Setari Cookie-uri

AM SI EU NEVOIE DE UN SFAT URGENT

Buna , sunt mai noua pe acest site , iar motivul pentru care am decis sa scriu este ca am nevoie urgenta de un sfat.
recent m-am despartit de iubitul meu cu care eram de 4 ani , au fost multe certuri intre noi iar el ma acuza ca numai eu sunt devina de absolut orice, mentionez ca nu am locuit niciodata cu el desi mi-ar fi placut dar el nu mi-a propus. In ultima perioada nu mai avea chef de mine , parca il deranjam , era tot timpul obosit sa mai stea cu mine iar dac nu era obosit statea la calculator iar eu ma rugam de el sa mai petrecem putin timp impreuna. In ultima perioada chiar ne intelegeam bine as pute spune , iar intr-o seara dupa o discutie mi-a spus ca nu mai vrea sa continuam relatia si ca vrea sa fim doar prieteni.El niciodata nu mi-a spus ca nu ma mai iubeste ci doar ca nu putem fi un cuplu, ne vedem si ne auzim mereu la telefon .... vorbeste frumos cu mine, incearca sa ma ajute ..... iar ultima data cand ne-am vazut am fost intimi , iar cand l-am intrebat daca schimba cu ceva relatia noastra a zis nu..... nu stiu ce sa fac , ce sa cred, cum sa reactionez ...il iubesc enorm .Va rog ma poate ajuta cineva cu un sfat?chiar am mare nevoie deoarece in acesti 4 ani nu am mai pastrat legatura cu nici o prietena

Postat pe 12 Decembrie 2008 13:25
Buna,
Daca si dupa ceea ce s-a intamplat intre voi el a zis ca lucrurile nu se schimba,inseamna ca asa e.Apoi e greu sa dai sfaturi mai ales cand nu stii multe.Ideea e ca din ceea ce ai scris el s-a saturat,nu inseamna ca ar fi neaparat alta la mijloc.
Daca ar fi vrut mai mult poate v-ati fi mutat impreuna,desi parerea mea e ca si tu puteai sa ii propui acest lucru.
Acum sa ramai amica lui e cam dificil,poate ar fi mai bine sa rupi o perioada orice legatura cu el si sa incerci sa te concentrezi pe ceea ce iti doresti sa faci,orice lucru cat de mic,dar care iti poate aduce o bucurie.
Incearca sa iesi,sa cunosti oameni noi,stiu ca pare banal,dar functioneaza,pt ca asa atentia ta nu va mai indreptata spre el.
Mult succes!
alina_20012
Postat pe 12 Decembrie 2008 13:32
Buna , iti multumesc pentru sfat dar imi este foarte greu sa ma indepartez total de el,cat despre mutatul impreuna el la inceputul relatiei mi-a propus dar eu nu am vrut deoarece mi-era frica sa nu fie doar acel impuls de inceput iar dupa nu am mai deschis subiectul acesta , el mereu imi spunea cum vrea sa fie nunta noastra , cati copii o sa avem dar nu a facut niciodata un lucru concret. Acum dupa ce s-a intamplat intre noi mi-a spus ca i-ar place sa ne mai vedem dar nu stiu ce sa fac , mi-ar place ca il iubesc dar ma gandesc si ca nu este bine , ca asa nu-l voi putea indeparta niciodata. Ce sa fac?
brunybaby12
Postat pe 12 Decembrie 2008 14:26
Buna !
vreau si eu sa*ti dau un sfat nu ca trec prin situatie ca tine dar ca vreau sa te ajut...e confuz, trece printr-o perioada grea din cauza certurilor...nu te acuz pe tine p/u ca si tu treci prin aceeasi situatie...el pune o atentie pe trecutul vostru...nu stie ce sa faca..se gindeste ca asa poate continua toata viata cu tine (certuri si altele)...nu*i nimic strasnic...lasa-i ceva timp...nu te gindi la rau si iesi cu prietenii totul o sa revie la normal...

Postat pe 14 Decembrie 2008 04:05
am si eu o intrebare...de ce nu ai tinut leg cu prietenele tale?asa ti a cerut el sau asa ai considerat u?eu sunt de parere k prietenii trb sa i tii mereu langa tn pt k dupa cum vezi iubirile nu dureaza toata viata si dintr o data te trezesti singura...
angel_in_disguise
Postat pe 14 Decembrie 2008 10:48
din punctul meu de vedere... stiu ce inseamna o relatie lunga, dar la un moment dat devine monotonie.. din partea unuia dintre voi, in cazul tau din partea lui, din punctul meu de vedere stiu doar un lucru te desparti de cineva, apare cineva si mai bun si cu mai multe calitati decat fostu ... incearca sa vezi si cu alti ochi lumea ara sa mai apartii de el si fi un pic mai indiferenta ca este mai bine ;) ...
juwairiyah
Postat pe 5 Ianuarie 2009 06:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu vreau sa il uit...doar il vreau inapoi:( 12 De la: deny_licious 9 Iulie 2009 15:05
Nu ma mai vrea, dar vrea sa ramanem prieteni... 40 De la: kudika193514 6 Iunie 2010 14:23
CE SA MAI FAC? 246 De la: ironia 22 Februarie 2011 11:10
relatie stricata mama-fiica 23 De la: roxy1958 20 Ianuarie 2015 09:02
Cum sa depasesc fosta relatie? 99 De la: kudika_18248 22 Februarie 2013 19:51