Setari Cookie-uri

rezultat secretie

De la: PRALEA_, la data 2011-07-25 15:41:09
De la: ad__83, la data 2011-07-25 15:38:48
De la: PRALEA_, la data 2011-07-25 15:37:36
De la: ad__83, la data 2011-07-25 15:32:39
De la: PRALEA_, la data 2011-07-25 15:27:34
De la: ad__83, la data 2011-07-25 15:23:35
De la: PRALEA_, la data 2011-07-25 15:18:38
De la: luchianramona, la data 2011-07-25 12:32:48500 lei adica 5 milioane vechi o consultatie la ginecologie ?

da ce te miri...si f--...si cu banii luati...asta medic
daca toti ar proceda asa sa vezi cum ar merge sistemul sanitar...

si f...a aaaaaa pai de aia i o fi luat 5 milioane sub nici o forma pe consultatie....

ai vazut fata mica si frumoasa...asa ca ai grija la ce medic mergi...

nu sunt deloc mica stai tu linistit si am si medici in familie...nu mi purta de grija

stiu ca nu esti mica ...dar nici mare nu esti...si asta era o vorba de-a mea...in loc de un compliment.daca te-ai suparat cum faci de regulea sa stii ca il retrag si gata.

daca nu sunt mica nici nu ma supar....

sa inteleg ca mi-ai dat floarea indarat ?...bine alta nici ca o sa mai vezi...

iti dai seama ce intelegeai daca iti dadeam 2...flori...
ad__83
Postat pe 25 Iulie 2011 15:43
De la: ad__83, la data 2011-07-25 15:43:15
De la: PRALEA_, la data 2011-07-25 15:41:09
De la: ad__83, la data 2011-07-25 15:38:48
De la: PRALEA_, la data 2011-07-25 15:37:36
De la: ad__83, la data 2011-07-25 15:32:39
De la: PRALEA_, la data 2011-07-25 15:27:34
De la: ad__83, la data 2011-07-25 15:23:35
De la: PRALEA_, la data 2011-07-25 15:18:38
De la: luchianramona, la data 2011-07-25 12:32:48500 lei adica 5 milioane vechi o consultatie la ginecologie ?

da ce te miri...si f--...si cu banii luati...asta medic
daca toti ar proceda asa sa vezi cum ar merge sistemul sanitar...

si f...a aaaaaa pai de aia i o fi luat 5 milioane sub nici o forma pe consultatie....

ai vazut fata mica si frumoasa...asa ca ai grija la ce medic mergi...

nu sunt deloc mica stai tu linistit si am si medici in familie...nu mi purta de grija

stiu ca nu esti mica ...dar nici mare nu esti...si asta era o vorba de-a mea...in loc de un compliment.daca te-ai suparat cum faci de regulea sa stii ca il retrag si gata.

daca nu sunt mica nici nu ma supar....

sa inteleg ca mi-ai dat floarea indarat ?...bine alta nici ca o sa mai vezi...

iti dai seama ce intelegeai daca iti dadeam 2...flori...

si ce nu era asa interpretarea nu era corecta ?...ma astept la orice...
PRALEA_
Postat pe 25 Iulie 2011 15:49
De la: little_mermaid, la data 2011-07-24 10:43:48buna fetelor. mi am facut si eu un examen de secretie la gynecoland pt ca isi modificase mirosul.

aspectul ,densitatea nu. deci candidoza nu avea cum sa fie. si nu mi a iesit decat un aspect de vaginoza bacteriana. trichomonas nu,ciuperca nimic. si ma gandesc sa ma doctoricesc singura (sa nu mai dau 500 de lei pe consultatie)cu fasygyn si ovule metronidazol sau cerviron. ati avut probleme asemanatoare?


Buna ziua,
mi-am permis sa particip si eu la aceasta discutie ce nu tine neaparat numai de domeniul femeiesc ,intrucat majoritatea afectiunilor genitale la femei sunt provocate de partenerii de sex dupa care urmeaza si celelalte cauze.
Poti sa citesti sau nu propria-mi opinie!
In primul rand,costul consultatiei ,presupunand ca ai mers la o clinica particulara,contine doua subpreturi si anume:consultatia in sine care prezinta o suma si apoi recoltarea secretiei,daca nu cumva pe langa componenta secretiei s-a recoltat flora si pentru alta analiza,rezultand de aici costul ridicat al analizei.Dar acesta este aspectul minor al problemei.In ceea ce priveste autotratamentul pe care vrei sa ti-l aplici,nu ti-l recomand fara avizul medicului.Nu a fost normal sa ti se ceara bani pentru interpretarea rezultatelor,intrucat,legal,chiar la firmele private,costul acesteia intra in pretul recoltarii secretiei.Dar banul dat,oricum,este pierdut!Iti recomand sa consulti medicul pentru problema rezultata la analiza,nu este ceva grav,nu urma un tratament "dupa ureche" intrucat se poate crea obisnuinta si mucoasa vaginala devine reticenta,in timp,la substantele respective din medicatie.Pe de alta parte,avand viata sexuala si sper ca, cu acelasi partener,urmeaza o igiena stricta ,personala,atat tu cat si partenerul,o igiena a lenjeriei intime,a lenjeriei de pat,care, obligatoriu,trebuie sa fie din bumbac,plus utilizarea si dezinfectarea toaletei in mod igienic si frecvent.Se pot face la intervale de timp ,spalturi vaginale cu ceai-infuzie de pelin sau galbenele,sau la recomandarea medicului,cu substante dezinfectante,ce se gasesc in farmacii.Intreaba medicul daca si partenerul tau trebuie sa urmeze tratament local extern,pentru ca daca faci numai tu tratament,problema recidiveaza dupa fiecare contact.Deci,ideea este sa urmezi sfatul medicului si atentie la igiena intima.Sanatate si ai grija de tine!o femeie este si mai frumoasa daca este sanatoasa!Acesta este dictonul meu!
kudika414141
Postat pe 25 Iulie 2011 17:04
la clinica unde am fost eu atata costa consultatia la acest doctor!.in care a intrat si ecografia transvaginala.pt examenul la secretie am platit 80 de lei. nu stau eu sa fabulez pe aici. si consultatiile ulterioare costa 300 si ceva de lei in conditiile in care te prezinti in mai putin de 30 de zile. de aia m am si dus la acest doctor.este clinica dansului.ceilalti medici din clinica au tarife mai mici.pt citirea rezultatelor la alte clinici gen medlife sanador exista tarif special pt citirea analizelor. dar daca ma duc la ei,o sa mi spuna sa repet analiza la clinica lor.si am incheiat subiectul.

NU DEZBATEAM COSTUL,DEZBATEAM PROBLEMA! !!!!CA NU MAI VREAU SA REVIN LA ACEST MEDIC DIN MOTIVE FINANCIARE E STRICT PROBLEMA MEA. ASTA ASTEPTAM.SA AFLU DACA CINEVA A MAI AVUT O AFECTIUNE SIMILARA CU A MEA. MULTUMESC PT ATENTIE:)
little_mermaid
Postat pe 25 Iulie 2011 19:44
KUDIKA414141 multumesc pt opinie. igiena mea a fost ok intitdeauna.acum esti constienta ca nu voi mai avea contact cu partenerul meu nu? sa aiba el cu cine vrea,numai cu mine nu.slava cerului ca nu suntem casatoriti ca il puneam sa doarma pe presul de la usa
little_mermaid
Postat pe 25 Iulie 2011 19:46
De la: little_mermaid, la data 2011-07-25 19:46:35KUDIKA414141 multumesc pt opinie. igiena mea a fost ok intitdeauna.acum esti constienta ca nu voi mai avea contact cu partenerul meu nu? sa aiba el cu cine vrea,numai cu mine nu.slava cerului ca nu suntem casatoriti ca il puneam sa doarma pe presul de la usa

pickard
Postat pe 25 Iulie 2011 19:51
De la: pickard, la data 2011-07-25 19:51:43
De la: little_mermaid, la data 2011-07-25 19:46:35KUDIKA414141 multumesc pt opinie. igiena mea a fost ok intitdeauna.acum esti constienta ca nu voi mai avea contact cu partenerul meu nu? sa aiba el cu cine vrea,numai cu mine nu.slava cerului ca nu suntem casatoriti ca il puneam sa doarma pe presul de la usa


Pickarde ...fata vrea sa spuna ca de la mitocan a luat bucuria
totusi daca este o infectie pur si simplu iar el este nevinovat , ca doar la barbat organul sexual fiind extern imediat se vede daca are bucurii
The_Exile
Postat pe 25 Iulie 2011 20:08
De la: Yharr, la data 2011-07-25 20:08:55
De la: pickard, la data 2011-07-25 19:51:43
De la: little_mermaid, la data 2011-07-25 19:46:35KUDIKA414141 multumesc pt opinie. igiena mea a fost ok intitdeauna.acum esti constienta ca nu voi mai avea contact cu partenerul meu nu? sa aiba el cu cine vrea,numai cu mine nu.slava cerului ca nu suntem casatoriti ca il puneam sa doarma pe presul de la usa


Pickarde ...fata vrea sa spuna ca de la mitocan a luat bucuria
totusi daca este o infectie pur si simplu iar el este nevinovat , ca doar la barbat organul sexual fiind extern imediat se vede daca are bucurii


aha! pai daca n-a fost atenta sa-l consulte pe cercopitec!
pickard
Postat pe 25 Iulie 2011 20:12
De la: little_mermaid, la data 2011-07-25 19:46:35KUDIKA414141 multumesc pt opinie. igiena mea a fost ok intitdeauna.acum esti constienta ca nu voi mai avea contact cu partenerul meu nu? sa aiba el cu cine vrea,numai cu mine nu.slava cerului ca nu suntem casatoriti ca il puneam sa doarma pe presul de la usa

Draga mea,esti total depasita de situtie pentru ca ai inteles gresit sfatul meu.Sfaturile mele nu au dorit decat sa te puna in garda cu eventualele cauze ce ar fi putut duce si care,probabil chiar au dus la diagnosticul pus de medic.Deci,nu sari in sus,reciteste mesajul potolita si cand ai sa megi la medic,ai sa-ti aduci aminte de ceea ce ti-am spus acum, fara rea vointa.nu te acuz cu absolut nimic,dar asculta ,cu intelepciune ce-ti spun ceilalti de pe forum caci asta ti-ai dorit de fapt.Din partea mea ,poti sa te aventurezi cu partenerul tau cat vrei,nu este problema mea,dar,repet,fa-o constienta ca el este sanatos inainte de toate!Iti doresc sanatate si toate cele bune.Invata sa asculti si sa citesti si printre randuri nu numai din doua in doua,cum iti convine.Daca nu vrei pareri exterioare,nu mai scrie pe forum!Simplu,nu?Te saluta un medic,din intamplare....ginecolog!
kudika414141
Postat pe 25 Iulie 2011 20:39
kudika414141 era o multumire sincera. n am sarit in sus.smileyfaceurile le am pus pt a ma ironiza putin.cred ca esti singura care ai dat un raspuns la obiect si serios la topicul deschis de mine. doar am continuat discutia si spuneam ca eu ma stiu curata si fizic si sufleteste nu am luat o ca pe jignire:) imi asumam cumva vinovatia pt faptul ca nu m am protejat,ca sa evit o situatie atat de neplacuta.
little_mermaid
Postat pe 25 Iulie 2011 22:04
@ yhar..la femei se manifesta frecvent din cauza mediului umed care favorizeaza dezvoltarea bacteriilor..eu asa stiam.
little_mermaid
Postat pe 25 Iulie 2011 22:08

daca eram in locul tau, mica sirena.... ii dadeam una peste freza...ce cauta yharr pe topicurile cu secretii
miss_darine
Postat pe 25 Iulie 2011 22:13
astept sa mai capat vechime pe forumul asta am mai avut un alt cont acum cativa ani,dar am stat in umbra..si in cele din urma am uitat parola:))
little_mermaid
Postat pe 26 Iulie 2011 12:10
De la: little_mermaid, la data 2011-07-24 10:43:48buna fetelor. mi am facut si eu un examen de secretie la gynecoland pt ca isi modificase mirosul.

aspectul ,densitatea nu. deci candidoza nu avea cum sa fie. si nu mi a iesit decat un aspect de vaginoza bacteriana. trichomonas nu,ciuperca nimic. si ma gandesc sa ma doctoricesc singura (sa nu mai dau 500 de lei pe consultatie)cu fasygyn si ovule metronidazol sau cerviron. ati avut probleme asemanatoare?


Buna,

Incearca polyginax. mie mi l-a recomandat ginecolulogul tot pentru o vaginita si mi-a spus ca e foarte bun pentru infectiile acestei zone. l-am folosit si problema s-a rezolvat intr-o saptamana.
kudika422518
Postat pe 21 August 2011 22:12
..cica nu e problema costul)) nu dezbati costul, costuri)) in fine.
Ba da, tocmai din cauza costului ai cerut parerea pentru un tratament :)
Oricum e aiurea, daca tot veni vorba. Sa dai 500 lei la medic pt. o consultatie si sa nu mai dai altii pt. a finaliza, ca sa zic asa ce ai inceput:)
( e retoric)
stem_29
Postat pe 27 August 2011 19:34
De la: little_mermaid, la data 2011-07-24 10:43:48buna fetelor. mi am facut si eu un examen de secretie la gynecoland pt ca isi modificase mirosul.

aspectul ,densitatea nu. deci candidoza nu avea cum sa fie. si nu mi a iesit decat un aspect de vaginoza bacteriana. trichomonas nu,ciuperca nimic. si ma gandesc sa ma doctoricesc singura (sa nu mai dau 500 de lei pe consultatie)cu fasygyn si ovule metronidazol sau cerviron. ati avut probleme asemanatoare?


Dak nu tzi s-au citit analizele la un cabinet de unde stii u k e vaginoza bacteriana?
Arutzu28
Postat pe 28 August 2011 16:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale luate o perioada indelungata 101 De la: cosminutza_21 15 Mai 2011 14:18
Embolizare uterina 7 De la: say 6 August 2011 22:09
Sex in timpul menstruatiei 13 De la: Alexandra2404 27 August 2014 10:10
Vaccin impotriva cancerului de col uterin 4 De la: izab33lla 30 Septembrie 2010 22:29
Planta maca 6 De la: gabita_d 9 Februarie 2011 08:47