Setari Cookie-uri

Consecintele avortului

E adevarat daca la 22 de ani avortezi prima sarcina, nu poti sa mai ai copii niciodata?
Eu am fact un avort, din cauza fricii de parintii, desi el ma iubea si vroia sa pastram copilul.
Dupa avort am avut momente de tristeste, de regret, de invidie pe sora mea care are un copil si deja va avea altul curand.
Am avut si complicatii dupa avort, sangerari anormale si puteam face si infectie daca nu urmam o gramada de tratamnte , si acum sunt bine dar am alta problema, menstruatia mi s-a dereglat, nu am nici un simptom de o posibila sarcina dar cred ca e o dereglarea, care iar va trebui sa iau medicamente ca corpul sa imi revina la normal.
Dar teama cea mai mare e acum ca mi-e frica ca nu am sa mai pot avea oare copil vreodata cand o sa mi-l doresc.
..COPII VIN CAND NU NE ASTEPTAM SI NU NI DORIM, IAR CAND VREM SA II AVEM UNELE CONSTATA CA NU MA POT AVEA UN COPIL"
,,NU TOATE FEMEIILE TREC USOR PESTE UN AVORT SI SE VINECA REPEDE FIZIC SI PSIHIC, DEPINDE DE ORGANISMUL SI SENSIBLITATEA FIECARUI FEMEI".
Pana la urma e adevarat ca daca la prima sarcina, de ex femeia are rh negativ si el pozitiv, atunci trebuie pastrata sarcina, ca altfel devi infertila sau mai ramai insarcinata dar nu le poti duce la termen?
Ce tste se fac dacavrei sa afli daca pe viitor mai poti avea un copil si daca il poti duce pana la termen?
papusica2008
Postat pe 30 Iunie 2011 16:45
De la: papusica2008, la data 2011-06-30 16:45:25E adevarat daca la 22 de ani avortezi prima sarcina, nu poti sa mai ai copii niciodata?
Eu am fact un avort, din cauza fricii de parintii, desi el ma iubea si vroia sa pastram copilul.
Dupa avort am avut momente de tristeste, de regret, de invidie pe sora mea care are un copil si deja va avea altul curand.
Am avut si complicatii dupa avort, sangerari anormale si puteam face si infectie daca nu urmam o gramada de tratamnte , si acum sunt bine dar am alta problema, menstruatia mi s-a dereglat, nu am nici un simptom de o posibila sarcina dar cred ca e o dereglarea, care iar va trebui sa iau medicamente ca corpul sa imi revina la normal.
Dar teama cea mai mare e acum ca mi-e frica ca nu am sa mai pot avea oare copil vreodata cand o sa mi-l doresc.
..COPII VIN CAND NU NE ASTEPTAM SI NU NI DORIM, IAR CAND VREM SA II AVEM UNELE CONSTATA CA NU MA POT AVEA UN COPIL"
,,NU TOATE FEMEIILE TREC USOR PESTE UN AVORT SI SE VINECA REPEDE FIZIC SI PSIHIC, DEPINDE DE ORGANISMUL SI SENSIBLITATEA FIECARUI FEMEI".
Pana la urma e adevarat ca daca la prima sarcina, de ex femeia are rh negativ si el pozitiv, atunci trebuie pastrata sarcina, ca altfel devi infertila sau mai ramai insarcinata dar nu le poti duce la termen?
Ce tste se fac dacavrei sa afli daca pe viitor mai poti avea un copil si daca il poti duce pana la termen?



Ai doua posibilitati sa afli:)
Pui intrebarile pe google sau mergi la medicul ginecolog.
Esti total in ceata scumpa mea:)
stem_29
Postat pe 30 Iunie 2011 16:51
Draga mea nu pot decat sa te aplaud ca ai facut avortul

Ce sa faci ai gresit - ai grija ca data viitoare sa nu mai gresesti si sa faci din nou aceasta prostie. Stai linistita daca te rogi si esti fata buna Domnul te ajuta sa treci peste suferinta care te-a macinat si poate inca te mai macina....

Esential este ceea ce faci de acum incolo fi atenta pe viitor
kudika_nikole
Postat pe 15 Ianuarie 2012 20:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CRESTERE IN INALTIME. TRATAMENT? ESTI MIC DE INALTIME? 13 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 02:14
avort 32 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 19:41
Nu vreau sa deranjez....va invit sa va spuneti parerea 200 De la: TALPA_IUTE 15 Ianuarie 2012 19:22
c sa fac?? 22 De la: TALPA_IUTE 15 Ianuarie 2012 19:14
revenirea ciclului menstrual dupa sarcina 5 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 19:52