Setari Cookie-uri

Spune-ti parerea!

Vreau sa-ti aud parerea, indiferent de varsta sau sex...
Am fost o femeie singura multi ani, fara sa imi pese sau sa simt nevoia companiei unui barbat. Pana nu de mult, cand am cunoscut un barbat fata de care am simtit o puternica atractie. M-am bucurat si ceea ce credeam ca va fi doar o aventura s-a transformat intr-o relatie plina de afectiune din partea amandurora.
Relatia noastra n-ar fi trebuit sa se intample, caci nu este un barbat liber. De fiecare data, inainte de a ne intalni, imi spun ca va fi pentru ultima oara... Eu am o viata simpla, a lui este extrem de complicata si nu toate complicatiile i se pot imputa, sau rezolva printr-un "simplu" divort. Nici mie nu mi se poate imputa ceva, ba, dimpotriva, as putea spune ca unele probleme si-au gasit rezolvarea. Cu toate acestea, noi doi nu ne putem face un viitor comun. Este exclus! Nu vreau sa intru in detalii, dar, credeti-ma, stiu ce spun.
Incerc sa ma bucur de relatia noastra dar nu pot, caci inca ma mai cert cu mine... Incerc sa ii pun capat, dar nu pot, caci el este cum mi-as fi dorit sa fie barbatul cu care sa traiesc pana mor.
Am facut multe analize, procese si scenarii. Ma blamez in fiecare zi si nu ii cer niciodata sa ne vedem, desi as vrea tot atat de des... (cand imi cere sa ne intalnim, uit de toate! iar cand pleaca imi spun ca acea a fost ultima data). Cercul acesta vicios, slabiciunea mea, a lui... sunt ce blamez! Caci altfel, stiu,...timpul le rezolva pe toate.

...am citit multe povesti pe forum, la fel comentarii, sfaturi, judecati. Voi primi cu recunostinta toate parerile, criticile, sfaturile voastre. Si ironia, micile rautati. Va multumesc anticipat pentru toate si va asigur ca imi vor folosi.
kudika408985
Postat pe 20 Iunie 2011 03:41
Dragostea ..., cand apare, nu sta sa se uite la rubrica "starea civila....."

Ai avut o relatie esuata inainte ? Ai fost cumva de partea cealalta a baricadei ?
Dai prea putine, spre deloc, amanunte...

Poate ca acum, la inceput, il vezi in mod ideal pe actualul tau ...partener; mai stai.., vezi ce ramane dupa ce trec "aburii" inceputului

"este cum mi-as fi dorit sa fie"
Asta spune ca ti-ai schimbat idealul.., ca el e cum "ti-ai fi dorit", deci NU cum iti doresti ACUM sa fie ..
EKaterina
Postat pe 20 Iunie 2011 04:20
De la: EKaterina, la data 2011-06-20 04:20:05Dragostea ..., cand apare, nu sta sa se uite la rubrica "starea civila....."

Ai avut o relatie esuata inainte ? Ai fost cumva de partea cealalta a baricadei ?
Dai prea putine, spre deloc, amanunte...

Poate ca acum, la inceput, il vezi in mod ideal pe actualul tau ...partener; mai stai.., vezi ce ramane dupa ce trec "aburii" inceputului

"este cum mi-as fi dorit sa fie"
Asta spune ca ti-ai schimbat idealul.., ca el e cum "ti-ai fi dorit", deci NU cum iti doresti ACUM sa fie ..


mai mult ne-ai bagat in ceatza doamna eKaterina
pickard
Postat pe 20 Iunie 2011 05:35
De la: kudika408985, la data 2011-06-20 03:41:00Vreau sa-ti aud parerea, indiferent de varsta sau sex...
Am fost o femeie singura multi ani, fara sa imi pese sau sa simt nevoia companiei unui barbat. Pana nu de mult, cand am cunoscut un barbat fata de care am simtit o puternica atractie. M-am bucurat si ceea ce credeam ca va fi doar o aventura s-a transformat intr-o relatie plina de afectiune din partea amandurora.
Relatia noastra n-ar fi trebuit sa se intample, caci nu este un barbat liber. De fiecare data, inainte de a ne intalni, imi spun ca va fi pentru ultima oara... Eu am o viata simpla, a lui este extrem de complicata si nu toate complicatiile i se pot imputa, sau rezolva printr-un "simplu" divort. Nici mie nu mi se poate imputa ceva, ba, dimpotriva, as putea spune ca unele probleme si-au gasit rezolvarea. Cu toate acestea, noi doi nu ne putem face un viitor comun. Este exclus! Nu vreau sa intru in detalii, dar, credeti-ma, stiu ce spun.
Incerc sa ma bucur de relatia noastra dar nu pot, caci inca ma mai cert cu mine... Incerc sa ii pun capat, dar nu pot, caci el este cum mi-as fi dorit sa fie barbatul cu care sa traiesc pana mor.
Am facut multe analize, procese si scenarii. Ma blamez in fiecare zi si nu ii cer niciodata sa ne vedem, desi as vrea tot atat de des... (cand imi cere sa ne intalnim, uit de toate! iar cand pleaca imi spun ca acea a fost ultima data). Cercul acesta vicios, slabiciunea mea, a lui... sunt ce blamez! Caci altfel, stiu,...timpul le rezolva pe toate.

...am citit multe povesti pe forum, la fel comentarii, sfaturi, judecati. Voi primi cu recunostinta toate parerile, criticile, sfaturile voastre. Si ironia, micile rautati. Va multumesc anticipat pentru toate si va asigur ca imi vor folosi.


Am stat si m-am gandit care ar putea fi ACEL motiv pentru care nu veti putea avea un viitor impreuna. Nu neaparat voi doi, ci doi oameni care se iubesc cu adevarat. N-am gasit NICIUN motiv. Asta e, nu le stiu pe toate. Nici nu vreau detalii, daca nu doresti sa le dai. Eu nu cred sa existe vreodata vreun motiv decat slabiciunea umana. Restul, acele motive invocate de oricare dintre noi, sunt doar lucruri de care ne agatam in viata pentru a ne justifica impotenta.
Banuiesc ca esti adult, sper sa fie asa. Nu-ti stiu experienta de viata, dar o stiu pe a altora. Si, din pacate, in situatii precum cea in care te afli, dragostea moare incet incet, intrucat exista prea multi de "nu pot" in relatie. Tu poti orice, el nu poate nimic.
Poate ca pare barbatul visat. Asa par toti cei inaccesibili.

Ca o paranteza, aveam un amic care era casatorit doar in acte. Si atunci cand iubea, se muta cu catel cu purcel la femeia pe care o iubea. El era barbatul care facea tot. Al tau, ma indoiesc ca o va face vreodata. In povestile de genul celei pe care o traiesti, faptele sunt de o mie de ori mai importante decat vorbele. E atat de usor sa spui "te iubesc" cand ai chef de sex fara complicatii.

In fine, stii bine ca ai doua variante. Sa inchizi usa definitiv sau s-o lasi deschisa in speranta ca va bate din cand in cand el. Asa este timpul le rezolva, dar trecerea timpului inseamna si garbovirea noastra.
rashela
Postat pe 20 Iunie 2011 05:56
De la: pickard, la data 2011-06-20 05:35:53
De la: EKaterina, la data 2011-06-20 04:20:05Dragostea ..., cand apare, nu sta sa se uite la rubrica "starea civila....."

Ai avut o relatie esuata inainte ? Ai fost cumva de partea cealalta a baricadei ?
Dai prea putine, spre deloc, amanunte...

Poate ca acum, la inceput, il vezi in mod ideal pe actualul tau ...partener; mai stai.., vezi ce ramane dupa ce trec "aburii" inceputului

"este cum mi-as fi dorit sa fie"
Asta spune ca ti-ai schimbat idealul.., ca el e cum "ti-ai fi dorit", deci NU cum iti doresti ACUM sa fie ..


mai mult ne-ai bagat in ceatza doamna eKaterina


Iar esti mai multi intr-un singur trup? Care voi?
rashela
Postat pe 20 Iunie 2011 05:58
De la: rashela, la data 2011-06-20 05:58:17
De la: pickard, la data 2011-06-20 05:35:53
De la: EKaterina, la data 2011-06-20 04:20:05Dragostea ..., cand apare, nu sta sa se uite la rubrica "starea civila....."

Ai avut o relatie esuata inainte ? Ai fost cumva de partea cealalta a baricadei ?
Dai prea putine, spre deloc, amanunte...

Poate ca acum, la inceput, il vezi in mod ideal pe actualul tau ...partener; mai stai.., vezi ce ramane dupa ce trec "aburii" inceputului

"este cum mi-as fi dorit sa fie"
Asta spune ca ti-ai schimbat idealul.., ca el e cum "ti-ai fi dorit", deci NU cum iti doresti ACUM sa fie ..


mai mult ne-ai bagat in ceatza doamna eKaterina


Iar esti mai multi intr-un singur trup? Care voi?


m-am referit la mine , la initiatoarea topicului si la toti cei care mai citesc
si ca fapt divers iti zic ca o cunosc pe eKaterina de 1,5 ani , si stiu ca poate da explicatii mai clare in asfel de cazuri
pickard
Postat pe 20 Iunie 2011 06:07
Pickard, rezuma-te la a vorbi in numele tau.
kudika_pudika
Postat pe 20 Iunie 2011 11:50
De la: kudika408985, la data 2011-06-20 03:41:00Vreau sa-ti aud parerea, indiferent de varsta sau sex...
Am fost o femeie singura multi ani, fara sa imi pese sau sa simt nevoia companiei unui barbat. Pana nu de mult, cand am cunoscut un barbat fata de care am simtit o puternica atractie. M-am bucurat si ceea ce credeam ca va fi doar o aventura s-a transformat intr-o relatie plina de afectiune din partea amandurora.
Relatia noastra n-ar fi trebuit sa se intample, caci nu este un barbat liber. De fiecare data, inainte de a ne intalni, imi spun ca va fi pentru ultima oara... Eu am o viata simpla, a lui este extrem de complicata si nu toate complicatiile i se pot imputa, sau rezolva printr-un "simplu" divort. Nici mie nu mi se poate imputa ceva, ba, dimpotriva, as putea spune ca unele probleme si-au gasit rezolvarea. Cu toate acestea, noi doi nu ne putem face un viitor comun. Este exclus! Nu vreau sa intru in detalii, dar, credeti-ma, stiu ce spun.
Incerc sa ma bucur de relatia noastra dar nu pot, caci inca ma mai cert cu mine... Incerc sa ii pun capat, dar nu pot, caci el este cum mi-as fi dorit sa fie barbatul cu care sa traiesc pana mor.
Am facut multe analize, procese si scenarii. Ma blamez in fiecare zi si nu ii cer niciodata sa ne vedem, desi as vrea tot atat de des... (cand imi cere sa ne intalnim, uit de toate! iar cand pleaca imi spun ca acea a fost ultima data). Cercul acesta vicios, slabiciunea mea, a lui... sunt ce blamez! Caci altfel, stiu,...timpul le rezolva pe toate.

...am citit multe povesti pe forum, la fel comentarii, sfaturi, judecati. Voi primi cu recunostinta toate parerile, criticile, sfaturile voastre. Si ironia, micile rautati. Va multumesc anticipat pentru toate si va asigur ca imi vor folosi.

Daca vrei sa-ti fie mai bine, parerea mea e sa rupi contactul cu el.
Va durea ca naiba la inceput, dar nu vei mai sta in situatia asta nici-nici.
Poate e mai usor sa faci asta daca plcei din zona o perioada si te auto-educi sa nu comunici deloc cu el. O sa fie mai usor apoi, o sa vezi.
kudika_pudika
Postat pe 20 Iunie 2011 11:54
pleci*
kudika_pudika
Postat pe 20 Iunie 2011 11:56
"Am fost o femeie singura multi ani, fara sa imi pese sau sa simt nevoia companiei unui barbat"

Tu stai...stai...da si cand te apuci de treaba....
1.Ceva s-a intamplat de ai ales sa ramai singura mai mult timp dar frecusul ocazional nu o sa te ajute prea mult ci mai rau o sa-ti faca.
2.Tu deja ai raspunsurile la intrebari doar ca nu vrei sa le vezi si continui sa te imbeti cu apa rece sperand ca lucrurile se vor rezolva de la sine.
Barbie30_
Postat pe 20 Iunie 2011 12:03
Sunt mai multe situatii in care doi oameni maturi si responsabili nu pot fi impreuna desi se iubesc. Am sa dau doar exemplul care se aplica aici: barbatul este sotul unei femei devenita infirma incurabil in urma unui accident si tatal copiilor facuti cu aceasta nefericita femeie.

kudika408985
Postat pe 20 Iunie 2011 12:08
Iubesti un nemernic!
kudika409006
Postat pe 20 Iunie 2011 12:14
De la: kudika408985, la data 2011-06-20 12:08:38Sunt mai multe situatii in care doi oameni maturi si responsabili nu pot fi impreuna desi se iubesc. Am sa dau doar exemplul care se aplica aici: barbatul este sotul unei femei devenita infirma incurabil in urma unui accident si tatal copiilor facuti cu aceasta nefericita femeie.



Am incercat sa ma pun in locul ei si in mod sigur eu una l-as lasa sa plece,din punctul meu de vedere daca viata mea e distrusa nu trebuie sa o distrug si pe a lui.Cum o dai o sa-ti fie extrem de greu in relatia asta dar tu alegi daca mergi inainte sau te opresti aici.
Barbie30_
Postat pe 20 Iunie 2011 12:20
Nu s-a pus problema sa plece din familia lui si nici nu se va pune ... si eu m-am pus in situatia ei, si el. Daca n-ar fi fost copiii poate am fi gandit altfel, nu stiu. De aceea am spus ca este exclus sa avem un viitor comun. De aceea nu sunt impacata ca aventura gandita la inceput a devenit o relatie afectiva profunda dar...vinovata.
kudika408985
Postat pe 20 Iunie 2011 17:39
De la: kudika_pudika, la data 2011-06-20 11:50:19Pickard, rezuma-te la a vorbi in numele tau.


vorbesc in numele meu sau in al cui nume vreau eu
pickard
Postat pe 20 Iunie 2011 17:49
De la: kudika408985, la data 2011-06-20 03:41:00Vreau sa-ti aud parerea

sunt convinsa ca ti-ai fi dorit cat mai multe rautati si ironii din partea noastra, pe post de dusuri reci...dar din pacate este o situatie destul de urata...nici tu si nici el nu puteti fi judecati...pana la urma toti avem dreptul la iubire
eu doar am sa-ti relatez povestea unui fost vecin de-al meu, casatorit cu 2 copii si o nevasta infirma...el seful unui restaurant f mare din bucuresti...plecat de dimineata pana seara...nevasta cu menajera respectiv infirmiera acasa...el un barbat frumos si tanar...ea o femeie la 250 de kg nedeplasabila...a stat cu ea pana in ultima clipa...dar in secunda doi, adica dupa nici un an de la decesul sotiei, s-a insurat cu femeia cu care traia de fapt de mai multi ani...si bineanteles ca nimeni nu l-a blamat ...nici macar tatele cartierului
miss_darine
Postat pe 20 Iunie 2011 18:45
Daca situatia asta nefericita din viata prietenului tau este rodul hazardului, nu inteleg de ce te chinui tu?! Ar trebui sa fii bucuroasa fara remuscari. Dar s-ar putea sa fie justificat sentimentul vinovatiei....iar tu sa fi omis sa ne spui, caci din ce ai spus pana acum eu nu vad care e problema, sincer.
maimai_no1
Postat pe 21 Iunie 2011 15:43
Imi cer scuze tuturor pentru faptul ca nu am mai intrat pe Forum. Nu stiu din ce motive nu am mai putut accesa id-ul cu care m-am inregistrat atunci cand am deschis topicul iar solutia cea mai la indemana pentru mine a fost sa ma inregistrez din nou. Asadar noua kudika sunt tot eu!
Sunt datoare cu un raspuns - de ce m-as simti vinovata daca hazardul e cel care pune la incercare familia prietenului meu?! Este un punct de vedere... Imi spun si eu acelasi lucru, cand vreau sa "calmez" cealalta voce din mintea mea. Daca totusi uneori nu reusesc este tocmai pentru ca imi dau seama cat este de grea viata acestei familii, a fiecarui membru in parte. Prietenul meu incearca sa fie cat mai corect cu toata lumea - il admir si il iubesc pentru asta! Dar are si momente de "saturatie" - in acele momente stiu ca eu ii sunt un bun sprijin, il ajut sa isi reincarce bateriile, cum se spune. Dar preiau in sufletul meu problemele lui, neputintele lui. Si ma intreb daca fac bine caci ,totusi, apropierea de mine inseamna (recunoastem sau nu) detasarea treptata fata de familia lui cu tot ce inseamna ea. Nu vreau sa ma transform in "dublura" valida a celei care ii este sotie. Ma tem sa nu devin eu insami posesiva si egoista, cu timpul...
mobilemaimai_no1
Postat pe 23 Iunie 2011 01:24
Daca ai inca luciditatea de a vedea ca te transformi in "dublura valida" si nu iti place rolul si nici nu vrei sa il indepartezi de familie, de copii - de viata lui, pana la urma, nu exista decat o singura varianta, aceea de a te desparti de el. Ai spus ca initial ai gandit ca va fi o aventura. Consider-o asa, daca nu vrei sa te complici. Orcat de mult te-ar durea acum, vei trece peste asta. Sunt atat de multe lucruri care vor interveni in viata acestei familii, toate se vor impleti cu durere si sacrificii. Daca simti ca nu poti fi sprijinul discret si generos, mai bine lasa-l. In felul acesta tu ai sansa sa gasesti un barbat liber ca si tine, iar el isi va continua existenta asa cum a facut-o pana sa te intalneasca. Nu esti vinovata de nefericirea familiei lui, dar vei fi vinovata daca isi muta atentia, concentrarea si "pofta de viata" de la copii si familie iar tu devi nevoia lui de schimbare.
Din pacate pentru el, nu isi poate permite sa-si schimbe viata, sa o ia de la capat. Hazardul a decis pentru el, pentru sotia si copii lui. Esti femeie matura, realizezi ca e de preferat sa te dai la o parte.
Toti avem o singura viata si suntem datori sa ne-o facem cat mai buna, sa luam deciziile cele mai potrivite acestui scop. Esti datoare fata de tine sa faci asta, fara sa te gandesti ca veti suferi si tu si prietenul tau acum. Da, din pacate, unora nu le este data calea simpla a vietii. Nu esti tu vinovata pentru asta, dar nici nu trebuie sa cedezi tentatiei de a fi balsamul suferintei acestui barbat... Lasa-l sa-si dezvolte bucuria de a fi parinte, de a se concentra pe aceasta latura a vietii lui. Daca traieste o drama alaturi de femeia pe care a iubit-o si inca o iubeste, femeia care ii este sotie si asa va ramane, de ce sa ai constiinta incarcata si sa nu-l lasi sa gaseasca o cale de rezolvare intre ei?! Eu cred ca cei doi soti se vor impaca incetul cu incetul cu viata lor si vor fi in continuare o familie unita, isi vor ajusta viata intima potrivit realitatii...daca tu ii vei lasa in pace. Daca tu te vei retrage din viata lui. Fii matura, puternica si onesta. Nu cred ca el este ultima ta sansa sa-ti gasesti fericirea.
maimai_no1
Postat pe 24 Iunie 2011 00:47
In primul rand, daca barbatul acela isi iubea sotia, indiferent ca e infirma sau nu, atunci nu s-ar fi incurcat cu tine de la bun inceput. Daca si-a inselat sotia cu tine, e un nemernic, si ar trebui sa te gandesti ca poate sa te insele si pe tine peste cativa ani daca va intalni alta femeie mai pe placul lui. Acum doar intamplator situatia este in favoarea ta... Nu are importanta cum este sotia lui, deoarece, principial vorbind, ce a facut el nu e corect. Tu nu ai gresit prea mult, dar totusi trebuie sa iti cauti un barbat liber.
Baiat_virgin
Postat pe 24 Iunie 2011 01:22
ALELUIA!

Adanc le mai pui pe forum dom'le!
Darkmagic
Postat pe 24 Iunie 2011 01:27
De la: autosoul41, la data 2011-06-24 01:27:10ALELUIA!

Adanc le mai pui pe forum dom'le!




Iti place, nu?
Eu le judec asa axiologic, logic, fara menajamente, exceptii sau circumstante atenuante.

Baiat_virgin
Postat pe 24 Iunie 2011 01:30
Asa! Fii nemilos!
Ce e alea circumstante...?
Darkmagic
Postat pe 24 Iunie 2011 01:38
De la: autosoul41, la data 2011-06-24 01:38:12Asa! Fii nemilos!
Ce e alea circumstante...?


circumstanta e atunci cand te trece urinarea pe un drum public si mai bate si vantul
pickard
Postat pe 24 Iunie 2011 06:18
Iar circumstanta agravanta este atunci cand in loc sa folosesti cabina de wc publica si gratuita, urinezi pe gazon
maimai_no1
Postat pe 24 Iunie 2011 16:54
Nu am vrut sa pun in discutie comportamentul prietenului meu, de aceea am dat minimum de amanunte despre situatia familiei lui. Dupa judecata mea (nu afirm ca e nepartinitoare!) el, sau oricine in situatia lui, nu poate fi condamnat pentru faptul ca incearca sa ramana un om echilibrat din toate punctele de vedere si, inevitabil, sa-si satisfaca nevoile sexuale ale unui barbat normal si sanatos. Este un sot si un tata devotat si afectuos, asa cum a fost si inainte de accident. Energia lui intelectuala si afectiva sunt concentrate pe familia lui. Eu sunt femeia cu care face sex. Asa au fost si femeile de dinaintea mea - episoade scurte cu ajutorul carora s-a echilibrat fiziologic. S-a intamplat totusi sa devin mai mult de atat. Il ascult, imi spun parerea, il ajut sa aiba comportamentul adecvat in diversele momente trnsionate ce apar in viata lui de familie. II sunt confidenta. Fara sa ne fi propus, am ajuns sa fim intimi in sensul profund, nu doar sexual. Daca am fi fost liberi amandoi am fi devenit un cuplu, sunt convinsa de asta.
Ceea ce m-a determinat sa pun in discutia voastra relatia mea este tocmai acest lucru. Si intuitia ca nu e bine sa continuam. Cu cat ne cunoastem mai bine, cu cat relatia noastra "se invecheste", cu atat nevoia de a fi impreuna se manifesta mai intens. Nu teama ca nu vine ma face sa ma simt vinovata ci, dimpotriva, teama ca va dori (si eu de asemenea) sa vina prea des. Sunt in mine atatea voci, incat am simtit nevoia sa aud altele, din exterior - ale voastre.
mobilemaimai_no1
Postat pe 25 Iunie 2011 01:05
De la: kudika408985, la data 2011-06-20 03:41:00Vreau sa-ti aud parerea, indiferent de varsta sau sex...
Am fost o femeie singura multi ani, fara sa imi pese sau sa simt nevoia companiei unui barbat. Pana nu de mult, cand am cunoscut un barbat fata de care am simtit o puternica atractie. M-am bucurat si ceea ce credeam ca va fi doar o aventura s-a transformat intr-o relatie plina de afectiune din partea amandurora.
Relatia noastra n-ar fi trebuit sa se intample, caci nu este un barbat liber. De fiecare data, inainte de a ne intalni, imi spun ca va fi pentru ultima oara... Eu am o viata simpla, a lui este extrem de complicata si nu toate complicatiile i se pot imputa, sau rezolva printr-un "simplu" divort. Nici mie nu mi se poate imputa ceva, ba, dimpotriva, as putea spune ca unele probleme si-au gasit rezolvarea. Cu toate acestea, noi doi nu ne putem face un viitor comun. Este exclus! Nu vreau sa intru in detalii, dar, credeti-ma, stiu ce spun.
Incerc sa ma bucur de relatia noastra dar nu pot, caci inca ma mai cert cu mine... Incerc sa ii pun capat, dar nu pot, caci el este cum mi-as fi dorit sa fie barbatul cu care sa traiesc pana mor.
Am facut multe analize, procese si scenarii. Ma blamez in fiecare zi si nu ii cer niciodata sa ne vedem, desi as vrea tot atat de des... (cand imi cere sa ne intalnim, uit de toate! iar cand pleaca imi spun ca acea a fost ultima data). Cercul acesta vicios, slabiciunea mea, a lui... sunt ce blamez! Caci altfel, stiu,...timpul le rezolva pe toate.

...am citit multe povesti pe forum, la fel comentarii, sfaturi, judecati. Voi primi cu recunostinta toate parerile, criticile, sfaturile voastre. Si ironia, micile rautati. Va multumesc anticipat pentru toate si va asigur ca imi vor folosi.









... welcome in cercul ... CURVELOR ... se pare ca curvasaria incepe sa iti placa, miine o sa dai si sfaturi ... un singur aspect vreau sa il accentuez ... NU EXISTA SITUATIE IMPOSIBILA ... asa cum iti prezinta ''prietenul'' tau viata lui ... e doar o manevra REUSITA prin care te-a convins sa ramii ceea ce esti ... adica o curvistina mai ieftina si mai curata decit cele pe care ar trebui sa le plateasca ... sint destui curvari care nu au demnitatea de a isi asuma responsabilitati ... dar ... ''slava domnului'' ... existati voi ... ''romanticele'' ... ce e mai nasol ca te vei trezi intr-o buna zi ... uzata si folosita si vei dori sa ai si tu o viata normala ... cu ''experientza'' capatata vei prinde un amarit care te va cara in spate restul vietii ... daca nu se prinde ... sau te va acri despartirea (care va veni atunci cind amorezul va avea de ales cu adevarat) si te vei razbuna pe oricine va fi in jurul tau ... perspectivele sint nasoale ...
marco918
Postat pe 25 Iunie 2011 01:28

Pe scurt, este doar sex fara obligatii pentru el (si eu as face la fel in locul lui, de ce sa nu ma simt cel mai tare din parcare?) iar tu ai ales exact ceea ce consideri ca meriti.
Cand vei ajunge sa te placi destul de mult, vei alege un barbat care sa fie doar al tau.
Pana atunci te vei multumi cu resturile pe care ti le ofera unul sau altul.
Si inca ceva: poate si tie iti convine situatia pentru ca pana la urma nici tu nu oferi mai mlt nu-i asa?
Adica tot despre sex este vorba si la tine. Inafara de faptul ca-l primesti, ce oferi tu mai mult?

Like I said, daca te-ai iubi mai mult, ai cere mai mult de la ceilalti, ai primi mai mult, ai primi chiar si un barbat liber, doar pentru tine.
Doar ca e complicat, intr-o relatie tre sa muncesti, tre sa ai grija de el, tre sa-i speli, tre sa-i calci, tre sa faci mancare din cand in cand, tre sa-i fii alaturi la greu, tre sa-l asculti, tre sa stii cand sa taci, tre sa stii sa faci mici compromisuri, tre sa stii sa nu accepti mari compromisuri, tre sa stii sa faci diferenta intre ele... prea complicat nu-i asa? :)
springface1
Postat pe 25 Iunie 2011 09:57
De la: springface1, la data 2011-06-25 09:57:14
Pe scurt, este doar sex fara obligatii pentru el (si eu as face la fel in locul lui, de ce sa nu ma simt cel mai tare din parcare?) iar tu ai ales exact ceea ce consideri ca meriti.
Cand vei ajunge sa te placi destul de mult, vei alege un barbat care sa fie doar al tau.
Pana atunci te vei multumi cu resturile pe care ti le ofera unul sau altul.
Si inca ceva: poate si tie iti convine situatia pentru ca pana la urma nici tu nu oferi mai mlt nu-i asa?
Adica tot despre sex este vorba si la tine. Inafara de faptul ca-l primesti, ce oferi tu mai mult?

Like I said, daca te-ai iubi mai mult, ai cere mai mult de la ceilalti, ai primi mai mult, ai primi chiar si un barbat liber, doar pentru tine.
Doar ca e complicat, intr-o relatie tre sa muncesti, tre sa ai grija de el, tre sa-i speli, tre sa-i calci, tre sa faci mancare din cand in cand, tre sa-i fii alaturi la greu, tre sa-l asculti, tre sa stii cand sa taci, tre sa stii sa faci mici compromisuri, tre sa stii sa nu accepti mari compromisuri, tre sa stii sa faci diferenta intre ele... prea complicat nu-i asa? :)


Imi place cum ai sintetizat lucrurile - parca-ai fi eu
E adevarat ca situatia e oarecum atipica, dar esenta e aceeasi!
maimai_no1
Postat pe 25 Iunie 2011 16:29
De la: kudika409006, la data 2011-06-20 12:14:06Iubesti un nemernic!

De ce crezi ca este nemernic? Poti detalia, te rog?!
mobilemaimai_no1
Postat pe 27 Iunie 2011 00:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Casa in Bucovina 14 De la: polin 20 Decembrie 2011 20:45
scoateti'ma din dilema..... 44 De la: mia_anais 9 Iulie 2010 00:18
Cum treci peste moartea mamei? 10 De la: MihaelaI 15 Decembrie 2016 15:27
Autocolante de perete 1 De la: Iryna_1984 20 Mai 2010 12:37
hey..plzz 1 De la: Linda_Giulia 19 Iunie 2010 15:29