Setari Cookie-uri

un sfat va rog

am fost cu un baiat 4 ani si jumatate... ne-am despartit dintr-o prostie...mi-e imi sarea tandara din orice, eram prea naiva si plecam capul la tot ce mi se spunea... a venit si ziua in care mi-a spus ca il agasez, ca il sufoc si ca vrea o pauza. imi recunosc vina ca din mare parte din cauza mea s-a ajuns sa vrea acest lucru. in pauza, in loc sa-l las sa respire, l-am sufocat si mai rau pt ca simteam ca o sa-l pierd (cu cateva luni inainte ma ceruse de sotie). mi-a spus ca el nu mai poate continua asa...am fost in iad si inapoi... am avut o pauza in care nu am vorbit deloc de vreo maxim 2 luni apoi am inceput sa vorbim si sa ne vedem. eu incercam sa-i arat ca m-am schimbat dar la final dadeam cu bata-n balta... in martie a hotarat ca mai bine terminam si mi-a cerut sa-l uit si sa-l sterg din lista de mess si sa-i uit nr de tel ca si el va face la fel. nu am putut, dar mi-a aratat ca si el inca mai are numarul meu... din martie si pana luna trecuta n-am mai vorbit deloc. ajunsesem sa cred ca o sa-l uit desi stiu ca sentimente pt el voi avea mereu... dar cand am incetat sa mai vb despre el cu prietenele mele... cand am incetat sa ma mai gandesc la el... mi-a dat mesaj pe mess intrebandu-ma ce mai fac, daca imi este bine. a fost o discutie scurta si am mai avut parte de cateva. acum cateva zile m-a rugat sa-i raspund la o curiozitate: daca m-am indragostit sau sts-urile mele sunt puse doar sa fie? a fost doar o curiozitate? de ce e curios daca mi-a spus ca sentimentele lui pt mine s-au schimbat (ce-i drept nu mi-a psus niciodata ca nu mai simte nimic pt mine, dar nici eu nu l-am mai intrebat recent pt ca imi este putin teama de raspunsul lui)? si la fiecare discutie imi spune ca are aventuri... nu omite niciodata sa-mi spuna asta.astazi am vb cu el. i-am spus ca il felicit pt noua lui iubita si nu a ezitat sa-mi raspunda imediat sa-mi spuna ca acea persoana este doar o femeie cu care o aventura (in urma pozei de pa facebook pe care o avea cu ea, el lucrand in club player). a inceput sa-mi dea tot felul de explicatii si descutia a deviat si am ajuns la alte subiecte. mi-a spus ca ii pare rau ca m-am schimbat abea acum, ca e prea tarziu. nu am mai adus in discutie ca vreau sa ma mai impac cu el. dar el mereu spune ca pe viitor nu se stie niciodata...sustinea ca nu mai vroia sa auda de mine dar isi punea prietenii sa ma sune sau imi suna el prietenele... acum imi da explicatii in leg cu acea femeie desi nu i le-am cerut. cand i-am spus ca poate daca voi avea si eu o aventura il voi uita, a evitat sa-mi raspunda si a schimbat subiectul... eu sper din tot sufletul sa ma aproprii iar de el si sa incepem prin a fi prieteni si sper sa-l pot recucerii. apreciez orice sfat, mai ales cel al baietiilor. voi ce parere aveti?? multumesc
dark_angell9
Postat pe 5 August 2011 13:00
dupa ce i-am spus de poza de pe facebook, a schimbat-o, iar acum are o poza singur... mi-a spus ca acea poza a pus-o ca sa demonstreze ceva? ce oare??
dark_angell9
Postat pe 5 August 2011 13:02
Copilarii.
ilumax_76
Postat pe 5 August 2011 13:11
copilarii din partea cui??
dark_angell9
Postat pe 5 August 2011 13:27
De la: dark_angell9, la data 2011-08-05 13:27:56copilarii din partea cui??


Din partea lui si lipsa de vointa din partea ta. E imatur, egoist , capricios. Cand a vazut ca poti fi fericita cu altcineva( ma refer la status ..) a sarit imediat sa-ti dea viata peste cap iar tu ai sarit imediat sa-i raspunzi. Esti slaba, eu nu as da nici saliva pe el, mai ales dupa ce am reusit sa depasesc momentul.
ilumax_76
Postat pe 5 August 2011 13:32
De la: ilumax_76, la data 2011-08-05 13:32:49
De la: dark_angell9, la data 2011-08-05 13:27:56copilarii din partea cui??


Din partea lui si lipsa de vointa din partea ta. E imatur, egoist , capricios. Cand a vazut ca poti fi fericita cu altcineva( ma refer la status ..) a sarit imediat sa-ti dea viata peste cap iar tu ai sarit imediat sa-i raspunzi. Esti slaba, eu nu as da nici saliva pe el, mai ales dupa ce am reusit sa depasesc momentul.


poate ca ai dreptate. am mai iesit si cu altii dupa cateva luni de la despartire, dar inca il iubesc. si azi am cazut de acord ca nu putem aborda aceleasi discutii cu altii decat impreuna. mi-ar placea sa ne impacam pt ca il iubesc si cred ca si el mai simte ceva, altfel nu evita orice intalnire cu mine, eu cred ca ii e oarecum "frica" sa nu-si aduca aminte ca ne era bine impreuna... si ca dupa orice foc ramane cenusa...
dark_angell9
Postat pe 5 August 2011 13:43
Inteleg ca il iubesti, ca il vrei inapoi dar cat ati fost impreuna ti-a fost bine cu el? E el acel barbat care te poate accepta asa cum esti fara alte ifose? E el acel barbat care nu fuge din nou la prima problema? Din punctul meu de vedere, nu e EL, dar tu poti sa te convingi singura.
ilumax_76
Postat pe 5 August 2011 13:51
daca sentimentele lui pt tine ar fi suficient de puternice nu ar fi trecut imediat dupa despartire la aventuri....iubirea adevarata inseamna mult mai mult de atat..mult mai mult de a decide sa iei o pauza doar de dragul de a avea acele aventuri....poate tine la tine nu zik nu,DAR TINE,nu te mai iubeste....din prisma mea l.as ignora...el incearca sa iti aduca la cunostiinta de fetele alea doar ca sa te faca geloasa si sa iti demonstreze cate il vor ,si ca poate fi fericit si fara tine....parerea mea,nu lasa garda jos...ignora.l...fa.l sa creada k si tu poti...pune.l la incercare...doar asa vei afla raspunsul,desi este unul evident...
steffy91
Postat pe 5 August 2011 14:23
De la: steffy91, la data 2011-08-05 14:23:15daca sentimentele lui pt tine ar fi suficient de puternice nu ar fi trecut imediat dupa despartire la aventuri....iubirea adevarata inseamna mult mai mult de atat..mult mai mult de a decide sa iei o pauza doar de dragul de a avea acele aventuri....poate tine la tine nu zik nu,DAR TINE,nu te mai iubeste....din prisma mea l.as ignora...el incearca sa iti aduca la cunostiinta de fetele alea doar ca sa te faca geloasa si sa iti demonstreze cate il vor ,si ca poate fi fericit si fara tine....parerea mea,nu lasa garda jos...ignora.l...fa.l sa creada k si tu poti...pune.l la incercare...doar asa vei afla raspunsul,desi este unul evident...


Steffy, pup, ai cele mai frumoase forme feminine dintre fetele pe care le-am vazut pe Kudika

Eu si tot in cautare de o prietena...
Baiat_virgin
Postat pe 5 August 2011 14:27
De la: Baiat_virgin, la data 2011-08-05 14:27:00
De la: steffy91, la data 2011-08-05 14:23:15daca sentimentele lui pt tine ar fi suficient de puternice nu ar fi trecut imediat dupa despartire la aventuri....iubirea adevarata inseamna mult mai mult de atat..mult mai mult de a decide sa iei o pauza doar de dragul de a avea acele aventuri....poate tine la tine nu zik nu,DAR TINE,nu te mai iubeste....din prisma mea l.as ignora...el incearca sa iti aduca la cunostiinta de fetele alea doar ca sa te faca geloasa si sa iti demonstreze cate il vor ,si ca poate fi fericit si fara tine....parerea mea,nu lasa garda jos...ignora.l...fa.l sa creada k si tu poti...pune.l la incercare...doar asa vei afla raspunsul,desi este unul evident...


Steffy, pup, ai cele mai frumoase forme feminine dintre fetele pe care le-am vazut pe Kudika

Eu si tot in cautare de o prietena...

vai ms de complimente succes in continuare la cautat dezvirginatoare
steffy91
Postat pe 5 August 2011 14:34
De la: steffy91, la data 2011-08-05 14:34:52
De la: Baiat_virgin, la data 2011-08-05 14:27:00
De la: steffy91, la data 2011-08-05 14:23:15daca sentimentele lui pt tine ar fi suficient de puternice nu ar fi trecut imediat dupa despartire la aventuri....iubirea adevarata inseamna mult mai mult de atat..mult mai mult de a decide sa iei o pauza doar de dragul de a avea acele aventuri....poate tine la tine nu zik nu,DAR TINE,nu te mai iubeste....din prisma mea l.as ignora...el incearca sa iti aduca la cunostiinta de fetele alea doar ca sa te faca geloasa si sa iti demonstreze cate il vor ,si ca poate fi fericit si fara tine....parerea mea,nu lasa garda jos...ignora.l...fa.l sa creada k si tu poti...pune.l la incercare...doar asa vei afla raspunsul,desi este unul evident...


Steffy, pup, ai cele mai frumoase forme feminine dintre fetele pe care le-am vazut pe Kudika

Eu si tot in cautare de o prietena...

vai ms de complimente succes in continuare la cautat dezvirginatoare


Multumesc
Eu cred ca ti-ar placea de mine daca ai vedea niste poze cu mine
Baiat_virgin
Postat pe 5 August 2011 14:38
De la: steffy91, la data 2011-08-05 14:23:15daca sentimentele lui pt tine ar fi suficient de puternice nu ar fi trecut imediat dupa despartire la aventuri....iubirea adevarata inseamna mult mai mult de atat..mult mai mult de a decide sa iei o pauza doar de dragul de a avea acele aventuri....poate tine la tine nu zik nu,DAR TINE,nu te mai iubeste....din prisma mea l.as ignora...el incearca sa iti aduca la cunostiinta de fetele alea doar ca sa te faca geloasa si sa iti demonstreze cate il vor ,si ca poate fi fericit si fara tine....parerea mea,nu lasa garda jos...ignora.l...fa.l sa creada k si tu poti...pune.l la incercare...doar asa vei afla raspunsul,desi este unul evident...



teoretic ne-am despartit la sf lunii octombrie, practic, la inceputul lunii martie. de la despartire, prietenii lui sunt alaturi de mine. au tot incercat la inceput sa ma inveseleasca si sa vb cu el. eu ce nu inteleg este, de ce dupa o perioada de timp, vrea iar sa redevenim prieteni? si imi spune mereu ca subiectele abordate cu mine nu le poate discuta cu nimeni... vb despre orice cat se poate de detasat si cred ca ii face placere din mom ce continua...
dark_angell9
Postat pe 5 August 2011 15:50
De la: dark_angell9, la data 2011-08-05 15:50:54
De la: steffy91, la data 2011-08-05 14:23:15daca sentimentele lui pt tine ar fi suficient de puternice nu ar fi trecut imediat dupa despartire la aventuri....iubirea adevarata inseamna mult mai mult de atat..mult mai mult de a decide sa iei o pauza doar de dragul de a avea acele aventuri....poate tine la tine nu zik nu,DAR TINE,nu te mai iubeste....din prisma mea l.as ignora...el incearca sa iti aduca la cunostiinta de fetele alea doar ca sa te faca geloasa si sa iti demonstreze cate il vor ,si ca poate fi fericit si fara tine....parerea mea,nu lasa garda jos...ignora.l...fa.l sa creada k si tu poti...pune.l la incercare...doar asa vei afla raspunsul,desi este unul evident...



teoretic ne-am despartit la sf lunii octombrie, practic, la inceputul lunii martie. de la despartire, prietenii lui sunt alaturi de mine. au tot incercat la inceput sa ma inveseleasca si sa vb cu el. eu ce nu inteleg este, de ce dupa o perioada de timp, vrea iar sa redevenim prieteni? si imi spune mereu ca subiectele abordate cu mine nu le poate discuta cu nimeni... vb despre orice cat se poate de detasat si cred ca ii face placere din mom ce continua...

e posbil sa simta nevoie de aceea libertate pe care multi dintre baieti o cauta atunci cand sunt implikati intr-o relatie serioasa....e posibil ca altcineva sa fi aparut in viatza lui si sa ii fi schimbat sentimentele...de ce nu incerci sa discuti cu el? vb cat se poate de serios sii intreaba-l ce se intampla...macar sa stii si tu de ce s-a rupt totul....iar daca totusi este atat de convins ca vrea sa va despartiti,atunci uita-l...
steffy91
Postat pe 6 August 2011 13:57
De la: Baiat_virgin, la data 2011-08-05 14:38:00
De la: steffy91, la data 2011-08-05 14:34:52
De la: Baiat_virgin, la data 2011-08-05 14:27:00
De la: steffy91, la data 2011-08-05 14:23:15daca sentimentele lui pt tine ar fi suficient de puternice nu ar fi trecut imediat dupa despartire la aventuri....iubirea adevarata inseamna mult mai mult de atat..mult mai mult de a decide sa iei o pauza doar de dragul de a avea acele aventuri....poate tine la tine nu zik nu,DAR TINE,nu te mai iubeste....din prisma mea l.as ignora...el incearca sa iti aduca la cunostiinta de fetele alea doar ca sa te faca geloasa si sa iti demonstreze cate il vor ,si ca poate fi fericit si fara tine....parerea mea,nu lasa garda jos...ignora.l...fa.l sa creada k si tu poti...pune.l la incercare...doar asa vei afla raspunsul,desi este unul evident...


Steffy, pup, ai cele mai frumoase forme feminine dintre fetele pe care le-am vazut pe Kudika

Eu si tot in cautare de o prietena...

vai ms de complimente succes in continuare la cautat dezvirginatoare


Multumesc
Eu cred ca ti-ar placea de mine daca ai vedea niste poze cu mine

iti cam faci iluzii,stii nu???
steffy91
Postat pe 6 August 2011 13:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ma simt atit de pierduta,,, :( 22 De la: dandanaua_reloaded 22 Martie 2011 09:28
cum sa-l am inapoi? 56 De la: kudika073838 4 Ianuarie 2010 23:17
nu am pe nimeni cu care sa vorbesc ..va rog un sfat.. 63 De la: evangeline87 21 Mai 2011 20:20
Mai merita fostul prieten atentia mea sau nu ??? 50 De la: kudika_nikole 11 Ianuarie 2012 00:37
cum sa ma despart de el? 19 De la: pryntzesyta 6 August 2009 22:20