Setari Cookie-uri

as avea nevoie de parerea voastra.

buna.am si eu o problema de vreo saptamana.sunt impreuna cu un baiat de 3 ani si jumatate.au fost si momente ff frumoase dar si altele mai urate. in ultima saptamana nu mai rezist.prietenul meu ma suna si imi spune ca vine la mine sa imi spuna ceva.aj la mine si imi spune ca trebuie sa se angajeze undeva la un var de al lui(a mai lucrat in perioada vacantei de vara pentru ca suntem studenti aman2, si atunci vrajea la o colega de lucru si am aflat).cand am auzi mam cam suparat pt k nici macar nu ma intrebat si pe mine ce zic, raspunzandu-mi ca ce trb sa ma intrebe pe mine.noi ne-am hotarat sa mergem impreuna in strainatate printr-un program pt studenti sa lucram.am facut aproape toate actele pana cand s-a trezit maicasa lui sai zica ,k ea nu il mai lasa si il obliga sa mearga sa lucre la varuso(unde lucra si in alte vacante de vara).au fost mai multe faze in care eu am putut sa ma angajez fara el dar trebuia sa plec din oras undeva la o pensiune la munte.am renuntat doar k sa fim impreuna in vacanta.in sch el nici macar nu mi-a cerut si mie parerea.el asculta foarte mult de mama lui.nush ce sa mai cred,ori exagerez eu ,sau el are un motiv pt care face toate lucrurile astea.voi ce sfat imi dati sau ce credeti ca ar trebui sa fac in legatura cu asta?va rog sa va abtineti de la comentarii rautacioase.va multumesc mult.
kudika020591
Postat pe 5 Septembrie 2011 00:17
De la: kudika020591, la data 2011-09-05 00:17:25buna.am si eu o problema de vreo saptamana.sunt impreuna cu un baiat de 3 ani si jumatate.au fost si momente ff frumoase dar si altele mai urate. in ultima saptamana nu mai rezist.prietenul meu ma suna si imi spune ca vine la mine sa imi spuna ceva.aj la mine si imi spune ca trebuie sa se angajeze undeva la un var de al lui(a mai lucrat in perioada vacantei de vara pentru ca suntem studenti aman2, si atunci vrajea la o colega de lucru si am aflat).cand am auzi mam cam suparat pt k nici macar nu ma intrebat si pe mine ce zic, raspunzandu-mi ca ce trb sa ma intrebe pe mine.noi ne-am hotarat sa mergem impreuna in strainatate printr-un program pt studenti sa lucram.am facut aproape toate actele pana cand s-a trezit maicasa lui sai zica ,k ea nu il mai lasa si il obliga sa mearga sa lucre la varuso(unde lucra si in alte vacante de vara).au fost mai multe faze in care eu am putut sa ma angajez fara el dar trebuia sa plec din oras undeva la o pensiune la munte.am renuntat doar k sa fim impreuna in vacanta.in sch el nici macar nu mi-a cerut si mie parerea.el asculta foarte mult de mama lui.nush ce sa mai cred,ori exagerez eu ,sau el are un motiv pt care face toate lucrurile astea.voi ce sfat imi dati sau ce credeti ca ar trebui sa fac in legatura cu asta?va rog sa va abtineti de la comentarii rautacioase.va multumesc mult.










... fata ... prima data te pui bine cu parintii ... si el cu ai tai ... altfel sinteti ca fulgul in bataia vintului ...

marco918
Postat pe 5 Septembrie 2011 00:21
De la: kudika020591, la data 2011-09-05 00:17:25buna.am si eu o problema de vreo saptamana.sunt impreuna cu un baiat de 3 ani si jumatate.au fost si momente ff frumoase dar si altele mai urate. in ultima saptamana nu mai rezist.prietenul meu ma suna si imi spune ca vine la mine sa imi spuna ceva.aj la mine si imi spune ca trebuie sa se angajeze undeva la un var de al lui(a mai lucrat in perioada vacantei de vara pentru ca suntem studenti aman2, si atunci vrajea la o colega de lucru si am aflat).cand am auzi mam cam suparat pt k nici macar nu ma intrebat si pe mine ce zic, raspunzandu-mi ca ce trb sa ma intrebe pe mine.noi ne-am hotarat sa mergem impreuna in strainatate printr-un program pt studenti sa lucram.am facut aproape toate actele pana cand s-a trezit maicasa lui sai zica ,k ea nu il mai lasa si il obliga sa mearga sa lucre la varuso(unde lucra si in alte vacante de vara).au fost mai multe faze in care eu am putut sa ma angajez fara el dar trebuia sa plec din oras undeva la o pensiune la munte.am renuntat doar k sa fim impreuna in vacanta.in sch el nici macar nu mi-a cerut si mie parerea.el asculta foarte mult de mama lui.nush ce sa mai cred,ori exagerez eu ,sau el are un motiv pt care face toate lucrurile astea.voi ce sfat imi dati sau ce credeti ca ar trebui sa fac in legatura cu asta?va rog sa va abtineti de la comentarii rautacioase.va multumesc mult.


Spui ca esti studenta?Modul de exprimare,limbajul folosit in redarea textului tau ,lasa de dorit si "k-ul" acesta,care pe mine ma exaspereaza,pe care il folositi atat de des incat uitati de limba voastra materna,nu fac decat sa va puna intr-o lumina complet nefavorabila! Dar acest aspect,tine strict de felul vostru de a fi si vorbi,nu reprezinta ,in acest moment,o problema majora pentru mine.

Sa trecem la subiectul topicului tau!

Orice relatie ,atata timp cat decurge in limitele normalului,are atat parti bune,frumoase,cat si unele mai putin satisfacatoare pentru cei implicati.Deci,nu poti cere perfectiune unei legaturi amoroase.Te nemultumeste faptul ,ca prietenul tau nu se consulta cu tine in alegerea deciziilor personale.Pai sa-ti spun care ar fi motivele pentru care nu are o astfel de conduita;Unul ar fi faptul ca nu sunteti casatoriti si el considera ca nu trebuie sa-ti dea raportul zilnic.Al doilea motiv ar fi ca el nu este implicat total in relatia voastra si inca doreste acea libertate pe care barbatii o vor neconditionat.Al treilea motiv ar fi acela ca fiind student,este inca in intretinerea parintilor si acestia considera ca au dreptul sa-i coordoneze viata,chiar daca el a mai muncit sporadic.In ceea ce priveste refuzul parintilor lui,de a-l lasa sa plecati in strainatate,aici s-ar pune problema in felul urmator;Cred ca, parintii lui nu te agreeaza,in privinta aceasta nu ai dat nicio informatie suplimentara!Eu te "citesc" ca fiind o persoana cu o personalitate puternica,care nu accepti usor orice forma de refuz si tocmai de aceea,ei te-au simtit si nu te vor langa baiatul lor.Ma insel oare?Pe de alta parte,daca ei sunt parinti care nu accepta ca fiul lor sa plece de langa ei,nemaiputand sa-l tina sub control parental si daca el este o persoana influentabila,sigur ca toate acestea au generat conflictul respectiv.Tu ai renuntat la prea multe lucruri ,pentru a fi langa el!Mare greseala!Draga,daca o femeie este implicata intr-o relatie,asta nu inseamna ca ea trebuie sa renunte la viata profesionala,sociala,doar ca sa nu plece de langa iubitul ei!Daca nu exista intelegere de comun acord si reciprocitate in luare de decizii ,apar probleme asemanatoare celei prin care treci in acest moment.Ai renuntat la evolutia ta ,aici vorbesc de faptul ca ai vrut sa-ti castigi un ban muncind,chiar cu riscul de a fi departe de iubitul tau!Sa stii ca ,tocmai aceste aspecte ale vietii,pun la incercare trainicia unei relatii si daca nu exista comunicare si intelegere,nu ajungi la niciun rezultat!El este inca imatur,ca dovada ca nu este in stare sa ia viata in piept,de unul singur,iar pe parintii lui nu-i poti acuza de nimic,ei reusesc acolo unde imaturitatea persista.Sunteti studenti,daca el nu vrea sa mearga sa lucreze in strainatate,tu poti sa o faci,de ce nu ai face-o?Si tu ai dreptul sa-ti cladesti viitorul dupa cum doresti si daca el nu vrea sa te insoteasca,nu te mai injosi in fata lui aratandu-ti slabiciunea fata de el si vezi-ti de de drumul tau!Ai sa spui ca ,totusi,sunt 3 ani de relatie,ai sa spui ca il iubesti,ai sa spui ca nu suporti sa fii departe de el,dar ,te rog,spune si ca stii ce vrei sa faci cu viata ta,stii sa fii femeie cu principii,stii sa traiesti pe picioarele tale si stii sa -ti maschezi durerile, atunci cand esti ranita!De ce face el toate acestea?Pentru ca este sub tutela parintilor si pentru ca nu este stapan pe ceea ce simte pentru tine.Mai aveti multe de invatat din viata aceasta!Eu iti urez bafta in luarea deciziei intelepte!
RAINBOWLADY
Postat pe 5 Septembrie 2011 08:18
pfuaiiiiiiiiii am facut discopatie vizuala citind p-aci!
kiss_my_ass
Postat pe 5 Septembrie 2011 08:48
scuze pentru greselile facute dar la calculator nu stau sa despart fiecare cuvant si incerc sa scriu cat mai pe scurt.in legatura cu problema mea vreau sa mentionez ca de fiecare data cand l-am intrebat ce parere au parintii lui despre mine mi-a raspuns ca ei ma plac .eu oricum fac parte dintr-o familie mult mai instarita material decat el.in semestrul 2 din urmatorul an de facultate o sa merg cu bursa in strainatate.am facut tot posibilul sa vina si el cu mine fara sa plateasca absolut nimic.nu astept sa ma ridice in slavi ca nu de asta il ajut.mi-am bagat nasul pentru el peste tot, doar ca sa aiba si el ocazia sa isi creeze un viitor mai bun.tin mult la el dar momentan sunt foarte dezamagita.o sa il mai las putin sa vedem cum decurg lucrurile....daca nu revin la normal o sa ma despart de el.
kudika020591
Postat pe 5 Septembrie 2011 16:30
De la: kudika020591, la data 2011-09-05 16:30:25scuze pentru greselile facute dar la calculator nu stau sa despart fiecare cuvant si incerc sa scriu cat mai pe scurt.in legatura cu problema mea vreau sa mentionez ca de fiecare data cand l-am intrebat ce parere au parintii lui despre mine mi-a raspuns ca ei ma plac .eu oricum fac parte dintr-o familie mult mai instarita material decat el.in semestrul 2 din urmatorul an de facultate o sa merg cu bursa in strainatate.am facut tot posibilul sa vina si el cu mine fara sa plateasca absolut nimic.nu astept sa ma ridice in slavi ca nu de asta il ajut.mi-am bagat nasul pentru el peste tot, doar ca sa aiba si el ocazia sa isi creeze un viitor mai bun.tin mult la el dar momentan sunt foarte dezamagita



Daca spui ca esti studenta,cu atat mai mult trebuie sa ai pretentii de la tine si sa inveti sa scrii normal ,in limba romana.El este student ca si tine?Tu esti binevoitoae cu el,odata, pentru ca crezi ca il iubesti probabil si a doua oara,pentru ca ai o stare materiala mult mai buna decat a lui!Normal ca parintii lui nu au nimic impotriva ta!Vrei sa il iei cu tine in strainatate,ca sa faca ,ce anume?Tii mult la el,dar nu razbate dragostea din vorbele tale!Nu ii mai oferi atatea oportunitati,lasa-l sa se zbata si el pentru voi,s-ar putea ca parintii tai sa observe mult mai bine decat tine,anumite lucruri!Un barbat trebuie sa fie in stare sa asigure un viitor frumos,atat lui cat si iubitei lui,nicidecum invers!

".o sa il mai las putin sa vedem cum decurg lucrurile....daca nu revin la normal o sa ma despart de el"- este cea mai buna decizie deocamdata,nu-i mai da totul mura in gura , invata-l, daca vrea,sa lupte pentru el si pentru voi si nu in ultimul rand,asculta-ti parintii!
RAINBOWLADY
Postat pe 5 Septembrie 2011 16:54
mersi fain kudika421339, chiar ma ajuta vorbele tale.prietenii te ajuta pana la un anumit moment dupa care devin invidiosi pe ceea ce ai si mai ales in functie de cum iti merg lucrurile.din aceasta cauza am incercat aici.de multe ori strainii te ajuta mult mai mult decat prietenii de o viata.cred ca una din greselile mele este ca,am incercat sa fac tot timpul sa ne fie bine fara sa il las si pe el sa se zbata pentru noi.dar nu pot sa il inteleg de ce face atatea figuri, mai ales ca nu mi-am batut joc de el absolut deloc.
kudika020591
Postat pe 5 Septembrie 2011 19:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu mai inteleg nimic ... help pls am nevoie de voi 56 De la: scorpyoW 15 Ianuarie 2011 17:15
discutiile virtuale 19 De la: dandanaua_reloaded 28 Februarie 2011 16:50
Sunt disperata! Ajutati-ma! 14 De la: joy_18 27 Iulie 2010 18:38
E cel mai greu moment 10 De la: iubi7a_lui 27 Octombrie 2009 01:15
traducere 7 De la: kudika_6067 27 Aprilie 2012 07:00