merita incercata pt ca nu e nici foarte scumpa, undeva la 15 lei..... alte variante ar mai fi masaj cu zat de cafea, putin umed si te masezi pana se usuca si cade de pe piele sau impachetari cu zat de cafea si ulei de masline......repet ...eu nu le-am testat inca....dar am sa le incerc curand:)....succes:)
kudika388055
Postat pe 29 Mai 2011 16:58
De la: kudika013041, la data 2011-05-29 16:36:56Multumesc frumos pentru raspunsuri! Nu ma asteptam sa vina in numar atat de mare :-)

Din pacate, nu cred ca m-am facut inteleasa... Vroiam sa stiu de la cele dintre voi care frecventeaza saloanele, ce tratamente au avut efecte vizibile, pentru ca nu imi permit financiar sa le incerc pe toate pana le descopar pe cele intr-adevar eficiente. Asa cum am mai spus, acasa folosesc si eu diferite creme, zatul de cafea etc si fac sport, dar...

Si inca ceva: nu vreau sa slabesc, vreau doar sa mai diminuez din aspectul inestetic al celulitei!

O duminica frumoasa in continuare!


1.Fetito draga,ai o alimentatie care sa-ti permita sa "diminuezi din aspectul inestetic al celulitei"?NU!Deci,in cazul asta nu inteleg cum vrei sa vezi rezultate?Degeaba mergi la tratamente daca alimentatia ta se bate cap-in-cap cu orice tratament vrei tu!
2.Cat despre saloane,cel putin eu,am scris clar ca nu dau doi bani pe personalul care lucreaza in ele pt ca majoritatea habar nu au ce-i ala comedon daramite "tratament profesional;si sunt angajate pe baza unei amarate de diplome obtinuta in urma unui amarat de curs ce dureaza vreo 6 luni.
3.Si daca tot vrei "tratamente profesionale...de clinici de infrumusetare ai auzit?Cu siguranta,DAR pt calitate ai nevoie "finante" si din nou de o alimentatie corespunzatoare!
AdrianaR
Postat pe 29 Mai 2011 17:22
Sunt si eu putin obsedata ca sa fiu sincera.... sfatul meu....bea multa apa, dimineata bea ori ceai verde ori cafea neindulcita, alearga de doua ori pe saptamana, fa aerobic de trei ori pe saptamana, mergi cu rolele la plimbare, mananca mai multe verdeturi si legume....mai usor cu fructele....sa nu prea bei alcool sau bere....paine sa nu prea consumi...mai bine mananci fulgi de secara sau ovaz...sunt mai sanatoase...evita prajelile...si mananca putin si des....
Pe langa asta...nu uita sa te si rasfeti atunci cand simti nevoia...
Eu folosesc un ulei de la elmiplant pentru a-mi masa intreaga piele...si este destul de bun....mai este un gel numit Supliform care iarasi e foarte bun impotriva vergeturilor si a celulitei....
Mentionez ca in acest fel (eu nu alerg...eu am jobul de asa natura incat merg cam patru ore in fiecare zi pe jos), am slabit aproximativ sase kg in doua luni, in mod natural...fara nimic drastic...iar celulita nu pot spune ca a disparut...dar categoric s-a diminuat....si asta fara o investitie foarte mare
De asemeni marturisesc ca am incercat masajul anti-celulitic profesional...dar nu a avut cine stie ce rezultate fata de ceea ce eu fac acasa....
Conchid prin a spune ca nu iti trebuiesc cine stie ce tratamente ci doar sport + alimentatie sanatoasa+ hidratare= SUCCES!!
pinkisdry
Postat pe 29 Mai 2011 17:45
De la: AdrianaR, la data 2011-05-29 17:22:49
De la: kudika013041, la data 2011-05-29 16:36:56Multumesc frumos pentru raspunsuri! Nu ma asteptam sa vina in numar atat de mare :-)

Din pacate, nu cred ca m-am facut inteleasa... Vroiam sa stiu de la cele dintre voi care frecventeaza saloanele, ce tratamente au avut efecte vizibile, pentru ca nu imi permit financiar sa le incerc pe toate pana le descopar pe cele intr-adevar eficiente. Asa cum am mai spus, acasa folosesc si eu diferite creme, zatul de cafea etc si fac sport, dar...

Si inca ceva: nu vreau sa slabesc, vreau doar sa mai diminuez din aspectul inestetic al celulitei!

O duminica frumoasa in continuare!


1.Fetito draga,ai o alimentatie care sa-ti permita sa "diminuezi din aspectul inestetic al celulitei"?NU!Deci,in cazul asta nu inteleg cum vrei sa vezi rezultate?Degeaba mergi la tratamente daca alimentatia ta se bate cap-in-cap cu orice tratament vrei tu!
2.Cat despre saloane,cel putin eu,am scris clar ca nu dau doi bani pe personalul care lucreaza in ele pt ca majoritatea habar nu au ce-i ala comedon daramite "tratament profesional;si sunt angajate pe baza unei amarate de diplome obtinuta in urma unui amarat de curs ce dureaza vreo 6 luni.
3.Si daca tot vrei "tratamente profesionale...de clinici de infrumusetare ai auzit?Cu siguranta,DAR pt calitate ai nevoie "finante" si din nou de o alimentatie corespunzatoare!


Ok, "fetito draga"!! Multumesc pentru sfaturi!

Si totusi... este cineva care imi poate raspunde la intrebare fara sa se abata de la topic?

PS: cand m-am referit la saloane, era un nume generic, nu am exclus clinicile de infrumusetare.

Multumesc inca o data!
kudika013041
Postat pe 29 Mai 2011 17:46
De la: AdrianaR, la data 2011-05-29 17:22:49
1.Fetito draga,ai o alimentatie care sa-ti permita sa "diminuezi din aspectul inestetic al celulitei"?NU!Deci,in cazul asta nu inteleg cum vrei sa vezi rezultate?Degeaba mergi la tratamente daca alimentatia ta se bate cap-in-cap cu orice tratament vrei tu!

Adriana aparitia celulitei are mai multe cauze si contrar celor crezute, disfunctiile hormonale sunt pe primul loc, deasemenea circulatia proasta a sangelui, afectiunile hepatobiliare precum si cele renale, pot da acea coaja de portocala inestetica...deci fetelor, daca banalele creme, sportul si dieta nu dau rezultate...repejor la medic pt analize amanuntite!
miss_darine
Postat pe 29 Mai 2011 17:47
De la: miss_darine, la data 2011-05-29 17:47:37
De la: AdrianaR, la data 2011-05-29 17:22:49
1.Fetito draga,ai o alimentatie care sa-ti permita sa "diminuezi din aspectul inestetic al celulitei"?NU!Deci,in cazul asta nu inteleg cum vrei sa vezi rezultate?Degeaba mergi la tratamente daca alimentatia ta se bate cap-in-cap cu orice tratament vrei tu!

Adriana aparitia celulitei are mai multe cauze si contrar celor crezute, disfunctiile hormonale sunt pe primul loc, deasemenea circulatia proasta a sangelui, afectiunile hepatobiliare precum si cele renale, pot da acea coaja de portocala inestetica...deci fetelor, daca banalele creme, sportul si dieta nu dau rezultate...repejor la medic pt analize amanuntite!


Asa e Darine,dar atata vreme cat in general si in cele mai multe din cazuri celulita apare datorita alimentatiei proaste si a lipsei exercitiilor fizice si tinand cont de faptul ca ea nu are o alimentatie care sa-i permita sa aiba si rezultate in urma "tratamentelor" facute acasa,vad cam exagerata varianta ta!
In momentul in care tu,ca femeie (vb in general) ii dai unda verde celulitei sa dispara si observi la un moment dat ca ea nici nu se clinteste,atunci DA,sunt perfect de-acord cu ceea ce ai zis tu Darine.Dar pana atunci,sincer nu vad de ce atata tam-tam!
AdrianaR
Postat pe 29 Mai 2011 17:56
De la: AdrianaR, la data 2011-05-29 16:07:40
De la: Valy90, la data 2011-05-29 15:48:57
De la: kudika173060, la data 2011-05-29 15:43:01
De la: corinapetcu90, la data 2011-05-29 08:30:56eu mi-am luat crema anticelulitica si gel pentru drenaj de la elmiplant..cellufight..e foarte buna..ma dau de 2 ori pe zi cu ea..imediat dupa ce intra in piele..se inroseste pielea si incepe sa te arda..asta e efectu dorit..dar pe langa asta fac 30 de min de miscare ,cel putin, zilnic..mananc din 3 in 3 ore.. numai salate..gratare ,fructe si lactate..si beau minim 2 l de apa plata pe zi..de cand am inceput modul asta de viata..mi-au disparut si cosurile de pe fata ..plus ca celulita dispare..am eliminat de tot sucuri..alcool ..dulciuri..alimentele care fac celulita..daca ai ambitie..incearca asa si o s vezi ca da rezultate


Si...pana cand?Tot ceea ce ai eliminat,este tot ceea ce este mai placut si da savoare vietii!




Hai nu zau.


Ce vrea sa zica asta?Sper sa fi inteles eu gresit,altvel vomit!


Ia cu lamaie!Trece greata...
Ma refeream la faptul ca toatl alimentele care duc la aparitia celulitei,fac parte din categoria alimentelor placute papilelor gustative.Si-mi puneam intrebarea cat o va tine ambitia.
Dar ...daca n-ai cap...nu pot sa ti-l dau pe-al meu!
kudika173060
Postat pe 29 Mai 2011 18:38
Eu in schimb am incercat ambele si GELUL de la Elmiplant e foarte bun, chiart vezi ceva, zatul de cafea cu ulei de masline nu strica, dar e mai mult pentru exfoliere si hidratre, oricum pielea arata mai bine...ca si tratamente am incercat electrostimularea-e ok daca vrei sa tonifici musculatura se reduce si celulita putin dar daca esti deja tonifiata nu recomand, foarte bun e starvaxul-chiar da rezultate...si nu e porcarie de la care te desidratezi ca si majoritatea tratamentelor de genu...
ioana_chindris
Postat pe 29 Mai 2011 19:31
buna. imi pare rau sa-ti spun , dar de vergeturi nu ai cum sa scapi. am facut primele vergeturi pe la 16-17 ani din cauza efortului prea mare depus. am facut sauna, masaj, iar de creme nu mai vorbesc... nu mai erau asa rosii si umflate in rest nimic. tot ce poti sa faci e sa te bronzezi, nu o sa se mai cunoasca asa tare, iar cu timpul, 2-3 ani se albesc si nu se mai cunosc chiar asa tare.
kudika078479
Postat pe 29 Mai 2011 20:08
De la: catalinanedelcu, la data 2011-05-29 11:44:10Buna!!Si eu am aceeasi problema dar uite cum fac eu!!Vanez toate voucherele sub 100 ron care includ in oferta lor impachetari si electrostimulare!!au dat rezultate.nu conteaza cu ce sunt impachetarile atata timp cat te baga in tunel si transpiri!!si eu am dat intamplator peste o crema 100%naturala anticelulititica si este buna!!nu ma dai zilnic :D dar si 3 ori pe saptamana e de ajuns.verre de nature se numeste dar am comandat o de pe un site-manicos.com ...costa 11 lei ceva de genul ,fara tva si nu au magazin de deschidere..cel putin in constanta..sa nu te sperii pt ca o sa tii se inroseasca pielea si o sa te piste dar e foarte bine-inseamna ca isi face efectul!!!nici mirosul nu e tocmai petale de trandafiri dar nici insuportabil !!cat de miscare...am renuntat la lift pana la etajul 5!!rusine mie stiu!!Mult succes!!


Fara sa vreau sa te jignesc iti recomand totusi sa vanezi vouchere pt salile de sport. Zilnic apar oferte si sunt pt toate buzunarele. Si o sa vezi rezultate foarte bune daca te tii de treaba. Nu vei obtine niciodata un corp frumos fara sport.
sugar_free
Postat pe 29 Mai 2011 20:18
De la: adriana_samoila, la data 2011-05-29 11:00:32buna..eu lucrez intr-un salon de infrumusetare...deci stiu ce si cum se poate scapa de celulita..intr-adevar pe primul loc e alimentatia...apoi sportul ..si min de 2 litri apa pe zi...dar fara tratamente corporale gen impachetari, sau cu aparate de remodelare corporala si anticelulitice nu vei scapa de celulita.....si ajutat biologic tesutul adipos si akasa prin folosirea de creme...toate se leaga una de alta ..nu prea e posibil rezultate bune si rapide dak nu le combini pe toate...bafta fetelor!!!
din pacate ceea ce mentionezi mai sus este total fals...deoarece , cauzele principale ale aparitiei celulitei sunt alimentatia proasta corborat cu unele dereglari hormonale....o posibilitate verificata de catre medici rusi, care funtioneaza 100% este o cura de 3-4 luni cu RIOVIDA, BELLE VIE si cu BCV de la 4 Life Research.

cu aceste produse iti reechilibrezi sistemul hormonal, te detoxifici intr-un mod acelerat si ai parte de o circulatie sanguina si limfatica periferica 100% functionala...!!!!
International_Networkers_Team
Postat pe 29 Mai 2011 21:58
Cauza instalarii celulitei trebuie privita din mai multe directii:
1.genetic
2. hormonal
3. ca efect al alimentatiei dezechilibrate
4. lipsa efortului fizic

Informatia genetica nu poate fi schimbata, insa putem aduce cateva modificari cu efort suplimentar. Cand spun informatie genetica, spun date concrete... si nu doar ca mama si tata au fost grasi..., deci si eu voi fi grasa. Trebuie analizata foarte bine aceast aspect, daca e informatia genetica sau daca nu cumva, in cazul parintilor, a fost vorba de neglijare a greutatii corporale.
Hormonal - toate persoanele(barbati si femei) care se confrunta cu dezechilibru hormonal; problema devine mai delicata, in acest caz, pentru femeile care au nascut, care au menopauza precoce( se poate instala si la 30 de ani) - aici vorbim de un dezechlibru hormonal.
Alimentatia - are un rol foarte important, dar nu decisiv.
Efortul fizic - la fel ca si in cazul alimentatiei.
In concluzie, verificati starea voastra generala, inarmati-va cu multa rabdare( cu o floare nu se face primavara) si actionati.
Sunt alimente, cum ar fi ananasul(in stare naturala), care prin compozitia lor ne ajuta sa eliminam mai usor grasimea din organism.
Un ultim lucru ar mai fi.... daca incepeti ceva, ganditi-va sa o faceti pentru o perioada nedeterminata.Ceea ce auzim peste tot... un stil de viata sanatos. Sanatate inseamna viata lunga, in consecinta mentinere, frumusete.
Batranioara
Postat pe 29 Mai 2011 22:39
De la: International_Networkers_Team, la data 2011-05-29 21:58:33
De la: adriana_samoila, la data 2011-05-29 11:00:32buna..eu lucrez intr-un salon de infrumusetare...deci stiu ce si cum se poate scapa de celulita..intr-adevar pe primul loc e alimentatia...apoi sportul ..si min de 2 litri apa pe zi...dar fara tratamente corporale gen impachetari, sau cu aparate de remodelare corporala si anticelulitice nu vei scapa de celulita.....si ajutat biologic tesutul adipos si akasa prin folosirea de creme...toate se leaga una de alta ..nu prea e posibil rezultate bune si rapide dak nu le combini pe toate...bafta fetelor!!!
din pacate ceea ce mentionezi mai sus este total fals...deoarece , cauzele principale ale aparitiei celulitei sunt alimentatia proasta corborat cu unele dereglari hormonale....o posibilitate verificata de catre medici rusi, care funtioneaza 100% este o cura de 3-4 luni cu RIOVIDA, BELLE VIE si cu BCV de la 4 Life Research.

cu aceste produse iti reechilibrezi sistemul hormonal, te detoxifici intr-un mod acelerat si ai parte de o circulatie sanguina si limfatica periferica 100% functionala...!!!!




kudika226898
Postat pe 29 Mai 2011 23:06
Buna rezultate exceptionale impotriva celulitei si a vergeturilor s-au obtinut cu aparatul Galvanic Spa si gelul de corp . A aparut si in revista Ce Se intampla Doctore si The One reclama la acest aparat.Daca doriti mai multe informatii puteti sa-mi scrieti
ramona_irimies
Postat pe 29 Mai 2011 23:37

ai mare dreptate
celu_grace
Postat pe 30 Mai 2011 08:25
incearca frecventa tripolara ,este putin cam scump (135 roni sedinta pentru abdomen ) dar cred ca este buna
craciun_geta
Postat pe 30 Mai 2011 08:53
buna tuturor,
as avea nevoie si eu de niste lamuriri in privinta "luptei" cu celulita
1. am folosit supliform acum vreo 5 ani pe cand nu se vedea celulita inca (dar voiam s-o previn) pe atunci tin minte ca ma ardea si nu puteam s-o folosesc simpla.
anul acesta am cumparat din nou supliform (chiar am nevoie pt ca am celulita) si nu mai arde chiar nici un pi. vi se intampla si voua la fel?
2. foloseste cineva masajul cu vaccum? eu am inceput de o saptamana, logic se pare ca lucreaza dar ma gandesc sa nu mi se sparga venisoarele folosindu-l si apoi voi avea si celulita si vene sparte.
cam atat pt inceput.
sunt de acord cu persoanele care vorbesc despre o nutritie sanatoasa, perfect logic.
din pacate abia am dat de acest site si nu am avut timp sa va citesc toate postarile.
dar o voi face chiar azi sper.
va multumesc anticipat.
daca cineva ma poate ajuta va rog nu ezitati sa-mi raspundeti.
ma bucur f mult ca am dat peste discutiile voastre, mai putem impartasi unele altora din experienta noastra cu lupta impotriva celulitei.
va doresc o zi minunata oriunde va aflati si orice faceti!
sgabi7
Postat pe 30 Mai 2011 11:11
Buna,

Iti propun sa incerci prima data niste impachetari la cald cu un peeling in prealabil, apoi electrostimulare si daca rezisti, masaj si vacuum. Trebuie sa-ti pregatesti pielea pentru durere. Daca ai pielea senzibila, capilare sparte, etc., e de preferat sa eviti masajul si vacuumul. Vei arata ca fiind batuta si e de-a dreptul inestetic. Daca esti din Bucuresti iti recomand cu drag salonul Monique, situat langa Unirea, mai exact langa blocurile SITRACO.

In paralel, poti incerca acasa un amestec magnific din zat de cafea, boia iute si o crema anticellulitica (foarte buna este cea de la Elmiplant - roz). Folosesti amestecul in timpul dusului si vei fi surprinsa.

Succes!
alexa_lu
Postat pe 30 Mai 2011 11:28
daca faci masaj anticelulitic e recomandat sa NU bei apa inainte, in timp si dupa masaj cel putin o ora ;) de ce? pt ca celulele de celulita si de grasime sunt formate 80-90% din apa, iar prin drenaj, masaj anticelulitic, diverse exercitii corpul transpira si cere apa....ei daca nu ii dai apa isi ia de unde are mai multa adica din celulele de celulita si grasime
gyulyka
Postat pe 30 Mai 2011 11:50
Dragele mele,

foarte important pentru inceput ar fi sa aveti un diagnostic corect al stadiului vostru de celulita.
Apoi, in functie de problemele de sanatate pe care le aveti esti foarte simplu sa trageti niste concluzii despre ce trebuie schimbat in stilul de viata. Diagnosticare si recomandari primiti in majoritatea centrelor de remodelare corporala. Eu o fac gratuit in centrul in care lucrez. Daca sunteti interesate, ma puteti contacta.

Ar fi bine de stiu ca exista 4 stadii de celulita, iar prezenta apei in tesut reprezinta unul dintre stadiile celulitei.

Mare atentie la cremele pe care le folositi acasa. O crema cu efect termoactiv (cele care inrosesc pielea si provoaca furnicaturi) daca nu este masata corect, astfel incat sa ajunga in profunzimea tesutului la stratul de celulita, poate sa nu mai aiba niciun efect dupa o perioada de timp. Nu se obtin niciun fel de rezultate daca nu este introdusa in profunzime.

Foarte important este ce anume si mai ales cand mancam. Aici este deja o lunga poveste.

Centrele de remodelare corporala, ajuta persoanele care din lipsa timpului, nu reusesc sa mearga la sala, sau pur si simplu sunte prea comode pentru a face singure ceva. La 1 ora de electrostimulare, ai aceleasi efecte ca la 4-5 ore de fitness. In plus stai relaxata si cand ai terminat te poti intoarce la servici.

V-am auzim intreband de vacuum . el se recomanda persoanelor cu un stadiu avansat de celulita - formare de micro si macronoduli. rolul lui este sa disloce aceste depozite de celulita si sa le aduca la suprafata pentru a fi mai usor de distrus. Atentie.... 1 sedinta de vacuum nu are niciun efect. Ele trebuie facute sustinut , la o intensitate medie, si da , pot sa devanseze celulita cel putin cu 1 stadiu.

Daca aveti si alte intrebari, va pot raspunde cu mare placere.
zuza123
Postat pe 30 Mai 2011 11:58
eu fac impachetari din 3 linguri de cafea cu 1 albus de ou si
ma masez pe unde am celulita dupa fiecare baie si stau asa timp de 10 minute
totusi incep sa dispara
kudika384936_Maria
Postat pe 30 Mai 2011 12:47
De la: kudika173060, la data 2011-05-29 18:38:34
De la: AdrianaR, la data 2011-05-29 16:07:40
De la: Valy90, la data 2011-05-29 15:48:57
De la: kudika173060, la data 2011-05-29 15:43:01
De la: corinapetcu90, la data 2011-05-29 08:30:56eu mi-am luat crema anticelulitica si gel pentru drenaj de la elmiplant..cellufight..e foarte buna..ma dau de 2 ori pe zi cu ea..imediat dupa ce intra in piele..se inroseste pielea si incepe sa te arda..asta e efectu dorit..dar pe langa asta fac 30 de min de miscare ,cel putin, zilnic..mananc din 3 in 3 ore.. numai salate..gratare ,fructe si lactate..si beau minim 2 l de apa plata pe zi..de cand am inceput modul asta de viata..mi-au disparut si cosurile de pe fata ..plus ca celulita dispare..am eliminat de tot sucuri..alcool ..dulciuri..alimentele care fac celulita..daca ai ambitie..incearca asa si o s vezi ca da rezultate


Si...pana cand?Tot ceea ce ai eliminat,este tot ceea ce este mai placut si da savoare vietii!




Hai nu zau.


Ce vrea sa zica asta?Sper sa fi inteles eu gresit,altvel vomit!


Ia cu lamaie!Trece greata...
Ma refeream la faptul ca toatl alimentele care duc la aparitia celulitei,fac parte din categoria alimentelor placute papilelor gustative.Si-mi puneam intrebarea cat o va tine ambitia.
Dar ...daca n-ai cap...nu pot sa ti-l dau pe-al meu!



Zbori puiule, zbori.

Valy90
Postat pe 30 Mai 2011 13:31
Eu am incercat vara trecuta un pachet promotional cu 10 sedinte de masaj pt celulita, 10 sedinte de electro-stimulare si 5 sedinte de tunel cu impachetare cu crema pt celulita....A DAT ROADE...dupa ce sacp de examene...am de gand sa aplez iar la un pachet d egenul....sunt multe oferte knd iti iei un pachet, iesi mai bine.

Bafta
acnilI
Postat pe 30 Mai 2011 13:55
PE CE NUMAR SA TE CONTACTAM
roxa_bucur
Postat pe 30 Mai 2011 14:13
http://www.youtube.com/watch?v=ooRb290Wh28
Exercitiile astea si ceai verde (cam 3 cani pe zi...ideea e sa bei multe lichide pentru detoxifierea organismului ). Am incercat vreo 2 luni si a mers. Bafta!
opalsky
Postat pe 30 Mai 2011 17:55
De la: AdrianaR, la data 2011-05-29 17:56:17

Asa e Darine,dar atata vreme cat in general si in cele mai multe din cazuri celulita apare datorita alimentatiei proaste si a lipsei exercitiilor fizice si tinand cont de faptul ca ea nu are o alimentatie care sa-i permita sa aiba si rezultate in urma "tratamentelor" facute acasa,vad cam exagerata varianta ta!
In momentul in care tu,ca femeie (vb in general) ii dai unda verde celulitei sa dispara si observi la un moment dat ca ea nici nu se clinteste,atunci DA,sunt perfect de-acord cu ceea ce ai zis tu Darine.Dar pana atunci,sincer nu vad de ce atata tam-tam!

da, celulita apare si pe fondul consumului de bauturi carbogazoase, a alimentelor gen fast food si a obiceiurilor statice, cum le zic eu...8 ore pe scaun la serv, inca 1 h in masina iar acasa direct pe canapea in fata tv-ului....dar cand observi ca duci o viata cat de cat sanatoasa si celulita e in floare...atunci te duci la medic....numai cauti creme si tratamente miraculoase...pt ca acelea vor elimina doar efectul, nu si cauza
miss_darine
Postat pe 30 Mai 2011 19:21
Multumesc fetelor pt raspunsuri!
Am retinut 2 creme din discutiile voastre si o sa le cumpar cand voi veni in tara.
Si peste supliform am dat tot din discutiile altora si intr-adevar cred ca era ok la inceput. Adica vreau sa spun se pare ca iau schimbat compozitia. Acum nu mai pisca chiar deloc, e ca orice alta crema si nu stiu pe cat lucreaza. Acum cativa ani am facut diferite tratamente impotriva celulitei dupa cum am mai spus pe atunci nu aveam sau era aproape de os si nu se vedea, nu stiu mergeam cu o prietena care incepuse sa aibe putin probleme si gandul ca in curand voi arata si eu la fel m-a disperat asa ca am inceput sa alerg cu ea pe la saloane. Am facut impachetari, sauna, masaj chiar si crystal.
Dar sincer nu stiu daca chiar au avut efectr toate astea poate doar mi-au intarziat aparitia celulitei.
Acum cred ca sunt la stadiul 2 sau 3 nu stiu exact, am coaja de portocala cand strang si se vede ca nu mai e pielea ferma cand stau in soare, dar uneori cand stau in fotoliou si tin mana asa mai apasata se vede f naspa.
Uneori parca nu mai am, iar alteori se vede ca e sub piele un strat nu prea neted.
deci nu sunt stadiul 4 dar nici 1, undeva pe la mijloc.
Desigur nu e celulita de vina ca s-a instalat, eu nu am avut suficienta grija de mine. Am avut, dar nu suficienta pt ca sunt f pofticioasa si asta e.
Eu incerc sa fac tratamente acasa, poate in Rom sunt saloane super dar eu nu sunt pe acolo.
A, pe timpul cand mergeam la masaj, ma masa fata aia de eram numai vanatai, desi ea insista ca nu aveam nevoie. Deci sufeream cumva. Si acum sufar pt ca mi-am luat un aparat de masaj cu vaccum si cand trage pielea sus normal ca te doare. Singura mea neliniste e sa nu mi se sparga venisoarele in rest asta e, tre sa suport. Nu sunt masochista dar fara sacrificiu n-o sa apara rezultate. Acum e timpul sa fac ceva, daca o scap la anul n-am de ce sa mai intru pe siteul asta. Si chiar nu-mi vine sa cred anul trecut in august, ca ma tot uit pe poze, nu aveam nici un pic, deci vorbesc f serios. Dar pt mine era ceva normal sa nu am celulita, pe cand acum este f mare diferenta. Stiti ce a facut diferenta? Am oprit sportul si dansul din septembrie si apoi a fost mama la mine pt 5 luni (sosuri, sarmale, TOCHITURA, intelegeti) si uite asa cucoana scelulita s-a instalat bine mersi Ef bun si zatul de cafea, acum cativa ani cand il foloseam imi facea pielea mai fina.
Nu va suparati ca va obosesc cu atat scris, am gasit si eu putin timp si vreau sa-l impart cu voi discutand despre ce ne preocupa pe noi femeile. Pentru fetele care au vergeturi va pot marturisi ca 'tot acum cativa ani' a avut efect supliformul, nu fac reclama dar va spun din proprie experienta pentru cele interesate.
va pup fetelor si va doresc o seara placuta!
sgabi7
Postat pe 30 Mai 2011 20:00
Sportul este" sfant",pe langa toate cremele si impachetarile....fac masaj anticelulitic de 3 ani si abia am remarcat ceva schimbari(cu echilibru alimentar)...de 4 luni merg la sala,cam de 4-5 ori pe saptamana,2 ore de exercitii si rezultatele au fost spectaculoase...nu pot spune ca am slabit,am aceeasi greutate dar m-am remodelat si tonifiat...plus ca te simti f bine(prima perioada e mai grea-obositoare)...apoi incepi sa simti nevoia de miscare...dar trebuie sa ai si ceva ambitie,nimic de zis....
stmaria
Postat pe 31 Mai 2011 14:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sanii mici breast succes 44 De la: SimonaKiss 8 Mai 2014 13:07
produse cosmetice de la Marea Moarta 1 De la: kudika_11262 4 Iulie 2012 15:49
cura SlimBall 4 De la: hoppe 22 Martie 2016 17:50
Cea mai buna lotiune de corp pentru piele uscata 49 De la: 12 Februarie 2016 14:53
nu am incredere in el 12 De la: brunita 20 Ianuarie 2014 12:26