Setari Cookie-uri

daca m-as impaca cu fostul iubit mi-as trada cel mai bun prieten?

Buna, am 17 ani si anul trecut pot sa spun ca am intalnit baiatul visurilor mele. am fost impreuna 5 luni, pana cand el a decis brusc sa ne despartim. am plans, am suferit, in fine.... a trecut. insa mi-am dat seama ca inca mai tin la el.
intre timp, am inceput sa vorbesc cu un alt baiat, un prieten de-al lui, dar numai in calitate de amici. destinul a facut sa ne intelegem foarte bine, ne-am apropiat mult si acum imi este cel mai bun prieten, pot spune ca o inlocuieste pe mama, doarece cu ea nu am o comunicare deschisa.
el m-a ajutat sa imi dau seama de adevaratul motiv al despartirii mele de fostul iubit: el urmarea doar sa se culce cu mine. un nou val de suferinta, frustrare si sentimente nocive..... culmea e ca fostul prieten umbla sa se intoarca la mine. ce sa fac, sa ma impac cu el? sa-l iert (doarece mai tin inca la el) ? mi-e frica sa nu fiu tradata a doua oara, deoarece de cedat n-am sa-i cedez...... mi-e mila de cel mai bun prieten al meu, deoarece el ma iubeste sincer si dezinteresat, mi-a fost alaturi in cele mai grele momente.... va rog, ajutati-ma cu un sfat obiectiv.... va multumesc mult de tot! pupici!
Lau_Jebs
Postat pe 7 August 2011 09:44
Lasa baietii si vorbeste cu mama....sau cu o prietena!
_oktober_
Postat pe 7 August 2011 10:04
Oare de ce am impresia ca ai mai mult de 17 ani?
Barbie30_
Postat pe 7 August 2011 10:05
Mai da' ce viata plina ai tu la cei 17 anisori ai tai...! Iubirile adolescentine in general nu tin... Baietii la varsta asta, cauta doar sex si fug de responsabilitati, relatii serioase etc. Lasa telenovelele gen "m-a parasit iubitul, nu stiu ce sa fac", si bucura-te de anii astia... Iesi cu prietenii, distreaza-te si lasa pentru mai tarziu dramele si iubirile "nemuritoare".
Micaell
Postat pe 7 August 2011 18:48
Nu l-ai trada, l-ai dezamagi.
Dar pana la urma de ce vrei sa te impaci cu fostul? Crezi ca s-a schimbat? Asa, de la o luna la alta? Pfff.
kudika_pudika
Postat pe 7 August 2011 23:18
De la: Lau_Jebs, la data 2011-08-07 09:44:43 Buna, am 17 ani si anul trecut pot sa spun ca am intalnit baiatul visurilor mele. am fost impreuna 5 luni, pana cand el a decis brusc sa ne despartim. am plans, am suferit, in fine.... a trecut. insa mi-am dat seama ca inca mai tin la el.
intre timp, am inceput sa vorbesc cu un alt baiat, un prieten de-al lui, dar numai in calitate de amici. destinul a facut sa ne intelegem foarte bine, ne-am apropiat mult si acum imi este cel mai bun prieten, pot spune ca o inlocuieste pe mama, doarece cu ea nu am o comunicare deschisa.
el m-a ajutat sa imi dau seama de adevaratul motiv al despartirii mele de fostul iubit: el urmarea doar sa se culce cu mine. un nou val de suferinta, frustrare si sentimente nocive..... culmea e ca fostul prieten umbla sa se intoarca la mine. ce sa fac, sa ma impac cu el? sa-l iert (doarece mai tin inca la el) ? mi-e frica sa nu fiu tradata a doua oara, deoarece de cedat n-am sa-i cedez...... mi-e mila de cel mai bun prieten al meu, deoarece el ma iubeste sincer si dezinteresat, mi-a fost alaturi in cele mai grele momente.... va rog, ajutati-ma cu un sfat obiectiv.... va multumesc mult de tot! pupici!


Buna dimineata!
Fatuca draga,nu incurca prietenia cu iubirea!Este adevarat ca,o prietenie profunda poate duce la o iubire puternica,dar nu intotdeauna!Trebuie sa iei o decizie ,ce mie nu imi pare a fi imposibil de luat,in conditiile in care esti atata de tanara si nu trebuie sa intri in colaps cand intri in impasuri de acest fel!Deci ,sa purcedem la treaba!Sentimentele ce le nutresti fata de amicul tau,sunt strict de amicitie,nu?Sau simti si pentru el ceva mai mult?El ti-a scos la lumina,motivul pentru care iubitul tau a fost insistent cu tine;sexul!De asta trebuia sa-ti dai seama singura,fara interventii din afara si nu este nimic iesit din comun in tentativa iubitului tau!Ei se simt datori sa incerce,depinde de partenera respectiva daca sunt acceptati sau nu.Vrei un sfat!Iata-l;nu te impaca cu fostul pentru ca ,ii vei da impresia ca esti avida de el si accesibila,caci nu va renunta in incercarile de a te seduce!Ramai in continuare prietena foarte buna cu amicul tau,daca te respecta va sti si sa te pretuiasca ca amica si in rest,iti poti cauta un alt iubit daca este musai!Este plina lumea de baieti,nu te pripi caci ,nu au intrat zilele in sac,nu-ti oferi inima oricui si oricum!Esti mult prea tanara pentru experimentarea deziluziilor in materie de iubire!Si incearca,totusi,sa intri in inima mamei tale ascultand-o!Ma indoiesc ca o mama sa-si invete gresit, fiica!Sentimentul matern este unic si indistructibil!Mama este una singura,iubiti,o gramada!Fetelor,maturizati-va,consultati-va cu mamele voastre!

kudika414141
Postat pe 8 August 2011 08:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mai exista ceva intre noi? 8 De la: Elyaa 8 Iulie 2011 11:13
relatie discreta sau neimplinrea unor fantezii? 2 De la: kudika_1036084 16 Februarie 2020 03:06
E cel mai greu moment 10 De la: iubi7a_lui 27 Octombrie 2009 01:15
o noua dilema:( 9 De la: Eva32 20 Octombrie 2011 00:35
Colegi de clasa: doar prieteni sau mai mult... 17 De la: kudika_7612 23 Iunie 2012 12:41