Setari Cookie-uri

Vreau cateva pareri/ sfaturi va rog mult !!!

Salut, ma numesc Alin si am 23 de ani si as vrea sa va spun povestea mea , durerea mea insa inainte de durere vreau sa va spun cateva lucruri...
Totul a inceput intre mine si ea in 2010 eu ieseam dintr-o relatie de 5-6 luni de zile si am avut curajul dupa aproape 5 ani sa vb cu ea... Da o doream din clasa a 9 cand am vazut-o prima oara insa ea atunci era cu cineva , cu, care a stat pana la 18 ani (3 ani) gandul ca ii ferircita alaturi de respectivul mi-a intiparit in minte sa o las cu el sa fie happy o vedeam fericita in fiecare zi la scoala, iar eu chiuleam de la ore sa stau la usa ei... poate poate iasa sa o vad, bun timpul a trecut am terminat liceul si nu am mai aflat nimica de ea si dupa cum ziceam tocmai ce am rupt o relatie cu o fata si am cautat-o pe HI5 atunci si i-am cerut timid id-ul de messenger, ea mi-a raspuns exact cu id-ul. Am vorbit foarte mult cu ea pe mess (in tot acest timp ea era cu altcineva mai mic ca ea cu 3 an) si cand am aflat asta am zis gata , pun piciorul in prag nu o pot lasa cu unul mai mic, ii momentul sa ii dezvalui ca o ador si o doresc.
Am iesit de cateva ori in timp ce ea era cu respectivul si au fost niste clipe superbe, ieseam in oras fara sa stiu unde ii si dadeam de ea, mergeam in zona unde locuieste si tot timpul ne intalneam privirile.
Data de 14 Mai 2010 a facut miracolul posibil, eram impreuna, visam, pluteam a fost superb totul.
Ca sa fiu cat pot de sincer eu aveam un trecut nu prea ok, jucator de aparate, bani imprumutati etc, i-am spus in mare toate prostiile astea, aproape toate fetele cu care am fost ce sa mai aproape toata viata mea dinaintea ei, iar ea mai reticienta le-a spus si pe ale ei.
Am facut impreuna lucruri incredibile, ne complectam perfect, aceleasi gusturi, aceleasi ideei, am invatat-o despre masini, ea mi-a deschis ochii m-a facut sa ma las de aparate de toate tampeniile ce le-am facut, am fost de mai multe ori cand era trista pe jos la ea din lipsa baniilor (vreo 9 km pe intuneric pe ploaie, furtuna - doar sa-i duc o floare) o multime de surprize cu tot ce am putut si avut mai bun, in fiecare luna in data de 14 cadouri mari/mici in functie de posibilitati, poezii din bun senin, chiar am incercat si am reusit dar nu ok sa-i inregistrez o melodie... Peste tot unde mergeam era cu mine si vroia sa fie cu mine, in fiecare seara vb la tel cate 1ora 2, dimineata ea avea mesaje de citit de la mine de buna dimineata si dragoste. M-am certat cu parinti de N ori pentru ea sa fac totul posibil, insa oricum parinti mei o iubesc si o trateaza mai bine ca si pe mine...
Problemele au inceput sa apara cand ciudat afla unele chestii care eu nu ii le-am spus, sincer sa fiu chiar uitasem de unele si se supara pe mine, dar am trecut si prin astea...
Problema a aparatu in decembrie 2012 inainte de ziua ei, am primit 1 mesaj de la o tipa care il cauta pe un prieten de-al meu, eu baiat cinstit i-am spus uite iubita am primit x mesaj, ea s-a suparat foarte tare de ce eu am primit mesaj (tipa fiind cu mine pe strada - acelasi cartier) Atunci am facut greseala vietii mele :|... in seara aia am baut de suparare (nu am obiceiul asta deloc) si chiar m-am intalnit cu tipa si am inselat-o (da am facut sex cu tipa respectiva care nu a durat nici 2 min fara saruturi fara atingeri fara nimic, nu am putut o vedeam pe ea in fata ochiilor mei:( ).
De atunci pana la ziua ei a mai trecut putin si m-a iertat oarecum am facut totul posibil sa-i arat ca ma doare ce am facut si imi pare rau, i-am facut cadou de ziua ei cum am putut eu mai bine, desi nu in ideea de a o impresiona pentru ca eu cand vine vorba de facut cadouri ei is in stare sa-mi vand si organele sa-i cumpar ce pot eu mai frumos (fac o mica paranteza chiar daca ea nu mi-a oferit vreodata contravaloarea cadourilor mele le-am apreciat si am plans la fiecare de bucurie chiar pentru o scrisorica mica din partea ei)
Ziua ei a trecut, a venit revelionul iarasi impreuna dar tot timpul daca ziceam o chestie banala si ei nu ii convenea se supara pe mine in ultimul hal de tare si reuseam sa o impac tot timplul mi-am cerut iertare cand am gresit si chiar si atunci cand nu am gresit nimica tot am facut treaba asta ar fi multe de spus inca dar continuii povestea...
Se apropia ziua mea 15 februarie si treaba a inceput sa scartie tot mai tare presimteam ceva urat si s-a intamplat desi nu fiind un lucru grav peste care am trecut sa zicem dar in 7 februarie nu am stiut de ea 9 ore nimica abia la 3 dimineata dupa ce am pus un prieten pe drum sa o caute a gasit-o cand mergea spre casa cu masina ei si s-a oprit si mi-a dat-o la tel... raspunsul ei da am fost in oras cu niste prieteni ne auzim mai incolo!!!!!!!!! Am suferit enorm, insa nu am avut liniste pana la urma am aflat cu cine a iesit am vb cu tipul care bineinteles m-a mintit si eu m-am injosit in fata lui incercand sa aflu tot iar el isi batea joc de mine spunandu-mi exact ceea ce nu vroiam sa aud, Ea in timpul asta nu mai vorbea cu mine raspundea greu tot timpul ocupata, dar intr-un final ne-am intalnit am povestit, ochii ei inca ma priveau cu drag, eu i-am sarutat mainile si mi-a marturisit ce a facut in acea seara si am inteles totul a fost o simpla intalnire de 5 min cu respectivul si vreau sa cred asta pentru ca nu m-a mintit niciodata si nu cred ca ma minte, in fine am trecut peste asta si acum pot zice ca ii relativ ok, dar relatia nu stiu cat va mai continua... parinti ei nu o mai vor im preajma mea din cauza ca nu am un servici si ca nu is cineva - desi toti bani ce i-am castigat i-am impartit in doi, i-am ajutat parintii de N ori la constructia casei, am carat cu masina mea ca sa nu plateasca pe altcineva si mi-am facut-o ferfelita, dar nu conteaza a meritat, sper sa merite .
Acum cand ne intalnim parintii ei nu stiu ca iasa cu mine, e greu, dureros.
Mi-am dat seama ce am pierdut si mor de ciuda ca poate puteam fi mai bun cu ea sa-i ofer mai multe ... desi a avut parte de toata atentia mea, de toata dragostea si de tot din partea mea...
Momentan dupa cum ziceam iesim, ne mai vedem mai rar dar ne vedem, de vorbit la fel vb la tel seara si dimineata cu mesaje dar is intr-un fel de test in care ea vrea sa vada daca merit cu adevarat sa fiu cu ea, eu m-am schimbat enorm , o iubesc mai mult, mor de dorul ei zilnic, as face orice doar sa o vad... In perioada in care a iesit ea cu acel baiat am fost si la spital am cazut jos in casa pentru ca eram necajit ea nu vroia sa-l scoata pe tipu ala din facebook-ul ei si am rugat-o, iar dupa asta mi s-a facut rau am cauzt si m-am trezit la spital (nu-i prima oara ,chiar a 3 oara tot asa din cauza la certuri) doctorul a zis ca urmatoarea data mie fatala pot ajunge la nebuni ( nu am mancat mai nimica 1 saptamana, somn deloc doar tigari si cafea si non-stop pe facebook-ul ei)

As face orice si fac orice pentru ea sa o am din nou cum era, poate chiar mai buna... Accept testul asta 1 zi, o saptamana, o luna, insa sper sa nu dureze mai mult nu pentru ca nu rezist fizic din nevoi trupesti ci pentru faptul ca nu cred ca sufletul mai poate indura atata, o ador, ii o nestemata pentru mine, unica femeie alaturi de care ma vad... Chiar am incercat sa ma uit dupa altele dar ce credeti??? NICIUNA NU II CA EA - poate nu ii cea mai mare frumusete dar e a mea o iubesc , nu conteaza ca s-a ingrasat putin si are burtica, s-au ca ia crescut fundul, o iubesc mai mult pentru ca stiu ca de cand ii cu mine o duce mai bine, ii fac toate poftele etc...

Ce as mai putea face? Daca nu se intampla nenorocirea sa o insel anul asta vroiam in 14 mai cand implinim 3 ani de relatie oficiala (inca vreo 5 luni asa pe neve) sa o cer de nevasta...
kudika_30746
Postat pe 2 Martie 2013 19:23
Chiar nimeni nimica??? Aseara am gafato iarasi intr-un fel
kudika_30746
Postat pe 3 Martie 2013 16:40
De la: kudika_30746, la data 2013-03-03 16:40:02Chiar nimeni nimica??? Aseara am gafato iarasi intr-un fel




Asuma-ti consecintele comportamentului tau,invata din greseli si continua-ti drumul,esti tanar si,drept urmare,ai calea deschisa in fata ta!!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Martie 2013 16:46
De la: kudika_30746, la data 2013-03-03 16:40:02Chiar nimeni nimica??? Aseara am gafato iarasi intr-un fel


vrei sa fi criticat ,sfatul meu este sa te multumesti cu tacerea tuturor ,ca prin tacere defapt tiau raspuns cit esti de nedemn de acea femeie ,pe care tu susti sus si tare ca o doreai o iubeai bla bla bla.si defapt nu ai fost in stare sati tii cocoselu acasa necintind la alta gaina.care credema nu tea facut mai special cu nimic,defapt tea facut nedemn de respect de onoare si de barbatia ta ,sa nu crezi ca daca prostesti mai multe fraere esti mai potent sau mai barbat sau ca esti cineva ,defapt esti un nimeni esti un vibrator cu miscare oxcilanta pt nesatule si pt nevoiase .si ceea ce tine de prietena ta .chiar daca o prostesti sa se intoarca azi la tine va pleca miine asa ca mai bine nui incurca viata ei si incearca sati refaci alta viata si tu dar cu capu pe umeri si cocosu in pantaloni .ca daca ai sal ti dezlegat prin curte .ai sa te trezesti fara cocos introzi dar si fara gaina ai sa aduni closte rasclocite pe cale de disparitie.
bleyd_nyght
Postat pe 3 Martie 2013 16:59
De la: bleyd_nyght, la data 2013-03-03 16:59:20
De la: kudika_30746, la data 2013-03-03 16:40:02Chiar nimeni nimica??? Aseara am gafato iarasi intr-un fel


vrei sa fi criticat ,sfatul meu este sa te multumesti cu tacerea tuturor ,ca prin tacere defapt tiau raspuns cit esti de nedemn de acea femeie ,pe care tu susti sus si tare ca o doreai o iubeai bla bla bla.si defapt nu ai fost in stare sati tii cocoselu acasa necintind la alta gaina.care credema nu tea facut mai special cu nimic,defapt tea facut nedemn de respect de onoare si de barbatia ta ,sa nu crezi ca daca prostesti mai multe fraere esti mai potent sau mai barbat sau ca esti cineva ,defapt esti un nimeni esti un vibrator cu miscare oxcilanta pt nesatule si pt nevoiase .si ceea ce tine de prietena ta .chiar daca o prostesti sa se intoarca azi la tine va pleca miine asa ca mai bine nui incurca viata ei si incearca sati refaci alta viata si tu dar cu capu pe umeri si cocosu in pantaloni .ca daca ai sal ti dezlegat prin curte .ai sa te trezesti fara cocos introzi dar si fara gaina ai sa aduni closte rasclocite pe cale de disparitie.


vezi sa mai faci gafe ca sincer si sigur cu ele ai sa te trezesti mai tirziu ai sati pui o gafa sati miingie fata dreapta o gafa partea stinga si o gafa ai sati pui sati mingiie cocoselu care tot gafe ar sa cinte mai tirziu
bleyd_nyght
Postat pe 3 Martie 2013 21:18
Cred ca esti prea obsedat. Mie mi se pare ca ea nu te iubeste foarte tare. E destul de indiferenta. Ai nevoie de un job care sa-ti ocupe mintea, ca ai inceput s-o iei razna.
Micaell
Postat pe 4 Martie 2013 10:02

Cauta-ti ocupatii serioase : poti face o facultate , poti sa-ti iei un servici , chiar doua , sa-ti castigi existenta . Cine crezi ca te accepta daca nu ai bani ?
Vrei sa te ia cineva de crescut ?
Argentina_Malcea_1
Postat pe 10 Martie 2013 13:01
Dragule...am citit ,am rascitit ce scrii tu pe aici.In sfarsit..am ajuns la concluzia urmatoare
1.ai fost nesimtit ca ai inselat-o
2.nu te va ierta ,inteleg ca i-ai spus ca un tampitel (trebuia sa-ti tii gurita inchisa daca macar ,ratonul in cusca nu l-ai putut tine )
3.cauta-ti naibilui de lucru si castiga-ti existenta asa cum trebuie ca sa ai pretentia sa devii sot si mai tarziu tata
4.nu victimiza ! nu iubesti nimic ! este doar pareea ta la ideea ca o pierzi si te incapatanezi sa vezi realitatea .
5.nu te iubeste orbeste sa accepte ceea ce ai facut ,de aceea este mereu pusa pe cearta
6 revino-ti si pune mana si munceste ceva !
Coco_2
Postat pe 10 Martie 2013 16:44
chiar crezi ca mai merita relatia asta sanse k la urma inevitabilul se va intampla,esti un dobitoc ca ai inselat-o, eu nu cred k te-a iertat,(incearca sa lipesti ceva ce ai spart va arata la fel? va fii la fel?)gaseste-ti de munca,fa ceva nu mai sta trantor pe canapea si te indopa cu cafele si tigarii,asa ii arati tu ca te-ai schimbat??????????sa nu crezi k te critic prea tare dar o femeie poate te iarta ca ai inselat-o dar nu uita NICIODATA
PUREKKA
Postat pe 10 Martie 2013 20:10
asa e o femeie iarta,dar nu uita niciodata,eu nucred k ai iubit-o cu adevarat,cand iubesti pe cineva cu adevarat pur si simplu nu o/il inseli,cu dragostea nu te poti juca,daca o iubeai asa cum zici tu nu te duceai la o alta femeie,asa k sufera pt k ti-ai facut-o cu mainile tale,gasesteti alta femeie si nu repeta aceeasi greseala,caci la fel vei patii,femeile sunt foarte orgolioase si rar se gasesc femei care si-au iertat barbatul pt k le-au inselat,eu una nu as putea sa ma mai culc cu respectivul daca stiu k sa dus si la alta,mi-ar fi scarba succes
dulcik0021
Postat pe 11 Martie 2013 17:37
Oameni buni, maturizati-va cu totii!
Baiatul are 23 de ani. Este inca necopt. Nu are experienta. Dragu meu, nu e frumos sa minti, sa inseli, sa..... asta invatam cu totii inca de la gradinita. Si asa e, nu -i frumos si nici bine si nici sanatos.
Dar la varsta ta nu pot decat sa spun: INCEARCA!!
nu e momentul sa te insori. Esti inca la stadiul in care "a durat 2 min fara aruturi..."
asta nu inseamna ca nu ti-a placut, din contra, nu stii inca sa te controlezi. Actiunile tale sunt dictate de hormoni. Traieste-ti viata!
Dar cu altcineva, caci ea nu te va mai primi niciodata inapoi. Chiar daca o va face initial, mai devreme sau mai tarziu iti va da papucii.
asa ca nu iti lungii agonia "Boala lunga, moarte sigura!"
kudika_4734
Postat pe 12 Martie 2013 22:38
De la: bleyd_nyght, la data 2013-03-03 16:59:20
De la: kudika_30746, la data 2013-03-03 16:40:02Chiar nimeni nimica??? Aseara am gafato iarasi intr-un fel


vrei sa fi criticat ,sfatul meu este sa te multumesti cu tacerea tuturor ,ca prin tacere defapt tiau raspuns cit esti de nedemn de acea femeie ,pe care tu susti sus si tare ca o doreai o iubeai bla bla bla.si defapt nu ai fost in stare sati tii cocoselu acasa necintind la alta gaina.care credema nu tea facut mai special cu nimic,defapt tea facut nedemn de respect de onoare si de barbatia ta ,sa nu crezi ca daca prostesti mai multe fraere esti mai potent sau mai barbat sau ca esti cineva ,defapt esti un nimeni esti un vibrator cu miscare oxcilanta pt nesatule si pt nevoiase .si ceea ce tine de prietena ta .chiar daca o prostesti sa se intoarca azi la tine va pleca miine asa ca mai bine nui incurca viata ei si incearca sati refaci alta viata si tu dar cu capu pe umeri si cocosu in pantaloni .ca daca ai sal ti dezlegat prin curte .ai sa te trezesti fara cocos introzi dar si fara gaina ai sa aduni closte rasclocite pe cale de disparitie.

aaaa..sa ma ciype cineva..bbbleeeeeeeeeeyd?
Fulg-de-nea
Postat pe 12 Martie 2013 22:47
o parte din povestea ta se potriveste si cu a mea...doar ca ea s-a dus la altul...iar apoi a regretat si logic nu am mai fost de acord sa ne impacam...asa ca asta e si in capul ei..crede-ma . niciodata nu va mai fi la fel oricat si orice ai face. asa ca capul sus..si eu am suferit cand m-a lasat mai ales ca pierdusem si un parinte..deci 2 persoane ...dar uite ca nu am murit ..las-o..daca te va vrea te va cauta ea.

Femeile sunt asi in a cauta si gasi puncte slabe ale barbatilor si a profita de ele..nu fi gasca. ti-o spune unu care a fost ;))
cristi86
Postat pe 18 Martie 2013 01:13
Esti obsedat.Pe bune.Sunt lucruri care nu merg,si-asta e.Dac-as sta sa mor pentru fiecare "nepotriveala" d-asta,nu crezi c-as rata marea finala? -implicit,si intervalul dintre.
nicossia
Postat pe 18 Martie 2013 12:23
De la: Lollita_2, la data 2013-03-10 16:44:15Dragule...am citit ,am rascitit ce scrii tu pe aici.In sfarsit..am ajuns la concluzia urmatoare
1.ai fost nesimtit ca ai inselat-o
2.nu te va ierta ,inteleg ca i-ai spus ca un tampitel (trebuia sa-ti tii gurita inchisa daca macar ,ratonul in cusca nu l-ai putut tine )
3.cauta-ti naibilui de lucru si castiga-ti existenta asa cum trebuie ca sa ai pretentia sa devii sot si mai tarziu tata
4.nu victimiza ! nu iubesti nimic ! este doar pareea ta la ideea ca o pierzi si te incapatanezi sa vezi realitatea .
5.nu te iubeste orbeste sa accepte ceea ce ai facut ,de aceea este mereu pusa pe cearta
6 revino-ti si pune mana si munceste ceva !

Te felicit pentru rabdare...eu n-am reusit sa citesc tot "cearceaful" ala nici macar o singura data!
rondina
Postat pe 18 Martie 2013 12:37
De la: rondina, la data 2013-03-18 12:37:06
De la: Lollita_2, la data 2013-03-10 16:44:15Dragule...am citit ,am rascitit ce scrii tu pe aici.In sfarsit..am ajuns la concluzia urmatoare
1.ai fost nesimtit ca ai inselat-o
2.nu te va ierta ,inteleg ca i-ai spus ca un tampitel (trebuia sa-ti tii gurita inchisa daca macar ,ratonul in cusca nu l-ai putut tine )
3.cauta-ti naibilui de lucru si castiga-ti existenta asa cum trebuie ca sa ai pretentia sa devii sot si mai tarziu tata
4.nu victimiza ! nu iubesti nimic ! este doar pareea ta la ideea ca o pierzi si te incapatanezi sa vezi realitatea .
5.nu te iubeste orbeste sa accepte ceea ce ai facut ,de aceea este mereu pusa pe cearta
6 revino-ti si pune mana si munceste ceva !

Te felicit pentru rabdare...eu n-am reusit sa citesc tot "cearceaful" ala nici macar o singura data!


pai ce drac sa fac ?! mi-am zis ca domnisorul la ananghie are nevoie de Dr.Phill
Coco_2
Postat pe 18 Martie 2013 23:01
nu stiu ce sa zic dar totusi imi scriu parerea.eu zic ca dragostea asta pentru ea dupa cum ai scris e fff mare nu poti vedea alta mai buna ca ea .eu ma gandesc ca ai devenit un pic prea obsedat de ea si de tot e posibil sa o sufoci cu atata dragoste.lasa un pik mai moale totul are nevoie de timp si ea sa treaca peste fapta ta cu inselatu si ai trebuie o pauza (un pik de aer) e bine sa faci pentru ea lucruri frumoase dar sa nu exagerezi.in timpul acesta incearca sa i dovedesri ca esti mai responsabil si ca o intelegi,vorbeste cu ea ai spui ca tu o iubesti si ca o lasi sa respire un pik sa se gandeasca.in acest timp tu ai poti demostra ca faci tot posibilul sa fii un baiat responsabil pe viitor si in care poate gasi protectie si siguranta.pe mine mai uimit foarte mult cu atata iubire pentru ea .....ai rabdare si poate daca si ea te iubeste la fel de mult totul va veni de la sine.cand se va simti ea pregatita sigur te va contacta.asa ca ai rabdare si nu mai fii asa obsedat de ea.
annela_2230
Postat pe 17 Aprilie 2013 18:43
Cam complicata iubirea asta dar nu-ti pierde speranta daca mai exista vreo posibilitate!
Darius_
Postat pe 17 Aprilie 2013 18:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
firesc.....sau nefiresc?????????? 219 De la: kudika511032 22 Februarie 2012 19:48
ma gandesc mereu la el.... 6 De la: Tazmanian 22 August 2010 19:36
ce parere aveti? 5 De la: oana84onutza 27 Noiembrie 2009 19:35
Ce sa fac...il vreau inapoi? 26 De la: euanca 7 Februarie 2011 15:09
ce vrea de la mine.. 19 De la: yumy 22 Noiembrie 2011 18:28