Setari Cookie-uri

am si eu nevoie de un sfat!

sunt intr o mare dilema:intrebarea e intre cine sa aleg?- intre trecut sau viitor, intre un barbat cu care am avut o relatie tumultoasa de 10 ani in care nu am realizat nimic, de care sunt despartita de 2 ani dar inca il mai iubesc; sau o relatie cu proaspata cu un barbat care a avut si el un trecut tumultos ,pe care il plac dar nu sunt sigura ca o sa mearga sau ca e ceea ce imi doresc.amandoi sunt niste tipuri de persoane mandre, infatuate de propria persoana unul mai mult prin felul cum arata iar celalalt prin felul cum gandeste, amandoi cu deschideri largi, nu sunt gelosi si nici prea generosi, adepti sa zic ai dictonului :''traieste clipa''
kudika118531
Postat pe 1 August 2011 20:49
viitorul seamana cu trecutul ....unde'i noutatea?
anastasia_m
Postat pe 1 August 2011 20:57
De la: anastasia_m, la data 2011-08-01 20:57:46 viitorul seamana cu trecutul ....unde'i noutatea?


Noutate consta in marime.
anageo25
Postat pe 1 August 2011 21:04
Niciunul!
ilumax_76
Postat pe 1 August 2011 21:07
De la: anageo25, la data 2011-08-01 21:04:00
De la: anastasia_m, la data 2011-08-01 20:57:46 viitorul seamana cu trecutul ....unde'i noutatea?


Noutate consta in marime.




da....si cel nou e si proaspat!

anastasia_m
Postat pe 1 August 2011 21:08
De la: kudika118531, la data 2011-08-01 20:49:58sunt intr o mare dilema:intrebarea e intre cine sa aleg?- intre trecut sau viitor, intre un barbat cu care am avut o relatie tumultoasa de 10 ani in care nu am realizat nimic, de care sunt despartita de 2 ani dar inca il mai iubesc; sau o relatie cu proaspata cu un barbat care a avut si el un trecut tumultos ,pe care il plac dar nu sunt sigura ca o sa mearga sau ca e ceea ce imi doresc.amandoi sunt niste tipuri de persoane mandre, infatuate de propria persoana unul mai mult prin felul cum arata iar celalalt prin felul cum gandeste, amandoi cu deschideri largi, nu sunt gelosi si nici prea generosi, adepti sa zic ai dictonului :''traieste clipa''

Stai sa pricep si eu. Te afli pe o insula pustie de unde nu vei mai pleca in veci si ai de ales doar intre doi barbati si aia vai mama lor? Trista soarta.

Cum e posibil sa vezi dezastru in viata ta , si-n spate si-n viata si tu sa vrei sa-l alegi?
rashela
Postat pe 1 August 2011 21:11
si-n spate si-n fata *
rashela
Postat pe 1 August 2011 21:11
De la: kudika118531, la data 2011-08-01 20:49:58sunt intr o mare dilema:intrebarea e intre cine sa aleg?- intre trecut sau viitor, intre un barbat cu care am avut o relatie tumultoasa de 10 ani in care nu am realizat nimic, de care sunt despartita de 2 ani dar inca il mai iubesc; sau o relatie cu proaspata cu un barbat care a avut si el un trecut tumultos ,pe care il plac dar nu sunt sigura ca o sa mearga sau ca e ceea ce imi doresc.amandoi sunt niste tipuri de persoane mandre, infatuate de propria persoana unul mai mult prin felul cum arata iar celalalt prin felul cum gandeste, amandoi cu deschideri largi, nu sunt gelosi si nici prea generosi, adepti sa zic ai dictonului :''traieste clipa''




Buna seara,

nu mai stiu ce sa le mai spun fetelor pe care cu cinste le reprezinti si tu!Parca vorbesc peretilor!
Draga tanara,ne-ai spus ca-i iubesti pe cei doi si nu stii ce sa faci!Stai ca-ti spun imediat ce sa faci;

In primul rand,nici unul dintre cei doi,asa i-ai descris!,nu sunt cat de cat,niste persoane pe care sa te poti baza.Corect pana aici,da?Pai atunci,ce rost are sa te complici cu niste indivizi,ori cu unul,ori cu celalat bineinteles!,cand,vezi clar ca nu corespund cerintelor tale,nu este nimic de capul lor!Fata draga,tie iti trebuie un partener,nu un infatuat,caci,barbati de tipul acesta sunt destui in lume,ci un barbat cu picioarele bine infipte in pamant,sa stie ce vrea de la viata,sa-ti fie alaturi la bine si la greu!De smecheri,este tara plina!Fa ceva util si frumos cu viata ta,nu-ti face singura rau,caci,dupa aceea ,tu o sa suferi si o sa vii,din nou,pe KUDIKA si ai sa ne povestesti ca nu ti-e bine!Acesta este sfatul meu!Vrei sa-l urmezi,bine!Nu,iarasi,bine!

kudika414141
Postat pe 1 August 2011 22:38
De la: kudika118531, la data 2011-08-01 20:49:58sunt intr o mare dilema:intrebarea e intre cine sa aleg?- intre trecut sau viitor, intre un barbat cu care am avut o relatie tumultoasa de 10 ani in care nu am realizat nimic, de care sunt despartita de 2 ani dar inca il mai iubesc; sau o relatie cu proaspata cu un barbat care a avut si el un trecut tumultos ,pe care il plac dar nu sunt sigura ca o sa mearga sau ca e ceea ce imi doresc.amandoi sunt niste tipuri de persoane mandre, infatuate de propria persoana unul mai mult prin felul cum arata iar celalalt prin felul cum gandeste, amandoi cu deschideri largi, nu sunt gelosi si nici prea generosi, adepti sa zic ai dictonului :''traieste clipa''


...da ' la ce-ti trebuie?
_oktober_
Postat pe 1 August 2011 22:42
Simplu si la obiect...il cauti pe al treilea! Nu trebuie sa te complaci in situatia in care esti ci trebuie sa alegi "cu cap" , asta daca doresti sa gandesti in perspectiva. Dar parca spuneai ca de primul esti despartita de 2 ani....ce a facut? A revenit in peisaj?
kudika411991
Postat pe 2 August 2011 00:41
De la: kudika118531, la data 2011-08-01 20:49:58sunt intr o mare dilema:intrebarea e intre cine sa aleg?- intre trecut sau viitor, intre un barbat cu care am avut o relatie tumultoasa de 10 ani in care nu am realizat nimic, de care sunt despartita de 2 ani dar inca il mai iubesc; sau o relatie cu proaspata cu un barbat care a avut si el un trecut tumultos ,pe care il plac dar nu sunt sigura ca o sa mearga sau ca e ceea ce imi doresc.amandoi sunt niste tipuri de persoane mandre, infatuate de propria persoana unul mai mult prin felul cum arata iar celalalt prin felul cum gandeste, amandoi cu deschideri largi, nu sunt gelosi si nici prea generosi, adepti sa zic ai dictonului :''traieste clipa''[/quote

deci tu ai de ales intr-un mar cu un vierme si un alt vierme...cel putin asta ai dat de inteles!daca pe primul l-ai lasat ca nu era bun....cine mama naibii te-a pus sa-ti alegi altul la fel? fii fata cu cap si nu te opri nici la unul..nici la celalalt!!!barbati sunt!!!te-ai pus singura in situatia de a alege doar intre ei doi .nu construi un zid intre voi 3 si restul lumii!vei fi singura care va avea de regretat! sper ca ai inteles unde am batut ;) anunta-ne si pe noi cand hotarasti!good luck
Dada_Dadina23
Postat pe 2 August 2011 01:06
De la: kudika118531, la data 2011-08-01 20:49:58sunt intr o mare dilema:intrebarea e intre cine sa aleg?- intre trecut sau viitor, intre un barbat cu care am avut o relatie tumultoasa de 10 ani in care nu am realizat nimic, de care sunt despartita de 2 ani dar inca il mai iubesc; sau o relatie cu proaspata cu un barbat care a avut si el un trecut tumultos ,pe care il plac dar nu sunt sigura ca o sa mearga sau ca e ceea ce imi doresc.amandoi sunt niste tipuri de persoane mandre, infatuate de propria persoana unul mai mult prin felul cum arata iar celalalt prin felul cum gandeste, amandoi cu deschideri largi, nu sunt gelosi si nici prea generosi, adepti sa zic ai dictonului :''traieste clipa''


Nu e mai bine sa te calugaresti?
doi_ochi_caprui
Postat pe 2 August 2011 16:21
cauti un altul,al 3-lea si ala sa fie BUN
Ame_ly
Postat pe 2 August 2011 16:26
multumesc frumos pentru pareri si sfaturi cu toate ca m-au cam ''socat'' in sensul ca eu nu ii vad nici ''viermi'', nici '' vai mama lor'' si nu sunt nici ''smecheri'' in sensul peiorativ al cuvantului.probabil descrierea mea este una usor derutanta asa ca o sa va mai spun cate ceva - pt ca era in discutie faptul ca eram despartita dar totusi acea persoana e inca in decor trebuie sa va spun ca de fapt el nu a disparut niciodata pentru ca am tinut legatura iar el se comporta ca si cand noi am fi inca impreuna doar ca am luat sa zic o mica pauza; eu in tot timpul asta stiam ca orice ar fi el e acolo undeva si se pare ca nu am reusit sa mi l scot fara sa ma mai uit inapoi din minte si din suflet.ceea ce a determinat ruperea relatiei noastre a fost faptul ca el a fost mereu un calator prin lume si un ''don juan'' si nu am realizat in tot timpul asta nimic dar in prezent zice ca s a maturizat ca nu mai e ca la 18 ani, in rest ca persoana e ok.
celalalt personaj in schimb pe care abia acum incep sa il cunosc ca persoana chiar daca si el a avut o viata de ''don juan'' e cel putin bazat din punct de vedere profesiona, nu umbla dupa cai verzi pe peretil , si in ciuda faptului ca desi e genul acela de persoana cu un inalt grad de auto stima si perfectionist, are rabdare cu mine doar ca nu e genul care sa faca nici promisiuni si nici sa ma maguleasca cu prea multe cuvinte.
trebuie sa va mai spun ca amandoua relatiile se desfasoara la distanta iar al doilea, spre deosebire de primul care nu a depus eforturi sa mergem impreuna, se arata dispus sa fim impreuna.
acuma cred ca v-am zapacit de tot!
kudika118531
Postat pe 3 August 2011 18:16
De la: kudika118531, la data 2011-08-03 18:16:20multumesc frumos pentru pareri si sfaturi cu toate ca m-au cam ''socat'' in sensul ca eu nu ii vad nici ''viermi'', nici '' vai mama lor'' si nu sunt nici ''smecheri'' in sensul peiorativ al cuvantului.probabil descrierea mea este una usor derutanta asa ca o sa va mai spun cate ceva - pt ca era in discutie faptul ca eram despartita dar totusi acea persoana e inca in decor trebuie sa va spun ca de fapt el nu a disparut niciodata pentru ca am tinut legatura iar el se comporta ca si cand noi am fi inca impreuna doar ca am luat sa zic o mica pauza; eu in tot timpul asta stiam ca orice ar fi el e acolo undeva si se pare ca nu am reusit sa mi l scot fara sa ma mai uit inapoi din minte si din suflet.ceea ce a determinat ruperea relatiei noastre a fost faptul ca el a fost mereu un calator prin lume si un ''don juan'' si nu am realizat in tot timpul asta nimic dar in prezent zice ca s a maturizat ca nu mai e ca la 18 ani, in rest ca persoana e ok.
celalalt personaj in schimb pe care abia acum incep sa il cunosc ca persoana chiar daca si el a avut o viata de ''don juan'' e cel putin bazat din punct de vedere profesiona, nu umbla dupa cai verzi pe peretil , si in ciuda faptului ca desi e genul acela de persoana cu un inalt grad de auto stima si perfectionist, are rabdare cu mine doar ca nu e genul care sa faca nici promisiuni si nici sa ma maguleasca cu prea multe cuvinte.
trebuie sa va mai spun ca amandoua relatiile se desfasoara la distanta iar al doilea, spre deosebire de primul care nu a depus eforturi sa mergem impreuna, se arata dispus sa fim impreuna.
acuma cred ca v-am zapacit de tot!


ah deci el (primul) vede "legatura voastra" ca pe mica pauza in care fiecare e liber sa-si refaca viata cu un alt/a partener/a am inteles bine???nu de alta dar de data asta chiar m-ai zapacit!!! si app....faza cu viermele....era doar un mod de exprimare!in sensul ca....la cum i-ai descris tu pe amandoi,nici unul nu e cel ideal sa-ti fie alaturi..
Dada_Dadina23
Postat pe 3 August 2011 18:24
el nu a disparut niciodata pentru ca am tinut legatura iar el se comporta ca si cand noi am fi inca impreuna doar ca am luat sa zic o mica pauza; eu in tot timpul asta stiam ca orice ar fi el e acolo undeva si se pare ca nu am reusit sa mi l scot fara sa ma mai uit inapoi din minte si din suflet.ceea ce a determinat ruperea relatiei noastre a fost faptul ca el a fost mereu un calator prin lume si un ''don juan'' si nu am realizat in tot timpul asta nimic dar in prezent zice ca s a maturizat ca nu mai e ca la 18 ani, in rest ca persoana e ok.


concluzia mea e asa:faptul ca stiai ca primul e mereu langa tine te face sa te gandesti pe cine sa alegi .adica daca erai doar cu cel actual nu mai aveai problema asta
primul : ''stiam ca orice ar fi el e acolo undeva"
pe al doilea nu prea il cunosti
singurul sfat pe care ti-l pot da este sa il ignori pentru o perioada pe primul ,sa nu mai ai nicio treaba cu el si vezi cum decurg lucrurile cu al doilea ,cunoastel mai bine .
din unghilu acesta vad eu problema !bafta
hocus_pocus
Postat pe 3 August 2011 19:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
heei.. 12 De la: kudika_960579 26 August 2014 01:17
vreau un sfat si sa ma descarc... ma aflu cred eu in o situatie unica..si totusi nu pot uita 16 De la: ionelaela 24 Iunie 2010 20:07
Despartire!!! 34 De la: valy90 14 Decembrie 2010 12:41
Oare cand ... 67 De la: Arutzu28 15 August 2011 18:41
sex oral 1 De la: ghita1989 8 Octombrie 2011 17:06