Setari Cookie-uri

Parintii lui

Sunt intr-o situatie penibila. Poate intr-o "gaura neagra". Nu stiu ce sa mai fac. Ma sfasie sentimentul de compasiune si iubire cu cel de autoaprarare si abandon. Acum un an intamplator am cunoscut un baiat de care m-am indragostit si el de mine. Tatal lui locuieste in casa lui pentru ca nu are unde. Erau probleme intre ei si probelemele inca persista. E o situatie foarte complicata intre ei doi. Din ce am observat eu intr-un an (3 luni am locuit si eu cu ei amandoi, dupa care am renuntat) tatal alcolist si plin de datorii isi foloseste fiul inteligent si cu tact (tatal are venituri si nu foloseste nimic pentru mancare, cheltuieli curente etc, totul plateste fiul sau eu daca fiul nu mai are ca eu nu pot sa-l las sa stea nemancat si tatal profita de asta). Acum dupa un an tatal are o noua dependenta drogurile si incearca sa-l bage si pe fiu in aceast joc numai ca eu am intervenit si am schimbat planurile. Ma uraste omul asta (tatal lui) de moarte. Chiar m-a amenintat ca daca ma bag intre el si fii-su (pe care el vrea sa-l distruga, si asta mi-a spus-o direct) ma va distruge (nu stiu exact la ce s-a referit, dar nu l-am bagat in seama). Baiatul este momentan intr-un spital pentru ca a incercat sa se sinucida si eu sunt total derutata. Imi doresc mult sa-mi sustin iubitul, dar situatia asta ma depaseste si copleseste in acelasi timp. Nu pot sa-l las pe baiat ca stiu ca asta inseamna moartea lui si cand ma implic tatal reuseste sa il "impacheteze" pe fiu si sa strice toate planurile de reabilitare a fiului. Mama baiatului este si ea alcolista (inteleg care are o sumedenie de copii facuti cu diferiti barbati). Baiatul este facut doar cu barbatul acesta. Nu mai au alt copil. Deci tatal nu mai are alt copil. Deci mama nu este un ajutor si isi doreste sa-l ajute pe tatal copilului (ea primeste pe contul ei bani de la acest tata, probabil pentru ea este un venit tipul asta nu stiu sigur). Ce sa mai fac?
kudika393148
Postat pe 11 Iunie 2011 11:46
mda alta vrajeala
The_Exile
Postat pe 11 Iunie 2011 12:00
De la: Yharr, la data 2011-06-11 12:00:09 mda alta vrajeala


Thaaarrr!!
esti salvarea mea
Iti dau msj pe privat sa-ti zic de ce.
Valy90
Postat pe 11 Iunie 2011 12:12
De la: kudika393148, la data 2011-06-11 11:46:12Sunt intr-o situatie penibila. Poate intr-o "gaura neagra". Nu stiu ce sa mai fac. Ma sfasie sentimentul de compasiune si iubire cu cel de autoaprarare si abandon. Acum un an intamplator am cunoscut un baiat de care m-am indragostit si el de mine. Tatal lui locuieste in casa lui pentru ca nu are unde. Erau probleme intre ei si probelemele inca persista. E o situatie foarte complicata intre ei doi. Din ce am observat eu intr-un an (3 luni am locuit si eu cu ei amandoi, dupa care am renuntat) tatal alcolist si plin de datorii isi foloseste fiul inteligent si cu tact (tatal are venituri si nu foloseste nimic pentru mancare, cheltuieli curente etc, totul plateste fiul sau eu daca fiul nu mai are ca eu nu pot sa-l las sa stea nemancat si tatal profita de asta). Acum dupa un an tatal are o noua dependenta drogurile si incearca sa-l bage si pe fiu in aceast joc numai ca eu am intervenit si am schimbat planurile. Ma uraste omul asta (tatal lui) de moarte. Chiar m-a amenintat ca daca ma bag intre el si fii-su (pe care el vrea sa-l distruga, si asta mi-a spus-o direct) ma va distruge (nu stiu exact la ce s-a referit, dar nu l-am bagat in seama). Baiatul este momentan intr-un spital pentru ca a incercat sa se sinucida si eu sunt total derutata. Imi doresc mult sa-mi sustin iubitul, dar situatia asta ma depaseste si copleseste in acelasi timp. Nu pot sa-l las pe baiat ca stiu ca asta inseamna moartea lui si cand ma implic tatal reuseste sa il "impacheteze" pe fiu si sa strice toate planurile de reabilitare a fiului. Mama baiatului este si ea alcolista (inteleg care are o sumedenie de copii facuti cu diferiti barbati). Baiatul este facut doar cu barbatul acesta. Nu mai au alt copil. Deci tatal nu mai are alt copil. Deci mama nu este un ajutor si isi doreste sa-l ajute pe tatal copilului (ea primeste pe contul ei bani de la acest tata, probabil pentru ea este un venit tipul asta nu stiu sigur). Ce sa mai fac?


bla-bla, tata betiv, drogat, maicasa betiva, dar bani de unde au??
Valy90
Postat pe 11 Iunie 2011 12:13
Ce poveste, telenovela in toata regula.Presupunand ca ar fi adevarat , baiatul ala ar trebui sa rupa legaturile cu tat-su si ma-sa si sa-si vada de viata lui.Nu toti parintii stiu sa fie parinti buni.

Postat pe 11 Iunie 2011 12:21
De la: kudika393148, la data 2011-06-11 11:46:12Sunt intr-o situatie penibila. Poate intr-o "gaura neagra". Nu stiu ce sa mai fac. Ma sfasie sentimentul de compasiune si iubire cu cel de autoaprarare si abandon. Acum un an intamplator am cunoscut un baiat de care m-am indragostit si el de mine. Tatal lui locuieste in casa lui pentru ca nu are unde. Erau probleme intre ei si probelemele inca persista. E o situatie foarte complicata intre ei doi. Din ce am observat eu intr-un an (3 luni am locuit si eu cu ei amandoi, dupa care am renuntat) tatal alcolist si plin de datorii isi foloseste fiul inteligent si cu tact (tatal are venituri si nu foloseste nimic pentru mancare, cheltuieli curente etc, totul plateste fiul sau eu daca fiul nu mai are ca eu nu pot sa-l las sa stea nemancat si tatal profita de asta). Acum dupa un an tatal are o noua dependenta drogurile si incearca sa-l bage si pe fiu in aceast joc numai ca eu am intervenit si am schimbat planurile. Ma uraste omul asta (tatal lui) de moarte. Chiar m-a amenintat ca daca ma bag intre el si fii-su (pe care el vrea sa-l distruga, si asta mi-a spus-o direct) ma va distruge (nu stiu exact la ce s-a referit, dar nu l-am bagat in seama). Baiatul este momentan intr-un spital pentru ca a incercat sa se sinucida si eu sunt total derutata. Imi doresc mult sa-mi sustin iubitul, dar situatia asta ma depaseste si copleseste in acelasi timp. Nu pot sa-l las pe baiat ca stiu ca asta inseamna moartea lui si cand ma implic tatal reuseste sa il "impacheteze" pe fiu si sa strice toate planurile de reabilitare a fiului. Mama baiatului este si ea alcolista (inteleg care are o sumedenie de copii facuti cu diferiti barbati). Baiatul este facut doar cu barbatul acesta. Nu mai au alt copil. Deci tatal nu mai are alt copil. Deci mama nu este un ajutor si isi doreste sa-l ajute pe tatal copilului (ea primeste pe contul ei bani de la acest tata, probabil pentru ea este un venit tipul asta nu stiu sigur). Ce sa mai fac?

wawww ce spui tu aici e ..tragedie..da unde l-ai gasit?:))...uneori iubirea e oarba..nu e vina voastra..e vina parintilor lui..si daca il iubesti cu adevarat lupta pentru el si scoate-l din "gaura aia neagra"..mutati-va.. departe de ai lui..si traiti-va viata voastra si asa ve-ti avea linistea necesara....in conditiile actuale..nu puteti trai...nu e el responsabil de greselile parintilor lui..are si el viata lui si merita traita...rupe-l de trecut..si fa-l sa traiasca in prezent.. daca te iubeste v-a lupta si el pentru relatia voastra....iti doresc mult succes!!
Fulg-de-nea
Postat pe 11 Iunie 2011 12:36
Multumesc mult de sfat. Asta incerc sa fac, dar intampin greutati (el este dependent afectiv de parinti, si-ar dori si el in inima lui sa fie acceptat, e normal totusi si apoi tatal care profita financiar de el zice eu sunt tatal tau, ea este o nou venita in viata ta, deci ramai cu mine, etc.). Oricum el este in spital acum si acolo au grija de el. Sunt foarte multumita. In august sper ca sa-l pot aduce in Romania la parintii mei pentru o luna si sa vada si el o altfel de viata. (Totul se petrece intr-o tara din vestul europei, nu in Romania.). Sper sa pot reusi sa-l scot din situatia in care este. Imi doresc foarte mult acest lucru. Cand il vad efectiv plang. Acum o luna avea 55 kg la 1.87m. De cand e in spital a luat si el in greutate cu tratament adecvat. Imi cer scuze daca am fost prea directa sau prea implicata emotional.
kudika393148
Postat pe 12 Iunie 2011 00:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Jurnalul unei mame singure 9 De la: oonahabibi_yahoo_com 4 Martie 2009 12:12
pfff...am facut o prostie 20 De la: kudika068519 25 Septembrie 2009 18:57
Un sfat.Va rog! 7 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 16:43
Concursul "LUA-MI-AI PAPUCII" 767 De la: etta 9 Februarie 2009 14:21
lectura.... 20 De la: kudika023770 23 Octombrie 2009 19:22