Setari Cookie-uri

5 ani de relatie sau distrus din cauza mea si regret enorm !!!

Încep prin a va spune ca mi-am iubit fosta prietena si cu bune si cu rele...ea mi-a fost alãturi si la mine si la rãu...2 ani am fost impreuna in tara si 3 ani cand ne-am mutat in Germania sa ne facem un viitor impreuna...4 ani i-am fost fidel si am iubito ca ochi mei din cap si nu ma gandeam ca se va ajunge la despãrțire...ea era totul pentru mine...cand am început viata noastrã sa trãim sub același acoperiș nea fost foarte greu....poate împãrțeam o bucata de pâine amândoi...dar nu ne-am lãsat unul pe celãlalt...totul a început in Februarie 2015 cand a apãrut femeia care ma jucat pe degete cum a vrut...i-am fãcut foarte mult rãu persoanei iubite...nu ma mai recunoșteam pe mine...o neglijãm...nu ii mai dãdeam atenție...nimic...o priveam cu alți ochi pe femeia care mi-a fost alãturi timp de 5 ani...ne cunoaștem unul pe celãlalt foarte bine...ma rugat...ma implorat sa o tin lângã ea...asa de mult ma iubea ca nu pot uita in viata mea cand mi-a spus ca și-ar tãia si o mâna daca eu nu as mai putea avea...doar sa stie ca suntem o familie...dar eu ca un prost nu o bãgam in seama...începuse sa aibã atacuri de panica...nu eram lângã ea...nu eram acel Paul care ma cunoscut cândva...am început sa ne ridicam foarte repede de la statutul care i-l aveam înainte...la început a fost greu...aveam doar un amãrât de Ford KA...dar nu a durat mult si am luat inca o masina...Fordul i-l l-am dat ei......ea a început sa lucreze intre timp si eu am început sa lucrez la o firma foarte bine plãtitã si asa am vândut o masina si am luat alta care pentru noi la început era un vis...dar cum zic nu este vorba de bani...eu eram deja in lumea mea...cum sa fac câți mai mulți bani...dar bani nu aduc fericirea...dupã ce a luptat sa ma ținã lângã ea...si a vãzut ca nu se poate...din cauza ca eram prea nebun in felul meu de a fii...a renunțat si a plecat puțin in concediu...sa se recreeze...cand am vãzut ca nu se poate fãrã ea...la 3 zile am plecat dupã ea acasã si i-am fãcut o surpriza cu 23 de trandafiri...dar ea ia refuzat si a zis ca nu totul se cumpara cu o floare...asa ca am mai stat 2 zile in tara si am venit supãrat inapoi in Germania....cu durere in suflet...dupã cele 2 saptamâni de stat acasã ma sunat si ma rugat daca o pot primi inapoi sa nu își piardã locul de munca...am primit-o si i-am zis ca ii voi pregãti ceva special...dar eu am un caracter foarte dificil...eu m-am ambiționat cand a venit si cu gândul ca am fost in tara si nu am putut sa o recucereasc sa vina inapoi...am plecat la poloneza...si încet m-am mutat...lucru pe care nu trebuia sa i-l fac...o iubeam pe mary..dar am greșit la momentul acela cand am plecat de lângã ea si nu am dormit in seara aceea cand a venit cu ea...se simțea ca ultimul strãin...avea baza in mine...eu la nervi sunt foarte prost...vorbesc cuvinte care dor si apoi imi pare rãu dar nu mai poți face nimic...i-am jignit pãrinți care totdeauna au fost pentru noi...le-am zis ca ii împușc cu pistolul daca vin la mine in casa...si cu licorile astea am înrãutãțit situația...Dumnezeu vede sus si stie cât de rãu imi pare ca mi-am lãsat parte din viata mea in brațele altcuiva...ea a fost prima mea iubire cu adevãrat...a învãțat sa gãteascã pe gustul meu...totul ce a învãțat a fost sa ne fie ușor...iar eu ca un câine in data de 1 Octombrie i-am dat termen sa plece din apartament...ieri ne-am întâlnit dupã 4 luni...era tot fata acea de care m-am îndrãgostit..cu ochi albaștri...dar se vedea in ochi ei ca ii pare rãu la ce sa ajuns....orice ar putea fii...nu pot sa încetez sa o iubesc...dar ii respect decizia si nu se stie ce prezintã viitorul nimãnui...asa ca vreau sa va spun la toți...fiți buni...respectativa iubitele..șotiile si ce aveți mai de preț...eu trãiesc pe pielea mea ce însemna asta..si nu doresc la nimeni !!!
Stroia_Paul_1
Postat pe 22 Februarie 2016 22:38
....."-am jignit pãrinți care totdeauna au fost pentru noi...le-am zis ca ii împușc cu pistolul"


ai pistol ?


kudika_988778
Postat pe 22 Februarie 2016 23:01
Nu cred ca are importantã..dar oricum erau doar vorbe...nici nu imi trecea prin cap la asa ceva....
Stroia_Paul_1
Postat pe 22 Februarie 2016 23:10
Important este ca-ti recunosti greseala, dar nu e sfarsitul lumii , esti tanar si ai timp sa-ti refaci viata .
kudika_988778
Postat pe 22 Februarie 2016 23:18
Da...asa este...doar ca in ziua de azi foarte rãu gãsești pe cineva cu care sa faci o familie...iar acum gândurile mele sunt deocamdatã blocate intr-o singura parte...sper sa fie mai bine pe viitor...o seara frumoasa si mulțumesc de încurajãri
Stroia_Paul_1
Postat pe 22 Februarie 2016 23:22
De la: Stroia_Paul_1, la data 2016-02-22 22:38:44Încep prin a va spune ca mi-am iubit fosta prietena si cu bune si cu rele...ea mi-a fost alãturi si la mine si la rãu...2 ani am fost impreuna in tara si 3 ani cand ne-am mutat in Germania sa ne facem un viitor impreuna...4 ani i-am fost fidel si am iubito ca ochi mei din cap si nu ma gandeam ca se va ajunge la despãrțire...ea era totul pentru mine...cand am început viata noastrã sa trãim sub același acoperiș nea fost foarte greu....poate împãrțeam o bucata de pâine amândoi...dar nu ne-am lãsat unul pe celãlalt...totul a început in Februarie 2015 cand a apãrut femeia care ma jucat pe degete cum a vrut...i-am fãcut foarte mult rãu persoanei iubite...nu ma mai recunoșteam pe mine...o neglijãm...nu ii mai dãdeam atenție...nimic...o priveam cu alți ochi pe femeia care mi-a fost alãturi timp de 5 ani...ne cunoaștem unul pe celãlalt foarte bine...ma rugat...ma implorat sa o tin lângã ea...asa de mult ma iubea ca nu pot uita in viata mea cand mi-a spus ca și-ar tãia si o mâna daca eu nu as mai putea avea...doar sa stie ca suntem o familie...dar eu ca un prost nu o bãgam in seama...începuse sa aibã atacuri de panica...nu eram lângã ea...nu eram acel Paul care ma cunoscut cândva...am început sa ne ridicam foarte repede de la statutul care i-l aveam înainte...la început a fost greu...aveam doar un amãrât de Ford KA...dar nu a durat mult si am luat inca o masina...Fordul i-l l-am dat ei......ea a început sa lucreze intre timp si eu am început sa lucrez la o firma foarte bine plãtitã si asa am vândut o masina si am luat alta care pentru noi la început era un vis...dar cum zic nu este vorba de bani...eu eram deja in lumea mea...cum sa fac câți mai mulți bani...dar bani nu aduc fericirea...dupã ce a luptat sa ma ținã lângã ea...si a vãzut ca nu se poate...din cauza ca eram prea nebun in felul meu de a fii...a renunțat si a plecat puțin in concediu...sa se recreeze...cand am vãzut ca nu se poate fãrã ea...la 3 zile am plecat dupã ea acasã si i-am fãcut o surpriza cu 23 de trandafiri...dar ea ia refuzat si a zis ca nu totul se cumpara cu o floare...asa ca am mai stat 2 zile in tara si am venit supãrat inapoi in Germania....cu durere in suflet...dupã cele 2 saptamâni de stat acasã ma sunat si ma rugat daca o pot primi inapoi sa nu își piardã locul de munca...am primit-o si i-am zis ca ii voi pregãti ceva special...dar eu am un caracter foarte dificil...eu m-am ambiționat cand a venit si cu gândul ca am fost in tara si nu am putut sa o recucereasc sa vina inapoi...am plecat la poloneza...si încet m-am mutat...lucru pe care nu trebuia sa i-l fac...o iubeam pe mary..dar am greșit la momentul acela cand am plecat de lângã ea si nu am dormit in seara aceea cand a venit cu ea...se simțea ca ultimul strãin...avea baza in mine...eu la nervi sunt foarte prost...vorbesc cuvinte care dor si apoi imi pare rãu dar nu mai poți face nimic...i-am jignit pãrinți care totdeauna au fost pentru noi...le-am zis ca ii împușc cu pistolul daca vin la mine in casa...si cu licorile astea am înrãutãțit ..............................................


Vai de mine, te-au cuprins remuscarile?????De ce, domnule draga?????

Retine un aspect important, respectandu-ti partenera, te respecti pe tine insuti!!!Spui ca o iubesti pe doamna respectiva?????Serios??Cat de mult?????Cand iubesti pe cea, care ti s-a daruit din toata inima, nu o ranesti in niciun fel, eviti sa faci asa ceva!!!!!Nu cred nici macar o litera din cuvintele afirmatiilor tale!!!
kudika_15804
Postat pe 23 Februarie 2016 07:17
Tot am impresia ca mare parte din postari sunt fictive, insa faptul ca ai fost propietar de Ford Ka, ma face sa iti acord credit. Lupta, demostreaza ca iti doresti si poate se ajunge la un numitor comun, favorabil amandurora.
Darius_
Postat pe 23 Februarie 2016 20:25
Fictive sau reale , nu are importanta .Cert e ca si barbatii plang cateodata ...in urma propriilor greseli , unii recunosc , altii dau vina doar pe femeii.
kudika_988778
Postat pe 28 Februarie 2016 16:37
# femei .
kudika_988778
Postat pe 28 Februarie 2016 16:38
De la: Darius_, la data 2016-02-23 20:25:14Tot am impresia ca mare parte din postari sunt fictive, insa faptul ca ai fost propietar de Ford Ka, ma face sa iti acord credit. Lupta, demostreaza ca iti doresti si poate se ajunge la un numitor comun, favorabil amandurora.


Nu am inteless ce treaba are dragostea cu o fieratanie de masina?
Tu acorzi oamenilor credit dupa ce poseda?
Valeu maica, lumea ta trebuie sa fie tare searbada...
kudika_11495
Postat pe 29 Februarie 2016 02:18
Am inteles ca ai gresit foarte mult in relatie si este laudabil ca recunosti. Dar nu ai mentionat daca i-ai spus si ei, ti-ai cerut iertare si ai incercat sa va impacati. Daca va iubiti atat de mult poate mai aveti o sansa sa refaceti relatia.
kudika_29184
Postat pe 6 Martie 2016 07:45
Dragul meu.In primul rind cred ca din graba in aceasta scrisoare ai foarte multe greseli,de ortografie,de text,de continut.
Fapt ce ma duce sa cred ca asa esti si in viata,faci greseli enorme si pe urma le regreti cind probabil gindesti mai limpede.
Faptul ca ai amenintat parinti cu inpuscarea,nu e o greseala banala,e o catastrofa,pentru ca cei din jurul tau nu stiu ce ai in cap si in suflet,ei stiu si cred ce scoti pe gura.Cineva spunea mai jos,lasa draga ca nu e ultima femeie,o sa gasesti alta si itzi refaci viata.De sigur alta se gaseste,dar ce te faci ca tu esti tot tu,...tu nu esti altul orce ai face,Si orcare alta nu va accepta ca si prima comportamentul tau.cred ca sti vorba romineasca"LUPU ISI SCGIMBA PARUL...DAR NARAVUL BA."
aSA CA DACA vrei sa ai un viitor,o familie,atunci singurul lucru e sa gindesti de 10 ori un lucru si deabia pe urma sa-l faci.Sa nu scoti nici o vorba din gura pina nu ai gindito,gindito la infinit ...Doar asa ar fi posibil sa reusesti.
Trebuie sa sti ca familia nu e numai sex,sau o gluma,familia ridica enorm de multe probleme,carora le poti face fata numai cu seriozitate si o gindire matura.Spunea cineva sau nu stiu exact poate chiar tu..ca nu mai exista femei serioase in ziua de azi pentru atzi intemeia o familie.Eu zic ca e complect gresit.Orcit de libertine sint in gindire,orcit sint femei de club,ocit de usoare....Dar sa sti ca toate dar absolut toate la un moment dat isi doresc o familie.Ele sint ca o stofa fina,Daca croitorul care e barbatul stie so croiasca pe masura lui va iesi o haina de cea mai mare clasa.
kudika_949711
Postat pe 6 Martie 2016 09:53
Eu zic ca si gramatica a contribuit. Cum gândești, asa trãiești..
Ruxandra_Moraru_1
Postat pe 6 Martie 2016 13:29
In concluzie: esti un prost in care nu se poate avea baza....
kudika467658
Postat pe 6 Martie 2016 17:25
Of,gramatica asta.....
kudika467658
Postat pe 6 Martie 2016 17:28
De la: kudika467658, la data 2016-03-06 17:25:25In concluzie: esti un prost in care nu se poate avea baza....



:))))
Poate nu se termina relatia daca stia sa scrie corect romaneste :-P
kudika350116
Postat pe 7 Martie 2016 13:29
De la: kudika467658, la data 2016-03-06 17:25:25In concluzie: esti un prost in care nu se poate avea baza....



:))))
Poate nu se termina relatia daca stia sa scrie corect romaneste :-P
kudika350116
Postat pe 7 Martie 2016 13:29
Upssss!!!Cine pe cine corecteaza????
kudika_33018
Postat pe 7 Martie 2016 17:50
Upssss!!!Cine pe cine corecteaza????
kudika_33018
Postat pe 7 Martie 2016 17:50
De la: kudika_949711, la data 2016-03-06 09:53:59Dragul meu.In primul rind cred ca din graba in aceasta scrisoare ai foarte multe greseli,de ortografie,de text,de continut.
Fapt ce ma duce sa cred ca asa esti si in viata,faci greseli enorme si pe urma le regreti cind probabil gindesti mai limpede.
Faptul ca ai amenintat parinti cu inpuscarea,nu e o greseala banala,e o catastrofa,pentru ca cei din jurul tau nu stiu ce ai in cap si in suflet,ei stiu si cred ce scoti pe gura.Cineva spunea mai jos,lasa draga ca nu e ultima femeie,o sa gasesti alta si itzi refaci viata.De sigur alta se gaseste,dar ce te faci ca tu esti tot tu,...tu nu esti altul orce ai face,Si orcare alta nu va accepta ca si prima comportamentul tau.cred ca sti vorba romineasca"LUPU ISI SCGIMBA PARUL...DAR NARAVUL BA."
aSA CA DACA vrei sa ai un viitor,o familie,atunci singurul lucru e sa gindesti de 10 ori un lucru si deabia pe urma sa-l faci.Sa nu scoti nici o vorba din gura pina nu ai gindito,gindito la infinit ...Doar asa ar fi posibil sa reusesti.
Trebuie sa sti ca familia nu e numai sex,sau o gluma,familia ridica enorm de multe probleme,carora le poti face fata numai cu seriozitate si o gindire matura.Spunea cineva sau nu stiu exact poate chiar tu..ca nu mai exista femei serioase in ziua de azi pentru atzi intemeia o familie.Eu zic ca e complect gresit.Orcit de libertine sint in gindire,orcit sint femei de club,ocit de usoare....Dar sa sti ca toate dar absolut toate la un moment dat isi doresc o familie.Ele sint ca o stofa fina,Daca croitorul care e barbatul stie so croiasca pe masura lui va iesi o haina de cea mai mare clasa.




Dragul meu.In primul rind cred ca din graba in aceasta scrisoare ai foarte multe greseli,de ortografie,de text,de continut.


Trebuie sa stii ca musca de pe nasul tau , e mult mai mareeeeeee , nefiind in masura de a face observatie altora, in ceea ce priveste gramatica limbii romane.
Ti-am citit unele din postari , si-n fiecare se afla un dezastru...gandeste de zece ori , inainte de a arata cu degetul spre altul.
Exista oameni care nu au avut posibilitatea sau capacitatea de a invata corect gramatica , dar cel putin nu le lipseste omenia , au bun simt si educatie .
Impertinenta ta , m-a

kudika_988778
Postat pe 10 Martie 2016 16:58
De la: kudika_33018, la data 2016-03-07 17:50:06Upssss!!!Cine pe cine corecteaza????


kudika_988778
Postat pe 10 Martie 2016 17:09
Alinutaaa! Ce dor mi-a fost de tine
timmy0
Postat pe 10 Martie 2016 17:40
De la: timmy0, la data 2016-03-10 17:40:25Alinutaaa! Ce dor mi-a fost de tine


kudika_988778
Postat pe 10 Martie 2016 17:46
De la: kudika_988778, la data 2016-03-10 17:46:48
De la: timmy0, la data 2016-03-10 17:40:25Alinutaaa! Ce dor mi-a fost de tine




Ma bucur ca si tie ti-a fost dor de mine
timmy0
Postat pe 10 Martie 2016 17:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
"Femei proasteee:)" 241 De la: kudika347830 11 Mai 2013 12:31
despartiri-impacari....dar nici un rezultat! 0 De la: 27 Februarie 2010 15:07
ne-am intalnit prea tarziu 66 De la: ferero 9 Mai 2009 06:07
Poate un copil sa mentina o casnicie? 36 De la: catalina69 11 Noiembrie 2009 13:40
mai merita un astfel de baiat sa ii spui "te iubesc "? 6 De la: maramalos 5 August 2009 22:50