Setari Cookie-uri

un sentiment trist si deprimant....

Daca fostul iti gasea defecte inseamna ca nu va potriveati si poate ca altul nu iti va gasi aceleasi defecte. Ce ii place cuiva poate sa ii displaca altuia. Oamenii sunt unici ca si preferintele lor.
Eva32
Postat pe 2 Iulie 2011 02:44
De la: simo_lisa, la data 2011-06-20 12:14:10ce e de facut atunci cand te simti urata ...am avut o relatie mai lunga , s a terminat si a urmat o perioada in care am fost foarte dezamagita de mine, legat de despartire , am depasit tot ce s a intamplat dar.....am ramas cu un gust amar , simt ca nu as putea sa plac nimanui , nu am reusit sa mai leg nicio relatie dupa despartire, fostul meu mereu imi gasea defecte iar acum parca mi e si frica sa fiu cu cineva...

...iti gasea defecte ca nu te mai iubea...nu-l lasa sa te calce in picioare...nici macar acum ca v-ati despartit.esti frumoasa..asa trebuie sa-ti spui,DA SUNT FRUMOASA..SI AM INCRDERE IN MINE.O zi frumoasa ,draga mea!!
carmen180970
Postat pe 2 Iulie 2011 09:42
fostul tau iti spunea k ai defecte,doar pt a te face sa crezi k nu o sa gasesti alt barbat mai bun decat el,kre s-a sacrificat si a stat langa tine. sa stii k atunci cand iubesti cu adevarat o persoana,o accepti cu toate defectele ei. mie imi spune lumea sa-l las pe prietenul meu pt k sunt mult mai draguta decat el si k nu ne potrivim,dar eu il iubesc asa cum e si pentru ceea ce e, asa k nu fi ingrijorata ca,oricand va aparea cineva in viata ta si care te va face foarte fericita. capul sus!!!!
kudika329894
Postat pe 2 Iulie 2011 11:25
De la: simo_lisa, la data 2011-06-20 12:14:10ce e de facut atunci cand te simti urata ...am avut o relatie mai lunga , s a terminat si a urmat o perioada in care am fost foarte dezamagita de mine, legat de despartire , am depasit tot ce s a intamplat dar.....am ramas cu un gust amar , simt ca nu as putea sa plac nimanui , nu am reusit sa mai leg nicio relatie dupa despartire, fostul meu mereu imi gasea defecte iar acum parca mi e si frica sa fiu cu cineva...



Porcii arunca diamantele in morcila pentru ca sunt doar porci si nu stiu sa aprecieze valoarea.
Considera ca a fost un rau necesar, o exprienta si o lectie de la viata pe care trebuia s-o inveti si mergi mai departe .Si nu te mai subaprecia!

Postat pe 2 Iulie 2011 11:29
Linistea e in tine, nu ti-o da nici un iubit, nici o prietena, nici paritintii si nici fratii. IUbitul tau era un idiot care ti-a prins slabiciunea ta pentru el si a profitat la maxim. Schimbarea poti s-o faci chiar tu. Incepe cu lucruri simple: cumpara-ti o bluza draguta, ai mai multa grija cu ceea ce manaci, orice iti face placere. Prefa-te pe strada ca esti fericita si o sa vezi ca oamenii te vor percepe ca un om fericit si vor avea reactii la care nici nu te gandesti. Zambeste-le oamenilor pe strada si o sa te simti minunat. Schimbarea va veni in timp, poate mai repede decat sperai. Mult succes. Se poate. Eu am reusit. Desi inca mai lupt.
balcaceananca
Postat pe 2 Iulie 2011 11:44
De la: simo_lisa, la data 2011-06-20 12:14:10ce e de facut atunci cand te simti urata ...am avut o relatie mai lunga , s a terminat si a urmat o perioada in care am fost foarte dezamagita de mine, legat de despartire , am depasit tot ce s a intamplat dar.....am ramas cu un gust amar , simt ca nu as putea sa plac nimanui , nu am reusit sa mai leg nicio relatie dupa despartire, fostul meu mereu imi gasea defecte iar acum parca mi e si frica sa fiu cu cineva...


Din experienta mea, cand simti ca nivelul increderii in tine este scazut, iti "inventariezi" calitatile si "afisezi" inventarul la un loc VIZIBIL! Vei vedea ca multi vor observa lista! Iar increderea va redeveni aliatul tau. Daca nu vor fi pe placul tau cei care iti vor admira calitatile... incearca sa iti analizezi defectele (alea exagerate de fostul...) Vei vedea ca viata este frumoasa si chiar merita efortul de a fi traita, caci ea reflecta frumusetea noastra, a fiecaruia
maimai_no1
Postat pe 2 Iulie 2011 17:33
de ce trebuie sa fi complexata de parerile lui??? poate el ti l-ea vaszut urate si altul ti le vede frumoase
kudika357170
Postat pe 2 Iulie 2011 21:46
Esti sigura ca nu-i in mintea ta? Poate este doar trauma despartirii dupa care inca te mai resimti
Daca tu te simti frumoasa si increzatoare la fel te vor vedea si ceilalti, fara sa vrei iti influentezi
singura starea de sine, apoi...decat singura in doi, mai bine singura si libera sa-ti gasesti barbatul
care sa merite dragostea ta.Daca spui ca iti tot gasea defecte...scuza-ma dar nu cred ca te-a iubit
si nici respectat in vreun fel!
Si maine este o zi, deci nu dispera, iti vei regasi echilibrul si marea dragoste exact atunci cand te
astepti mai putin !
rondina
Postat pe 2 Iulie 2011 22:05
De la: simo_lisa, la data 2011-06-20 12:14:10ce e de facut atunci cand te simti urata ...am avut o relatie mai lunga , s a terminat si a urmat o perioada in care am fost foarte dezamagita de mine, legat de despartire , am depasit tot ce s a intamplat dar.....am ramas cu un gust amar , simt ca nu as putea sa plac nimanui , nu am reusit sa mai leg nicio relatie dupa despartire, fostul meu mereu imi gasea defecte iar acum parca mi e si frica sa fiu cu cineva...



se pare ca atunci cand relatiile se apropie de sfarsit, partenerii incep sa-si gaseasca defecte, anumite obiceiuri devin de nesuportat, ma rog, este finalul.... unii dintre ei, mai putin puternici, mai stresati, mai apasati de situatie si neavand curajul sa spuna lucrurilor pe nume, incep sa se descarce nervos si-si improasca partenerul cu toate jignirile posibile, adesea nejustificat sau facand din tantar, armasar .... nimic nou sub soare....

faptul ca iti amintesti de defectele pe care ti le-a reprosat fostul, demonstreaza ca inca n-ai trecut peste tot ceea ce s-a intamplat....
incearca sa te vezi asa cum esti, si cu bune, si cu rele.... incearca apoi sa te accepti asa cum esti.... trage invatamintele experientei trecute, daca sunt lucruri pe care crezi ca trebuie sa le indrepti la propria persoana, fa-o.... dar nu fortand lucrurile....acorda-ti timpul necesar.... sufletul omului este ceva delicat si are nevoie de un anumit timp pentru refacere dupa ce a fost ranit....la unii timpul este mai lung, la altii mai scurt... important este sa fi sincera cu tine insati si , cu multa rabdare, totul va fi bine....

sa nu uiti - niciodata lucrurile nu sunt intamplatoare.... niciodata....
contesina
Postat pe 3 Iulie 2011 09:06
sa nu uiti - niciodata lucrurile nu sunt intamplatoare.... niciodata...
pickard
Postat pe 3 Iulie 2011 09:12
...fostul meu mereu imi gasea defecte...
pai si daca iti gasea defecte de ce a mai stat cu tine 5 ani? poate pt ca defectele pe care ti le-a gasit au fost la inceput calitati iar cand nu ia mai convenit au devenit defecte
sus moralul: toti avem defecte , nimeni si nimic nu e perfect
kudika409849
Postat pe 5 Iulie 2011 14:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce manastiri din bucuresti cunoasteti care fac deposedari 25 De la: kudika369633 6 Februarie 2012 19:41
ce parere aveti? 8 De la: oanaelena1989 7 Mai 2009 18:31
Prietenie inselatoare... 11 De la: frenchiegirl 12 Aprilie 2011 11:08
Te iubesc 11 De la: monaram 28 Iunie 2009 14:03
deceptie.... 24 De la: kyru 4 August 2010 09:43