Setari Cookie-uri

Ajutor:(

Buna!Am mare nevoie de un sfat!Am fost cu un baiat 2 ani jumate.Eu am 20 de ani si el 25.Am avut o relatie foarte frumoasa,mi-a aratat de multe ori ca ma iubeste si a fost mereu alaturi de mine.Problema este ca la inceputul relatiei,eu l-am cam mintit,deoarece nu credeam ca va fi ceva serios si el si-a pierdut increderea in mine.Am avut o relatie foarte tumultuoasa,cu multe despartiri si impacari si la fiecare am suferit foarte mult si l-am implorat sa nu ma lase.Eu sunt singura la parinti si de multe ori sunt foarte egoista,chiar fara sa-mi dau seama.Astea sunt motivele care l-au facut sa se desparta definitiv de mine,dupa ce,in ultima luna ne-am indepartat foarte mult.Stam in chirie.Ne-am mutat dintr-un apartament in altul si vom sta tot impreuna un an.(apartamentul nou l-am ales tot eu fara sa tin cont de parerea lui,fapt care i-a pus capac).Eu stiu ca am gresit foarte mult fata de el,dar il iubesc foarte mult si chiar daca de fiecare data l-am suparat cu ceva ,nu l-am mai mintit ,nu am facut in nestiinta lui ceva ce l-ar putea rani.M-am rugat foarte mult de el ,ca de obicei,sa nu ma lase,sa-mi mai dea inca o sansa dar a zis ca nu mai exista asa ceva si ca merita ceva mai bun decat mine,ca nu ii plac fetele fara personalitate,ca sunt proasta,...etc si ca nu o sa se mai impace niciodata cu mine.Mie nu imi pasa ca a vorbit asa cu mine.Merit.Vreau doar sa-l fac sa se impace cu mine.Il iubesc foarte mult.El a zis ca nu mai simt nimic pentru mine si sa fim amici.Eu nu pot sa fiu amica cu el ca imi crapa sufletul de durere,doar cand se uita dupa alte fete ...nici nu vreau sa ma gandesc cum ar fi sa vina cu tipe in casa.Astazi l-am hartuit cu rugamintile mele.Acum doarme in celalalt apartament doar sa nu stea langa mine,sa nu-l mai bat la cap.Nu vreau sa-l bat la cap,nu vreau sa-i fac rau dar nu vreau sa-l pierd.Ajutati-ma va rog!
Miuriel
Postat pe 29 Iulie 2011 23:39
L-ai pierdut deja, nu ai ce sa-i mai faci... Daca tot continui sa-l bati la cap, va fi si mai rau... Lasa-l, ca mai sunt si alti barbati pe lumea asta.
Micaell
Postat pe 30 Iulie 2011 09:29
Amintestei de clipele frumoase impreuna si intreabal daca el chiar vrea sa renunte intr-o secunta la ce ati construit in tot acest timp...poate tottusi te va ajuta la ceva
Inima_Nepasatoare
Postat pe 2 August 2011 14:49
sa inteleg ca esti o rasfatata ?...ai crezut ca o sa-ti mearga la nesfarsit. ehe cat vei suferi in viata cu astfel de comportare...chiar daca te vei impaca cu el...mai devreme sau mai tarziu tot pe aici sau pe alte forumuri vei plange ...cand iti vei schimba gandirea si comportamentul...cand vei deveni matura abia atunci vei intelege ca nu trebuie sa te joci cu viata altora.cu a ta poti sa faci ce vrei dar cu a altora nu ...vei plati cu varf si ndesat...
poate totusi ai invatat cate ceva din despartirile astea.
PRALEA_
Postat pe 2 August 2011 16:03
De la: Miuriel, la data 2011-07-29 23:39:20Buna!Am mare nevoie de un sfat!Am fost cu un baiat 2 ani jumate.Eu am 20 de ani si el 25.Am avut o relatie foarte frumoasa,mi-a aratat de multe ori ca ma iubeste si a fost mereu alaturi de mine.Problema este ca la inceputul relatiei,eu l-am cam mintit,deoarece nu credeam ca va fi ceva serios si el si-a pierdut increderea in mine.Am avut o relatie foarte tumultuoasa,cu multe despartiri si impacari si la fiecare am suferit foarte mult si l-am implorat sa nu ma lase.Eu sunt singura la parinti si de multe ori sunt foarte egoista,chiar fara sa-mi dau seama.Astea sunt motivele care l-au facut sa se desparta definitiv de mine,dupa ce,in ultima luna ne-am indepartat foarte mult.Stam in chirie.Ne-am mutat dintr-un apartament in altul si vom sta tot impreuna un an.(apartamentul nou l-am ales tot eu fara sa tin cont de parerea lui,fapt care i-a pus capac).Eu stiu ca am gresit foarte mult fata de el,dar il iubesc foarte mult si chiar daca de fiecare data l-am suparat cu ceva ,nu l-am mai mintit ,nu am facut in nestiinta lui ceva ce l-ar putea rani.M-am rugat foarte mult de el ,ca de obicei,sa nu ma lase,sa-mi mai dea inca o sansa dar a zis ca nu mai exista asa ceva si ca merita ceva mai bun decat mine,ca nu ii plac fetele fara personalitate,ca sunt proasta,...etc si ca nu o sa se mai impace niciodata cu mine.Mie nu imi pasa ca a vorbit asa cu mine.Merit.Vreau doar sa-l fac sa se impace cu mine.Il iubesc foarte mult.El a zis ca nu mai simt nimic pentru mine si sa fim amici.Eu nu pot sa fiu amica cu el ca imi crapa sufletul de durere,doar cand se uita dupa alte fete ...nici nu vreau sa ma gandesc cum ar fi sa vina cu tipe in casa.Astazi l-am hartuit cu rugamintile mele.Acum doarme in celalalt apartament doar sa nu stea langa mine,sa nu-l mai bat la cap.Nu vreau sa-l bat la cap,nu vreau sa-i fac rau dar nu vreau sa-l pierd.Ajutati-ma va rog!



nu-l mai bate la cap, nu mai insista, nu faci decat sa-i intaresti hotararea si convingerea ca a facut bine sa se desparta de tine.... ai un pic de demnitate ! te comporti tot ca un copil egoist si rasfatat, care si-a pierdut jucaria preferata si acum bate din picioare si tipa in gura mare ca o vrea inapoi....

arata-i un pic de apreciere si respecta-i hotararea, macar acum la sfarsit ....spune-i ca-ti pare rau si ca macar prieteni sa ramaneti.... si in nici un caz sa nu-i faci scene de gelozie, oricat de mult te va durea .... invata ca nu esti buricul pamantului si ca cei de langa tine au si ei sentimente si nevoi.... apoi veti mai vedea voi cum evolueaza lucrurile.... adevarul este ca nici unul dintre noi nu stie ce va rezerva viitorul.... cine stie, poate, poate .....
contesina
Postat pe 4 August 2011 19:26
De la: Miuriel, la data 2011-07-29 23:39:20.Am avut o relatie foarte tumultuoasa,cu multe despartiri si impacari si la fiecare am suferit foarte mult si l-am implorat sa nu ma lase......

Astfel de relatii devin obositoare. Si o femeie care cerseste cu insistenta atentie si dragoste devine obositoare si enervanta, indiferent cat ar fi de iubita.

De la: Miuriel, la data 2011-07-29 23:39:20.
M-am rugat foarte mult de el ,ca de obicei,sa nu ma lase,sa-mi mai dea inca o sansa dar a zis ca nu mai exista asa ceva si ca merita ceva mai bun decat mine,ca nu ii plac fetele fara personalitate,ca sunt proasta,...etc si ca nu o sa se mai impace niciodata cu mine.Mie nu imi pasa ca a vorbit asa cu mine.
.Nu vreau sa-l bat la cap,nu vreau sa-i fac rau dar nu vreau sa-l pierd.Ajutati-ma va rog!


Mai, din ceea ce spui tu, omul nu te mai vrea. Incearca sa nu il mai cauti, sa nu il mai suni, trateaza-l cu indiferenta. Poate ca daca nu-l mai hartuiesti atat si il lasi sa "respire" o sa iti simta lipsa si... cine stie.
Unii sunt obisnuiti sa traiasca asa si chiar le place, dar pana nu stiu pana nu se trezesc liberi nu-si dau seama.

Si pe viitor incearca sa nu mai minti, indiferent cat de serioasa este relatia pe care o incepi


_vio_
Postat pe 4 August 2011 21:19
De la: Miuriel, la data 2011-07-29 23:39:20Mie nu imi pasa ca a vorbit asa cu mine.

Whaaaaat?
kudika_pudika
Postat pe 4 August 2011 21:34
De la: kudika_pudika, la data 2011-08-04 21:34:10
De la: Miuriel, la data 2011-07-29 23:39:20Mie nu imi pasa ca a vorbit asa cu mine.

Whaaaaat?


Se pare ca nu-i pasa nici de cei care ii raspund la topic
Barbie30_
Postat pe 4 August 2011 21:36
De la: contesina, la data 2011-08-04 19:26:28
De la: Miuriel, la data 2011-07-29 23:39:20Buna!Am mare nevoie de un sfat!Am fost cu un baiat 2 ani jumate.Eu am 20 de ani si el 25.Am avut o relatie foarte frumoasa,mi-a aratat de multe ori ca ma iubeste si a fost mereu alaturi de mine.Problema este ca la inceputul relatiei,eu l-am cam mintit,deoarece nu credeam ca va fi ceva serios si el si-a pierdut increderea in mine.Am avut o relatie foarte tumultuoasa,cu multe despartiri si impacari si la fiecare am suferit foarte mult si l-am implorat sa nu ma lase.Eu sunt singura la parinti si de multe ori sunt foarte egoista,chiar fara sa-mi dau seama.Astea sunt motivele care l-au facut sa se desparta definitiv de mine,dupa ce,in ultima luna ne-am indepartat foarte mult.Stam in chirie.Ne-am mutat dintr-un apartament in altul si vom sta tot impreuna un an.(apartamentul nou l-am ales tot eu fara sa tin cont de parerea lui,fapt care i-a pus capac).Eu stiu ca am gresit foarte mult fata de el,dar il iubesc foarte mult si chiar daca de fiecare data l-am suparat cu ceva ,nu l-am mai mintit ,nu am facut in nestiinta lui ceva ce l-ar putea rani.M-am rugat foarte mult de el ,ca de obicei,sa nu ma lase,sa-mi mai dea inca o sansa dar a zis ca nu mai exista asa ceva si ca merita ceva mai bun decat mine,ca nu ii plac fetele fara personalitate,ca sunt proasta,...etc si ca nu o sa se mai impace niciodata cu mine.Mie nu imi pasa ca a vorbit asa cu mine.Merit.Vreau doar sa-l fac sa se impace cu mine.Il iubesc foarte mult.El a zis ca nu mai simt nimic pentru mine si sa fim amici.Eu nu pot sa fiu amica cu el ca imi crapa sufletul de durere,doar cand se uita dupa alte fete ...nici nu vreau sa ma gandesc cum ar fi sa vina cu tipe in casa.Astazi l-am hartuit cu rugamintile mele.Acum doarme in celalalt apartament doar sa nu stea langa mine,sa nu-l mai bat la cap.Nu vreau sa-l bat la cap,nu vreau sa-i fac rau dar nu vreau sa-l pierd.Ajutati-ma va rog!



nu-l mai bate la cap, nu mai insista, nu faci decat sa-i intaresti hotararea si convingerea ca a facut bine sa se desparta de tine.... ai un pic de demnitate ! te comporti tot ca un copil egoist si rasfatat, care si-a pierdut jucaria preferata si acum bate din picioare si tipa in gura mare ca o vrea inapoi....

arata-i un pic de apreciere si respecta-i hotararea, macar acum la sfarsit ....spune-i ca-ti pare rau si ca macar prieteni sa ramaneti.... si in nici un caz sa nu-i faci scene de gelozie, oricat de mult te va durea .... invata ca nu esti buricul pamantului si ca cei de langa tine au si ei sentimente si nevoi.... apoi veti mai vedea voi cum evolueaza lucrurile.... adevarul este ca nici unul dintre noi nu stie ce va rezerva viitorul.... cine stie, poate, poate .....


treaba cu prietenia dupa o relatie e o cioaca!
femeile nu concep sa mai vada sau auda un barbat care le-a fost drag odata
pickard
Postat pe 4 August 2011 21:38
De la: pickard, la data 2011-08-04 21:38:11
De la: contesina, la data 2011-08-04 19:26:28
De la: Miuriel, la data 2011-07-29 23:39:20Buna!Am mare nevoie de un sfat!Am fost cu un baiat 2 ani jumate.Eu am 20 de ani si el 25.Am avut o relatie foarte frumoasa,mi-a aratat de multe ori ca ma iubeste si a fost mereu alaturi de mine.Problema este ca la inceputul relatiei,eu l-am cam mintit,deoarece nu credeam ca va fi ceva serios si el si-a pierdut increderea in mine.Am avut o relatie foarte tumultuoasa,cu multe despartiri si impacari si la fiecare am suferit foarte mult si l-am implorat sa nu ma lase.Eu sunt singura la parinti si de multe ori sunt foarte egoista,chiar fara sa-mi dau seama.Astea sunt motivele care l-au facut sa se desparta definitiv de mine,dupa ce,in ultima luna ne-am indepartat foarte mult.Stam in chirie.Ne-am mutat dintr-un apartament in altul si vom sta tot impreuna un an.(apartamentul nou l-am ales tot eu fara sa tin cont de parerea lui,fapt care i-a pus capac).Eu stiu ca am gresit foarte mult fata de el,dar il iubesc foarte mult si chiar daca de fiecare data l-am suparat cu ceva ,nu l-am mai mintit ,nu am facut in nestiinta lui ceva ce l-ar putea rani.M-am rugat foarte mult de el ,ca de obicei,sa nu ma lase,sa-mi mai dea inca o sansa dar a zis ca nu mai exista asa ceva si ca merita ceva mai bun decat mine,ca nu ii plac fetele fara personalitate,ca sunt proasta,...etc si ca nu o sa se mai impace niciodata cu mine.Mie nu imi pasa ca a vorbit asa cu mine.Merit.Vreau doar sa-l fac sa se impace cu mine.Il iubesc foarte mult.El a zis ca nu mai simt nimic pentru mine si sa fim amici.Eu nu pot sa fiu amica cu el ca imi crapa sufletul de durere,doar cand se uita dupa alte fete ...nici nu vreau sa ma gandesc cum ar fi sa vina cu tipe in casa.Astazi l-am hartuit cu rugamintile mele.Acum doarme in celalalt apartament doar sa nu stea langa mine,sa nu-l mai bat la cap.Nu vreau sa-l bat la cap,nu vreau sa-i fac rau dar nu vreau sa-l pierd.Ajutati-ma va rog!



nu-l mai bate la cap, nu mai insista, nu faci decat sa-i intaresti hotararea si convingerea ca a facut bine sa se desparta de tine.... ai un pic de demnitate ! te comporti tot ca un copil egoist si rasfatat, care si-a pierdut jucaria preferata si acum bate din picioare si tipa in gura mare ca o vrea inapoi....

arata-i un pic de apreciere si respecta-i hotararea, macar acum la sfarsit ....spune-i ca-ti pare rau si ca macar prieteni sa ramaneti.... si in nici un caz sa nu-i faci scene de gelozie, oricat de mult te va durea .... invata ca nu esti buricul pamantului si ca cei de langa tine au si ei sentimente si nevoi.... apoi veti mai vedea voi cum evolueaza lucrurile.... adevarul este ca nici unul dintre noi nu stie ce va rezerva viitorul.... cine stie, poate, poate .....


treaba cu prietenia dupa o relatie e o cioaca!
femeile nu concep sa mai vada sau auda un barbat care le-a fost drag odata


Iar uitasi sa spui "UNELE femei"...
rashela
Postat pe 4 August 2011 21:44
Hello Pickard Nu toate femeile vor sa rupa orice legatura,daca creierasul proceseaza ca nu mai poate fi nimic,atunci poti sa ramai prietena.Eu sunt prietena cu fostii mei,chiar mi se confeseaza
Barbie30_
Postat pe 4 August 2011 21:45
De la: Miuriel, la data 2011-07-29 23:39:20Buna!Am mare nevoie de un sfat!Am fost cu un baiat 2 ani jumate.Eu am 20 de ani si el 25.Am avut o relatie foarte frumoasa,mi-a aratat de multe ori ca ma iubeste si a fost mereu alaturi de mine.Problema este ca la inceputul relatiei,eu l-am cam mintit,deoarece nu credeam ca va fi ceva serios si el si-a pierdut increderea in mine.Am avut o relatie foarte tumultuoasa,cu multe despartiri si impacari si la fiecare am suferit foarte mult si l-am implorat sa nu ma lase.Eu sunt singura la parinti si de multe ori sunt foarte egoista,chiar fara sa-mi dau seama.Astea sunt motivele care l-au facut sa se desparta definitiv de mine,dupa ce,in ultima luna ne-am indepartat foarte mult.Stam in chirie.Ne-am mutat dintr-un apartament in altul si vom sta tot impreuna un an.(apartamentul nou l-am ales tot eu fara sa tin cont de parerea lui,fapt care i-a pus capac).Eu stiu ca am gresit foarte mult fata de el,dar il iubesc foarte mult si chiar daca de fiecare data l-am suparat cu ceva ,nu l-am mai mintit ,nu am facut in nestiinta lui ceva ce l-ar putea rani.M-am rugat foarte mult de el ,ca de obicei,sa nu ma lase,sa-mi mai dea inca o sansa dar a zis ca nu mai exista asa ceva si ca merita ceva mai bun decat mine,ca nu ii plac fetele fara personalitate,ca sunt proasta,...etc si ca nu o sa se mai impace niciodata cu mine.Mie nu imi pasa ca a vorbit asa cu mine.Merit.Vreau doar sa-l fac sa se impace cu mine.Il iubesc foarte mult.El a zis ca nu mai simt nimic pentru mine si sa fim amici.Eu nu pot sa fiu amica cu el ca imi crapa sufletul de durere,doar cand se uita dupa alte fete ...nici nu vreau sa ma gandesc cum ar fi sa vina cu tipe in casa.Astazi l-am hartuit cu rugamintile mele.Acum doarme in celalalt apartament doar sa nu stea langa mine,sa nu-l mai bat la cap.Nu vreau sa-l bat la cap,nu vreau sa-i fac rau dar nu vreau sa-l pierd.Ajutati-ma va rog!


Buna seara!

Doamna draga,candoarea cu care ne-ai descris aventura vietii tale ,m-a lasat cu gura cascata , uimirea cuprinzandu-ma cand am vazut cat de mult te incovoi in fata unui barbat care nici nu te mai iubeste!Asta, este clar pentru mine.Hai,sa-ti explic ceva;
Una la mana;tu ,se vede foarte bine asta,ai fost un copil crescut in cultul propietatii,totul ti se cuvenea,tu aveai ultimul cuvant de spus,tu luai hotararile fara a te consulta si cu ceilalti,numai sa inveti sa daruiesti,sa -l asculti pe calalalt de langa tine,sa iubesti daruindu-te cu demnitate,nu ai fost invatata!!Si toate aceste lucruri s-au rasfrant asupra comportamentului tau ,raportat la iubirea ce zici ca o ai pentru iubitul tau!Draga mea,intr-un cuplu,nu trebuie sa fii numai tu cea care primesti,trebuie sa te consulti cu partenerul tau,sa luati decizii impreuna,sa fii verticala in gandire si in atitudine.Pe cand,tu,ce-ai facut?Ai facut numai de capul tau,ti-ai aratat comportmentul artagos,mult prea insistent,dus la extreme prin pisalogeala ,dupa care,te umilesti cersind iubirea si reintoarcerea fostului la tine.Mare prostie si din pacate,nu esti singura care ia o astfel de traiectorie!RETINE,BARBATII NU SUPORTA PISICILE CE MIORLAIE A PAGUBA!EL S-A SATURAT DE TINE!VREA ALTCEVA,O FEMEIE CU COLOANA VERTEBRALA,CARE SA NU SE INDOAIE A UMILINTA MAXIMA!Tu,daca i-ai permis o data ,sa-ti vorbeasca urat,el,atat a asteptat!sa stearga cu tine pe jos, oricand vrea domnia sa!Si culmea,tu accepti asa ceva!Nu esti perfecta,nici el nu este,dar ati trecut in alt registru de relatii si anume in acela al iubirilor defectuoase.I-ai permis prea mult,acum,culege roadele!Ai demnitatea ,macar la final,de a-ti indrepta atitudinea,vezi-ti de viata ta,nu te mai apleca in fata nimanui!Nu face din viata ta ,un teatru de revista,in care esti parodiata de catre cel ce ar fi trebuit sa te iubeasca!
kudika414141
Postat pe 4 August 2011 22:02

femeile nu concep sa mai vada sau auda un barbat care le-a fost drag odata [/quote]

Anumite femei nu concep asta, pentru ca ori au suferit prea mult, ori atitudinea respectivilor a fost jalnica si simt dorinta de a-i vedea suferind sau ma rog, de a ii vedea avand parte de acelasi tratament, ori de a primi satisfactia si ocazia de a refuza pe cel care candva a gresit, dar ar dori sa se intoarca la ea. Iar ea sa refuze categoric, stiind ca raneste.
Sunt cazuri, si ma numar printre ele, cand ai placerea de a vedea ca un fost ar vrea macar sa iti fie prieten, asta pt ca stie ca nu mai are sanse, iar tu simti ca ai putere asupra lui, asa cum ai avut de cand il stii. Iar placerea de a il simti mic pe langa tine, in timp ce tu arati ca esti de neclintit, e mare. E vorba de razbunare. Fara violenta. Fara isterii. Atat, nimic mai mult.

Din nou, difera de la caz la caz. Geez, cate "ofera" viata asta, nu? :)
BabeLove4U
Postat pe 4 August 2011 22:05
De la: BabeLove4U, la data 2011-08-04 22:05:09
femeile nu concep sa mai vada sau auda un barbat care le-a fost drag odata


Anumite femei nu concep asta, pentru ca ori au suferit prea mult, ori atitudinea respectivilor a fost jalnica si simt dorinta de a-i vedea suferind sau ma rog, de a ii vedea avand parte de acelasi tratament, ori de a primi satisfactia si ocazia de a refuza pe cel care candva a gresit, dar ar dori sa se intoarca la ea. Iar ea sa refuze categoric, stiind ca raneste.
Sunt cazuri, si ma numar printre ele, cand ai placerea de a vedea ca un fost ar vrea macar sa iti fie prieten, asta pt ca stie ca nu mai are sanse, iar tu simti ca ai putere asupra lui, asa cum ai avut de cand il stii. Iar placerea de a il simti mic pe langa tine, in timp ce tu arati ca esti de neclintit, e mare. E vorba de razbunare. Fara violenta. Fara isterii. Atat, nimic mai mult.

Din nou, difera de la caz la caz. Geez, cate "ofera" viata asta, nu? :)[/quote]

Interesanta faza cu razbunarea....Eu sunt de parere ca cel mai bine te razbuni daca ii arati ca poti sa fi fericita si fara el.Nu doare mai tare sa-i spui sincer "iubesc pe altcineva" ?
Barbie30_
Postat pe 4 August 2011 22:13
Interesanta faza cu razbunarea....Eu sunt de parere ca cel mai bine te razbuni daca ii arati ca poti sa fi fericita si fara el.Nu doare mai tare sa-i spui sincer "iubesc pe altcineva" ?[/quote]
Categoric ca da. Doar ca am niste plusuri pe aici. Ceva mai speciale
BabeLove4U
Postat pe 4 August 2011 22:16
De la: BabeLove4U, la data 2011-08-04 22:16:18Interesanta faza cu razbunarea....Eu sunt de parere ca cel mai bine te razbuni daca ii arati ca poti sa fi fericita si fara el.Nu doare mai tare sa-i spui sincer "iubesc pe altcineva" ?

Categoric ca da. Doar ca am niste plusuri pe aici. Ceva mai speciale [/quote]

Nu stiu ce plusuri ai dar din punctul meu de vedere razbunarea(de orice natura) nu-ti aduce nimic bun ci iti ia.....
Barbie30_
Postat pe 4 August 2011 22:21
De la: Barbie30_, la data 2011-08-04 21:45:05Hello Pickard Nu toate femeile vor sa rupa orice legatura,daca creierasul proceseaza ca nu mai poate fi nimic,atunci poti sa ramai prietena.Eu sunt prietena cu fostii mei,chiar mi se confeseaza


ma abtin de la comentarii.poate ma insel
pickard
Postat pe 4 August 2011 22:25
De la: pickard, la data 2011-08-04 22:25:46
De la: Barbie30_, la data 2011-08-04 21:45:05Hello Pickard Nu toate femeile vor sa rupa orice legatura,daca creierasul proceseaza ca nu mai poate fi nimic,atunci poti sa ramai prietena.Eu sunt prietena cu fostii mei,chiar mi se confeseaza


ma abtin de la comentarii.poate ma insel


Esti barbat, n-ai cum sa intelegi treaba asta.
anageo25
Postat pe 4 August 2011 22:27
De la: BabeLove4U, la data 2011-08-04 22:05:09
femeile nu concep sa mai vada sau auda un barbat care le-a fost drag odata


Anumite femei nu concep asta, pentru ca ori au suferit prea mult, ori atitudinea respectivilor a fost jalnica si simt dorinta de a-i vedea suferind sau ma rog, de a ii vedea avand parte de acelasi tratament, ori de a primi satisfactia si ocazia de a refuza pe cel care candva a gresit, dar ar dori sa se intoarca la ea. Iar ea sa refuze categoric, stiind ca raneste.
Sunt cazuri, si ma numar printre ele, cand ai placerea de a vedea ca un fost ar vrea macar sa iti fie prieten, asta pt ca stie ca nu mai are sanse, iar tu simti ca ai putere asupra lui, asa cum ai avut de cand il stii. Iar placerea de a il simti mic pe langa tine, in timp ce tu arati ca esti de neclintit, e mare. E vorba de razbunare. Fara violenta. Fara isterii. Atat, nimic mai mult.

Din nou, difera de la caz la caz. Geez, cate "ofera" viata asta, nu? :)[/quote]

am simtit eu ceva negativ la tine de la bun inceput
nu e bine!
pickard
Postat pe 4 August 2011 22:28
De la: anageo25, la data 2011-08-04 22:27:56
De la: pickard, la data 2011-08-04 22:25:46
De la: Barbie30_, la data 2011-08-04 21:45:05Hello Pickard Nu toate femeile vor sa rupa orice legatura,daca creierasul proceseaza ca nu mai poate fi nimic,atunci poti sa ramai prietena.Eu sunt prietena cu fostii mei,chiar mi se confeseaza


ma abtin de la comentarii.poate ma insel


Esti barbat, n-ai cum sa intelegi treaba asta.

n-am cum, n-am cum!
bine ca sti tu!
nici nu vreau sa inteleg! vreau doar sa va ridicati mai sus decat genunchiul broastei ,doar sunteti sexul slab si fragil
pickard
Postat pe 4 August 2011 22:30
De la: Barbie30_, la data 2011-08-04 22:13:27
De la: BabeLove4U, la data 2011-08-04 22:05:09
femeile nu concep sa mai vada sau auda un barbat care le-a fost drag odata


Anumite femei nu concep asta, pentru ca ori au suferit prea mult, ori atitudinea respectivilor a fost jalnica si simt dorinta de a-i vedea suferind sau ma rog, de a ii vedea avand parte de acelasi tratament, ori de a primi satisfactia si ocazia de a refuza pe cel care candva a gresit, dar ar dori sa se intoarca la ea. Iar ea sa refuze categoric, stiind ca raneste.
Sunt cazuri, si ma numar printre ele, cand ai placerea de a vedea ca un fost ar vrea macar sa iti fie prieten, asta pt ca stie ca nu mai are sanse, iar tu simti ca ai putere asupra lui, asa cum ai avut de cand il stii. Iar placerea de a il simti mic pe langa tine, in timp ce tu arati ca esti de neclintit, e mare. E vorba de razbunare. Fara violenta. Fara isterii. Atat, nimic mai mult.

Din nou, difera de la caz la caz. Geez, cate "ofera" viata asta, nu? :)


Interesanta faza cu razbunarea....Eu sunt de parere ca cel mai bine te razbuni daca ii arati ca poti sa fi fericita si fara el.Nu doare mai tare sa-i spui sincer "iubesc pe altcineva" ?[/quote]

pieriti satanelor!
pickard
Postat pe 4 August 2011 22:32

am simtit eu ceva negativ la tine de la bun inceput
nu e bine! [/quote]

Nu sunt toata plina de ura. Insa pastrez partea buna pentru un numar foarte restrans de persoane ( cu care am contact zilnic). Am fost blanda si am tot fost lovita, asa ca s-au produs schimbari in comportamentul meu.

Dar ca sa dau,totusi, un sfat bun, pt a nu invata de rau pe ceilalti, a ignora doare mai tare. Satisfied? :p
BabeLove4U
Postat pe 4 August 2011 22:36
De la: BabeLove4U, la data 2011-08-04 22:36:57
am simtit eu ceva negativ la tine de la bun inceput
nu e bine!


Nu sunt toata plina de ura. Insa pastrez partea buna pentru un numar foarte restrans de persoane ( cu care am contact zilnic). Am fost blanda si am tot fost lovita, asa ca s-au produs schimbari in comportamentul meu.

Dar ca sa dau,totusi, un sfat bun, pt a nu invata de rau pe ceilalti, a ignora doare mai tare. Satisfied? :p[/quote]

rau rau rau!
noapte buna!
eu incerc sa gandesc pozitiv pentru mine si pentru cine trebuie..pa pa!
am plecat !
nopate buna!
pickard
Postat pe 4 August 2011 22:40
De la: pickard, la data 2011-08-04 22:30:51
De la: anageo25, la data 2011-08-04 22:27:56
De la: pickard, la data 2011-08-04 22:25:46
De la: Barbie30_, la data 2011-08-04 21:45:05Hello Pickard Nu toate femeile vor sa rupa orice legatura,daca creierasul proceseaza ca nu mai poate fi nimic,atunci poti sa ramai prietena.Eu sunt prietena cu fostii mei,chiar mi se confeseaza


ma abtin de la comentarii.poate ma insel


Esti barbat, n-ai cum sa intelegi treaba asta.

n-am cum, n-am cum!
bine ca sti tu!
nici nu vreau sa inteleg! vreau doar sa va ridicati mai sus decat genunchiul broastei ,doar sunteti sexul slab si fragil


Iar tu faci parte din sexul puternic si mandru ce ia in ocrotire sexul slab. Nu cred ca e si cazul tau.
N-ai sa intelegi niciodata nevoia de confesare a unui barbat, in special a celui care iti este fost. Ce alta persoana il poate cunoaste mai bine si il poate intelege!
anageo25
Postat pe 4 August 2011 22:40
De la: anageo25, la data 2011-08-04 22:40:58
De la: pickard, la data 2011-08-04 22:30:51
De la: anageo25, la data 2011-08-04 22:27:56
De la: pickard, la data 2011-08-04 22:25:46
De la: Barbie30_, la data 2011-08-04 21:45:05Hello Pickard Nu toate femeile vor sa rupa orice legatura,daca creierasul proceseaza ca nu mai poate fi nimic,atunci poti sa ramai prietena.Eu sunt prietena cu fostii mei,chiar mi se confeseaza


ma abtin de la comentarii.poate ma insel


Esti barbat, n-ai cum sa intelegi treaba asta.

n-am cum, n-am cum!
bine ca sti tu!
nici nu vreau sa inteleg! vreau doar sa va ridicati mai sus decat genunchiul broastei ,doar sunteti sexul slab si fragil


Iar tu faci parte din sexul puternic si mandru ce ia in ocrotire sexul slab. Nu cred ca e si cazul tau.
N-ai sa intelegi niciodata nevoia de confesare a unui barbat, in special a celui care iti este fost. Ce alta persoana il poate cunoaste mai bine si il poate intelege!

PA PA!
si tu esti rea! nu e bine!

v-am uitat! PA!
pickard
Postat pe 4 August 2011 22:42
Au, dar sunt criticata, nu gluma. Am precizat doar, daca tipul iti face mult rau, in anumite cazuri, merita sa sufere.
Nu am spus ca toti merita. Unii nu stiu cum sa iti intre in gratii, altii cred ca trebuie neaparat sa fii prada usoara ca deh, esti doar o "femeie", iar ei trebuie sa aiba access la tine, desi refuzi.

Dar ca sa revin la topic, Indiferenta doare mai tare. :d
BabeLove4U
Postat pe 4 August 2011 22:53
De la: pickard, la data 2011-08-04 22:42:46
De la: anageo25, la data 2011-08-04 22:40:58
De la: pickard, la data 2011-08-04 22:30:51
De la: anageo25, la data 2011-08-04 22:27:56
De la: pickard, la data 2011-08-04 22:25:46
De la: Barbie30_, la data 2011-08-04 21:45:05Hello Pickard Nu toate femeile vor sa rupa orice legatura,daca creierasul proceseaza ca nu mai poate fi nimic,atunci poti sa ramai prietena.Eu sunt prietena cu fostii mei,chiar mi se confeseaza


ma abtin de la comentarii.poate ma insel


Esti barbat, n-ai cum sa intelegi treaba asta.

n-am cum, n-am cum!
bine ca sti tu!
nici nu vreau sa inteleg! vreau doar sa va ridicati mai sus decat genunchiul broastei ,doar sunteti sexul slab si fragil


Iar tu faci parte din sexul puternic si mandru ce ia in ocrotire sexul slab. Nu cred ca e si cazul tau.
N-ai sa intelegi niciodata nevoia de confesare a unui barbat, in special a celui care iti este fost. Ce alta persoana il poate cunoaste mai bine si il poate intelege!

PA PA!
si tu esti rea! nu e bine!

v-am uitat! PA!


Hai pa! Sa nu plangi in perna, da!? Fii barbat!
anageo25
Postat pe 5 August 2011 08:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
As avea nevoie de un sfat(sau chiar mai multe)... 10 De la: Eeah 12 Iunie 2011 19:11
Am nevoie de un sfat ! 16 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:56
Ajutor...? 19 De la: asdfgh 21 Februarie 2012 17:53
Am facut ce nu trebuia!am nevoie de un sfat 11 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:53
ma puteti ajuta sa ma sinucid in asa mod incat sa para o moarte accidentala ? 69 De la: I0anaG 24 Mai 2010 15:29