Setari Cookie-uri

dragoste la prima vedere....

nu cred k se v-a impaca cu fosta.....adica asa zicea el!! ca nu mai vrea sa auda de ea si vrea o relatie stabila cu mine,doar ca sa il las putin sa isi revina dupa fosta relatie!!dar mai bine il astept..decat sa ne combinam acum si sa ma innebuneasca la cap de fosta!!!eu i-am zis lui ca daca eram in locul lui imi cautam o alta relatie...ca asa ar uita mai repede de fosta!!!dar na...fiecare cum vrea!!!si da...mi-a spus el ca isi v-a schimba nr de tel!!!
alinutza_2011
Postat pe 9 Iunie 2011 21:36
De la: alinutza_2011, la data 2011-06-09 21:36:59si da...mi-a spus el ca isi v-a schimba nr de tel!!!


pai uite cum stau lucrurile: el a flirtat cu tine initial, sperand ca-i iese ceva, nu i-a iesit. Apoi l-ai cautat tu, el s-a bucurat si apoi iar s-a dezumflat cand i-ai spus ca iesi cu el numai daca nu mai are prietena. Apoi peste alt timp, tine sa te anunte pe tine din toti oamenii ca nu mai are prietena. Si-ti spune cu lux de amanunte ce si cum (semn de minciuna) si-ti mai si spune ca-si va schimba nr de tel. Nu vezi ca-ti vinde gogosi? Asta cu nr de telefon e ca sa te faca pe tine sa stai pe jar si sa-l suni pana la urma, sa-i cedezi si apoi sa-si schimbe nr dar evident, tu nu-l vei afla.

Daca vrei sa te convingi ca nu e ca mine, stai cumintica si asteapta sa te sune el. Daca te cauta (cu noul numar mai ales) e ca tine
kudika_pudika
Postat pe 9 Iunie 2011 22:34
De la: Baiat_virgin, la data 2011-06-09 00:26:37 Nu prea cred ca o sa se termine prea bine povestea voastra, dara uite, dara vrei te poti indragosti de mine, eu nu m-am sarutat niciodata cu o fata si is virgin.

tu nu te-ai mai plictisit??? ca eu m-am cam saturat de tine


steffy91
Postat pe 10 Iunie 2011 18:02
eu i-am zis ca il astept pana isi revine dupa relatia aia dar sa se gandeasca bine sa nu fie prea tarziu cand ma v-a cauta el si mi-a zis:,,stiu dar sper sa nu fie prea tarziu dar ti-am zis ca nu vreau sa iti fac rau cand o sa fiu pregatit sa incepo relatie cu tine cu adevarat o sa iti spun si o sa te caut sa fii sigura.tot ce vreau e sa nu iti fac rau sa suferi mai mult!!!'' asta mi-a zis el.....
alinutza_2011
Postat pe 12 Iunie 2011 19:56
Dragoste la prima vedere

Pe cararea vietii
Trec cate o data
Cu speranta vaga
De-a te intalni
Ne cunoastem parca
De o viata intreaga
Neavand puterea
De a ne vorbi.
Prin albastrul moale,
Linistea se aduna
Si prin diafanul
De apus vegheat
Ochii tai de aur,
Ochi de zana buna
Cand aprind in mine
Un ecou ciudat.

Ref.Dragoste la prima vedere,
Cine-ar fi crezut?
Sa iubesc cu atata putere,
Ca la inceput. bis

Ca mi-a fost tarzie
Intalnirea in vreme
Si tarzie clipa
De-a ne fi vazut,
Pe cararea veche
La rascruci de vanturi
Numai timpul stie
Ce e de facut.
Amintirea vie
Mai traieste inca
As da ani din viata sa te regasesc
Ne cunoastem parca
De o vesnicie,
De o vesnicie
Parca te iubesc.

Ref bis.
N-o sa afle nimeni
Poate niciodata
Poate niciodata
N-am sa te-ntalnesc.

As da ani din viata
Sa te am alaturi,
Sa iti simt faptura,
Sa-ti spun te iubesc.
The_Exile
Postat pe 12 Iunie 2011 20:03
http://www.youtube.com/watch?v=fw-_0JApoc0
The_Exile
Postat pe 12 Iunie 2011 20:04
De la: Yharr, la data 2011-06-12 20:03:07Dragoste la prima vedere

Pe cararea vietii
Trec cate o data
Cu speranta vaga
De-a te intalni
Ne cunoastem parca
De o viata intreaga
Neavand puterea
De a ne vorbi.
Prin albastrul moale,
Linistea se aduna
Si prin diafanul
De apus vegheat
Ochii tai de aur,
Ochi de zana buna
Cand aprind in mine
Un ecou ciudat.

Ref.Dragoste la prima vedere,
Cine-ar fi crezut?
Sa iubesc cu atata putere,
Ca la inceput. bis

Ca mi-a fost tarzie
Intalnirea in vreme
Si tarzie clipa
De-a ne fi vazut,
Pe cararea veche
La rascruci de vanturi
Numai timpul stie
Ce e de facut.
Amintirea vie
Mai traieste inca
As da ani din viata sa te regasesc
Ne cunoastem parca
De o vesnicie,
De o vesnicie
Parca te iubesc.

Ref bis.
N-o sa afle nimeni
Poate niciodata
Poate niciodata
N-am sa te-ntalnesc.

As da ani din viata
Sa te am alaturi,
Sa iti simt faptura,
Sa-ti spun te iubesc.

Doamne, de cand n-am mai ascultat-o!
Lucia_41
Postat pe 12 Iunie 2011 20:10
De la: Gina1989, la data 2011-06-12 20:10:41
De la: Yharr, la data 2011-06-12 20:03:07Dragoste la prima vedere

Pe cararea vietii
Trec cate o data
Cu speranta vaga
De-a te intalni
Ne cunoastem parca
De o viata intreaga
Neavand puterea
De a ne vorbi.
Prin albastrul moale,
Linistea se aduna
Si prin diafanul
De apus vegheat
Ochii tai de aur,
Ochi de zana buna
Cand aprind in mine
Un ecou ciudat.

Ref.Dragoste la prima vedere,
Cine-ar fi crezut?
Sa iubesc cu atata putere,
Ca la inceput. bis

Ca mi-a fost tarzie
Intalnirea in vreme
Si tarzie clipa
De-a ne fi vazut,
Pe cararea veche
La rascruci de vanturi
Numai timpul stie
Ce e de facut.
Amintirea vie
Mai traieste inca
As da ani din viata sa te regasesc
Ne cunoastem parca
De o vesnicie,
De o vesnicie
Parca te iubesc.

Ref bis.
N-o sa afle nimeni
Poate niciodata
Poate niciodata
N-am sa te-ntalnesc.

As da ani din viata
Sa te am alaturi,
Sa iti simt faptura,
Sa-ti spun te iubesc.

Doamne, de cand n-am mai ascultat-o!
Draga Gina ma bucur ca ti-am reamintit-o
The_Exile
Postat pe 12 Iunie 2011 20:39
De la: alinutza_2011, la data 2011-06-08 21:17:13buna...numele meu este alina si am nevoie de un sfat de la voi...asa ca de la fata la fata..;)....sa incepem...am cunoscut un baiat cu ceva timp in urma si m-am indragostit de el...eu lucrez la un magazin si el tot frecventa pe la mine pe acolo....mi-a spus daca nu ies cu el la un suc dupa program,mi-a zis ca is foarte frumoasa,ma alinta,imi facea complimente de fiecare data!!la un moment dat,un prieten m-a ajutat sa fac rost de nr lui de tel si l-am contactat!!intr-o seara,mi-am luat inima in dinti si i-am trimis un mesaj,spunandu-i ca am facut rost de nr lui si i-am zis daca mai e valabila invitatia la suc!!!surprinsa am fost in momentul in care mi-a raspuns inapoi...mi-a zis ca mai e valabila invitatia dar ca are prietena!!!:( eu i-am zis ca nu vreau sa ies cu el la suc,doar atunci cand nu o sa mai aibe o relatie o sa ies!!l-am lasat in pace,nu i-am mai zis nimic,nu i-am mai dat nici un semn de viata,cand venea pe la lucru la mine ma aratam indiferenta fata de el!!a fost dragoste la prima vedere intre noi!!!totul a ramas asa ..sec ....timp de cateva saptamani....fara sa stim nimic unul de altul!!!dar....intr-o dupa-masa,primesc un mesaj...cand ma uit,era de la el!m-a intrebat ce mai fac,cum o mai duc!!!i-am raspuns dupa un timp inapoi si i-am zis ca bine fac,si ca sunt la munca!!el insa mi-a trimis mesaj ca el face foarte rau ca l-a parasit iubita!!!parca m-am bucurat intr-un fel cand ma auzit!!si tot am continuat sa vorbim ,pana mi-a zis daca nu vreau sa ne intalnim in seara aceea!!i-am raspuns ca da..vreau!!si ne-am intalnit!!!am povestit,am stat vreo 4 ore impreuna,ne-am povestit multe,de fostele relatii,de noi ...multe....am incercat sa ne cunostem!!!si...:D ne-am sarutat!!!nu s-a intamplat nimic mai mult!!!eram ca doi indragostiti....mi-a zis atunci searaa ca s-a simtit iubit din nou...si ca se bucura ca l-am facut sa uite de toate problemele pe care le-a avut cu fosta prietena!si asta a fost tot!!de atunci seara,vorbeam cate 2 ore la telefon,ne intalneam intamplator,ne zambeam!!!a fost superb!!!pana intr-o zi.... mi-a zis ca trebuie sa ii dau timp,sa o uite pe fosta prietena a lui(ei aveam impreuna o relatie de 2 ani,si erau despartiti de aproape o luna) si mi-a zis ca o sa ma sune el,cand o sa fie pregatit sa inceapa o relatie cu mine,sa ii dau macar o luna,doua,sa se gandeasca bine ceea ce va face!!!el mi-a zis mie ca vrea o relatie serioasa cu mine!!!si ca imi jura ca o sa ma caute,doar sa ii dau putin timp!!!Voi ce credeti???ce sa fac??ce sa ii zik?ca tot imi vine cateodata sa il sun,sau sa ii trimit cate un mesaj sa ii zic ca nu mai pot sa astept,ca il vreau doar pt mine!!!aaa am uitat sa zic ca fosta prietena a lui si-a schimbat nr de telefon si el nu mai are cum sa o contacteze!!!si el o sa sil schimbe!!!dati-mi un sfat!!!stiti cum e dragostea la prima vedere......ce sa fac?ce sa ii zic???help!!!!va multumesc ca ati avut rabdare sa cititi!!!!va pup:* si astept un sfat!!!!



Daca a zis ca te cauta el si intr-o luna , doua , poti sa-i zici adio, omul a vrut doar sa te cunoasca , eventual sa te aiba de rezerva daca il mai paraseste iubita.Muta-ti gandul si te du!

Postat pe 12 Iunie 2011 21:01
a trecut aproape o luna si nu mai stiu nimik de el....nu si-a schimbat nr de tel dar nici nu l-am mai vazut deloc,inainte il vedeam zilnic....:(
alinutza_2011
Postat pe 23 Iunie 2011 18:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa fac ? 2 De la: Slabimsanatos2011 2 Aprilie 2011 22:36
Ori eu ori...ea? Help! 30 De la: rashela 25 Ianuarie 2011 09:26
Sotul nu ma mai satisface... 43 De la: Heavenly_angel 15 Mai 2012 21:31
Parintii nu sunt de acord cu relatia noastra... 64 De la: kudika084034 17 Noiembrie 2009 21:21
un barbat atipic si totusi atit de comun... 19 De la: kudika143575 11 Aprilie 2010 21:11