Setari Cookie-uri

MI-E FRICA SA TRAIESC FARA EL?

pai ce sa iti spun ..iubirea este oarba,,observa ce va uneste ,calitati,obiceiuri ..da ma deranjeaza faptul ca vrea sa te tina prizoniera.Am 30 de ani casatorie ,ne iubim poate mai mult ca la inceput .am avut permanent incredere unul intr-atul ,nu i-am interzis niciodata nimic,doar mici atentionari ea mie si eu ei acolo unde existau puncte de vedere diferite.La inceput a existat un pic de gelozie ,care a disparut cu timpul datorita increderii reciproce ,a iubirii care ne uneste si acum.Acolo unde este iubire exista si incredere altfel ,relatia nu are rost.Gelozia poate devenii periculoasa ,chiar ucigatoare,o boala care distruge.Pana la urma manifestarea intr-o relatie este o chestie de educatie ,de maturitate ,de respect reciproc,libertate .Iubirea nu trebuie sa ingradeasca .
nicolae_eu
Postat pe 29 Iunie 2011 19:23
De la: kudika135027, la data 2011-06-27 20:25:00 spui la un moment dat ca nu e asa grav ca ti-a dat o palma???? e foarte foarte grav dupa parerea mea!!!! pleaca pe drumul tau!! devino cineva! fa-ti o cariera, prieteni, redescopera_ti persoana si personalitatea.....nu te lasa calcata in picioare!! viata este atat de frumoasa si atat de scurta!!! invata sa traiesti din plin ! nu merita....... multa bafta si curaj iti doresc!!!


sunt de acord...NU TE MERITA. iti va fi greu la inceput dar odata cu trecerea timpului vei reusi sa treci peste.
am avut si eu o astfel de relatie care a durat cam 5 ani dar am avut curajul sa spun stop si mi-a fost greu si am suferit dar timpul a vindecat ranile.daca stai cu el o sa ajungi sa suferi din ce in ce mai mult iar TIMPUL NU STA IN LOC.NU-L IROSI IN ZADAR.BAFTA
g_mariana83
Postat pe 30 Iunie 2011 16:09
LASA-L !!!!
ruxien_bv_yahoo_com
Postat pe 30 Iunie 2011 18:22
bitch pune poza la profil si daca esti misto te scot eu in oras .pop
animallover
Postat pe 30 Iunie 2011 18:24
De la: animallover, la data 2011-06-30 18:24:18bitch pune poza la profil si daca esti misto te scot eu in oras .pop


ba! mai e unu Geo cu poza ta la avatar! care e sparla?
pickard
Postat pe 30 Iunie 2011 18:26
De la: ruxien_bv_yahoo_com, la data 2011-06-30 18:22:53LASA-L !!!!

o femeie sanatoasa la cap (fara suparare) il lasa demult...,basca dupa ce-i lasa un tatuaj pe ...
ego71
Postat pe 30 Iunie 2011 18:28
buna.imi pare rau de situatia ta si asta ptr ca esti tanara.am 40 de ani si am si eu la randul meu baiat de 22 ani.ii cred pe parintii tai ca isi fac griji in privinta asta.si incearca sai intelegi si pe ei prin ce trec.nu le este usor sa te vada cum suferi,ca esti batuta si poate mai sunt si altele.gelozia e o boala iar el stie asta.se poate schimba dar numai cu vointa.daca te iubeste nu ar trebui sati faca toate aceste lucruri.ar trebui sa te lase sa faci si tu ceeace iti place.sa aiba incredere in tine.dar se pare ca nu.dupa 3 ani nici acum nu te cunoaste?stiu ca poate il iubesti dar nu are sens sa stai sa suferi.esti tanara ai o facultate de terminat.de ce sa stai inchisa in casa.nu esti sclava lui.esti la fel ca el.incearca si fii tare si gandestete la ce iti spun parintii tai ca nu te invata de rau si gandestete la tine.nu poti trai asa pana la nesfarsit cu un om care nu te respecta.iti doresc toate cele bune si puterea de a putea trai fara el.el nu e om sincer.poti trai fara el,numai ca o sa fie un pic greu la inceput dupa aia de ibisnuiesti.si cu timpul o sa te intrebi cum am putu trai cu un asemenea om.o sati gasesti jumatatea ta care te merita asa cum esti.
kudika349996
Postat pe 3 Iulie 2011 00:47
De la: krystyana89, la data 2011-06-18 09:46:26Buna,va rog dati-mi un sfat cei care sunteti mai maturi ca mine,am o relatie cu un baiat de 3 ani,de un an ne-am mutat impreuna,parintii nostri se cunosc de foarte mult timp dar nu se agreeaza,noi stam impreuna dar fara ca sa ne vizitam parintii reciproc,eu pe ai mei ,el pe ai lui,,ma chinui mereu asa in fiecare zi,el are o afacere si zilnic e plecat ,eu acasa,fac tot ce trebuie sa il astept asa cum e invatat de mama lui cu mancarica ,curatenie si tot ce trebuie...de ceva timp ma ascund de el ca fumez desi cand ne-am mutat eu fumam,acum mi-a interzis,ma prins,certuri in fiecare zi,nu ma lasa sa ma aranjez desi am doar 22 ani,esti gelos si nu nunai e obsedat sa nu ies fara el nu imi da voie sa ies nicaieri fara el...am discutat cu ai mei si ei saracii nu imi vor raul mi-au zis ca el nu e de mine si ca cu el imi va fi greu pentru ca ai lui nu ma vor (sunt mai avuti)ai mei mai modesti,dar nu inseamna ca nu au tot ce le trebuie,eu acum stau si ma gandesc ce sa fac.mi-am facut o parte din bagaj si as pleca ,dar tin la el,chiar daca mi-a dat si o palma...stiu poate uni zic ca nu e asa grav dar eu sunt marcata de chestii din astea,am vazut si auzit foarte multe...nu as vrea sa stau batuta,..ce sa fac?ce sfat imi dati?mi-as dori foarte mult sa termin facultatea cu el nu o sa pot ca nu ma lasa.practic el nu vrea sa ies sa vad si altceva,ma vrea prizoniera in casa ...va multumesc..


Din spusele tale ar fi trebuit sa intitulezi topicul "mi-e frica sa traiesc CU el" ! La 22 de ani, cu un an de experienta a vietii de cuplu, cu parinti care vegheaza de ambele parti la binele copilului lor, cu o facultate inceputa dar ... kristyana, mai citeste o data ce ai scris! Este posibil sa fii tu atat de rudimentara (scuza-ma, am folosit cel mai bland cuvant!) incat sa mai ai indoieli legate de acest "baiat"??!! Nu te poti intoarce acasa la familia ta? Atunci gaseste-ti un serviciu, stai la o prietena sau ruda pana iti poti inchiria ceva...asuma-ti greseala de a te fi antrenat intr-o relatie nepotrivita DAR ia neconditionat masura de a repara aceasta greseala si pleaca din casa acestui "baiat"... Barbat nu este si nici nu da semne ca va deveni vreodata! Tu n-ai aflat ca LUMEA asta mare si VIATA asta a noastra, a fiecaruia, ne apartin irepetabil dar sunt asa cum noi ni le facem?!! Spui ca esti studenta, nu se poate sa nu fi aflat macar accidental ca femeia nu este posesia barbatului!!! Nu pot sa cred ca o fata de 22 de ani, contemporana noastra, gandeste si are dileme din epoci feudale!
maimai_no1
Postat pe 3 Iulie 2011 07:51
Esti pasarea din colivie
Tu iti dai seama cat de mult te-ai schimbat pt El???
Afara cu prietenele NU, fumat in fata lui NU, machiaj NU, distractie NU,facultate NU, o palma de la el DAAAAAA
tot ce depinde de dorintele tale in fata lui = NU
tu ce crezi , sentimentele lui pt tine sunt de iubire? NU

Ar trebui sa fie invers :
Afara cu prietenele DA, fumat in fata lui DA, machiaj DA, distractie DA,facultate DA, o palma de la el NUUUUUUUU

Uite un tip ca sa te decizi mai usor: Imparte o foaie alba in 2 parti. Pe o parte scrie tot ce este frumos in relatie voastra, si pe cealalta parte tot ce te face sa iti doresti sa pleci de langa el.

Bafta si nu iuta , iubirea nu se masoara in pumni, ci in saruturi si magaieli.Eu am parte de iubire, sper a ai si tu depinde numai de tine.
poisongirl87
Postat pe 3 Iulie 2011 09:57
incearca sa iei o decizie in favoarea ta.tu si la urma restul !asa e in viata.viata ne invata aceste lucruri.intr-o reletie conteaza cel mai mult respectul unul fata de celalalat si dupa aceea restul.prin iubire trebuie sa intelem respect si nu atractia fizica pe care o avem fata de de cineva asta trece respectul ramane .barbatii in general sunt gelosi,asta pentru ca ei nu au incredere in ei,nu se bazeaza pe ce fac ,sa citeasca mai mult sa se respecte mai mult ,ei cer de la femei ceea ce ei nu le pot da incredere, le spun atat "sa aiba incredere in ei" si totul va fi ok,nu trebuie sa modelam oamenii dupa propria noastra dorinta,sunttem individualisti nu traim uniform
kudika127260
Postat pe 3 Iulie 2011 11:31
Daca ar fi un om normal te-ar lasa sa iesi din casa, te-ar incuraja cu scoala.
Gelozia nu e buna, ai sa ajungi sa-l urasti, asta daca nu esti si tu ca si el..
Eu zic sa-ti gasesti pe altcineva, conteaza foarte mult sa traiesti in armonie cu familia ta si cu familia lui...
Mult curaj...
Ioa88Ana
Postat pe 3 Iulie 2011 12:30
Fugi tare fara sa te uiti inapoi! @ mama cu ce dobitoc te-ai mai putut cupla! Daca are nervi de ce nu se descarca batad tipi? Sau ii e frica sa nu o ia in freza...de aia da in gagici>? LOLZ
evangeline87
Postat pe 3 Iulie 2011 13:10
nu e ok sa iti petreci viata in ascunzatore
adlavinia
Postat pe 4 Iulie 2011 00:00
pentru binele tau nu mai sta cu el:( iti mananca zilele si intr-o zi nu ai sa faci altceva decat sa il urasti ..si atunci va fi mult mai tarziu..bafta in decizia pe care o vei lua sa fie una care sa te avantajeze pe tine.
spune-ne si noua ce ai facut pana la urma:P
andrrocket
Postat pe 4 Iulie 2011 12:09
mult prea tarziu* scz
andrrocket
Postat pe 4 Iulie 2011 12:10
din proprie experienta iti pot spune ca ai sa pierzi foarte multe lucruri cu kre nu vei mai avea okzia sa te intalnesti ...renunta pana nu se ajunge la lucruri mai grave...crezi ca nu poti sa traiesti fara el...ti se pare...asta am crezut si eu dupa o relatie de 4 ani...4 ani de sacrificii de dragul momentelor frumoase dar dupa 5 luni pot spune k mi-am revenit...nu zic k am uitat dar in orice caz nu mi-as mai dori un asa barbat langa mine si acum caut sa ma distrez...momentan barbatii sunt un accesoriu si nimic mai mult...incearca si ai sa vezi ce frumoasa e viata knd scapi de un barbat posesiv cm e el,nu te mai arunk in relati serioase...esti tanara....distreaza-te...astia sunt cei mai frumosi ani...
dya_doll21
Postat pe 6 Iulie 2011 00:13
daca vrei sati fie tie bine toata viata paraseste-l fara sa stai pe ganduri. vei deveni slaba, introvertita, fara zambet langa el. am trecut si eu prin experienta asta dar eu miam impus punctul de vedere. pana la urma tot cum vreau eu se face dar nu sunt fericita si stiu ca langa el nu voi fi niciodata.
tipii de genul asta chiar ei inseala dar tot ei o fac pe-a gelosii.
IN VIATA SA NU-TI PESE DECAT DE TINE!!!!!!!!!!!!!!!!!!11 din experienta vorbesc
cauta pe altcineva care sa te iubeasca cu adevarat



kudika411508
Postat pe 6 Iulie 2011 16:11
Sunt in aceeasi situatie.da/mi te rog add la id me balan_mihaela3@yah.com sufar ft mult si mi_ar prinde bine sa ma inteleaga cineva.diferenta este ca eu chiar am plecat,dupa ce m/a intors inapoi de n. ori..si il iubesc ft mult.te rog mult contacteaza/ma
kudika115597
Postat pe 7 Iulie 2011 17:25
mai bine paraseste-l, daca ti-a dat o palma, va ajunge sa te joace si in picioare. ti-ai dori sa te desfigureze? eu zic k nu, pt ca esti tanara, frumoasa, ai viata inainte.termina-ti facultatea, gaseste-ti un loc de munca, nu trebuie sa depinzi de el, asta e greseala unora din noi.............................. fa ce crezi k e mai bn pt tine, eu ti-am zis din propria experienta, nu-i ok sa irosesti cei mai fumosi ani plangand , batuta si servitoare
lory86_lolo_yahoo_com
Postat pe 8 Iulie 2011 16:55
si eu am fost in aceeasi situatie odata,m-am mutat cu el dupa 2 ani,apoi am luat o palma,m-am lasat d efacultate,stateam numa cu el in casa,ii faceam mancare si curatenie,dar dupa ce am mai luat vreo 2-3 palme m-am hotarat sa il las,au trecut 6 luni de atunci si acum sunt happy:P,am suferit vreo 2 luni dar ma gandeam doar la relele pe care mi le-a facut,si l-am uitat,fa si u asa,dupa o palma mai vin o gramada,.....nu te distruge singura,oti sa mergi si la psiholog dupa ce pleci de la el,o sa te ajute.....!!!ai grija de viatza ta,nu o distruge si nu lasa nici pe altii sa faca asta!!!si anuntzama cand ai rezolvat ceva:X:P
alinalazea
Postat pe 11 Iulie 2011 13:51
De la: krystyana89, la data 2011-06-18 09:46:26Buna,va rog dati-mi un sfat cei care sunteti mai maturi ca mine,am o relatie cu un baiat de 3 ani,de un an ne-am mutat impreuna,parintii nostri se cunosc de foarte mult timp dar nu se agreeaza,noi stam impreuna dar fara ca sa ne vizitam parintii reciproc,eu pe ai mei ,el pe ai lui,,ma chinui mereu asa in fiecare zi,el are o afacere si zilnic e plecat ,eu acasa,fac tot ce trebuie sa il astept asa cum e invatat de mama lui cu mancarica ,curatenie si tot ce trebuie...de ceva timp ma ascund de el ca fumez desi cand ne-am mutat eu fumam,acum mi-a interzis,ma prins,certuri in fiecare zi,nu ma lasa sa ma aranjez desi am doar 22 ani,esti gelos si nu nunai e obsedat sa nu ies fara el nu imi da voie sa ies nicaieri fara el...am discutat cu ai mei si ei saracii nu imi vor raul mi-au zis ca el nu e de mine si ca cu el imi va fi greu pentru ca ai lui nu ma vor (sunt mai avuti)ai mei mai modesti,dar nu inseamna ca nu au tot ce le trebuie,eu acum stau si ma gandesc ce sa fac.mi-am facut o parte din bagaj si as pleca ,dar tin la el,chiar daca mi-a dat si o palma...stiu poate uni zic ca nu e asa grav dar eu sunt marcata de chestii din astea,am vazut si auzit foarte multe...nu as vrea sa stau batuta,..ce sa fac?ce sfat imi dati?mi-as dori foarte mult sa termin facultatea cu el nu o sa pot ca nu ma lasa.practic el nu vrea sa ies sa vad si altceva,ma vrea prizoniera in casa ...va multumesc..

kudika188891karm_n
Postat pe 11 Iulie 2011 17:34
SCUZE,AM APASAT AIUREA...FATA DRAGA,..NICI NU STIU DE UNDE SI CUM SA INCEP....FUUUUUGI CIT TE TIN PICIOARELE...!!!!INMULTESTE CU ZECE CE NU SUPORI ACUM SI VEZI DACA POTI SUPORTA!NU CRED.
kudika188891karm_n
Postat pe 11 Iulie 2011 17:45
Citeste cartea
Calatoria - Brandon Bays
perfect_woman
Postat pe 12 Iulie 2011 16:15
pleaca, mai fetito nu mai sta cu un animal ca asta, mai tarziu va fi fff greu de tine,parintii tai stiu ce spun,
kudika393038
Postat pe 13 Iulie 2011 16:32
Da asa e nu e bine ce ti se-ntinpla dar si tu ai partea ta de vina ca accepti situatia , incearca sa-i spui durerea ta intr-un moment in care nu e nervos si daca nu intelege LASA-L ! Nu-ti distruge tineretea ca-ci cind o sa vina si un copil or sa fie doua vieti distruse nu una!!!!
gyly
Postat pe 13 Iulie 2011 20:05
lasa-l draga mea, pleaca si nu te mai uita inapoi indiferent cat de mult il iubesti......linistea ta si multumirea ta sufleteasca fac mai mult decat dragostea pe care i-o porti in momentul asta. si de ce il iubesti? o sa-ti treaca, crede-ma.....vezi-ti de viata ta care trebuie sa-ti ofere multe bcurii si nu nelinisti si temeri.....
stelman
Postat pe 14 Iulie 2011 08:50
Nu stiu cat mai conteaza sfatul meu, dar sper ca ai luat deja decizia inteleapta pana acum. PARASESTE-L!!! EL NU TE IUBESTE SI NU TE RESPECTA! Am avut o relatie de 6 ani asemanatoare, am decis sa-l parasesc. Nu ma lasa sa ma dezvolt intelectual si ma tinea numai in casa. Era extrem de gelos. Acum am o relatie de 4 ani, ma iubeste, ma respecta si ma sustine in ceea ce-mi doresc. Am terminat o facultate, un master si am un job bun. Tu esti cea mai importanta si meriti sa ti se arate asta. Viata este mult prea scurta pentru a fi irosita inutil! Tu esti cea care isi poate face viata frumoasa! Cum iti asterni asa dormi! Fii desteapta!
tudoracristina
Postat pe 15 Iulie 2011 23:15
nu ti-e clar??? te inseala si crede ca faci la fel!!!
tess_deea
Postat pe 17 Iulie 2011 22:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
please help! 1 De la: vanillla 31 Martie 2010 17:00
Blonde vs. Brunete - ce alegi si de ce? 44 De la: kudika135061 19 Martie 2010 14:02
CONCURS KUDIKA 2 De la: anamaria_brunetik 24 Septembrie 2009 09:19
de ce nu e alfel? 27 De la: gratuit89 9 Ianuarie 2010 23:58
ginerii si soasta 10 De la: greierash_is_back 6 Decembrie 2009 09:12