Setari Cookie-uri

O poveste de dragoste sau de vara?

Dragutza mea,
IUBESTE SINCER, DARUIESTE-TE CU DRAGOSTE,SI NU TE UITA IN "GURA LUMII" TRAIESTE CLIPA,MOMENTUL, VISEAZA SCUMPA MEA,CA VISELE POT DEVENI REALITATE ..iubirea e un sentiment nobil,vesnic,traieste intenssssssssss aceasta frumoasa poveste // si chiar daca prin absurd nu o sa ramai cu tipul respectiv toata viata ,sa nu iti para rau niciodata , doar ca iti dau un singur sfat: protejeaza-te, nu te lasa de studii...:)in rest, viseaza, iubeste ..e minunat sentimentul!
Pupici dulci
kimkim
Postat pe 14 August 2011 22:18
relatia veche daca scartaie,trebuie terminata,trebuia mai demult,nu ai doua vieti si nu are rost sa legi mereu o ata care se rupe.cat despre baiatul din italia,daca sentimentele lui pt tine sunt sincere te va cauta,daca nu te va cauta nu face tu pasul asta,iar despre lucruri pe care ti le a marturisit doar tie ai grija ca barbatii spun multe pt a obtine ce vor.sa fii fericita si cu capul pe umeri
kudika394267
Postat pe 14 August 2011 22:40
draga mea am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare. am cunoscut un baiat pe o insula (eram amandoi la munca acolo) si la fel ca si in povestea ta ziceam ca va fi o relatie doar de o vara. tin sa-ti spun ca dupa 2 luni de la plecarea mea de pe acea insula inca ma mai suna si imi trimitea mesaje. apoi am venit in romania dar telefoanele nu s-au oprit. el este plecat iar pe acea insula, eu sunt in romania si din martie il astept si asteapta sa fim iar impreuna. cred ca merita sa dai o sansa relatiei, sa-ti dai o sansa tie. departarea poate uneori sa faca relatia mai puternica, sa va fie dor mai tare ulul de altul si cand vati fi din nou impreuna va fi extraordinar de frumos. depinde si de ce simti tu in primul rand si daca tu simti ca vrei sa fii cu el nu mai sta pe ganduri. vorbeste cu el si vezi daca e reciproc, daca ar putea sau ar vrea sa astepte pana iti termini tu scoala.
bafta multa :)
scarlet18sv
Postat pe 15 August 2011 00:05
draga mea am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare. am cunoscut un baiat pe o insula (eram amandoi la munca acolo) si la fel ca si in povestea ta ziceam ca va fi o relatie doar de o vara. tin sa-ti spun ca dupa 2 luni de la plecarea mea de pe acea insula inca ma mai suna si imi trimitea mesaje. apoi am venit in romania dar telefoanele nu s-au oprit. el este plecat iar pe acea insula, eu sunt in romania si din martie il astept si asteapta sa fim iar impreuna. cred ca merita sa dai o sansa relatiei, sa-ti dai o sansa tie. departarea poate uneori sa faca relatia mai puternica, sa va fie dor mai tare ulul de altul si cand vati fi din nou impreuna va fi extraordinar de frumos. depinde si de ce simti tu in primul rand si daca tu simti ca vrei sa fii cu el nu mai sta pe ganduri. vorbeste cu el si vezi daca e reciproc, daca ar putea sau ar vrea sa astepte pana iti termini tu scoala.
bafta multa :)
scarlet18sv
Postat pe 15 August 2011 00:05
Relatiile la distanta de obicei nu dureaza. Asa e omul facut, ca trebuie sa traiasca langa oameni, nu in virtual, nu in propria imaginatie. Deci, poti sa iti iei gandul de la el.
Eva32
Postat pe 15 August 2011 00:10
De la: animallover, la data 2011-08-14 19:17:01bitch pune si tu mai multe poze sa vad daca ai burta daca nai te scot eu in oras ca pari draguta iesim in haven ..pop bitch


Slava Domnului! Esti aici si s-a mai detensionat atmosfera!
Eu sper ca initiatoarea topicului sa aprecieze corect propunerea ta!
Vezi tu, absolut dezinteresat si chiar fara sa-l ceri, iti dau un sfat: nu-ti face mari sperantze! Fata ne-a demonstrat ca e desteapta, educata si ...poate fi interlocutoare captivanta pentru orice savant! Cu dragostea e ea putin confuza - de-aia a si apelat la acest forum! Sa afle de la mai expertii ori experientzatii locului ce si cum! Ea e in Italia acum (nu de acolo te-ai intros tu de curand?!), baiatul care a confuzat-o a petrecut cu ea doua saptamani de vis si s-a intors la ale lui, iar celalalt, impreuna cu care de vreo 3 ani a aflat gustul, savoarea...ideea de iubire, e tot la el acasa (el nu stie inca ce urmeaza, dar va afla!).
Nu ma intreba de ce nu a scris ea intr-un jurnal intim ce simte, ce indoieli are... ai fost si tu adolescent si stii cat de important erai tu pentru tine si pentru univers! Trebuia sa creeze "un subiect", "o problema" de dezbatut! - nu se mai poarta jurnalul intim, ce Dumnezeu! Plus ca, ai vazut cum s-a animat forumul! Iata ca a avut dreptate! Nici macar tu n-ai rezistat si ai iesit "la atac"!
Nu zic, o luna nu-i o vesnicie! Si se intoarce fata in Romania, sa-si termine liceul, apoi va merge la facultate - exact in locul in care se afla confuzistul. Daca in anul scolar care urmeaza, ea si iubitul din vacantza nu vor avea ce discuta (pe mess, e-mail, mail, telefon etc), nu vor avea resurse sa retraiasca iar si iar cele doua saptamani petrecute impreuna in Italia - si de aici alte si alte noi trairi, noi conexiuni sufletesti!, atunci, cine stie, poate mai ai o sansa (caci de fostul iubit se va fi despartzit)!
Cum vezi si cum ti-am spus de la-nceput, situatia e fara sperantza! Ai incercat, normal, doar de-aia esti tu animallover, dar sa nu suferi, te rog, caci nu e cazul. E clar din capul locului ca nu-i o "bitch", ci doar o fata in vacantza, putzin confuzata...
maimai_no1
Postat pe 15 August 2011 04:27
De la: dyakarina, la data 2011-08-05 04:25:21Buna tuturor celor care ati decis sa cititi acest subiect.
Incep prin a va spune ca am 18 ani si sunt intr-o relatie cu un baiat de aproape 3 ani de zile. Intre noi a intervenit monotonia si comoditatea si amandoi recunoastem asta intr-o discutie "face-to-face".
In momentul de fata ma aflu in Italia, unde imi petrec vacanta. Aici am cunoscut un alt baiat, in urma cu 2 saptamani. Initial, credeam ca intre mine si el se va lega doar o prietenie care se va rupe o data ce ne-am fi intors in tara, fiind si el din Romania.
Situatia drastica este urmatoarea: ne-am indragostit unul de celalalt. Eu mai mult ca sigur, despre el nu pot fi tocmai sigura daca a fost sincer, desi privirea lui si atentia pe care mi-o acorda imi dadea de inteles ca tine la mine.
Am avut parte de momente de vis, in care ma simteam cea mai fericita fata de pe fata Pamantului. Imi spunea vorbe dulci si frumoase de fiecare data cand se uita la mine. Am avut parte de momente aproape rupte din filme. Mi-a marturisit unele lucruri pe care nu le-a zis nimanui. Mi-a zis ca vom pastra legatura mai mult ca sigur. Acum, el s-a intors in tara, eu ramanand aici pt inca o luna.
Pot spune ca am trait cu el clipe, si am pt el sentimente, pe care NU le-am avut niciodata cu baiatul cu care sunt impreuna de aproape 3 ani.
As vrea sfatul vostru cu privire la urmatoarele: Credeti ca ceea ce a fost intre mine si acest baiat a fost doar ceva trecator? Si daca aceste sentimente nu sunt tocmai trecatoare, credeti ca o relatie la 900 km distanta va dura pt cel putin un an de zile, pana voi termina liceul si voi incepe facultatea in orasul lui natal? (decizie luata cu mult timp inainte de a-l cunoaste).
Vreau sa stiu cum ar trebui sa reactionez in aceasta situatie. Excludeti relatia de aproape 3 ani, caci lucrurile se agraveaza pe zi ce trece, iar singura rezolvare este despartirea, rezolvare care oricum va fi luata de comun acord (sper...).
Va rog! Daca aveti o parere cu privire la acest subiect, scrieti-o. Multumesc!
kudika412287
Postat pe 15 August 2011 15:15
Pãrerea mea este cã o relaþie la distanþã e nesigurã ºi chiar dacã pare la început sigurã, în câteva luni s-ar putea sã nu mai fie.
Crinutza18
Postat pe 15 August 2011 17:08
De la: maimai_no1, la data 2011-08-15 04:27:42
De la: animallover, la data 2011-08-14 19:17:01bitch pune si tu mai multe poze sa vad daca ai burta daca nai te scot eu in oras ca pari draguta iesim in haven ..pop bitch


Slava Domnului! Esti aici si s-a mai detensionat atmosfera!
Eu sper ca initiatoarea topicului sa aprecieze corect propunerea ta!
Vezi tu, absolut dezinteresat si chiar fara sa-l ceri, iti dau un sfat: nu-ti face mari sperantze! Fata ne-a demonstrat ca e desteapta, educata si ...poate fi interlocutoare captivanta pentru orice savant! Cu dragostea e ea putin confuza - de-aia a si apelat la acest forum! Sa afle de la mai expertii ori experientzatii locului ce si cum! Ea e in Italia acum (nu de acolo te-ai intros tu de curand?!), baiatul care a confuzat-o a petrecut cu ea doua saptamani de vis si s-a intors la ale lui, iar celalalt, impreuna cu care de vreo 3 ani a aflat gustul, savoarea...ideea de iubire, e tot la el acasa (el nu stie inca ce urmeaza, dar va afla!).
Nu ma intreba de ce nu a scris ea intr-un jurnal intim ce simte, ce indoieli are... ai fost si tu adolescent si stii cat de important erai tu pentru tine si pentru univers! Trebuia sa creeze "un subiect", "o problema" de dezbatut! - nu se mai poarta jurnalul intim, ce Dumnezeu! Plus ca, ai vazut cum s-a animat forumul! Iata ca a avut dreptate! Nici macar tu n-ai rezistat si ai iesit "la atac"!
Nu zic, o luna nu-i o vesnicie! Si se intoarce fata in Romania, sa-si termine liceul, apoi va merge la facultate - exact in locul in care se afla confuzistul. Daca in anul scolar care urmeaza, ea si iubitul din vacantza nu vor avea ce discuta (pe mess, e-mail, mail, telefon etc), nu vor avea resurse sa retraiasca iar si iar cele doua saptamani petrecute impreuna in Italia - si de aici alte si alte noi trairi, noi conexiuni sufletesti!, atunci, cine stie, poate mai ai o sansa (caci de fostul iubit se va fi despartzit)!
Cum vezi si cum ti-am spus de la-nceput, situatia e fara sperantza! Ai incercat, normal, doar de-aia esti tu animallover, dar sa nu suferi, te rog, caci nu e cazul. E clar din capul locului ca nu-i o "bitch", ci doar o fata in vacantza, putzin confuzata...


maimai_no1,dc strici matale orzul pe gashte?


Arutzu28
Postat pe 15 August 2011 19:27
De la: Arutzu28, la data 2011-08-15 19:27:51
De la: maimai_no1, la data 2011-08-15 04:27:42
De la: animallover, la data 2011-08-14 19:17:01bitch pune si tu mai multe poze sa vad daca ai burta daca nai te scot eu in oras ca pari draguta iesim in haven ..pop bitch


Slava Domnului! Esti aici si s-a mai detensionat atmosfera!
Eu sper ca initiatoarea topicului sa aprecieze corect propunerea ta!
Vezi tu, absolut dezinteresat si chiar fara sa-l ceri, iti dau un sfat: nu-ti face mari sperantze! Fata ne-a demonstrat ca e desteapta, educata si ...poate fi interlocutoare captivanta pentru orice savant! Cu dragostea e ea putin confuza - de-aia a si apelat la acest forum! Sa afle de la mai expertii ori experientzatii locului ce si cum! Ea e in Italia acum (nu de acolo te-ai intros tu de curand?!), baiatul care a confuzat-o a petrecut cu ea doua saptamani de vis si s-a intors la ale lui, iar celalalt, impreuna cu care de vreo 3 ani a aflat gustul, savoarea...ideea de iubire, e tot la el acasa (el nu stie inca ce urmeaza, dar va afla!).
Nu ma intreba de ce nu a scris ea intr-un jurnal intim ce simte, ce indoieli are... ai fost si tu adolescent si stii cat de important erai tu pentru tine si pentru univers! Trebuia sa creeze "un subiect", "o problema" de dezbatut! - nu se mai poarta jurnalul intim, ce Dumnezeu! Plus ca, ai vazut cum s-a animat forumul! Iata ca a avut dreptate! Nici macar tu n-ai rezistat si ai iesit "la atac"!
Nu zic, o luna nu-i o vesnicie! Si se intoarce fata in Romania, sa-si termine liceul, apoi va merge la facultate - exact in locul in care se afla confuzistul. Daca in anul scolar care urmeaza, ea si iubitul din vacantza nu vor avea ce discuta (pe mess, e-mail, mail, telefon etc), nu vor avea resurse sa retraiasca iar si iar cele doua saptamani petrecute impreuna in Italia - si de aici alte si alte noi trairi, noi conexiuni sufletesti!, atunci, cine stie, poate mai ai o sansa (caci de fostul iubit se va fi despartzit)!
Cum vezi si cum ti-am spus de la-nceput, situatia e fara sperantza! Ai incercat, normal, doar de-aia esti tu animallover, dar sa nu suferi, te rog, caci nu e cazul. E clar din capul locului ca nu-i o "bitch", ci doar o fata in vacantza, putzin confuzata...


maimai_no1,dc strici matale orzul pe gashte?



Nu-l stric, draga, ca-mi prisoseshte! ... sper sa se mai descretzeasca unele fruntzi, sa se iveasca un zambet (nu de Monalisa!) pe cate un obraz... si, ideal, sa intzeleaga persoana vizata (nu animallover, el e un inocent!) ca suficientza nu e buna, te tradeaza, cand te crezi mai tare...
maimai_no1
Postat pe 15 August 2011 23:03
De la: dyakarina, la data 2011-08-05 04:25:21Buna tuturor celor care ati decis sa cititi acest subiect.
Incep prin a va spune ca am 18 ani si sunt intr-o relatie cu un baiat de aproape 3 ani de zile. Intre noi a intervenit monotonia si comoditatea si amandoi recunoastem asta intr-o discutie "face-to-face".
In momentul de fata ma aflu in Italia, unde imi petrec vacanta. Aici am cunoscut un alt baiat, in urma cu 2 saptamani. Initial, credeam ca intre mine si el se va lega doar o prietenie care se va rupe o data ce ne-am fi intors in tara, fiind si el din Romania.
Situatia drastica este urmatoarea: ne-am indragostit unul de celalalt. Eu mai mult ca sigur, despre el nu pot fi tocmai sigura daca a fost sincer, desi privirea lui si atentia pe care mi-o acorda imi dadea de inteles ca tine la mine.
Am avut parte de momente de vis, in care ma simteam cea mai fericita fata de pe fata Pamantului. Imi spunea vorbe dulci si frumoase de fiecare data cand se uita la mine. Am avut parte de momente aproape rupte din filme. Mi-a marturisit unele lucruri pe care nu le-a zis nimanui. Mi-a zis ca vom pastra legatura mai mult ca sigur. Acum, el s-a intors in tara, eu ramanand aici pt inca o luna.
Pot spune ca am trait cu el clipe, si am pt el sentimente, pe care NU le-am avut niciodata cu baiatul cu care sunt impreuna de aproape 3 ani.
As vrea sfatul vostru cu privire la urmatoarele: Credeti ca ceea ce a fost intre mine si acest baiat a fost doar ceva trecator? Si daca aceste sentimente nu sunt tocmai trecatoare, credeti ca o relatie la 900 km distanta va dura pt cel putin un an de zile, pana voi termina liceul si voi incepe facultatea in orasul lui natal? (decizie luata cu mult timp inainte de a-l cunoaste).
Vreau sa stiu cum ar trebui sa reactionez in aceasta situatie. Excludeti relatia de aproape 3 ani, caci lucrurile se agraveaza pe zi ce trece, iar singura rezolvare este despartirea, rezolvare care oricum va fi luata de comun acord (sper...).
Va rog! Daca aveti o parere cu privire la acest subiect, scrieti-o. Multumesc!









... cind nu mergi pina la capat nu o sa stii niciodata ce pierzi si intotdeauna o sa ai dubii ... daca intotdeauna cind lucrurile vor scirtii vei mai incerca si ''altceva'' deja incepi sa intri intr-o gloata din care o sa fie mai greu sa iesi ... e un mod de viata care iti va afecta si viata nu numai ''prieteniile'' ... cind alergi si dupa vrabia de pe gard dar nu ai lasa-o nici pe cea din mina inseamna ca nu prea stii ce vrei de la viata si nici nu o sa stii ... confuzia o sa te zapaceasca continuu ... e deja un fenomen al generatiilor actuale ...

... cind incepi un lucru ... termina-l ... cu orice efort ... apoi treci la alt lucru ... si tot asa ... ''multitaskingul'' nu a adus nimanui vreo fericire ... mai mult confuzie ... de care e greu sa mai scapi ... astazi e o alta moda de a ''cuceri'' din prima ca un mod de antrenament ... si voi va amagiti cu lucruri simple ... nu stii ce vrea de la tine dar ai incerca sa strici o relatie (deja cam consumata de lipsa de motivare) pentru altceva vag dar care te-a gidilat la sentimente ... ''relatii'' din astea o sa tot ai ... sint cele mai puerile si cele mai stresante daca nu stii ce vrei ...

... pareri sigur ai auzit cu gramada ... dar parerea mea este sa iti vezi de treaba ... vrea ceva mai mult LASA-L sa vina cu propuneri concrete ... glumitze si complimente iti poate face si aici ... un amic ... animallover ... dar cu astea ai ramine ...
marco918
Postat pe 15 August 2011 23:39
De la: dyakarina, la data 2011-08-05 04:25:21Buna tuturor celor care ati decis sa cititi acest subiect.
Incep prin a va spune ca am 18 ani si sunt intr-o relatie cu un baiat de aproape 3 ani de zile. Intre noi a intervenit monotonia si comoditatea si amandoi recunoastem asta intr-o discutie "face-to-face".
In momentul de fata ma aflu in Italia, unde imi petrec vacanta. Aici am cunoscut un alt baiat, in urma cu 2 saptamani. Initial, credeam ca intre mine si el se va lega doar o prietenie care se va rupe o data ce ne-am fi intors in tara, fiind si el din Romania.
Situatia drastica este urmatoarea: ne-am indragostit unul de celalalt. Eu mai mult ca sigur, despre el nu pot fi tocmai sigura daca a fost sincer, desi privirea lui si atentia pe care mi-o acorda imi dadea de inteles ca tine la mine.
Am avut parte de momente de vis, in care ma simteam cea mai fericita fata de pe fata Pamantului. Imi spunea vorbe dulci si frumoase de fiecare data cand se uita la mine. Am avut parte de momente aproape rupte din filme. Mi-a marturisit unele lucruri pe care nu le-a zis nimanui. Mi-a zis ca vom pastra legatura mai mult ca sigur. Acum, el s-a intors in tara, eu ramanand aici pt inca o luna.
Pot spune ca am trait cu el clipe, si am pt el sentimente, pe care NU le-am avut niciodata cu baiatul cu care sunt impreuna de aproape 3 ani.
As vrea sfatul vostru cu privire la urmatoarele: Credeti ca ceea ce a fost intre mine si acest baiat a fost doar ceva trecator? Si daca aceste sentimente nu sunt tocmai trecatoare, credeti ca o relatie la 900 km distanta va dura pt cel putin un an de zile, pana voi termina liceul si voi incepe facultatea in orasul lui natal? (decizie luata cu mult timp inainte de a-l cunoaste).
Vreau sa stiu cum ar trebui sa reactionez in aceasta situatie. Excludeti relatia de aproape 3 ani, caci lucrurile se agraveaza pe zi ce trece, iar singura rezolvare este despartirea, rezolvare care oricum va fi luata de comun acord (sper...).
Va rog! Daca aveti o parere cu privire la acest subiect, scrieti-o. Multumesc!









... cind nu mergi pina la capat nu o sa stii niciodata ce pierzi si intotdeauna o sa ai dubii ... daca intotdeauna cind lucrurile vor scirtii vei mai incerca si ''altceva'' deja incepi sa intri intr-o gloata din care o sa fie mai greu sa iesi ... e un mod de viata care iti va afecta si viata nu numai ''prieteniile'' ... cind alergi si dupa vrabia de pe gard dar nu ai lasa-o nici pe cea din mina inseamna ca nu prea stii ce vrei de la viata si nici nu o sa stii ... confuzia o sa te zapaceasca continuu ... e deja un fenomen al generatiilor actuale ...

... cind incepi un lucru ... termina-l ... cu orice efort ... apoi treci la alt lucru ... si tot asa ... ''multitaskingul'' nu a adus nimanui vreo fericire ... mai mult confuzie ... de care e greu sa mai scapi ... astazi e o alta moda de a ''cuceri'' din prima ca un mod de antrenament ... si voi va amagiti cu lucruri simple ... nu stii ce vrea de la tine dar ai incerca sa strici o relatie (deja cam consumata de lipsa de motivare) pentru altceva vag dar care te-a gidilat la sentimente ... ''relatii'' din astea o sa tot ai ... sint cele mai puerile si cele mai stresante daca nu stii ce vrei ...

... pareri sigur ai auzit cu gramada ... dar parerea mea este sa iti vezi de treaba ... vrea ceva mai mult LASA-L sa vina cu propuneri concrete ... glumitze si complimente iti poate face si aici ... un amic ... animallover ... dar cu astea ai ramine ...
marco918
Postat pe 15 August 2011 23:39
marco,noi te-am intzeles de prima data,nu era nevoie st repetzi...
Arutzu28
Postat pe 16 August 2011 02:44
De la: Arutzu28, la data 2011-08-16 02:44:27marco,noi te-am intzeles de prima data,nu era nevoie st repetzi...




... nu, bre ... merge greu netu ... pina sa imi dau seama ca incarca pagina am mai clicuit odata ... e lasa ca oricum va apuca somnul cind incepe rindul doi al unei fraze ...
marco918
Postat pe 16 August 2011 16:35
Buna!
Draga mea, in legatura cu relatia de 3 ani de zile cred ca ar trebui sa te gandesti foarte bine la ceea ce vrei sa faci. Daca ti-ai petrecut atata timp langa aceasta persoana inseamna ca ai simtit ceva pentru el. Analizeaza-ti foarte bine sentimentele, iar la partea cu monotonia ati putea face ceva impreuna in sensul asta daca tu crezi ca mai are rost sa continuati. Gandestete foarte bine daca senzatia de monotonie a aparut inainte sau dupa ce l-ai cunoscut pe "italian". Daca totusi ajungi la concluzia ca nu mai are rost sa continui vechea relatie atunci cel mai bine ar fi sa te desparti de el, dar... nu ii spune ca a aparut altcineva in viata ta, in timp ce erai cu el :P... e putin dureros pentru oricine sa afle ca a fost lasat pentru altcineva:)... iar in legatura cu "italianul", vezi cum se comporta in continuare, daca te cauta atunci ar putea fi ceva frumos, dar daca nu nu-ti face prea multe sperante... ia totul ca pe o amintire frumoasa ce merita pastrata, dar las-o intotdeauna in trecut, niciodata nu o trai ca si cum ar mai exista ceva in prezent;)... iar la intrebarea dak o relatie poate rezista la sute de km distanta... din punctul meu de vedere cred ca este posibil, atata timp cat exista suficient interes din partea ambelor parti.
Succes in continuare si tine minte orice decizie vei lua, va fi cea mai buna , niciodata nu te gandi ce s-ar fi intamplat "daca"...:*
kudika403630
Postat pe 17 August 2011 01:35
De la: kudika414141, la data 2011-08-05 13:35:51[

"Nu ma simt lezata. Fiecare are parerea lui despre o anumita persoana sau situatie. Am adaugat acest lucru abia acum, pt ca nu credeam ca va fii nevoie ca intr-un subiect unde cer un sfat despre dragoste, sa adaug faptul ca am o cultura generala bogata, caci initial nu ar fii avut nicio legatura.
Prin ceea ce ai scris tu, se cerea o explicatie care sa demonstreze ca nu sunt o fata pe care daca o intrebi cine e presedintele actual al Frantei iti va spune Jacques Chirac, iar daca o vei pune sa scrie va scrie: Jac Si Rac... In problema initiala nu era necesara aceasta confirmare. Tu ai fost singura persoana care ai adus vorba despre sex, iar eu trebuia sa demonstrez ca ceea ce ai scris tu este partial eronat. Nu spun ca am experienta, recunosc ca sunt o "pustoaica neexperimentata", dar tocmai din acest motiv am cerut ajutorul vostru, a unor persoane "

Draga mea,schimba repertoriul,te rog,nu esti la curent cu noutatile!DE CEVA TIMP,PRESEDINTELE FRANTEI ESTE NICOLAS SARCOZY!,In ceea ce priveste gluma-ti rasuflata cu" Jac si Rac",nu se mai poarta demult in licee!Ia incearca,poate poti revolutiona bancurile de cartier cu trimiteri la actualul presedinte si cu asta vei dovedi ca esti si mai capabila decat denoti in acest moment.Draga,poate am fost un pic taioasa in exprimare,dar esenta lucrurilor este urmatoarea;
Omul are tot timpul la dispozitie, pentru a invata din viata ceea ce ii face bine.Daca tu ai inteles altceva,nu am ce sa-ti fac.Continua relatia ce ai infiripat-o si vezi daca iti va fi bine!Daca nu este de tine,acest tanar,mergi mai departe!Asta era ideea!Si iubirile sezoniere sunt,cum se intelege dealtfel,trecatoare!


141, fii calma. ma bag si eu ca musca-n lapte si vreau sa-ti spun ca tocmai tu, care te consideri destul de atotstiutoare, dupa cum vad, nu ai inteles gluma karinei. ca o fi deja demodata prin licee, o fi adevarat, dar sa nu-ti dai seama ca fata a dat doar un exemplu si ca stie totusi cine e presedintele frantei, mi se pare cam grav, intelectual vorbind.... cred ca s-a referit la persoanele care chiar nu stiu cine e presedintele frantei si stiu si eu de un fost J.C. si-i pronunta numele....pe pe langa faptul ca nu stiu nici sa-l scrie. daca am gresit cu ceva, scuza-ma. dar mi se pare ca tocmai tu vrei sa pari isteata, ori eu..sincera sa fiu, nu cred ca esti, din postarile tale. si...stai, nu sari pe mine de nervi. fii calma, da?
friends_forever
Postat pe 17 August 2011 23:30
povestea ta ..este foarte asemanatoare cu a mea ...eu te sfatuiesc ..sa lasi timpu sa treaca ..si dak tineti unul la celalt o sa va intalniti si cand vei ajunge si u in tara poate o sa luati legatura si o sa fie cva frumos ..eu te sfatuiesc sa asteptii ..si intai sa rezolvi problema cu prietenul tau ..dar sa cantaresti foarte bine lucrurile ...si gandeste cu inima:D..mult noroc:*
mada_309
Postat pe 18 August 2011 20:58
eu nu stiu ce intrebi tu de fapt ..........ca ti-ai raspuns singura prin poveste...te-ai indragostit? go ahead
askino20
Postat pe 19 August 2011 00:11
De la: xardasxp, la data 2011-08-14 19:02:19
De la: dyakarina, la data 2011-08-05 04:25:21Buna tuturor celor care ati decis sa cititi acest subiect.
Incep prin a va spune ca am 18 ani si sunt intr-o relatie cu un baiat de aproape 3 ani de zile. Intre noi a intervenit monotonia si comoditatea si amandoi recunoastem asta intr-o discutie "face-to-face".
In momentul de fata ma aflu in Italia, unde imi petrec vacanta. Aici am cunoscut un alt baiat, in urma cu 2 saptamani. Initial, credeam ca intre mine si el se va lega doar o prietenie care se va rupe o data ce ne-am fi intors in tara, fiind si el din Romania.
Situatia drastica este urmatoarea: ne-am indragostit unul de celalalt. Eu mai mult ca sigur, despre el nu pot fi tocmai sigura daca a fost sincer, desi privirea lui si atentia pe care mi-o acorda imi dadea de inteles ca tine la mine.
Am avut parte de momente de vis, in care ma simteam cea mai fericita fata de pe fata Pamantului. Imi spunea vorbe dulci si frumoase de fiecare data cand se uita la mine. Am avut parte de momente aproape rupte din filme. Mi-a marturisit unele lucruri pe care nu le-a zis nimanui. Mi-a zis ca vom pastra legatura mai mult ca sigur. Acum, el s-a intors in tara, eu ramanand aici pt inca o luna.
Pot spune ca am trait cu el clipe, si am pt el sentimente, pe care NU le-am avut niciodata cu baiatul cu care sunt impreuna de aproape 3 ani.
As vrea sfatul vostru cu privire la urmatoarele: Credeti ca ceea ce a fost intre mine si acest baiat a fost doar ceva trecator? Si daca aceste sentimente nu sunt tocmai trecatoare, credeti ca o relatie la 900 km distanta va dura pt cel putin un an de zile, pana voi termina liceul si voi incepe facultatea in orasul lui natal? (decizie luata cu mult timp inainte de a-l cunoaste).
Vreau sa stiu cum ar trebui sa reactionez in aceasta situatie. Excludeti relatia de aproape 3 ani, caci lucrurile se agraveaza pe zi ce trece, iar singura rezolvare este despartirea, rezolvare care oricum va fi luata de comun acord (sper...).
Va rog! Daca aveti o parere cu privire la acest subiect, scrieti-o. Multumesc!

intrebare: "te-ai culcat cu el ??" ... acuma sa zic despre ce parere am momentan , dak relatia voastra tre sa continue la distantza aproape un an ,atunci uita-l , relatiile la distantza nu merg nici,odata , clar ca a fost frumos in afara , el mai stia locurile frum din strainatate , atzi vost numai voi 2 , si oricum te plictiseai acolo ca nu aveai pe nimeni si automat tzi s-a pus pata pe el ca aveai nevoie de cineva sa te scoata din monotonie , te-a plimbat peste tot , prin locuri care oricum nu l,ai vazut n ici,odata , si faptul ca tzi,a spus lucruri care nu le,a spus la nimeni , asta nu o cred in totalitate :D .... oricum merita sa incerci si in tzara o relatzie dar dak presupune si o distantza de 900 km atunci uita , si legat de actualu prieten , despartzitzi,va , sa nu ii faci mai mult rau dekt i,ai facut .... zi ca atzi fost mai mici la inceput deaia a mers relatzia ,acuma altfel merg lucrurile , si ii spui ca oricum o sa incepi facultatea in alta parte si o relatzie la distantza ,dupa cum spuneam , nu functioneaza .... acuma sa imi spui te rog si ce te-am intrebat :D mai sus ... ceao



Ca sa iti raspund la intrebare: NU! Nu m-am culcat cu el, nu am facut dragoste, sex, amor sau alte moduri de exprimare a contactului sexual. Am avut un singur baiat in viata mea, din punctul asta de vedere.
dyakarina
Postat pe 15 Noiembrie 2011 12:36
Multumesc tuturor pt sfaturile voastre! Nu judec pe nimeni pentru tipul de explicatie dat, caci fiecare intelege cum vrea si cum poate... Dupa ce m-am reintors in tara, ne-am reintalnit(in orasul lui, desi eu nu il anuntasem ca merg acolo, afland de la un prieten comun). Povestea din vara a continuat pentru inca o saptamana, dar se pare ca totul a luat sfarsit. Acolo am aflat ca prefera o relatie virtuala cu o persoana cu care vorbea de aproximativ un an, din alt oras, pentru care "investise sentimente", desi intre ei nu a existat niciodata o imbratisare, un sarut, o mangaiere sau un cuvant soptit la ureche.
Ce pot spune, m-am indragostit, am suferit si mi-am invatat lectia.
Sper ca data viitoare sa nu imi mai dau frau inimii atat de repede, ca sa nu mai sufar, caci si acum, dupa aproape 3 luni de zile, inca sufar dupa el.......
Va multumesc enorm tuturor!
dyakarina
Postat pe 15 Noiembrie 2011 12:51
De la: dyakarina, la data 2011-11-15 12:51:25Multumesc tuturor pt sfaturile voastre! Nu judec pe nimeni pentru tipul de explicatie dat, caci fiecare intelege cum vrea si cum poate... Dupa ce m-am reintors in tara, ne-am reintalnit(in orasul lui, desi eu nu il anuntasem ca merg acolo, afland de la un prieten comun). Povestea din vara a continuat pentru inca o saptamana, dar se pare ca totul a luat sfarsit. Acolo am aflat ca prefera o relatie virtuala cu o persoana cu care vorbea de aproximativ un an, din alt oras, pentru care "investise sentimente", desi intre ei nu a existat niciodata o imbratisare, un sarut, o mangaiere sau un cuvant soptit la ureche.
Ce pot spune, m-am indragostit, am suferit si mi-am invatat lectia.
Sper ca data viitoare sa nu imi mai dau frau inimii atat de repede, ca sa nu mai sufar, caci si acum, dupa aproape 3 luni de zile, inca sufar dupa el.......
Va multumesc enorm tuturor!


Ma bucur pentru tine ca ti-ai invatat lectia... Sentimentele ce le nutrim pentru o alta presoana sunt o experienta de viata in sine, un mod de a ne cunoaste pe noi insine, de a ne maturiza, de a acumula... Se intampla sa vrem sa comunicam cu ceilalti preaplinul, se intampla sa avem nevoie de mintea celor din exterior, fie ca este justitiara, fie ca este doar analitica ori pur si simplu shugubeatza - ne ajuta sa ne limpezim propria judecata si, indiferent de felul cum ni se adreseaza cei carora le-am propus sa ne acorde din timpul lor, interventiile lor sunt folositoare, caci ne atingem scopul. Este important felul in care noi insine ne adresam atunci cand deschidem fereastra sufletului, a mintii... sa dam lumii preaplinul. Sper ca si sub acest aspect sa fi invatat...
Iti doresc o viata frumoasa.
maimai_no1
Postat pe 15 Noiembrie 2011 22:40
De la: dyakarina, la data 2011-11-15 12:51:25
Sper ca data viitoare sa nu imi mai dau frau inimii atat de repede, ca sa nu mai sufar, caci si acum, dupa aproape 3 luni de zile, inca sufar dupa el.......

Multi oameni se intreaba daca se merita toata suferinta asta. O parte din ei vor spune imediat ca nu, dar totusi vor incerca si alta data. Si uite asa, sufeinta continua...
Max2
Postat pe 17 Noiembrie 2011 22:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Spuneti-mi va rog parerea. Help please 10 De la: _dulcik_ 16 Martie 2009 22:10
am nevoie de sfaturi ptr a intelege..... 32 De la: kudika357170 2 Iulie 2011 21:35
de cate ori ma cert cu iubitul meu imi spune cate un lucru pe care il regreta dupa 5 min 11 De la: geo_tz 24 Ianuarie 2009 22:14
diferenta dintre iubire si obsesie 45 De la: Micael 25 Octombrie 2010 11:35
vreau sa fiu presedinte 30 De la: nico_dana2006 27 Septembrie 2009 11:02