Setari Cookie-uri

am o problema

Umblu cu cine`va de cam 2 ani. El a mai fost insurat o data si atunci nevasta lui la inselat. Au divortat dupa 4 ani . Dar acuma imi tot repete intruna ca el nu vrea sa se mai insoara ca nu are nici un rost. :( Eu i`am tot zis ca imi doresc sa am o nunta si o familie cu el dar el imi tot zice ca , sa avem un copil nu ne trebuie acte . imi tot spune ca el tine la mine dar el inca nu este pregatit sa se insoare " poate mai incolo " el are deja 35 ani.Plus de asta imi spune ca problemele mele sunt copilaresti . Si niciodata nu are timp sa ma asculte. Vorbeste de foarte multe ori aiureli de fata cu parinti mei si ai mei intr`o buna zi vor ajunge sa nu`l mai suporte . El nu este foarte deschis in discuti mai intime si nu is exprima mai deloc sentimentele fata de mine. Imi doresc sa stiu si eu daca ma iubeste sau este o obisnuinta . nu mi`a zis niciodata ca ma iubeste decat ca tine la mine. ca eu i`am zis ca il iubesc mi`a zis ca se bucura sau chear nimic. va rog sa`mi dati niste sfaturi cum sa fac sa stiu daca ma iubeste sau sa imi spuneti parerea voastra pur si simplu . Va Multumesc foarte mult ...
kudika406987
Postat pe 7 Iunie 2011 13:56
Nu te iubeste.

Chiar daca nu e genul care sa se exprime prin cuvinte, daca te iubea iti arata prin gesturi si fapte. Faptul ca nu te asculta e indiciu clar ca nu te iubeste. Imi pare rau.
kudika_pudika
Postat pe 7 Iunie 2011 14:01
este adevarat ca problemele mele nu sunt si problemele lui . Doar ale lui sunt si ale mele.
Iti multumesc frumos
kudika406987
Postat pe 7 Iunie 2011 14:04
ex sotia nu l-a inselat doar de amorul artei.
o fi avut ea motive...
Lucia38
Postat pe 7 Iunie 2011 14:08
- te iubesc, dragule!

-ma bucur

-
mimi_ca29
Postat pe 7 Iunie 2011 14:10
De la: kudika406987, la data 2011-06-07 13:56:11Umblu cu cine`va de cam 2 ani. El a mai fost insurat o data si atunci nevasta lui la inselat. Au divortat dupa 4 ani . Dar acuma imi tot repete intruna ca el nu vrea sa se mai insoara ca nu are nici un rost. :( Eu i`am tot zis ca imi doresc sa am o nunta si o familie cu el dar el imi tot zice ca , sa avem un copil nu ne trebuie acte . imi tot spune ca el tine la mine dar el inca nu este pregatit sa se insoare " poate mai incolo " el are deja 35 ani.Plus de asta imi spune ca problemele mele sunt copilaresti . Si niciodata nu are timp sa ma asculte. Vorbeste de foarte multe ori aiureli de fata cu parinti mei si ai mei intr`o buna zi vor ajunge sa nu`l mai suporte . El nu este foarte deschis in discuti mai intime si nu is exprima mai deloc sentimentele fata de mine. Imi doresc sa stiu si eu daca ma iubeste sau este o obisnuinta . nu mi`a zis niciodata ca ma iubeste decat ca tine la mine. ca eu i`am zis ca il iubesc mi`a zis ca se bucura sau chear nimic. va rog sa`mi dati niste sfaturi cum sa fac sa stiu daca ma iubeste sau sa imi spuneti parerea voastra pur si simplu . Va Multumesc foarte mult ...


Decat sa stai si sa te plangi pe aici, nu-i mai bine sa vorbesti cu el??
Poarta o discutie serioasa cu el, si vezi, ori e alba, ori e neagra.
Valy90
Postat pe 7 Iunie 2011 14:22
Nu ma plang ci eu cer o parere sau un sfat. Credema ca am vb cu el de nenumarate ori si raspunsul lui este asa " Draga nu am zis eu niciodata ca eu nu tin la tine , Dar eu nu vreau sa ne casatorim . Nu stiu de ce toate visati la nunta . Pt mine este o mare porcarie "
De fie care data cand vreau sa vb cu el serios despre asta imi spune " Iara incepi cu prostiile tale ? "
Pt asta am nevoie de un sfat . Multumesc !
kudika406987
Postat pe 7 Iunie 2011 14:27
esti sigura ca ai numai o problema?
vitamina_c
Postat pe 7 Iunie 2011 14:29
Is convinsa ca sunt mai multe . Dar asta ma roade si ma doare cel mai tare in momentul de fata
kudika406987
Postat pe 7 Iunie 2011 14:32
naspa!
vitamina_c
Postat pe 7 Iunie 2011 14:35
intrebarea 1. de ce ti-ai facut un alt cont? ti-a fost rusine sa postezi de pe contul tau?
2. de ce te invarti in jurul unei persoane care nu vrea sa comunice cu tn?
3. stiai cat de esentiala este comunicarea intr-o relatie?
4. te-ai gandit vreodata la rece la ce relatie ai tu cu el in acest moment?
5. de ce te intereseaza daca te iubeste sau nu, atat timp cat el nu ti va arata ceea ce simt?
6. practic tu ce vrei de la aceasta relatie?
dupa ce vei rasp la aceste intrebari sper sa fii mai bine
yumy
Postat pe 7 Iunie 2011 14:37
De la: kudika406987, la data 2011-06-07 14:27:14Nu ma plang ci eu cer o parere sau un sfat. Credema ca am vb cu el de nenumarate ori si raspunsul lui este asa " Draga nu am zis eu niciodata ca eu nu tin la tine , Dar eu nu vreau sa ne casatorim . Nu stiu de ce toate visati la nunta . Pt mine este o mare porcarie "
De fie care data cand vreau sa vb cu el serios despre asta imi spune " Iara incepi cu prostiile tale ? "
Pt asta am nevoie de un sfat . Multumesc !


In privinta nuntii sunt de acord cu el, un act nu ma face sa iubesc mai mult. .
Si, stiu ca e pacat in fata Lu' D-zeu sa traiesti necununat, dar ........

Daca ai vorbit cu el si, n-ai rezolvat nimic, atunci ce mai astepti, sa-si schimbe ideile peste noapte?
Valy90
Postat pe 7 Iunie 2011 15:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa scap de fostul? 63 De la: monika885 16 Iulie 2012 16:47
Sper sa citeasca cineva 33 De la: piscolino 19 August 2011 10:39
URGENT! ajutati-ma va rog 91 De la: valitecuci 30 Ianuarie 2011 21:51
despartiri-impacari....dar nicc un rezultat! 0 De la: 27 Februarie 2010 15:01
cat de deschisi sant barbati spre a experiminta alte si ale metode de satisfacere 44 De la: Tharr 6 Noiembrie 2010 06:30