Setari Cookie-uri

Limba italiana

De la: kudika_950728, la data 2014-05-25 18:29:36sa lasi sectarismele


In 2011 am intalnit un baiat aium aici pe forum am avut o relatie de 2 ai de zile cu el, jur ca era totul pentru mine, ardeam de nerabdarea sa fiu cu el dar ma dezamagit, il credeam suficient de matur incat sa-si asume responsabilitatile vietii insa pentru mine sa dovedit a fi copil pana la urma, si ce ma doare mai tare este ca eu chiar am dat tot ce aveam mai bun, mia promis ca nu ma va dezamagi niciodata si ca va fi totul bine si eu am crezut, sunt prea sincera si din pacate altii nu sunt la fel, asa ca sfatul meu ptpt toti de aici care sufera este sa nu mai aiba incredere in nimeni decat in propria persoana. Imi facusem planuri de nunta, vroiam un copil si acum am ajuns sa-mi dau examenele de titularizare si sa incerc sa-mi refac viata, din vina lui mi-am pierdut si locul de munca, lucram in Spania insa despartirea de el ma facut sa slabesc 13 kg si nu m-am mai simtit in stare de nimic, vinovata tot eu sunt ca sunt prea sensibila si nu pot s afiu tare, dar lasa ca roata se intoarce o data cat de tarziu, ce ma doare mai tare nu este neaparat suferinta mea ci faptul ca am tinut atat de mult la un om icat toata viata voi fi marcata de umbra lui dar viata trece si trebuie sa mergem inaite ca nu doar ca nu avem incotro insa Dumnezeu ne-a oferit-o sa ne bucuram de lucrurile frumoase cat de putine ar fi ele si pana la urma el este si cel care face dreptate in dreptul fiecaruia, merg inainte prin credinta pt ca credinta si pacea sufletului este tot ceea ce conteaza cat traim.
kudika_nikole
Postat pe 26 Mai 2014 10:02
este,,atata timp cat te lasi de sectarisme

iar daca esti cu cineva nu inseamna sa nu mai intri pe forum,,iar sfatul tau este gresit,nu trebui ca lumea sa nu aiba incredere in nimeni ca asta denota ca n au nici in ei incredere, trebui doar sa fie atenti la ce i ofera partenerul si sa discute cu el,,
nu te mai gandii ca roata se intoarce nu pe asta trebui sa te bazezi,trebui doar sa ti vezi in continuare de viata cui pe cui se scoate,,,si cel mai important sa te lasi de sectarisme
kudika_950728
Postat pe 26 Mai 2014 10:51
pe cine ai intalnit pe dindinel sau pe ala de se credea legionar dar nu stia cuu ce se mananca legiunea
kudika_950728
Postat pe 26 Mai 2014 10:54
De la: kudika_950728, la data 2014-05-26 10:54:30pe cine ai intalnit pe dindinel sau pe ala de se credea legionar dar nu stia cuu ce se mananca legiunea


Nu as rade sa fiu in locul tau, si as lua viata mai in serios, nu este de ras, sincer este un baita serios dar nu suficient de pregatit sa ia viata ca atare poate cu altcineva dar langa mine nu a fost capail, imi pare rau pt el l-as fi facut fericit as fi fost si eu fericita, oricum sunt fericita si asa pt ca am sufletul impacat.
kudika_nikole
Postat pe 26 Mai 2014 16:15
...mie atat de dor de el cateodata dar prur si simplu nu am ce sa fac decat sa merg inainte...e trist dar adevarat si mult mai adevarat si dur este si faptul ca viata merge inainte...cel putin ramann impacata ca stiu ca am facut tot ce sa putut...
kudika_nikole
Postat pe 26 Mai 2014 18:58
De la: kudika_nikole, la data 2014-05-26 16:15:34
De la: kudika_950728, la data 2014-05-26 10:54:30pe cine ai intalnit pe dindinel sau pe ala de se credea legionar dar nu stia cuu ce se mananca legiunea


Nu as rade sa fiu in locul tau, si as lua viata mai in serios, nu este de ras, sincer este un baita serios dar nu suficient de pregatit sa ia viata ca atare poate cu altcineva dar langa mine nu a fost capail, imi pare rau pt el l-as fi facut fericit as fi fost si eu fericita, oricum sunt fericita si asa pt ca am sufletul impacat.


daca erai atenta am ras de legionarismul lui din care facea parte insa nu l cunostea,,

sa ei viata in serios probabil te referi la tn si la ce faci tu ca pe mn nu ma cunosti,,ia viata in serios si lasa sectarismele ca viata este eterna
kudika_950728
Postat pe 26 Mai 2014 19:37
:-
kudika_nikole
Postat pe 20 Ianuarie 2019 01:29
Au trecut ani de când m-am îndrăgostit de tine Luce. Vor trece alți ani. Poate viețile noastre vor fi atât de diferite. Eu voi rămâne cu gândul că ce a fost frumos nu voi uita nicicând. Aici mi-ai scris pentru prima dată că am un zâmbet frumos. Acum mi sa făcut dor de acel băiat care o dată a fost doar al meu. M-am gândit ani mulți la cum ar fi fost viață mea lângă tine. Acum pot să îmi răspund singură. Cu siguranță aș fi fost mai fericită. Dar nu era suficient deoarece cel mai important era să fi și tu fericit. Acum lucrul acesta mi-l doresc cel mai mult. Și ca să nu te mai deranjez pe tine am ales să mă descarc aici. Locul acesta în care mai rămân doar eu și amintirile frumoase care au fost o dată și care vor rămâne pentru mine cele mai frumoase dintotdeauna. Poate vreodată vei mai citi acest mesaj sau poate nu. Viața ne este datâ la toți să o trăim diferit și să o suportăm cu puterea pe care o avem. Eu o să suport atât cât pot. Te îmbrățișez puternic pentru todeauna. În ciuda la tot ce am scris vei crede că sunt o sensibilă dar în realitate mereu am fost o fată, sunt și voi fi o femeie normală. Sunt sigură câ într-o zi vom găsi amândoi răspunsuri la întrebările '' de ce? ''...
kudika_nikole
Postat pe 20 Ianuarie 2019 01:50
Într-o zi sper să găsim amândoi răspuns la întrebarea '' de ce?...''Până atunci, ai grijă de tine.
kudika_nikole
Postat pe 20 Ianuarie 2019 02:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
simt nevoia sa vorbesc cu cineva...cu oricine... 8 De la: Summer_ 7 Noiembrie 2009 17:46
Femeile înșealã în cãutarea perfecțiunii. Oare? 9 De la: kudika132368 17 Martie 2010 14:56
vreau un sfat 2 De la: Ginna_Nastase 16 Octombrie 2009 19:33
look 15 De la: simona_by_me 20 Aprilie 2010 22:32
Cum sa procedeze?:( 26 De la: fetita_cu_fitze 11 Iulie 2009 19:19