Setari Cookie-uri

semne ca vrea sa ne despartim?

Buna tuturor!
Am 23 de ani,sunt intr-o relatie de 3 ani si iubitul meu de la un timp este cam nesigur de viitorul nostru,spun asta pt ca acum 3 luni mi-a spus ca nu mai vede un viitor in relatia noastra si ca ar fi mai bine sa ne despartim,stau la el in apartament inca,dar el este plecat momentan din oras..apoi m-am gandit ca eu am fost vinovata din moment ce mi-a spus asta,nu aveam unde sa stau ca este apartamentul lui iar eu lucrez aici si sunt si la facultate,l-am rugat sa imi explice de ce ne despartim,acelasi motiv,apoi mi-a spus sa imi starng lucrurile de la el de acasa...apoi la 2 sapt l-am sunat l-am intrebat daca e sigur si parea ca nu e sigur de ce a spus...a vazut ca sufar si ne-am impacat fara prea multe cuvinte...insa eu cred ca a actionat asa din mila! evita discutiile despre viitorul nostru,cand suntem impreuna e ok,dar la distanta ,cand pleaca el la servici,totul se schimba...acum suntem la distanta de 2 sapt si devine tot mai rece pe zi ce trece...imi spune ca am idei preconcepute ca el nu vrea sa ne despartim ca ma iubeste...dar tot evita anumite discutii ca si cum ar avea o retinere...cineva il influenteaza...este nehotarat pe scurt. va rog din suflet sa va puneti in situatia mea si sa va intrebati ce ati face in locul meu...chiar va trebui sa imi iau viata de la inceput?voi pierde facultatea,serviciul....?daca sunt oameni care au trecut prin asta,as vrea sa ma ajute...astea sunt semnele ca vrea sa ne despartim?
o zi frumoasa va doresc!!
kudika415927
Postat pe 30 Iulie 2011 18:17
fugi
rockk
Postat pe 30 Iulie 2011 18:23
De la: kudika415927, la data 2011-07-30 18:17:29Buna tuturor!
astea sunt semnele ca vrea sa ne despartim?
o zi frumoasa va doresc!!

Sunt semne ca ceva sigur nu e in regula. Cel mai bine e sa iei taurul de coarne si cu prima ocazie sa aveti o discutie lunga despre voi.
Daca nu are pe alta (semnele pentru asa ceva sunt simple: se aranjeaza, se dichiseste mai mult decat inainte, e plecat mai mult decat inainte, iar cand se intoarce te evita, etc), mai ai o sansa.
Armain
Postat pe 30 Iulie 2011 18:28
Oare a fost o decizie care a luat-o din mila? eu acum am de rezolvat aici niste probleme la servici si poate mi-a lasat apartamentul ca stie ca nu am unde sa ma duc....oare asta e singurul motiv pt care a decis sa mai fie langa mine?ma intreb ce imi va spune cand imi voi termina aici problemele...dar de ce a ajuns la decizia asta?cand suntem impreuna e ok,e atras de mine,dar cand suntem la distanta,nu ma suna deloc...intotdeauna a fost preocupat de aspectul lui fizic,parca asta ar fi mai important decat mine...de ex sapt trecuta l-am intrebat daca plecam la mare si a zis ca el nu are nici un plan de plecat la mare...iar acum jumatate de an imi spunea ca vrea sa plecam din tara,sa ne relaxam amandoi...la ultima noastra intalnire i-am spus ca as vrea sa cumpar un dulap de bucatarie,el stia ca aveam nevoie de asta...insa a refuzat..nu stiu ce sa cred...poate ca asteapta sa imi termin problemele aici si atat...
kudika415927
Postat pe 30 Iulie 2011 18:38
De la: Armain_Qi_1, la data 2011-07-30 18:28:26
De la: kudika415927, la data 2011-07-30 18:17:29Buna tuturor!
astea sunt semnele ca vrea sa ne despartim?
o zi frumoasa va doresc!!

Sunt semne ca ceva sigur nu e in regula. Cel mai bine e sa iei taurul de coarne si cu prima ocazie sa aveti o discutie lunga despre voi.
Daca nu are pe alta (semnele pentru asa ceva sunt simple: se aranjeaza, se dichiseste mai mult decat inainte, e plecat mai mult decat inainte, iar cand se intoarce te evita, etc), mai ai o sansa.




Am avut multe,f multe discutii de atunci pe tema asta...si inainte sa ne despartim imi spunea ca ma iubeste,ca el are planuri mari pt noi,sa fim in continuare cum am fost pana acum,unul alaturi de celalalt,insa la 1 sapt dupa mi-a spus ca mai bine ne despartim,iar aici mi-am dat seama ca nu e sigur pe ceea ce spune..sau si atunci a facut asta din mila?ca stie ca sunt nevinovata...acum mereu incearca sa ma acuze de orice..in fata prietenilor spune ca eu sunt de vina pt tot,dar nu are argumente,doar ca el nu poate fi ca mine si nici nu vrea sa se schimbe pt mine,dar nu i-am cerut asta...oare sa fie altcineva in viata lui?daca da,cred ca e de mult timp...nu stiu ce sa cred..
kudika415927
Postat pe 30 Iulie 2011 18:45
De la: kudika415927, la data 2011-07-30 18:45:20
De la: Armain_Qi_1, la data 2011-07-30 18:28:26
De la: kudika415927, la data 2011-07-30 18:17:29Buna tuturor!
astea sunt semnele ca vrea sa ne despartim?
o zi frumoasa va doresc!!

Sunt semne ca ceva sigur nu e in regula. Cel mai bine e sa iei taurul de coarne si cu prima ocazie sa aveti o discutie lunga despre voi.
Daca nu are pe alta (semnele pentru asa ceva sunt simple: se aranjeaza, se dichiseste mai mult decat inainte, e plecat mai mult decat inainte, iar cand se intoarce te evita, etc), mai ai o sansa.




Am avut multe,f multe discutii de atunci pe tema asta...si inainte sa ne despartim imi spunea ca ma iubeste,ca el are planuri mari pt noi,sa fim in continuare cum am fost pana acum,unul alaturi de celalalt,insa la 1 sapt dupa mi-a spus ca mai bine ne despartim,iar aici mi-am dat seama ca nu e sigur pe ceea ce spune..sau si atunci a facut asta din mila?ca stie ca sunt nevinovata...acum mereu incearca sa ma acuze de orice..in fata prietenilor spune ca eu sunt de vina pt tot,dar nu are argumente,doar ca el nu poate fi ca mine si nici nu vrea sa se schimbe pt mine,dar nu i-am cerut asta...oare sa fie altcineva in viata lui?daca da,cred ca e de mult timp...nu stiu ce sa cred..


Tot ce ti-s spus sunt vorbe. Si vorbele le schimbam precum ciorapii, dupa starea noastra de spirit.
DAR ai si faptele care-ti vorbesc. Si eu m-as baza pe fapte in primul rand.
Sigur ca poate fi mila, poate fi faptul ca oricum el e mai mult plecat asa ca nu-l deranjeaza prezenta ta in casa. Nu cred ca are oficial pe alta, in sensul de ceva foarte serios, altfel te gonea fara replica pentru a o aduce pe ea.

Nu am inteles de ce ti-ai pierde facultatea si serviciul daca te desparti de el? Sa-mi fie cu iertare, dar cand o aud o femeie ca se alege praful de viata ei daca o paraseste x-ulescu, ma iau cu mainile de par. Fa ceva pentru tine si apoi vezi ce mai face "iubi". Ca de nu-i asta va fi altul si tu ce faci? Te agati precum ciulinele de fiecare sa-ti faca un cuib?
rashela
Postat pe 30 Iulie 2011 19:09
De la: rashela, la data 2011-07-30 19:09:43[quote name='kudika415927' date='2011-07-30 18:45:20'Nu am inteles de ce ti-ai pierde facultatea si serviciul daca te desparti de el?

Ca de nu-i asta va fi altul si tu ce faci? Te agati precum ciulinele de fiecare sa-ti faca un cuib?


Nici eu nu am inteles. Ai servici, deci poti sa platesti o chirie, eventual impreuna cu o colega, si poti trai si fara el, te poti intretine singura.

Chiar asa, daca nu e el sufletul tau "pereche", si e altu?
Armain
Postat pe 30 Iulie 2011 19:25
Nu o sa renunt la facultate,nici la servici,poate imi va fi greu cu banii,ca este scumpa viata aici.mai greu este ca acum trebuie sa imi gasesc o noua casa,sa o iau de la capat..ceea ce ma doare cel mai tare este ca m-am simtit tradata cand mi-a spus ca vrea sa ne despartim si nu a avut explicatii,cand totul era bine..si cand ne-am despartit mi-a spus ca ma iubeste....doare sa incerci sa realizezi ca ai muncit atata pt un viitor alaturi de cineva si iti face o astfel de "surpriza"..la casa noastra am contribuit si eu...vroia sa ne casatorim...doare sa vezi cum cineva se schimba dupa ce totul mergea bine.ma intreb daca atat de naiva sunt?sa nu imi dau seama ce motive are si a avut?el mi-a spus ca nu are pe altcineva...
kudika415927
Postat pe 30 Iulie 2011 19:26
Poate ca nu te considera femeia langa care sa traiasca tot restul vietii lui, sau poate ca n-are chef acum de casatorie. Cati ani are?

Ce sa-ti zic, mai incearca si tu un pic si daca el nu si nu, , lasa-l naibii.

Armain
Postat pe 30 Iulie 2011 19:35
De la: Armain_Qi_1, la data 2011-07-30 19:35:34Poate ca nu te considera femeia langa care sa traiasca tot restul vietii lui, sau poate ca n-are chef acum de casatorie. Cati ani are?

Ce sa-ti zic, mai incearca si tu un pic si daca el nu si nu, , lasa-l naibii.




Cred ca s-a grabit cand a luat decizia de a sta impreuna cu mine,cred ca nu a fost constient de planurile care le-a facut.Poate ca mi-ar fi mai usor daca as sti adevaratul motiv. are 24 de ani.
kudika415927
Postat pe 30 Iulie 2011 19:50
De la: kudika415927, la data 2011-07-30 19:50:46
De la: Armain_Qi_1, la data 2011-07-30 19:35:34Poate ca nu te considera femeia langa care sa traiasca tot restul vietii lui, sau poate ca n-are chef acum de casatorie. Cati ani are?

Ce sa-ti zic, mai incearca si tu un pic si daca el nu si nu, , lasa-l naibii.




Cred ca s-a grabit cand a luat decizia de a sta impreuna cu mine,cred ca nu a fost constient de planurile care le-a facut.Poate ca mi-ar fi mai usor daca as sti adevaratul motiv. are 24 de ani.
Si la 24 ani tu gata vrei sa-i confisti viata ,sal inhami la casnicie.......vai de capul vostru !! Dar tu nu poti trai independenta sa-ti faci o cariera,sa mergi singura pe drum far'sa cazi in sant ,poti ?!!!
cristinxxx
Postat pe 30 Iulie 2011 20:02

care e smenu pe aci ca n-am chef sa-mi stric ochii citind!
pickard
Postat pe 30 Iulie 2011 20:10
De la: cristinxxx, la data 2011-07-30 20:02:28
De la: kudika415927, la data 2011-07-30 19:50:46
De la: Armain_Qi_1, la data 2011-07-30 19:35:34Poate ca nu te considera femeia langa care sa traiasca tot restul vietii lui, sau poate ca n-are chef acum de casatorie. Cati ani are?

Ce sa-ti zic, mai incearca si tu un pic si daca el nu si nu, , lasa-l naibii.




Cred ca s-a grabit cand a luat decizia de a sta impreuna cu mine,cred ca nu a fost constient de planurile care le-a facut.Poate ca mi-ar fi mai usor daca as sti adevaratul motiv. are 24 de ani.
Si la 24 ani tu gata vrei sa-i confisti viata ,sal inhami la casnicie.......vai de capul vostru !! Dar tu nu poti trai independenta sa-ti faci o cariera,sa mergi singura pe drum far'sa cazi in sant ,poti ?!!!


o sa te lamuresc ca banuiesc ca nici nu ai citit ce am scris mai sus.. sa nu intelegi gresit,eu niciodata nu am incercat sa tin pe cineva langa mine cu forta,problema este ca acum ma simt tradata pt ca nu vreau sa accept mila lui ,ci asta incerc sa aflu,care sunt motivele pt care mai sunt acum cu el.Am incercat sa aflu motivul pt care el acum ceva timp a incercat sa ma inlature din viata lui...stiu ca din moment ce o persoana iti poate spune asa ceva mai ales fara explicatii,inseamna ca ceva s-a schimbat cu adevarat...iar eu nu vreau sa stau langa el doar pt ca ii e mila de mine si nu am unde sa ma duc...dar el pretinde ca totul este bine,dar eu nu am trecut inca peste socul de acum cateva sapt...
kudika415927
Postat pe 30 Iulie 2011 20:13
De la: kudika415927, la data 2011-07-30 20:13:35
De la: cristinxxx, la data 2011-07-30 20:02:28
De la: kudika415927, la data 2011-07-30 19:50:46
De la: Armain_Qi_1, la data 2011-07-30 19:35:34Poate ca nu te considera femeia langa care sa traiasca tot restul vietii lui, sau poate ca n-are chef acum de casatorie. Cati ani are?

Ce sa-ti zic, mai incearca si tu un pic si daca el nu si nu, , lasa-l naibii.




Cred ca s-a grabit cand a luat decizia de a sta impreuna cu mine,cred ca nu a fost constient de planurile care le-a facut.Poate ca mi-ar fi mai usor daca as sti adevaratul motiv. are 24 de ani.
Si la 24 ani tu gata vrei sa-i confisti viata ,sal inhami la casnicie.......vai de capul vostru !! Dar tu nu poti trai independenta sa-ti faci o cariera,sa mergi singura pe drum far'sa cazi in sant ,poti ?!!!


o sa te lamuresc ca banuiesc ca nici nu ai citit ce am scris mai sus.. sa nu intelegi gresit,eu niciodata nu am incercat sa tin pe cineva langa mine cu forta,problema este ca acum ma simt tradata pt ca nu vreau sa accept mila lui ,ci asta incerc sa aflu,care sunt motivele pt care mai sunt acum cu el.Am incercat sa aflu motivul pt care el acum ceva timp a incercat sa ma inlature din viata lui...stiu ca din moment ce o persoana iti poate spune asa ceva mai ales fara explicatii,inseamna ca ceva s-a schimbat cu adevarat...iar eu nu vreau sa stau langa el doar pt ca ii e mila de mine si nu am unde sa ma duc...dar el pretinde ca totul este bine,dar eu nu am trecut inca peste socul de acum cateva sapt...


acuma mi-e ceva mai clar!
imi pare rau pentru tine
pickard
Postat pe 30 Iulie 2011 20:19
Asa se pare, ca vrea sa va despartiti. Imi pare rau pentru situatia ta cu facultatea si pentru problemele tale financiare dar sti cum se spune: dragoste cu forta nu se poate. Si nici pentru el nu ar fi corect sa stai cu el doar pentru ca nu iti gasesti alta locuinta.Daca dragoste nu e.....
Eva32
Postat pe 31 Iulie 2011 00:37
Buna dimineata tuturor!
Eu il iubesc,tin f mult la el,am fost unul langa celalalt atata vreme,ne faceam planuri..pana a plecat el sa munceasca..Poate ca nu ma suna prea des pt ca e ocupat acolo,am gresit mai sus cand am spus ca nu ma suna deloc,ca ma suna cam de 3-4 ori pe zi(dar ma refeream la sensul ca nu simt eu ca il intereseaza prea mult)
Maine se intoarce in tara, astept sa purtam acea discutie.Am mai discutat si imi spune ca eu sunt cea care vrea despartire,ca el nu vrea sa ma piarda si ca ma iubeste!
Uneori imi spune asa,alteori e distant si ma acuza pe mine de distantarea noastra...
Poate ca e cineva care a incercat sa se bage intre noi?
kudika415927
Postat pe 31 Iulie 2011 07:57
De la: kudika415927, la data 2011-07-31 07:57:05Buna dimineata tuturor!
Eu il iubesc,tin f mult la el,am fost unul langa celalalt atata vreme,ne faceam planuri..pana a plecat el sa munceasca..Poate ca nu ma suna prea des pt ca e ocupat acolo,am gresit mai sus cand am spus ca nu ma suna deloc,ca ma suna cam de 3-4 ori pe zi(dar ma refeream la sensul ca nu simt eu ca il intereseaza prea mult)
Maine se intoarce in tara, astept sa purtam acea discutie.Am mai discutat si imi spune ca eu sunt cea care vrea despartire,ca el nu vrea sa ma piarda si ca ma iubeste!
Uneori imi spune asa,alteori e distant si ma acuza pe mine de distantarea noastra...
Poate ca e cineva care a incercat sa se bage intre noi?


eu am mai zis in trecut ca plecarile astea in strainatate nu aduc nimic bun daca pleaca numai unu dintre parteneri...si daca pleaca amandoi si raman copii pe aici ati vazut ce se intampla.
stai sa vina si vezi ce zice cand e la un milimetru de tine asa in scris sau la telefon nu e concludent.sa-ti spuna el ca vrea sa renunte la tine cand te tine de mana si atunci e clar
pickard
Postat pe 31 Iulie 2011 08:12
nu te mai gandii la rau,fii tare ...sa stii ca in felul acesta cu intrebari mai mult il faci sa se distanteze de tine.Daca n te-ar iubii ti-ar da papucii fara sa mai stea la discutii;)eu cred ca tu trebuie sa lasi lucrurile din banal sa se transforme in ce a fost odata. succes!
lacrima23
Postat pe 31 Iulie 2011 13:17
De la: kudika415927, la data 2011-07-30 18:17:29Buna tuturor!
Am 23 de ani,sunt intr-o relatie de 3 ani si iubitul meu de la un timp este cam nesigur de viitorul nostru,spun asta pt ca acum 3 luni mi-a spus ca nu mai vede un viitor in relatia noastra si ca ar fi mai bine sa ne despartim,stau la el in apartament inca,dar el este plecat momentan din oras..apoi m-am gandit ca eu am fost vinovata din moment ce mi-a spus asta,nu aveam unde sa stau ca este apartamentul lui iar eu lucrez aici si sunt si la facultate,l-am rugat sa imi explice de ce ne despartim,acelasi motiv,apoi mi-a spus sa imi starng lucrurile de la el de acasa...apoi la 2 sapt l-am sunat l-am intrebat daca e sigur si parea ca nu e sigur de ce a spus...a vazut ca sufar si ne-am impacat fara prea multe cuvinte...insa eu cred ca a actionat asa din mila! evita discutiile despre viitorul nostru,cand suntem impreuna e ok,dar la distanta ,cand pleaca el la servici,totul se schimba...acum suntem la distanta de 2 sapt si devine tot mai rece pe zi ce trece...imi spune ca am idei preconcepute ca el nu vrea sa ne despartim ca ma iubeste...dar tot evita anumite discutii ca si cum ar avea o retinere...cineva il influenteaza...este nehotarat pe scurt. va rog din suflet sa va puneti in situatia mea si sa va intrebati ce ati face in locul meu...chiar va trebui sa imi iau viata de la inceput?voi pierde facultatea,serviciul....?daca sunt oameni care au trecut prin asta,as vrea sa ma ajute...astea sunt semnele ca vrea sa ne despartim?
o zi frumoasa va doresc!!




Buna ziua!

Domnisoara ,tie ti s-o parea tragica situatia in care te afli.eu,consider ca nu este deloc asa.Sa inteleg ca prietenul taiu este din Bucuresti!Tu de unde esti?
Am inteles ca ai servici si esti studenta,da?Buuuuuuuuuuuuuuuun!Pai,daca ai posibilitate sa te intretii,de ce te umilesti si accepti sicanarile acestui tip?Stiu ca viata este dulce si frumoasa in capitala,dar este si costisitoare si tu vrei sa imbini utilul cu placutul!Este clar pentru mine ca,prietenul tau oscileaza intre tine si alta persoana.Din acest motiv au aparut discutiile interminabile intre voi.Pe de alta parte,datorita faptului ca aveti 3 ani petrecuti impreuna,domnului in cauza ,ii este mila sa-ti spuna sa pleci si oricum,ii esti la mai la indemana atata timp cat locuiesti cu el,in casa si nu-l costa mare lucru,si atunci cand este plecat,oricum se descurca!In locul tau,mi-as analiza situatia financiara,as discuta cu parintii pentru ajutor material,viata in Bucuresti este foarte scumpa!si as pleca fara urma de regret.Lasa-l sa te caute el,nu-l cauta tu!Arata-i ca poti sa fii independenta si ai sa vezi ca ,daca te iubeste, cu adevarat,te va cauta!In cazul tau,concubinajul modern,nu a dat roadele scontate.Esti o fata sanatoasa,cu putere de munca,pune-te pe treaba serios si cauta sa ai alte prioritati,nu neaparat sa fii jucaria prietenului tau.Stii,cand mananci prea mult, dintr-odata si te-ai saturat sa te tot musti cu dintii,schimbi ritmul de masticare:bagi mai putin in gura si mesteci pe indelete!Asa trebuie sa faci si in viata!Ia totul rand pe rand,nu te mai umili in fata barbatilor si gaseste o alta cale de a trai,mai neteda,zic eu!Succes!
kudika414141
Postat pe 31 Iulie 2011 15:43
De la: kudika415927, la data 2011-07-30 19:50:46are 24 de ani.


Hmm, as zice ca probabil nu are chef baiatul de insuratoare si de legat pe viata la varsta asta. Si probabil nici tu nu ar trebui sa ai, pana nu termini facultatea. Lasa-l.
Armain
Postat pe 31 Iulie 2011 19:32
De la: kudika414141, la data 2011-07-31 15:43:57
De la: kudika415927, la data 2011-07-30 18:17:29Buna tuturor!
Am 23 de ani,sunt intr-o relatie de 3 ani si iubitul meu de la un timp este cam nesigur de viitorul nostru,spun asta pt ca acum 3 luni mi-a spus ca nu mai vede un viitor in relatia noastra si ca ar fi mai bine sa ne despartim,stau la el in apartament inca,dar el este plecat momentan din oras..apoi m-am gandit ca eu am fost vinovata din moment ce mi-a spus asta,nu aveam unde sa stau ca este apartamentul lui iar eu lucrez aici si sunt si la facultate,l-am rugat sa imi explice de ce ne despartim,acelasi motiv,apoi mi-a spus sa imi starng lucrurile de la el de acasa...apoi la 2 sapt l-am sunat l-am intrebat daca e sigur si parea ca nu e sigur de ce a spus...a vazut ca sufar si ne-am impacat fara prea multe cuvinte...insa eu cred ca a actionat asa din mila! evita discutiile despre viitorul nostru,cand suntem impreuna e ok,dar la distanta ,cand pleaca el la servici,totul se schimba...acum suntem la distanta de 2 sapt si devine tot mai rece pe zi ce trece...imi spune ca am idei preconcepute ca el nu vrea sa ne despartim ca ma iubeste...dar tot evita anumite discutii ca si cum ar avea o retinere...cineva il influenteaza...este nehotarat pe scurt. va rog din suflet sa va puneti in situatia mea si sa va intrebati ce ati face in locul meu...chiar va trebui sa imi iau viata de la inceput?voi pierde facultatea,serviciul....?daca sunt oameni care au trecut prin asta,as vrea sa ma ajute...astea sunt semnele ca vrea sa ne despartim?
o zi frumoasa va doresc!!




Buna ziua!

Domnisoara ,tie ti s-o parea tragica situatia in care te afli.eu,consider ca nu este deloc asa.Sa inteleg ca prietenul taiu este din Bucuresti!Tu de unde esti?
Am inteles ca ai servici si esti studenta,da?Buuuuuuuuuuuuuuuun!Pai,daca ai posibilitate sa te intretii,de ce te umilesti si accepti sicanarile acestui tip?Stiu ca viata este dulce si frumoasa in capitala,dar este si costisitoare si tu vrei sa imbini utilul cu placutul!Este clar pentru mine ca,prietenul tau oscileaza intre tine si alta persoana.Din acest motiv au aparut discutiile interminabile intre voi.Pe de alta parte,datorita faptului ca aveti 3 ani petrecuti impreuna,domnului in cauza ,ii este mila sa-ti spuna sa pleci si oricum,ii esti la mai la indemana atata timp cat locuiesti cu el,in casa si nu-l costa mare lucru,si atunci cand este plecat,oricum se descurca!In locul tau,mi-as analiza situatia financiara,as discuta cu parintii pentru ajutor material,viata in Bucuresti este foarte scumpa!si as pleca fara urma de regret.Lasa-l sa te caute el,nu-l cauta tu!Arata-i ca poti sa fii independenta si ai sa vezi ca ,daca te iubeste, cu adevarat,te va cauta!In cazul tau,concubinajul modern,nu a dat roadele scontate.Esti o fata sanatoasa,cu putere de munca,pune-te pe treaba serios si cauta sa ai alte prioritati,nu neaparat sa fii jucaria prietenului tau.Stii,cand mananci prea mult, dintr-odata si te-ai saturat sa te tot musti cu dintii,schimbi ritmul de masticare:bagi mai putin in gura si mesteci pe indelete!Asa trebuie sa faci si in viata!Ia totul rand pe rand,nu te mai umili in fata barbatilor si gaseste o alta cale de a trai,mai neteda,zic eu!Succes!

nu sunt de acord! vorba aia:*incurcate sunt caile Domnului* ..nu toata viata se rezuma la munca si la lucruri materiale
pickard
Postat pe 31 Iulie 2011 19:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Diferenta de varsta intr-o relatie... 18 De la: kudika_25639 1 Februarie 2013 22:40
ce sa fac?? 13 De la: kudik05 2 August 2009 10:00
help me=(( 12 De la: aleexa29_yahoo_com 1 Aprilie 2009 16:28
ce vrea de la mine.. 19 De la: yumy 22 Noiembrie 2011 18:28
nu inteleg... 33 De la: Max2 17 Noiembrie 2011 13:49