Setari Cookie-uri

cum sa intru in gratiile familiei iubitului meu???

Fetelor apelez la voi,pentru ca de-a lungul timpului am intrat pe forum si-am vazut cum va sustineti una pe cealalta. Chiar daca ma judecati sunt gata sa ascult orice parere si orice sfat...
Sunt mica,am 19 ani jum,o relatie de 3 ani,cu un baiat care era perfect ma iubea imi voia tot binele din lume,nu am stiut sa-l apreciez m-am purtat urat si l-am inselat,m-a iertat dar de 6 luni e destul de rece cu mine imi scoate ochii la fiecare greseala chiar si minora ca sunt cheltuitoare,ca muncesc degeaba si nu stiu sa tin de bani(asta asa e si imi doresc din tot sufletul sa ma schimb si sa invat sa apreciez banul). Are indoieli fata de fidelitatea mea din cauza job-ului cu toate ca el m-a bagat in lumea asta(sunt animatoare de 1 an de zile),nu vreau sa fie luata ca o lauda pentru ca nici nu as avea cum -face 2 face nu ne cunoastem, dar m-am ridicat foarte mult in acest timp ,mi se apreciaza stilul de dans,am multe job-uri, si sezonul de vara il petrec la mare 4 zile pe saptamana,si din ianuarie am inceput si ca dansatoare pentru o solista, e(iubitul) cand avem o discutie mai aprinsa imi reproseaza ca mi-as fi luat impresii si vedetisme din cauza aparitiilor cu toate ca eu stiu ca sunt alta persoana la munca si alta acasa... de 2 luni am o problema in familie,ai mei vor divorta,acasa nu am o situatie tocmai buna sunt la un nivel mediu de trai...am si eu gandurile mele despre cum va fii dupa aceasta despartire a parintilor ,cum se va impartii casa si unde voi sta,iubitul mi-a spus ca ma pot duce la el nu e o problema (el are o situatie financiara destul de buna,si uneori mi-a mai reprosat ca a incercat sa ma aduca la nivelul lui) dar imi este rusine de ai lui,cu toate ca ma inteleg foarrte bine cu ei,ba chiar mama lui ma incurajeaza in aceasta meserie cum sa fiu si sa fac tot posibilul sa impresionez la aparitiile tv ptr a ajunge intr-o zi sa lucrez acolo,doar sa nu cad in partea penibilului.Dar de fiecare data cand ma duc la el si sunt ai lui merg pe varfuri ma simt ca un copil mic si prost ,nu ca nu as fi o pustoaica dar nu ma simt destul de buna pentru familia lui.... ce sa fac sa ma mut cu el??? cum sa fac ca dupa aceasta mutare ai lui sa nu se schimbe fata de mine??? mereu imi dau toata silinta sa fie bine fac curat,spal doar ca mama lui nu ma lasa,spune ca sunt musafir...
Pe langa asta aceste nopti pierdute imi afecteaza somnul si am zile in care dor si 16 ore ...si asta e un defect foarte mare .... vreau sa imi mai gasesc un loc de munca ca sa zic asa mai decent sa nu ma mai expun,ptr ca sunt inca in formare si mi-este frica sa nu ma dau dupa celalate fete:sa beau,droguri,dupa barbati pe interes....acum mi se par niste lucruri care sunt pentru alte tipuri de fete/femei,dar nu as vrea ca la o problema,un moment de slabiciune sa ma refugiez in ele...sp
Ajutati-ma cu experientele voastre...cum sa ajung o fata buna, fara marile defecte pentru a pastra relatiile cu familia iubitului in continuare la fel si chiar si cu el care a devenit mult mai irascibil de cand am calcat stramb (l-am inselat pentru ca am simtit nevoia de ceva nou atunci cand am trecut printr-un moment dificil si am vrut alta relatie de la 0 cu altcineva,doar ca "veteranul" nu mi-a permis si m-avrut langa el).... imi este prietenul cel ma bun , oricand pot apela la el si stiu ca imi vrea binele...dar oare dupa ce am facut il iubesc? sau ce v-am povestit sunt doar lucruri pe care le face o pers care inca nu s-a maturizaat destul ...si din obisnuinta ????

Va multumesc !!! si astept si critici si orice fel de pareri,poate asa imi ma dau seama de anumite greseli ...
creatza_cory
Postat pe 8 August 2011 02:19
Uff, eu cred nu faci nimic diferit de ceea ce face generatia ta. Va grabiti sa fiti femei (adulti), va grabiti sa treceti prin viata, vreti sa traiti la 20 de ani ce traiesc altele la 30 si asa mai departe. Atat amesteci lucrurile in viata ta, incat iese un talmes-balmes.
Ai iubit de la 16 ani, muncesti in cluburi de la 18, faci pe nevasta la oameni necunoscuti (!) in casa etc. TU, pentru tine, ce faci? Ce planuri ai? Ce-ti doresti concret de la viata? Sa te mariti la 20 de ani, sa intri in randul lumii, adica lumea aia pe langa care trecem zilnic si nici n-o vedem, un job de 8 - 12 ore platit invers proportional cu timpul petrecut acolo, amant(i) pe la 30 de ani, satula de viata pe la 35 si ...? Mi-a scapat ceva?

Cine poate sa-ti spuna ce sa faci? In primul rand trebuie sa stii ce-ti doresti si abia apoi sa te apuci de treaba. Era o vorba: "unde te vezi peste cinci ani?" Raspunde-ti la asta.
rashela
Postat pe 8 August 2011 05:18
Ajutati-ma cu experientele voastre...cum sa ajung o fata buna, fara marile defecte pentru a pastra relatiile cu familia iubitului in continuare la fel si chiar si cu el care a devenit mult mai irascibil de cand am calcat stramb (l-am inselat pentru ca am simtit nevoia de ceva nou atunci cand am trecut printr-un moment dificil si am vrut alta relatie de la 0 cu altcineva,doar ca "veteranul" nu mi-a permis si m-avrut langa el).... imi este prietenul cel ma bun , oricand pot apela la el si stiu ca imi vrea binele...dar oare dupa ce am facut il iubesc? sau ce v-am povestit sunt doar lucruri pe care le face o pers care inca nu s-a maturizaat destul ...si din obisnuinta ????

Va multumesc !!! si astept si critici si orice fel de pareri,poate asa imi ma dau seama de anumite greseli ...[/quote]

Buna dimineata!
Fata draga,din pacate ai ales pentru tine un drum sinuos si plin de pericole de tot felul!Esti prea cruda,ai inceput sa gusti viata mult prea devreme si purtarea-ti copilaroasa si inconstienta,se reflecta din plin,in actiunile tale.Ai o situatie familiala,deloc armonioasa si climatul nefavorabil,de acasa si-a pus amprenta pe propria-ti gandire si ai debutat cu un comportament specific femeilor de calitate indoielnica!De ce ai facut asta,nu te mai intreb caci ne-ai descris cu lux de amanunte,propriu-ti traseu.Sa stii ca ,barbatilor le place sa insele ,dar nu suporta sa fie pusi in postura "lupului mancat de oaie",mai precis,daca nu ai inteles expresia,nu accepta sa fie inselati!Deci,sa nu te mire reactia lui si comportamentul distant fata de tine.Nu contribuie ,prea mult, nici serviciul pe care il ai in acest moment,lucrezi intr-un mediu promiscuu,din punctul meu de vedere si iubitul tau stie ce se petrece in domeniul tau de activitate,caci,si el le frecventeaza ,nu?De ce nu cauti un alt loc de munca,astfel nu vei mai da ocazia,celorlalti,sa te judece in fel si chip?Dar,vezi tu,daca ai ales acest mod de viata si nu ti-ai continuat studiile,acum culegi roadele si sunt amare!Iti place sa te joci cu cel de lanag tine,dar nu suporti sa ti se intoarca moneda!Fata nestiutoare,schimba-ti comportamentul,daca iubitul tau nu te mai vrea langa tine,care este problema?Tu l-ai vrut langa tine cand l-ai inselat?NU!
Schimba-ti locul de munca,cauta sa mai faci ceva scoala,nu mai schimba partenerii,caci vezi ce patesti!,iar in ceea ce priveste relatia cu parintii lui,nu pot sa-ti spun decat ca nu ai ce sa faci in acest sens!Daca ei au aflat despre ratacirile tale,sa nu te astepti sa le fii draga,caci nu ai sanse!Soacrele,nu toate dealtfel,accepta orice aventura de-a fiului lor,dar nu vor suporta, niciodata,in viata copilului lor,o femeie,nu mai spun sotie,care nu are o conduita demna de ea!Deci nu spera ca vei intra in gratiile parintilor iubitului tau.Sfatul meu;schimba-ti felul de a fi si ia din viata si pilde bune ,nu numai tampenii!Esti tanara,uita-te in jurul tau si vezi ce se intampla cu cele asemenea tie!Pentru iubitul tau,esti o simpla unealta usor abordabialBafta si multa intelepciune!
kudika414141
Postat pe 8 August 2011 08:28
cred ca problema ta cea mai mare este iubitul pe care il ai.....cum adik "el m-a impins catre acest job?"?????? daca el te ruga sa fii prostituata tu erai doar ca sa il multumesti??? trebuie sa intelegi un lucru "cine te place cu adevarat te place asa cum esti lasata de Dumnezeu,cu bune ,cu rele,cu defecte,calitati....dar te place...cine nu,NU!!! nu trebuie sa incerci tu sa le impui altora sa te iubeasca.....a fost total gresit ca l-ai inselat si probabil va trebui sa te obisnuiesti cu ideea ca el nu va mai fi niciodata la fel cum era inainte....
steffy91
Postat pe 8 August 2011 13:46
aceleasi povesti de 2 bani! aceleasi fete/femei lipsite de coloana vertebrala!
kiss_my_ass
Postat pe 8 August 2011 14:07
De la: kiss_my_ass, la data 2011-08-08 14:07:39aceleasi povesti de 2 bani! aceleasi fete/femei lipsite de coloana vertebrala!

din pacate sunt din ce in ce mai multe.....
steffy91
Postat pe 8 August 2011 14:08
De la: steffy91, la data 2011-08-08 14:08:44
De la: kiss_my_ass, la data 2011-08-08 14:07:39aceleasi povesti de 2 bani! aceleasi fete/femei lipsite de coloana vertebrala!

din pacate sunt din ce in ce mai multe.....


eu astept cu nerabdare celalalt topic:"m-am mutat cu el si ma rupe in iubire-pumni cu nemiluita"!
kiss_my_ass
Postat pe 8 August 2011 14:11
Indiferent cum se va "imparti casa", ramai cu ai tai (ma rog, cu unul din ei). De ce sa te muti la "iubi" ?
luchianramona
Postat pe 8 August 2011 14:11
De la: kiss_my_ass, la data 2011-08-08 14:11:25
De la: steffy91, la data 2011-08-08 14:08:44
De la: kiss_my_ass, la data 2011-08-08 14:07:39aceleasi povesti de 2 bani! aceleasi fete/femei lipsite de coloana vertebrala!

din pacate sunt din ce in ce mai multe.....


eu astept cu nerabdare celalalt topic:"m-am mutat cu el si ma rupe in iubire-pumni cu nemiluita"!

vine ea si vremea aia,dar din pacate multe nu inteleg si ajung presul barbatilor.....
steffy91
Postat pe 8 August 2011 14:13
De la: luchianramona, la data 2011-08-08 14:11:56Indiferent cum se va "imparti casa", ramai cu ai tai (ma rog, cu unul din ei). De ce sa te muti la "iubi" ?


dahhhh, fataaaaaaaaaaaaa!!
asa-i coolllll, fataaaaa!

buna, ramona!
kiss_my_ass
Postat pe 8 August 2011 14:16
De la: kiss_my_ass, la data 2011-08-08 14:16:19
De la: luchianramona, la data 2011-08-08 14:11:56Indiferent cum se va "imparti casa", ramai cu ai tai (ma rog, cu unul din ei). De ce sa te muti la "iubi" ?


dahhhh, fataaaaaaaaaaaaa!!
asa-i coolllll, fataaaaa!

buna, ramona!

Buna Kiss Decat cool-ul asta mai bine-n saracia mea si cu creierii linistiti
luchianramona
Postat pe 8 August 2011 14:21
De la: luchianramona, la data 2011-08-08 14:21:20
De la: kiss_my_ass, la data 2011-08-08 14:16:19
De la: luchianramona, la data 2011-08-08 14:11:56Indiferent cum se va "imparti casa", ramai cu ai tai (ma rog, cu unul din ei). De ce sa te muti la "iubi" ?


dahhhh, fataaaaaaaaaaaaa!!
asa-i coolllll, fataaaaa!

buna, ramona!

Buna Kiss Decat cool-ul asta mai bine-n saracia mea si cu creierii linistiti


credeam ca-s singura defecta pe aici!
kiss_my_ass
Postat pe 8 August 2011 14:23
Si graiiiii, perfectele de colo.
doi_ochi_caprui
Postat pe 8 August 2011 14:48
Iubitul tau e un baiat bun din cate vad.Cred ca cel mai bine pentru tine ar fi sa iti cauti un job si sa iti continui studiile.Ce zici?Nu e o idee buna?Asculta-l pe iubitul tau!Si faza cu inselatul....gandeste-te ca el te iubeste cu adevarat.Nu orice barbat trece peste asta.
eva1909
Postat pe 25 August 2011 21:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu ºtiu ce sã fac 12 De la: Clara_Teodora 26 Ianuarie 2010 01:44
URGENT !! 15 De la: kudika311000 21 August 2010 10:39
soacra ma scoate din minti! 210 De la: speechless 24 Iulie 2014 21:24
Are un respect profund pentru parintii lui..... 8 De la: kudika012552 15 Martie 2010 16:46
HELP!! SFATURI PTR CUNUNIE 12 De la: Diana_2187 4 Septembrie 2009 15:25