Setari Cookie-uri

O iubire mare, dar imposibila.

Salutare tuturor! As vrea sa ma ajutati, sa-mi dati un sfat, fiindca eu nu stiu a ce sa mai fac cu iubirea mea imposibila. Sunt casatorita de 10 ani si am o fetita de 6 ani. Din pacate nu-mi iubesc sotul, nu simt nimic fata de el, decat recunostinta pentru ca intretine familia etc. Imi gasesc fericirea in fetita mea, dar in rest, ca femeie sunt nefericita,fiindca nu sunt cu persoana pe care o iubesc.
Dar iubesc eu o persoana care e cu 10 ani mai mare ca mine, un om deosebit, dar, care din pacate, e fiul nasei de cununie a parintilor sotului meu. Adica barbatul pe care eu il iubesc e din satul de unde e originar sotul meu. Si ei doi au rude in comun etc. Eu cred ca si barbatul pe care-l iubesc eu, ma iubeste, dar nu putem fi impreuna, fiindca sunt casatorita, si chiar daca divortez de sotul meu, nu stiu cum as putea fi cu barbatul pe care-l iubesc fiindca sunt din aceeasi localitate, si au aceleasi cunostinte, ba chiar si rude.
Ce sa fac?
Din cauza ca nu sunt cu persoana iubita, sunt mereu nefericita, ba chiar am avut tentative sa ma sinucid negasind iesirea din aceasta situatie.

Printr-o neatentie a mea sotul a aflat de iubirea mea fata de XXX persoana, ba chiar mi-a aratat de cate ori l-am sunat etc. Si mi-a zis ca sunt libera sa aleg ce fac, ramin cu el (dar noi traim in conditii mult mai bune cu fetita mea alaturi de el, decit daca as pleca, eu singura nu i-as putea da aceleasi conditii de trai), dar uit de acea persoana definitiv, s-au divortam, i-au fetita, dar mi-a zis cand va implini fata 16 ani o va intoarce impotriva mea.
Eu as divorta, doar daca persoana pe care o iubesc va fi cu mine, dar daca nu va fi cu mine, nu vreau sa traiesc singura.
Dar, deja 1 luna nu vorbesc si de 2 luni nu am vazut persoana iubita simt ca-mi arde inima.
Sotul zice ca m-a iertat fiindca l-am inselat, dar nu e zi sa nu-mi reproseze.

Ajutati-ma va rog ce sa fac sa divortez s-au nu? Sa mai sun persoana iubita s-au nu? Sa-i spun persoane-i iubite ce mi s-a intamplat s-au nu? Sincer imi este frica sa mai traiesc cu sotul meu, el a zis ca m-a iertat, dar, cum se va purta cu mine peste vreo 10 ani cand nu voi mai fi tanara si frumoasa? Ce sa fac ajutati-ma, eu nu gasesc iesire din situatie?
kudika169799
Postat pe 23 August 2011 15:07

nu poti fi si cu ceva in fund si cu sufletul in rai
PUIA_40
Postat pe 23 August 2011 15:33
De la: kudika169799, la data 2011-08-23 15:07:44 Salutare tuturor! As vrea sa ma ajutati, sa-mi dati un sfat, fiindca eu nu stiu a ce sa mai fac cu iubirea mea imposibila. Sunt casatorita de 10 ani si am o fetita de 6 ani. Din pacate nu-mi iubesc sotul, nu simt nimic fata de el, decat recunostinta pentru ca intretine familia etc. Imi gasesc fericirea in fetita mea, dar in rest, ca femeie sunt nefericita,fiindca nu sunt cu persoana pe care o iubesc.
Dar iubesc eu o persoana care e cu 10 ani mai mare ca mine, un om deosebit, dar, care din pacate, e fiul nasei de cununie a parintilor sotului meu. Adica barbatul pe care eu il iubesc e din satul de unde e originar sotul meu. Si ei doi au rude in comun etc. Eu cred ca si barbatul pe care-l iubesc eu, ma iubeste, dar nu putem fi impreuna, fiindca sunt casatorita, si chiar daca divortez de sotul meu, nu stiu cum as putea fi cu barbatul pe care-l iubesc fiindca sunt din aceeasi localitate, si au aceleasi cunostinte, ba chiar si rude.
Ce sa fac?
Din cauza ca nu sunt cu persoana iubita, sunt mereu nefericita, ba chiar am avut tentative sa ma sinucid negasind iesirea din aceasta situatie.

Printr-o neatentie a mea sotul a aflat de iubirea mea fata de XXX persoana, ba chiar mi-a aratat de cate ori l-am sunat etc. Si mi-a zis ca sunt libera sa aleg ce fac, ramin cu el (dar noi traim in conditii mult mai bune cu fetita mea alaturi de el, decit daca as pleca, eu singura nu i-as putea da aceleasi conditii de trai), dar uit de acea persoana definitiv, s-au divortam, i-au fetita, dar mi-a zis cand va implini fata 16 ani o va intoarce impotriva mea.
Eu as divorta, doar daca persoana pe care o iubesc va fi cu mine, dar daca nu va fi cu mine, nu vreau sa traiesc singura.
Dar, deja 1 luna nu vorbesc si de 2 luni nu am vazut persoana iubita simt ca-mi arde inima.
Sotul zice ca m-a iertat fiindca l-am inselat, dar nu e zi sa nu-mi reproseze.

Ajutati-ma va rog ce sa fac sa divortez s-au nu? Sa mai sun persoana iubita s-au nu? Sa-i spun persoane-i iubite ce mi s-a intamplat s-au nu? Sincer imi este frica sa mai traiesc cu sotul meu, el a zis ca m-a iertat, dar, cum se va purta cu mine peste vreo 10 ani cand nu voi mai fi tanara si frumoasa? Ce sa fac ajutati-ma, eu nu gasesc iesire din situatie?



Nimic nu este imposibil atata timp cat iubesti si esti iubita!Nu te agata de motivatii si justificari ce nu-si au rostul!Problema este clara in ceea ce ma priveste!Nu stii ce sa faci cu viata ta ,aflandu-te intr-o casnicie falsa.Exista si un copil,care,drept sa-ti spun,nu trebuie sa cunoasca nimic din tragedia sufletului tau!Trebuie sa fii extrem de discreta cu comportamentul tau,astfel incat fiica ta sa nu sufere!Pe de alta parte,ai facut si un gest, "tampit" as putea spune,prin tentativa de suicid.Daca ajungeti la divort,sotul tau s-ar putea folosi in instanta,de acest aspect,tocmai pentru a te denigra si a te pune intr-o lumina nefavorabila si sa stii ca ,s-ar putea sa reuseasca!
In ceea ce-l priveste pe cel de-al doilea candidat,ai oarecare temeri ,mai precis ,legate de aspectul ca sunteti cunoscuti in familie si nu v-ati putea casatori.Nu este adevarat,pentru ca nu sunteti rude de sange!Sunt destule cazuri asemantoare cu al vostru,unde partile nu-si fac atatea probleme!Preferi sa suferi?Fa-o dar!Aici ai de discutat cu domnul si sa hotarati de comun acord asupra sentimentelor voastre.Nu-ti ascund faptul ca o sa ai de luptat cu mentalitatea omului indecis in actele sale!Nu-mi pare a fi un barbat hotarat!

Vin acum si ma pronunt asupra comportamentului sotului tau.Are dreptate sa te judece pana la un punct,ai gresit fata de el si fata de familia voastra,dar asta nu-i da dreptul sa te ameninte cu influentarea copilului,cu santaj material si toate celelalte cuvinte urate,pe care cred ca ti le-a adresat din plin!Tu hotarasti daca vei dori sa ramai sau nu cu el,nimeni nu are dreptul sa-ti comande cum sa-ti traiesti viata!Nici chiar sotul tau!Tu esti tematoare,indecisa,ti-e frica sa te impui in fata sotului,tocmai din motivul ca i-ai gresit si el profita de aceasta,cum vrea si cand vrea!Depinzi de el,financiar vorbind si asta iti da o stare de disconfort psihic.Daca nu esti convinsa ca poti sa te intretii si sa iti cresti copilul ,separat de sotul tau,mai bine las-o balta!Tu te zbati intre doua decizii,nu este usor,dar nici greu asa cum crezi tu!Pune in balanta,pe un platan ,fericirea ta si a copilului tau si pe celalalt platan,pune dezamgirea,frustrarea,angoasa,scarba de a te culca in fiecare seara,alaturi de un barbat pe care nu-l mai iubesti!Eu m-as satura la un moment dat de toata aceasta sarada,pacaleala ,ca am o familie ,vezi Doamne ,fericita!Iti trebuie multa putere de decizie,lasa necazurile sa te caleasca,privindu-le cu degajare ,dar hotarata!Ce alegi?De multe ori,doar o microsecunda de iubire,face cat o viata intreaga, traita in incertitudine.Efortul tau trebuie sa fie inteligent repartizat pe patratelul tau de viata intima!Din afara se vede cu totul altfel situatia,dar din interior ,se vede o furtuna in sufletul unei doamne complet nefericita!De tine depinde sa schimbi starea lucrurilor!Lasa-i deoparte pe toti cei de langa tine si gandeste-te cum vrei sa traiesti de acum incolo!Nu-ti va ridica nimeni statuie daca vei suferi in continuare!Aceasta sa iti fie clar!
RAINBOWLADY
Postat pe 23 August 2011 17:47
Daca nu-ti iubesti sotul pentru ce mai stai cu el?
Si nu-mi spune copila, ai destula minte (sper) sa realizezi ca mai mult o chinui tinand-o intr-un mediu tensionat si lipsit de iubire intre parinti.

Exista divort in ziua de azi, locuri de munca pentru femei, pensie alimentara pt copil etc. Nu trebuie sa apara un altul sa te faca sa faci ceva cu viata ta. Decat daca ai o problema cu cele de mai sus.
kudika_pudika
Postat pe 23 August 2011 17:55
De la: kudika169799, la data 2011-08-23 15:07:44
Ajutati-ma va rog ce sa fac sa divortez s-au nu? Sa mai sun persoana iubita s-au nu? Sa-i spun persoane-i iubite ce mi s-a intamplat s-au nu? Sincer imi este frica sa mai traiesc cu sotul meu, el a zis ca m-a iertat, dar, cum se va purta cu mine peste vreo 10 ani cand nu voi mai fi tanara si frumoasa? Ce sa fac ajutati-ma, eu nu gasesc iesire din situatie?


Sa crezi tu ca al tau barbat a trecut asa usor... Poate iarta dar nu uita. O sa vezi asta la prima cearta mai aprinsa.
Iar cel pe care il iubesti are ceva sentimente pentru tine? Pentru ca anumiti barbati prefera sa se incurce cu femei maritate din anumite considerente... Daca ai divorta ar mai fi interesat de tine?
Daca da, fa ceva! Nu-i incurca pe amandoi.
Copilul nu va fi mai fericit langa o mama "umblareata" si un tata care este considerat prostu' satului...
_vio_
Postat pe 23 August 2011 18:46
De la: kudika169799, la data 2011-08-23 15:07:44 Salutare tuturor! As vrea sa ma ajutati, sa-mi dati un sfat, fiindca eu nu stiu a ce sa mai fac cu iubirea mea imposibila. Sunt casatorita de 10 ani si am o fetita de 6 ani. Din pacate nu-mi iubesc sotul, nu simt nimic fata de el, decat recunostinta pentru ca intretine familia etc. Imi gasesc fericirea in fetita mea, dar in rest, ca femeie sunt nefericita,fiindca nu sunt cu persoana pe care o iubesc.
Dar iubesc eu o persoana care e cu 10 ani mai mare ca mine, un om deosebit, dar, care din pacate, e fiul nasei de cununie a parintilor sotului meu. Adica barbatul pe care eu il iubesc e din satul de unde e originar sotul meu. Si ei doi au rude in comun etc. Eu cred ca si barbatul pe care-l iubesc eu, ma iubeste, dar nu putem fi impreuna, fiindca sunt casatorita, si chiar daca divortez de sotul meu, nu stiu cum as putea fi cu barbatul pe care-l iubesc fiindca sunt din aceeasi localitate, si au aceleasi cunostinte, ba chiar si rude.
Ce sa fac?
Din cauza ca nu sunt cu persoana iubita, sunt mereu nefericita, ba chiar am avut tentative sa ma sinucid negasind iesirea din aceasta situatie.

Printr-o neatentie a mea sotul a aflat de iubirea mea fata de XXX persoana, ba chiar mi-a aratat de cate ori l-am sunat etc. Si mi-a zis ca sunt libera sa aleg ce fac, ramin cu el (dar noi traim in conditii mult mai bune cu fetita mea alaturi de el, decit daca as pleca, eu singura nu i-as putea da aceleasi conditii de trai), dar uit de acea persoana definitiv, s-au divortam, i-au fetita, dar mi-a zis cand va implini fata 16 ani o va intoarce impotriva mea.
Eu as divorta, doar daca persoana pe care o iubesc va fi cu mine, dar daca nu va fi cu mine, nu vreau sa traiesc singura.
Dar, deja 1 luna nu vorbesc si de 2 luni nu am vazut persoana iubita simt ca-mi arde inima.
Sotul zice ca m-a iertat fiindca l-am inselat, dar nu e zi sa nu-mi reproseze.

Ajutati-ma va rog ce sa fac sa divortez s-au nu? Sa mai sun persoana iubita s-au nu? Sa-i spun persoane-i iubite ce mi s-a intamplat s-au nu? Sincer imi este frica sa mai traiesc cu sotul meu, el a zis ca m-a iertat, dar, cum se va purta cu mine peste vreo 10 ani cand nu voi mai fi tanara si frumoasa? Ce sa fac ajutati-ma, eu nu gasesc iesire din situatie?


Cand spui ca ai divorta DOAR daca persoana iubita va fi cu tine inseamna ca asta vrei sa faci, dar ai nevoie de garantziile lui - cum ca va rezista presiunilor ce vor veni din toate partile, plus ca te va accepta cu copilul.
Dragostea lui pentru tine este atat de puternica? Ati vorbit vreodata, ati planuit cum sa faceti sa fiti impreuna? Am banuiala ca nu...
Daca raspunsul iubitului tau nu este cel dorit, spui ca vei continua sa traiesti cu sotul, caci nu vrei sa fii singura.
Acum, cu sotul tau, te simti protejata? te simti partenera a lui in adevaratul sens al cuvantului? te simti egala lui? De ce te temi de fapt - de singuratate sau de munca?!
Eu nu sunt lamurita din ce ai spus aici... dar daca tie ti-e clar, asta conteaza.
maimai_no1
Postat pe 23 August 2011 23:56
Când prostia va primi aripi, se va întuneca cerul. (Valeriu Butulescu)
broscoiu
Postat pe 24 August 2011 01:11
Am vazut ca ti-au mai scris fete, kudika 2339 are mare dreptate , eu acum vin cu ceva din propria mea experienta poate te ajuta. Am trait ceva asemanator dar mult mai dureros pentru ca marea iubirea era si este inca, casatorit si eu la acea vreme eram casatorita. Nu am putut sa ma mint singura si am divortat si am si eu un copil tot fetitza.
L-am iubit enorm pot spune ca pana dincolo de absolut am crezut ca mor si nici pana in ziua de astazi nu am reusit sa il uit ne-au despartit multe plecarea lui in afara tarii multi ani , certuri(este un tip extrem de dificil)s-a suparat pentru un nimic si nu a mai vrut nici macar sa comunice cu mine si multe chestii care m-au adus in pragul disperarii. Dupa o lunga despartire Dumnezeu a facut in asa fel incat sa ne reintalnim a vrut sa ma vada am vrut sa il revad lucru care s-a si intamplat fiind marea iubire a vietii mele momentele sunt unice numai ca am realizat ca NU POT sa il impart cu alta e groaznic, crud.
Ce vreau eu sa iti spun NU ITI RATA VIATA intr-o relatie fara sens cu un om pentru acre nu simti nimic te chinui si tu il chinui si pe el. La tine e mai usor ca cel pe care il iubesti tu nu e casatorit sau intr-o relatie.
FA CEEA CE SIMTI, VIATA E DOAR UNA SI DACA E SA FIE AL TAU VA FI SI PESTE 20 ANI.
alexia30
Postat pe 24 August 2011 11:25
Esti incredibil de egoista !
Deny_Bebe
Postat pe 15 Septembrie 2011 00:11
nu stiu cum vezi tu lucrurile, dar din punctul meu de vedere, dupa ce ai scris tu acolo, daca ai divorta de sotul tau, ai ramane singura. XXXpersoana asta nici macar nu stie ca ai ceva pentru el, si nici tu nu esti sigura. E cam aiurea si sa fii nefericita langa sotul tau...Si se pare ca multe femei sunt fericite dupa ce divorteaza, chiar si daca raman singure cu un copil. Nu poate fi chiar un capat de lume. Eu am crescut cu ambii parinti, dar nu am trait in puf. Pentru ca eu sa am un cascaval si un salam pe masa, tata manca paine cu slanina. Ei erau fericiti sa ma vada pe mine fericita. Ceea ce vreau sa spun e ca ai putea sa divortezi, si sa nu iti faci probleme ca nu ii vei putea oferi puf fetitei tale, va puteti face una pe cealalta fericite.
rox_sb
Postat pe 15 Septembrie 2011 00:27
De la: Broscoiu, la data 2011-08-24 01:11:15Când prostia va primi aripi, se va întuneca cerul. (Valeriu Butulescu)

tare

Asa faceti o gramada, faceti nunta din nevoi fizice si nu din suflet. Cred ca e ca o obsesie pt. femei sa fie mirese si uita cu desavarsire ca daca nu exista iubire , mai devreme sau mai tarziu, indiferent de cat de multa siguranta matreriala iti ofera barbatul respectiv, se duce totul naibii.
Si va treziti, dupa nu stiu cati ani, ca va simtiti singure si nebagate in seama, unele agresate de proprii barbati, altele injurate si fel de fel de lucruri urate cu care majoritatea va complaceti o viata intreaga de dragul copiilor si pt. ca e prea tarziu sa mai faceti ceva.
Tu l-ai ales pe el de sot ! V-ati casatorit si acuma dai bir cu fugitii, ca vezi Doamne iubesti pe altul.
Daca te duci cu barbatul respectiv si peste 10 ani te saturi de el ce o sa faci?
Reparati-va casnicia !
Paraipan
Postat pe 15 Septembrie 2011 00:58
De la: kudika169799, la data 2011-08-23 15:07:44 Salutare tuturor! As vrea sa ma ajutati, sa-mi dati un sfat, fiindca eu nu stiu a ce sa mai fac cu iubirea mea imposibila. Sunt casatorita de 10 ani si am o fetita de 6 ani. Din pacate nu-mi iubesc sotul, nu simt nimic fata de el, decat recunostinta pentru ca intretine familia etc. Imi gasesc fericirea in fetita mea, dar in rest, ca femeie sunt nefericita,fiindca nu sunt cu persoana pe care o iubesc.
Dar iubesc eu o persoana care e cu 10 ani mai mare ca mine, un om deosebit, dar, care din pacate, e fiul nasei de cununie a parintilor sotului meu. Adica barbatul pe care eu il iubesc e din satul de unde e originar sotul meu. Si ei doi au rude in comun etc. Eu cred ca si barbatul pe care-l iubesc eu, ma iubeste, dar nu putem fi impreuna, fiindca sunt casatorita, si chiar daca divortez de sotul meu, nu stiu cum as putea fi cu barbatul pe care-l iubesc fiindca sunt din aceeasi localitate, si au aceleasi cunostinte, ba chiar si rude.
Ce sa fac?
Din cauza ca nu sunt cu persoana iubita, sunt mereu nefericita, ba chiar am avut tentative sa ma sinucid negasind iesirea din aceasta situatie.

Printr-o neatentie a mea sotul a aflat de iubirea mea fata de XXX persoana, ba chiar mi-a aratat de cate ori l-am sunat etc. Si mi-a zis ca sunt libera sa aleg ce fac, ramin cu el (dar noi traim in conditii mult mai bune cu fetita mea alaturi de el, decit daca as pleca, eu singura nu i-as putea da aceleasi conditii de trai), dar uit de acea persoana definitiv, s-au divortam, i-au fetita, dar mi-a zis cand va implini fata 16 ani o va intoarce impotriva mea.
Eu as divorta, doar daca persoana pe care o iubesc va fi cu mine, dar daca nu va fi cu mine, nu vreau sa traiesc singura.
Dar, deja 1 luna nu vorbesc si de 2 luni nu am vazut persoana iubita simt ca-mi arde inima.
Sotul zice ca m-a iertat fiindca l-am inselat, dar nu e zi sa nu-mi reproseze.

Ajutati-ma va rog ce sa fac sa divortez s-au nu? Sa mai sun persoana iubita s-au nu? Sa-i spun persoane-i iubite ce mi s-a intamplat s-au nu? Sincer imi este frica sa mai traiesc cu sotul meu, el a zis ca m-a iertat, dar, cum se va purta cu mine peste vreo 10 ani cand nu voi mai fi tanara si frumoasa? Ce sa fac ajutati-ma, eu nu gasesc iesire din situatie?








... citaaaa prostie ... cita nesimtireeeee ... cit oportunism ... cind aud ''povosti'' din astea zau ca le dau dreptate celor care pun mina pe par ... adica dulcineea se marita ... de buna voie si nesilita de nimeni ... trec anii si gaseste un CURVAR (asta alt specimen romanesc la care nu se mai gindeste nimeni sa ii indrepte spinarea de babuin in calduri) si ii cade in genunchi din ... ''iubire'' ... ce conteaza ca sint rude, vecini, contarani ... ei se ''iubesc'' ... adica ii atrag carnurile ... din toata povestea asta cu iz de drama penibila duduia se gindeste la sinucidere iar curvarul la ... picioarele ei ... intervine si sotul incornorat care din aceiasi ''iubire'' ar ierta-o dar simte cum ii cresc coarnele ... si normal ca nu ii prea place ... din ecuatie e exclusa amaraciunea de copil care in senitatea copilariei nu realizeaza ce cutra e maica-sa ... si uite asa inca o familie se duce naibii ... un barbat devine violent ... o femeie va apela la asistentza sociala ... in curind ... pentru ca femeia nu se multumeste cu ce are ... vrea ... iubiri secrete ... pline de suspans si adrenalina ... jeguri penale ...
marco918
Postat pe 15 Septembrie 2011 03:49
Eu cred ca umbli dupa cai verzi dar din pacate iti vei da seama de asta cand va fi prea tarziu. Iubi al tau probabil ca nu vrea decat o aventura iar tu te-ai aprins ca o pustoaica. La varsta ta, si cu un copil de sase ani dupa tine, ar trebui sa fii mai matura... Lasa "iubirile imposibile" si coboara putin cu picioarele pe pamant, ca viata nu e o telenovela si risti sa te trezesti singura.
Micaell
Postat pe 15 Septembrie 2011 16:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu mai stiu nimic...sunt intr-o mare dilema ..oare ce sa fac??help me please! 56 De la: crisss31 29 Iunie 2009 17:39
Vand rochie de seara!! pret avantajos! 1 De la: dydy20_only 31 Mai 2010 22:59
Mai ceva ca in telenovele 7 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:35
2 barbati si...eu, termen pt o decizie : 2 saptamani 56 De la: sylvynet 13 Iunie 2009 21:43
O problema... 30 De la: MaraDonna 13 Octombrie 2009 19:40