Setari Cookie-uri

sa il dau in judecata pe fostul sot?

am divortat de el cand eram insarcinata in 4luni.am stat in casa la el pana la 3luni de sarcina.acum am 6.a vrut copil EL.a insistat chiar.si la 3luni ma trimite la avort...???!!!!!era un risc fff.mare(parerea ginecologului).si se comporta urat cu mine.aproape ca nu il mai vedeam,cauta cearta,etc...(sigur influenta soacrei si cumnatei,carora nu le convenea).acum stau in chirie,singura si jigodia nu a sunat macar o data sa intrebe cum ma simt sau sa dea vreun LEU la cresterea operei lui de arta
helena31
Postat pe 1 Septembrie 2011 14:06
De la: helena31, la data 2011-09-01 14:06:46am divortat de el cand eram insarcinata in 4luni.am stat in casa la el pana la 3luni de sarcina.acum am 6.a vrut copil EL.a insistat chiar.si la 3luni ma trimite la avort...???!!!!!era un risc fff.mare(parerea ginecologului).si se comporta urat cu mine.aproape ca nu il mai vedeam,cauta cearta,etc...(sigur influenta soacrei si cumnatei,carora nu le convenea).acum stau in chirie,singura si jigodia nu a sunat macar o data sa intrebe cum ma simt sau sa dea vreun LEU la cresterea operei lui de arta







... BRAVO ca nu ai renuntat la copilul TAU ... deocamdata bazeaza-te pe parintii tai, daca se poate, ca sa nu stresezi copilul ... dupa ce nasti o sa poti sa il jupoi cum vrei pe handicapat ... de fapt cred ca o sa te caute singur ... mamaaaa, ce de imbecili sint pe lumea asta ... masa trebuie sa fie o frustrata daca l-a educat ca pe un animal ...
marco918
Postat pe 1 Septembrie 2011 14:14
De la: helena31, la data 2011-09-01 14:06:46am divortat de el cand eram insarcinata in 4luni.am stat in casa la el pana la 3luni de sarcina.acum am 6.a vrut copil EL.a insistat chiar.si la 3luni ma trimite la avort...???!!!!!era un risc fff.mare(parerea ginecologului).si se comporta urat cu mine.aproape ca nu il mai vedeam,cauta cearta,etc...(sigur influenta soacrei si cumnatei,carora nu le convenea).acum stau in chirie,singura si jigodia nu a sunat macar o data sa intrebe cum ma simt sau sa dea vreun LEU la cresterea operei lui de arta


Felicitari pentru primul pas - divortul! chiar in conditiile in care stiai ca urmeaza sa aveti un copil impreuna. Sigur ca va trebui sa il dai in judecata pentru a proteja drepturile copilului tau : acela de a avea un tata recunoscut, care sa contribuie la cresterea si educarea lui. Chiar daca e vorba doar de o contributie baneasca, este categoric in favoarea ta si a copilului ca tatal sa-si exercite aceasta obligatie. Daca el va dori sa uzeze si de drepturile sale, cu atat mai bine... ori, daca tu consideri ca nu este in interesul copilului sa aiba o legatura permanenta cu tatal lui, este alta poveste, dar, fiecare pas, la momentul potrivit.
Ingrijeste-te cat poti mai bine si gandeste cat poti mai ...calm si frumos despre viata viitoare a ta si a copilului tau nenascut...dar asteptat ca cea mai deplina minune, cea mai perfecta opera a TA!
Nu te astepta la nimic din acea directie...jigodia, cum spui ca este, tot jugodie ramane, mai ales daca are si sustinatori! Pana nasti nu iti mai amara sufletul...dupa aceea, calea legala este simpla si categoric in favoarea voastra!
maimai_no1
Postat pe 2 Septembrie 2011 01:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna ziua 2 De la: kudika_974578 5 Octombrie 2014 18:19
ziua indragostitilor sau doar omasca asnusa a comerciantilor avari dupa bani ! 36 De la: priest 3 Aprilie 2009 09:43
saraca sau bogata? 96 De la: heaven2007 24 Noiembrie 2009 08:33
Dragoste :) 1 De la: kudika_595 8 Ianuarie 2013 12:58
buna fetelor. 18 De la: nicegirl 5 Aprilie 2013 11:01