Setari Cookie-uri

dragoste

buna.deci imi place de un baiat cu 2 ani mai mare ca mine. el a fost cel care m-a observat la scoala si dupa aceea am devenit interesata de el. el ma placea si eu il placeam dar eram mult prea timida si nu stiam ce sa.i spun.. m.a invitat in oras si amandoi am venit cu prietenii si nu am reusit sa stam singuri decat 10 minute, el se comporta foarte frumos cu mine. dar dupa aceea lucrurile s-au schimbat era mai distant,iar dupa 2 saptamani am aflat ca are prietena..la inceput am fost foarte deranjaata si nu mai vroiam sa vorbesc cu el, dar el ma tot suna si tot vorbea cu mine. dupa o luna mi.am facut si eu prieten,dar nu cred ca simteam nimic pt el si dupa o luna jumate ne-am despartit. si inca il plac pe acel baiat, si am aflat de curand ca nu mai are prietena dar pe facebook inca mai are statusul „intr-o relatie„ dar de o luna petrec mult timp cu el si eu cred ca inca ma place ma priveste mereu si cand sunt impreuna cu prietenii mei sau cu ai lui si apare si el eu sunt singura pe care o saluta sau cu care vorbeste.. eu inca cred ca ma place si toata lumea spune ca se vede de la o posta ca ne placem si daca e ceva intre noi.. as avea nevoie de niste sfaturi. ce aas putea face sa sa.l cuceresc din nou? sau macar ca sa aflu daca ma place cu adevarat.
theodora24
Postat pe 6 Iunie 2011 10:11
De la: theodora24, la data 2011-06-06 10:11:20buna.deci imi place de un baiat cu 2 ani mai mare ca mine. el a fost cel care m-a observat la scoala si dupa aceea am devenit interesata de el. el ma placea si eu il placeam dar eram mult prea timida si nu stiam ce sa.i spun.. m.a invitat in oras si amandoi am venit cu prietenii si nu am reusit sa stam singuri decat 10 minute, el se comporta foarte frumos cu mine. dar dupa aceea lucrurile s-au schimbat era mai distant,iar dupa 2 saptamani am aflat ca are prietena..la inceput am fost foarte deranjaata si nu mai vroiam sa vorbesc cu el, dar el ma tot suna si tot vorbea cu mine. dupa o luna mi.am facut si eu prieten,dar nu cred ca simteam nimic pt el si dupa o luna jumate ne-am despartit. si inca il plac pe acel baiat, si am aflat de curand ca nu mai are prietena dar pe facebook inca mai are statusul „intr-o relatie„ dar de o luna petrec mult timp cu el si eu cred ca inca ma place ma priveste mereu si cand sunt impreuna cu prietenii mei sau cu ai lui si apare si el eu sunt singura pe care o saluta sau cu care vorbeste.. eu inca cred ca ma place si toata lumea spune ca se vede de la o posta ca ne placem si daca e ceva intre noi.. as avea nevoie de niste sfaturi. ce aas putea face sa sa.l cuceresc din nou? sau macar ca sa aflu daca ma place cu adevarat.


ca sa-l cuceresti din nou?? ati fost impreuna si v-ati despartit?........ ca io nu mai inteleg nimic!
vitamina_c
Postat pe 6 Iunie 2011 10:17
De la: theodora24, la data 2011-06-06 10:11:20buna.deci imi place de un baiat cu 2 ani mai mare ca mine. el a fost cel care m-a observat la scoala si dupa aceea am devenit interesata de el. el ma placea si eu il placeam dar eram mult prea timida si nu stiam ce sa.i spun.. m.a invitat in oras si amandoi am venit cu prietenii si nu am reusit sa stam singuri decat 10 minute, el se comporta foarte frumos cu mine. dar dupa aceea lucrurile s-au schimbat era mai distant,iar dupa 2 saptamani am aflat ca are prietena..la inceput am fost foarte deranjaata si nu mai vroiam sa vorbesc cu el, dar el ma tot suna si tot vorbea cu mine. dupa o luna mi.am facut si eu prieten,dar nu cred ca simteam nimic pt el si dupa o luna jumate ne-am despartit. si inca il plac pe acel baiat, si am aflat de curand ca nu mai are prietena dar pe facebook inca mai are statusul „intr-o relatie„ dar de o luna petrec mult timp cu el si eu cred ca inca ma place ma priveste mereu si cand sunt impreuna cu prietenii mei sau cu ai lui si apare si el eu sunt singura pe care o saluta sau cu care vorbeste.. eu inca cred ca ma place si toata lumea spune ca se vede de la o posta ca ne placem si daca e ceva intre noi.. as avea nevoie de niste sfaturi. ce aas putea face sa sa.l cuceresc din nou? sau macar ca sa aflu daca ma place cu adevarat.


Pai, poti observa daca te place sau nu analizand comportamentul lui. Daca te cauta insistent, iti iei inima in dinti si il intrebi direct: " ia zi-mi, ce vrei tu de la mine?" In functie de raspunsul lui, iti dai seama. De ex. daca zice " sa fim amici", atunci ia-ti gandul de la el. Daca zice: "nimic", atunci il intrebi de ce tot te cauta; daca iti zice ca te place si vrea sa fiti impreuna..atunci il intrebi daca mai e cu prietena lui sau e solo.

Oricum, eu zic sa nu te ambalezi prea tare pt ca nu veti fi prea mult timp in aceeasi scoala, el isi va lua zborul si tu vei suferi. Fii prudenta!
mimi_ca29
Postat pe 6 Iunie 2011 10:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VA ROG AJUTATI-MI FETITA SI VOTATI 1 De la: adria_ana 4 Noiembrie 2010 08:05
despre mine PLSSS IN SPECIAL NUMA FETE SA RASPUNDA 38 De la: ella_c 4 Mai 2010 22:44
prejudecati 42 De la: dancer 11 Ianuarie 2009 17:25
Am si eu nevoie de sfaturi - VA ROG 32 De la: mitura 25 Iulie 2010 23:52
ma doare.. 48 De la: kudika_nikole 1 Ianuarie 2012 03:03