Setari Cookie-uri

sa il iert sau nu ?

suntem impreuna de 6 luni si ne intelegem foarte bine din multe puncte de vedere, insa am avut ceva divergente. eu stiu ca ma iubeste foarte tare, mai ales ca ales sa fie un om mai bun pentru mine, adica sa nu mai fumeze pt ca e sportiv , isi face rau si in special ca imi face mie rau. a incetat cu minciunele din alea mici azi n am fumat sau , doar ti se pare tie ca am fumat etc, pt ca mereu il prindeam cu mata in sac. parintii mei il plac si in special spun asta despre tata care pana acum nu i a inghitit pe niciunul cu care am fost. si parintii lui ma plac si fratele lui si cumnata lui cel putin asa credeam. am mers impreuna cu totii la padure la munte etc, dar de fiecare data au fost probleme. parintii, fratele , cumnatele si prietenii sunt persoane cu caractere foarte proaste. fac glume foarte proaste intre ei si chiar si la adresa mea ceea ce ma deranjeaza. sora sotiei fratelui lui a cam inceput sa se dea la el, si de fiecare data cand il vede are ceva de spus la adresa lui, il pune sa faca ceva sau pur si simplu e ea prezenta acolo langa el mereu. el nu da curs la ceea ce face ea, iar pana acum aia nu a facut astfel de gesturi, dar a ajuns sa ma scoata din sarite, pt ca striga pe toata lumea pe numele lui si face toate astea mult prea pe fatza. el cand a vrut sa discute cu ea sa lamureasca care ii este problema nu i a raspuns la telefon. apoi are un prieten care e foarte nesimtit si am avut cu el discutii de ce nu sare sa se bage intre mine si el cand exista divergente. ii mai spunea "potoleste te, inceteaza," dar el nu inceta. ieri la padure totul mi a pus capac, cand din nou cumnata sa s a dat la el sub ochii mei, pe mine m a poreclit , iar prietenul acela facea tot felul de glume nesimtite si apoi mi a mai aruncat si cu un bat in cap. m am certat foarte rau cu prietenul meu si i am spus ca nu stie ce sa faca in astfel de situatii ca nu ma protejeaza etc. mi a promis ca asa ceva nu o sa se mai intample niciodata , ca n a mai fost in astfel de situatii , dar ca absolut nimeni niciodata nu se va mai lua de mine. dar pe mine ma doare ce s a intamplat, deja faptele sunt consumate si m am saturat sa fiu luata la misto de aia. tin la el si el la mine dar nu mai suport contextul ala de oameni nesuferiti..

ce ar tb sa fac ?
tzvetociki
Postat pe 30 Mai 2011 15:54
Si-au gasit si ei o jucarie si tu esti prea slabuta sa le faci fata singura.Nu te mai duce daca te deranjeaza atat...
Barbie30_
Postat pe 30 Mai 2011 16:05
Fa-o si tu pe ,,nesimtita" la fel ca ei, si raspundele cu aceeasi moneda.
sau cum a zis barby.
Eu le-am zice vreo doua de ,,dulce" la toti si as pleca fara sa ma uit in urma.
Valy90
Postat pe 30 Mai 2011 16:25
In primul rand, faza cu tigara mi se pare prosteasca. El trebuie sa vrea cu adevarat sa nu mai fumeze, nu sa-i impui tu.

Apoi, familia lui e mai "cu pluta" iar tu esti prea serioasa. In privinta cumnatei trebuie sa iei atitudine, sa o pui la punct( cu stil); iar nesimtitul trebuie exclus din gasca. Totul depinde de tine. HAi ca poti, simt eu ca ai caracter.
mimi_ca29
Postat pe 30 Mai 2011 17:19
multumesc fetelor sunteti foarte dragute ca mi ati raspuns! asta cu fumatul s a straduit foarte mult si de aproape 2 luni de zile nu a mai fumat, eu cel putin nu l am mai simtit mirosind a tigari , si sunt convinsa ca nu a mai facut o. faza cu nesimtitul din gasca, daca ar fi dupa mine l as exclude in mod evident sau l as face macar sa realizeze ca nu se inverte totul in jurul lui, dar vedeti voi din pacate eu sunt cea noua in gasca iar el este dintre originali ca sa zic asa...eu personal l am cam pus la punct , ca am avut o discutie cu el dar el are niste idei preconcepute ale lui si are impresia ca este el cel mai cel . ba mai mult de atat a zis ca il incita si ca ii place faptul ca eu sunt cum sunt cu el, ca rezist la nesimtirile lui si ca i le blochez sau ca sunt "rea" dar mie asta imi suna a sincer altceva.. iar cumnata, prietenul meu a discutat cu ea la telefon si ce credeti vreo cateva zile nu i a raspuns, dand un motiv stupid si apoi l a "aburit" ca vezi doamne da intradevar ea a fost geloasa dar pe la inceputul relatiei mele cu el si ca defapt acum in curand de cate ori s a comportat ciudat a motivat ca asa e ea nu ca ar avea ceva cu el cu mine sau ce stiu eu ce sentimente pt el :| bine eu nu am inghitit o boaba din ce a zis ea, dar atata astept sa se mai intample ceva data aviatoare ca am sa fac cum mi a zis mimi ca29 si am sa o pun la punct "cu stil" si atunci sa o mai vad daca mai are curaj sa faca ceva, pt ca nu sunt "draguta " de prea multe ori cum ulciorul nu merge de prea multe ori singur la apa.
tzvetociki
Postat pe 10 Iunie 2011 17:04
multumesc mimi_ca29 chiar asteptam un asa raspuns de la cineva ! :*
tzvetociki
Postat pe 10 Iunie 2011 17:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu mai inteleg nimic..... 32 De la: pamela_1 27 Iulie 2009 11:48
"Pupat in fund"...da sau nu... 10 De la: scump 21 Iunie 2015 12:10
am o mare DILEMA! IL IUBESC Dar in acelasi tiimpsimt ca NU il mai suport...ma enerveaza fiecar gest al lui...de la o vreme.....SA FIE MONOTONIA..? Dar atunci de ce SUFAR daca ma despart de el plzz un mic sfat 32 De la: _iluzie_ 29 Octombrie 2009 10:54
Pret a porter 4 De la: iulia069834 13 Februarie 2010 17:11
simt ca face presiuni cu privire la sex 5 De la: SweetHappyButterfly 19 Aprilie 2009 22:31