Setari Cookie-uri

....hellp me

Nu stiu cum sa incep dar..o sa fac tot posibilul sa fiu cat mai coerent..
Acum vreo 4 ani am cunoscut o fata..cu sufletul perfect, buna la inima, desteapta, cu tarie de caracter, alintata..
Din momentul in care am vazut-o mi s-a pus pata pe ea, cum se zice la noi.
Si am inceput sa ma apropii de ea, am creat o oarecare legatura intre noi. Imi placea f mult sa o alint, sa stau langa ea, cateodata ii mai si cantam niste cantecele care ii placeau mult, ii placea sa ma asculte pe mine cantand..
Toti cand ne vedeau ca stam la amsa unu langa altu spuneau ca ne sta f bine impreuna, ca ne potrivim...
Dar, am dorit sa..avansez relatia asta de prietenie.
Ea avuse deja o iubire ce a marcat-o..eu nu..era prima oara cand am simtit dragostea adevarata.
Cand am vrut sa-i vorbesc despre noi doi, sa vedem poate iese ceva frumos, a dat inapoi, se ferea de locurile pe care le frecventam eu. Intr-un final i-am scris un mesaj si i-am spus tot ce simteam pt ea..dar nici macar nu mi-a raspuns..
Am zis sa o las mai moale, si am inceput iar sa ma apropii, "relatia" devenise la fel ca inainte..
Eu o faceam sa rada, se simtea f bine langa mine...dar inima mi se stingea incet, incet, de la durerea ce o simtea...
La un moment dat am plecat din tara, fara sa-i spun nimic, am zis ca poate asa e mai bine pt mine.
Ma bazam pe sintagma " ochii care nu se vad, se uita"...dar nu a fost asa, in fiecare noapte adormeam cu poza ei pe piept, iar daca mai si beam un pahar doua de vin..adormeam si cu lacrimi in ochi...dintre toate tocmai de ea m-am indragostit..mia facut inima amara..
Am inceput so sun cu cateva luni inainte sa ma intorc, mia reprosat ca le-am spus la toti ca plec dar numai ei nu...
Intr-o zi am vb cu ea pe mess, si am ajuns sa vb despre noi doi..mia marturisit la un moment dat ca ma iubeste f mult, dar ca nu vrea sa ma raneasca cum a facut si cu altii...
In momentul ala am hotarat sa ma intorc acasa. Dar acasa...nu ma astepta nimic..ea nu voia sa fie cu mine, desi zicea ca ma iubeste...
Venea la bar cu prietenul ei..dar ea asculta numai ce vorbeam eu, aproape ca-l ignora pe el..
Deci am innebunit fetelor din cauza ei, o zi e alba, alta'i neagra..
NU stiu ce sa fac, am inteles ca nu vrea sa fim impreuna, motivele...numa ea le stie..
Inima imi tresare de fiecare data cand o vad, nu pot sta mai mult de cateva zile cu vreo fata, cand cunosc vreo fata noua, imi tot vine in minte ea..laura..si tind sa compar toate fetele cu ea..
Nu stiu daca va cer ajutoru in vreun fel sau daca vreau doar sa ma descarc, deoarece numai eu stiu prin ce trec..
Oricum, daca aveti vreo sugestie cum sa fac sa uit de ea...sa nu o mai am in minte tot timpul..v-as fi recunoscator..
aldo_moro
Postat pe 27 Octombrie 2008 19:43
Vad ca nu se incumeta nimeni sa te mai incurajeze sa o uiti si cum sa faci sa fie mai usor
Te-ai hotarat sa pleci din nou in strainatate?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 29 Octombrie 2008 23:25
Din pacate de plecat nu mai pot plece pt ca am inceput sa-mi fac o viata aici, o cariera.
De uitat nu pot sa o uit pt ca o vad aproape in fiecare zi, dar am invatat sa o ignor, din cate stiu si din cate am vazut...ignorarea provoaca dureri mai mari, nu pt cel ce ignora, ci pt cea ce este ignorata.
Nu stiu daca chiar am vrut incurajari, deoarece sunt o fire destul de puternica, cred ca am avut nevoie sa povestesc doar prin ce trec, pt ca am tinut mult in mine aceasta poveste, iar acum chiar ma simt putin mai usurat...
aldo_moro
Postat pe 30 Octombrie 2008 09:07
gandes-te ca nu e ea jumatatea ta,din moment ce nu simte la fel, din moment ce ti-a spus ca nu vrea sa fie cu tine,concentreaza-te pe asta si gandeste-te ca fiecare are jumatatea lui nu e bine sa te poticnim asa pe drum...
DeeaCatalina
Postat pe 30 Octombrie 2008 11:16
resemneaza-te ...nu era ea sufletul tau pereche
_dulcik_
Postat pe 8 Martie 2009 23:21
nu este sufletul tau pereche...foate bine ca o ignori...sfatul meu este sa te implici intr o alta relatie doar atunci cand esti hotarat...sper sa nu mai suferi...stiu cum e si te inteleg...cu bine
catalina69
Postat pe 1 Noiembrie 2009 21:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de la dragoste la ura 9 De la: kudika083965fericita 15 Aprilie 2012 13:08
nu stiu ce sa cred despre el... 19 De la: himerra 8 Octombrie 2009 13:50
Amanta..sau fara o relatie serioasa! 47 De la: mikixsempre 21 Ianuarie 2010 12:14
imi poate da cineva vreun sfat? 19 De la: didabruneta 16 Iulie 2009 00:42
iubirea la distanta,2 oameni de religie diferita 52 De la: blue_domes 8 Septembrie 2010 20:19