Setari Cookie-uri

Sufar si nu pot sa stau fara ea....

m-am despartzit de fosta prietena de 1 luna din cauza ca nu i-am dat tel cand trebuia...chestia asta sa intamplat de mai multe ori cam de 4-5....ea este o fire sensibila a suferit mult din cauza parintzilor ca s-au despartzit ea a tzinut mult la mine nush daca ma iubit dar a zis ca nu mai are incredere in mine pentru ce am facut.....cand ne-am despartzit a zis ca vrea o pauza chestia este ca nu are pe altcineva shi a zis ca nu este pregatita pentru alta relatzie....am fost impreuna 4 luni in fiecare zii impreuna eram nedespartzitzi mai ales ca ea sta la cateva case de mine.....in tot acest am mai vb cu ea pe mess.....la telefon prin msj sa ma impac cu ea....am incercat cam 3 sapt.....dupa 3 sapt am lasato in pace...acum 1 sapt un vecin de o cunoshtea de la sc a vb cu ea la tel nush ce i-a zis shi ea sa suparat pe mine.....dupa chestia asta vecinu asta al meu sa dus noaptea la ea la poarta sa o ashtepte sa vb cu ea in fine cred ca era nervos ca ea ia dat ig pe mess.....eu m-am dus cu el sa nu faca o prostie...ea venea din orash cu taxi a ajuns acasa la ea a intrat in curte.....shi cand ii ziceam sa plecam vecinu asta al meu ia zis lu unu sa strige la ea....shi a ieshit taicaso afara din ce am intzeles ma vazut shi pe mine....shi acum nu o mai lasa sa vb cu nimeni.....ea a zis ca nu mai vb cu nimeni din cartier pt cele intamplate.....o vreau inapoi dar nush cum sa rezolv lucrurile shtiu ca trebuie sa ashtept un timp pana sa mai vb iar...dar mi-a dat ig pe mess shi nu mai are acelashi nr de tel........poate shtie cineva cum sa porcedez......eu am iubito mult de tot shi inca o mai iubesc deastea nu vreau sa o pierd....
Grievous_gt
Postat pe 14 Iunie 2010 11:53
Am uitat sa zic ca de fiecare data cand ii ziceam sa ne impacam ea incepea sa planga.....parca o vedeam ca sufera dar nu avea puterea sa incercam din iar sa vedem cum merge......eu iam arata ca m-am schimbat shi ea shtie ca nu mai sunt la fel shi inca o mai iubesc....este posibil sa ii fie teama sa nu o mai ranesc iar? eu am incercat sa ii arat ca nu se va mai intampla asta.....dar nush cum sa o fac sa intzeleaga.....ea are 18 shi eu 21 de ani ne intzelegeam perfect nu au fost certuri intre noi....parca eram intr-o poveste.....dar acum sa terminat povestea shi ma doare inima......am atatea amintiri frumoase cu ea...shi ea nu a greshit cu nik fatza de mine este fata visurilor mele ea este tot ce caut la o fata.....
Grievous_gt
Postat pe 14 Iunie 2010 12:03
...ciudat dar nu am inteles unele pasaje din povestea ta, de ce s a suparat tatal ei ca a strigat o ala. a vb urat sau cum...vecinu tau de ce era nervos pe ea isi vorbisera urat pe mess??? poate daca e asa si asta sa fie un motiv..ei fiind prietenii tai si s au comp urat fata ea si tu nu ai luat atitudine poate o face sa creada ca nu ti pasa de ea. inca ceva de ce nu i ai dat telu, ascundeai ceva???
sofia_maria
Postat pe 14 Iunie 2010 12:20
De la: Grievous_gt, la data 2010-06-14 12:03:04Am uitat sa zic ca de fiecare data cand ii ziceam sa ne impacam ea incepea sa planga.....parca o vedeam ca sufera dar nu avea puterea sa incercam din iar sa vedem cum merge......eu iam arata ca m-am schimbat shi ea shtie ca nu mai sunt la fel shi inca o mai iubesc....este posibil sa ii fie teama sa nu o mai ranesc iar? eu am incercat sa ii arat ca nu se va mai intampla asta.....dar nush cum sa o fac sa intzeleaga.....ea are 18 shi eu 21 de ani ne intzelegeam perfect nu au fost certuri intre noi....parca eram intr-o poveste.....dar acum sa terminat povestea shi ma doare inima......am atatea amintiri frumoase cu ea...shi ea nu a greshit cu nik fatza de mine este fata visurilor mele ea este tot ce caut la o fata.....
amika29
Postat pe 14 Iunie 2010 12:23
eu zic sa ii cumperi un buchet mare de flori,te duci la ea la usa si nu pleci de acolo pana nu vrea sa vorbeasca cu tine.daca o sa vada ca insisti eu cred ca o sa se induplece sa stea de vorba cu tine.spune-i ce simti dar cat mai natural adica cu cuvintele tale si cat mai simplu dar din inima.incearca si sa imi spui daca a mers.nu uita.nu renunta.nu o sa te tina la usa la nesfarsit..daca o iubesti asa mult si ea la fel atunci o sa isi dea seama ca nu minti si intr_adevar te-ai schimbat.noroc.
amika29
Postat pe 14 Iunie 2010 12:29
tatal ei este cam moracanos.....shi sa suparat pe ea ca a strigat ala la ea oricum era 1 noaptea shi erau shi nishte vecini pe afara shi noi eram vreo 4-5 baietzi shi 3 fete afara era gashca shi lui ii pasa foarte mult ce zice lumea.....acum nush ce sa zic.......ash incerca chestia cu buchetul dar nush daca o sa fie mai rau.....nu vreau sa fac lucrurile mai rau decat sunt.....o iubesc la nebunie shi nu vreau sa o pierd de tot....m-am gandit sa stau asha cateva luni fara ea macar 4-5.......sper ca in timpul asta sa uite de chestiile astea urate....i-am zis ca daca e sa vin sa vb cu taicaso dar ea a zis ca fac lucrurile mai rau.....asha ca nush ce sa zic.....daca are cineva idei ajutatzima va rog....
Grievous_gt
Postat pe 14 Iunie 2010 14:16
ce crezi ca parintii ei nu pot distruge acum tot vor distruge mai tarziu sooo next
yumy
Postat pe 14 Iunie 2010 14:23
pai daca prietenul ala al tau a urlat in gura mare la 1 noaptea dupa ea...cred si eu sa nu te placa...te considera golan dar poate daca era intuneric nu te a vazut ...cum zicea cineva mai sus mai bine du-te cu niste flori la ea si la mama ei....sa faci si tu o impresie buna, nu sta degeaba ca asa nu o sa o recastigi nici un 10 ani...si peste 4 luni cum zici tu poate ti o ia altul inainte
sofia_maria
Postat pe 14 Iunie 2010 18:42
De la: sofia_maria, la data 2010-06-14 18:42:46pai daca prietenul ala al tau a urlat in gura mare la 1 noaptea dupa ea...cred si eu sa nu te placa...te considera golan dar poate daca era intuneric nu te a vazut ...cum zicea cineva mai sus mai bine du-te cu niste flori la ea si la mama ei....sa faci si tu o impresie buna, nu sta degeaba ca asa nu o sa o recastigi nici un 10 ani...si peste 4 luni cum zici tu poate ti o ia altul inainte

ma referam sa nu te placa tatal ei...nu ea
sofia_maria
Postat pe 14 Iunie 2010 18:44
ma gandesc ca daca ma duc cu flori la ea sa nu cad de fraier....acum e foarte suparata.....ea sta cu tatal ei ca parintzii sunt despartzitzi shi el ii cam conduce viatza.....o tzine din scurt e un om foarte dur.....daca ma duc la ea sa ii dau flori shi nu vrea sa vina ce fac ea sta la casa....nu e asha de ushor...daca ma vad prietenii prin cartier o sa imi iau mare baza pe seama asta....daca ash shtii sigur ca ar merge chestia asta nu ar fii problema.....de vazut ma vazut i-am explicat ca nu am avut nik e a face...eu am fost acolo sa nu dea ala in ea.....mai ales ca aveam gramada cu mine zice taicaso ca sunt cel mai mare golan acum ca ma vazut acolo.....sau cel putzin asha sustzine ea....mama ei sta tot in cartier dar nu am vb decat o data cu ea.....este posibil sa mearga ceva daca ma duc sa vb cu mama ei?
Grievous_gt
Postat pe 14 Iunie 2010 20:01
Daca ti-e teama de ceea ce spun altii n-ai sa ajungi sa-ti traiesti propria viata niciodata! Vei ajunge ceea ce vor altii sa ajungi... Eu cred ca daca tu vrei sa te duci cu flori... atunci fa-o frate! nu te mai scuza atata incoace si pe dincolo.... Ce conteaza ce zic altii... e viata ta!
LadyKapa
Postat pe 14 Iunie 2010 20:07
am shi eu latura mea urata....pot fii shi rau doar ca ea nu a vazuto pana acum......mi-a dat ig pe id meu am mai vb de pe altu cu ea....dar a zis sa nu mai insist sa o las in pace ca are o gramada de probleme acum cu taicaso....mai ales ca ala a adus pe alta femeie in casa....parca vin probleme astea una dupa alta.....eu i-am zis ca o las in pace.....pe mess ultima oara cand am vb nu vreau sa o bat la cap daca ii dau mare stress nu e bn....daca avetzi idei vreau sa le aud ce sa fac in continuare....am incercat sa imi fac prietena dar nu prea gasesc cum vreau eu.....ea avea din toate cate putzin.....
Grievous_gt
Postat pe 14 Iunie 2010 20:07
De la: LadyKapa, la data 2010-06-14 20:07:39Daca ti-e teama de ceea ce spun altii n-ai sa ajungi sa-ti traiesti propria viata niciodata! Vei ajunge ceea ce vor altii sa ajungi... Eu cred ca daca tu vrei sa te duci cu flori... atunci fa-o frate! nu te mai scuza atata incoace si pe dincolo.... Ce conteaza ce zic altii... e viata ta!
da dar nu vreau sa stau ca prostu dupa ea shi sa par un obsedat...ca pana la urma lumea vine shi pleaca....o sa mai ashtept cateva zile sa o las sa respire....
Grievous_gt
Postat pe 14 Iunie 2010 20:09
am ghicit treaba cu golanu:)) mai vb cu mama ei explica i, femeile sunt mai intelegatoare. dar ia stai ca nu am inteles ce trb avea ala sa dea in fata ce i a facut??? pai tu cu asa prieteni vrei sa stea tipa cu tine?? daca cunostintele tale nu o respecta e clar ca ai un mareeee minus in a o cuceri si cine stie ce i o fii zis ala pe mess de tine...daca ar indrazni sa dea in ea, e clar ce hram poarta. si nu te mai lua dupa ce zic tovarasii tai cei imaturi daca te ar vedea cu flori...pffff mor cand aud chestii dastea. el ca tata procedeaza corect in a vrea sa si protejeze fata. tu si lui trb sa i deminstrezi ca esti "baiat cuminte". bafta sa ne tii la curent
sofia_maria
Postat pe 14 Iunie 2010 20:46
pai chestia este ca eu am vrut sa o las sa respire dar prietenul meu a tot vb cu ea la tel sa ne impace....ea poate a vrut sa nu o mai bata la cap shi ia dat ig pe mess ca vb shi pe mess cu el din cate am intzeles.....la tel nush de ce ii rasp daca nu vruia sa vb cu el....shi era suparata pe mine ca ii dadea ala tel....dar la modu ca vb pe mess...dar ea nu ma baga in seama pe strada cam shi cum nu ash fii existat...eram shi cu prietenu asta al meu la momentul ala luasem 2 doze de bere sa vedem meciu...shi ea pleca in orash cu 2 prietene la un suc in fine.....prietenele ei nu pot sa zic ca sunt stralucite dar sunt vecine shi se cun de mici ce sa zic....nu i-am interzis sa vb cu ele cand era cu mine....dar de cand ne-am despartzit a ramas cu ele pt a avea ce face cred....ca stam eu cu ea cam tot timpul...ce zicetzi sa incerc sa vb cu mama ei maine? dar ma simt cam ciudat sa ma duc la ea sa vb despre fica ei....in fine o fac shi pe asta daca credetzi ca rezolva ceva....
Grievous_gt
Postat pe 14 Iunie 2010 21:02
nu am inteles nimic
in fine...
de treaba are vecinul asta cu ea?adica..de ce s-a bagat intre voi?
si u?ce nu vrei sa accepti pauza? a zis piua...las-o pe piua o vreme.pune-te in situatia ei..ii tb ceva timp sa aiba din nou stabilitate -tocmai s-au despartit ai ei,nu?-si nha..are nevoie de timp
faza cu florile..nu are de ce sa fie in peisaj..nu poti sti ce reactie are taat-su si nha..decat cu ele la cos in fata ta..mai bine..cand sunteti singuri:)-dak va veni si ziua aia:)
tcb
dragon_fly88
Postat pe 14 Iunie 2010 21:15
De la: Grievous_gt, la data 2010-06-14 21:02:56...........

ma' grivei gt, daca e vorba doar de niste telefoane, iti imprumut io vreo 2. de la baiatu' meu, ca toata ziua le zapaceste.
apoi cand va impacati, mi le dai inapoi, ca nu pot sa las minunea sa planga prea mult!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 14 Iunie 2010 21:20
dar si ce daca i a dat aluia ig...nu avea de ce sa dea in ea. app dar tu dc nu vroiai sa i dai telefonu??? e cam copilaroasa si ea mi se pare...cine stie ce o mai imbarliga si fetele alea....si ce faima de baiat cuminte ai tu in cartier. vb cu mama ei.....ar fii o idee daac spui ca o iub atat
sofia_maria
Postat pe 14 Iunie 2010 22:49
pai lumea ma shtie de baiat cuminte......nu fac probleme sun baiat de treaba......dar nu sunt nici fraier......la modu ca nu se ia nimeni de mine ma am bn cu totzi dar nu petrec mare timp cu ei...o sa vad cum rezolv maine cu mama ei....macar sa vad ce zice.......sper sa raushesc....
Grievous_gt
Postat pe 14 Iunie 2010 23:31
da ea este foarte copilaroasa....parintzii ei sunt despartzitzi de 8 ani....au fost probleme mari oricum....shi ei ii e greu shi acum pt ca nu prea vb cu maicasa ca nu o lasa tatal ei....doar asha rar de tot...ea nici nu are pe cineva langa ea sa ii dea sfaturi cum e o mama cu fica ei.....taicaso nu prea se baga in viatza ei decat asha la suprafatza....cred ca poate fii influentzata de oricine foarte rpd.....
Grievous_gt
Postat pe 15 Iunie 2010 09:46
pai o fata careia i se interzice sa vb cu mama....normal ca nu se simte bine, nu are cine sa ii dea un sfat. Nasol, incearca sa o vezi o data...sa o astepti la scoala sau depinde de tabieturile ei zilnice si incearca sa vb cu ea fata in fata si cumpara-i un mic cadouas(poate o mai indupleci) ceva de plus daca zici ca e mai copilaroasa. arata i sprijinul tau. dar ce curios ca ti a dat papucii asa dintr o data, cred ca si a pierdut increderea in tine, poate crredea ca ii ascunzi ceva cu telefonul ala de nu i l ai dat. si vad ca nici mie nu vrei sa imi raspunzi de ce nu i l ai dat...bafta
sofia_maria
Postat pe 15 Iunie 2010 13:40
la momentul despartzirii ea mi-a zis ca nu mai are incredere in nimeni....nici in ea eu am incercat sa o conving dar degeaba.....nush cum ash putea sa ii arat ca poate avea incredere in mine.....eu aveam incredere deplina in ea shi ea in mine dar nu intzeleg cum poate face un telefon o chestie de despartzire cu toate ca ea nu are pe nimeni sa o iubeasca poate am dezamagito....acum nu mai pot sa ii dau tel....a schimbat cartela.....pot sa mai vb pe mess de pe alt id cu ea....sau sa ma duc la ea acasa....dar nu vreau sa fac ceva greshit sa inrautatzesc situatzia....nush poate imi e frica sa nu ma respinga.....
Grievous_gt
Postat pe 15 Iunie 2010 15:14
eee atunci stai degeaba in fata calculatorului si cand iti zice un om sa faci ceva gaseste scuze ca nu ai curaj sau mai stiu eu ce. de ce ne mai intrebi daca esti las. daca o iubesti muta si muntii din loc pt ea. asteapt o undeva pe langa casa nu cred ca daca te vede si mai ales daca ii dai un cadou o sa fuga de tine.....
sofia_maria
Postat pe 15 Iunie 2010 16:58
eee atunci stai degeaba in fata calculatorului si cand iti zice un om sa faci ceva gaseste scuze ca nu ai curaj sau mai stiu eu ce. de ce ne mai intrebi daca esti las. daca o iubesti muta si muntii din loc pt ea. asteapt o undeva pe langa casa nu cred ca daca te vede si mai ales daca ii dai un cadou o sa fuga de tine.....
sofia_maria
Postat pe 15 Iunie 2010 16:59
pai tu vrei sa o si recastigi dar nu vrei sa rada prietenii de tine ca ii duci flori,nici sa fii luat de fraier dar nici sa o pierzi.in viata trebuie sa mai facem si lucruri care nu le plac altora sau sacrificii daca vrei intr_adevar un lucru.nu te uita la ce spun prietenii tai ca daca rad sau se poarta urat inseamna ca nu iti sunt prieteni cu adevarat.si in acest moment ei ar trebui sa fie alaturi de tine sa te ajute nu sa strice tot strigand ca ...in codru.daca o vrei cu adevarat lupta sau fa tot posibilul sa o faci sa inteleaga ca o iubesti.daca te gandesti la ce o sa zica lumea nu prea ai sanse.stii cum e gura lumii si vantul nu se opresc niciodata.indiferent de consecinte macar o sa ai constiinta impacata ca ai luptat.poate ai pierdut o batalie dar nu razboiul.gandeste_te bine.
amika29
Postat pe 15 Iunie 2010 16:59
De la: amika29, la data 2010-06-14 12:29:05eu zic sa ii cumperi un buchet mare de flori,te duci la ea la usa si nu pleci de acolo pana nu vrea sa vorbeasca cu tine.daca o sa vada ca insisti eu cred ca o sa se induplece sa stea de vorba cu tine.spune-i ce simti dar cat mai natural adica cu cuvintele tale si cat mai simplu dar din inima.incearca si sa imi spui daca a mers.nu uita.nu renunta.nu o sa te tina la usa la nesfarsit..daca o iubesti asa mult si ea la fel atunci o sa isi dea seama ca nu minti si intr_adevar te-ai schimbat.noroc.


si daca mergi timp de 4 luni in fiecare zi cu cate o floare, de ce nu ma crede?
kudika195501
Postat pe 15 Iunie 2010 20:53
nu sunt lash daca ash shtii sigur ca o sa mearga lucrurile bn ash face rice pt ea...dar nu vreau sa risk sa o pun intro situatzie penibila shi sa ma refuze sa treaca pe langa mine sa nu ma bage in seama....cum am zis din seara aia era foarte suparata shi nush daca i-a trecut supararea pe mine......vazui azi ca sa uitat pe hi5 meu ieri......chestia e ca ash merge la ea cu un buchet de trandafiri cu cea mai mare placere ca pana la urma o vreau pe ea nu parerea lumii pot sa nu mia ies din cas de rushine dar sa fiu cu ea cel putzin.....ashtept ideile voastre daca e bn sa ii duc flori sau nu....totul este sa nu par un ciudat obsedat de ea....presupun ca nu la toate fetele le place chestia asta cu florile....asha ca ashtept pareri......azi vb cu un unchi de al ei.....el zisa ca o sa vb cu ea.....dar nush ce sa zic ca el e cam de 27-30 ani asha ca nush daca facui bn eu vruiam sa vb cu mama ei dar nu fu acasa....
Grievous_gt
Postat pe 15 Iunie 2010 21:03
De la: Grievous_gt, la data 2010-06-15 21:03:00nu sunt lash daca ash shtii sigur ca o sa mearga lucrurile bn ash face rice pt ea...dar nu vreau sa risk sa o pun intro situatzie penibila shi sa ma refuze sa treaca pe langa mine sa nu ma bage in seama....cum am zis din seara aia era foarte suparata shi nush daca i-a trecut supararea pe mine......vazui azi ca sa uitat pe hi5 meu ieri......chestia e ca ash merge la ea cu un buchet de trandafiri cu cea mai mare placere ca pana la urma o vreau pe ea nu parerea lumii pot sa nu mia ies din cas de rushine dar sa fiu cu ea cel putzin.....ashtept ideile voastre daca e bn sa ii duc flori sau nu....totul este sa nu par un ciudat obsedat de ea....presupun ca nu la toate fetele le place chestia asta cu florile....asha ca ashtept pareri......azi vb cu un unchi de al ei.....el zisa ca o sa vb cu ea.....dar nush ce sa zic ca el e cam de 27-30 ani asha ca nush daca facui bn eu vruiam sa vb cu mama ei dar nu fu acasa....

olteneeeeee fi mai tupeist, daca vrei ceva nu trimite emisari...fa ce-ti dicteaza sufletul...daca merge bine, daca nu asta este
miss_darine
Postat pe 15 Iunie 2010 21:08
vad ca ma baga azi la prietenipe hi5 ma scosese de 1 cateva zile......cred ca e un lucru bun asta....poate scoate shi ig de pe mess.....
Grievous_gt
Postat pe 15 Iunie 2010 21:08
da sunt oltean....poate se mai repara din rana asta cu prietenu....chestia e ca daca ma duc la ea prea devreme pot sa o dau in bara.....daca e prea tarziu la fel......asha ca trebuie un moment perfect....dar nush cad e ala
Grievous_gt
Postat pe 15 Iunie 2010 21:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de ajutor. 15 De la: mihablonda 3 Mai 2010 00:18
dezamagie.... 18 De la: kudika023770 15 Iulie 2009 15:47
kum il recuceresc? 28 De la: kudika473351 20 Noiembrie 2011 10:03
VIOLENTA? AGRESAT/A??? 25 De la: kudika017596 30 August 2009 15:08
D&P parfumuri... 6 De la: Fusun_ge 18 August 2014 23:51