Setari Cookie-uri

prietenul meu imi zice ca il sufoc prea tare, ba chiar ma simte ca sunt prea obsedata, cumsa fac sa fiu mai indiferenta, sa-i las mai multa libertate ?

nu vorbim chiar foarte mult, sau cel putin eu asa simt.....dar el imi zice ca il sufoc prea tare, cand nu e pe mess e la tel, cand nu e tel sunt mesajele....imi tot zice sa nu mai fiu asa stresanta. suntem impreuna de 1 an, iar pana cum cateva luni am locuit impreuna, acum el s-a angajat in bucuresti, de unde si este... acum 1 asn, s-a mutat in orasul meu, lasandu-si familia si prietenii. dar de cand a plecat inapoi, pentru a lucra, ne vedem mai rar, eu am ramas singura aici, si simt nevoia sa vb cat mai mult cu el, si asa m-a obisnuit el. acum s-a schimbat total, imi zice ca il sufoc, ca sunt prea obsedata de el, ca sa il mai las si pe el sa ma caute , sa i se faca dor de mn. daca nu-i dau niciun semn intr-o zi, ma suna si imi pune tot felul de intrebari, ca ce am facut, unde am fost, cum de nu am sunat. nici nus tiu cum sa mai fac si cum sa mai procedez :( aveam obiceiul sa il verific, pentru ca seara inainte sa dormim, imi zice noapte buna, ca e obosit, iar el ramane incontinuare pe internet, si vb cu alte persoane. vreau sa mentionez ca ii pace foarte mult sa flirteze si sa vb cu alte fete, si cred ca mi-am pierdut increderea in el..mi-a zis ca sa fiu mai distanta, mai indiferenta cu el si atunci se va schimba, dar il sufoc prea mult si in felul asta il indepartez. ce sa fac ? da-ti-mi un sfat. oare ma mai iubeste ?
kudika430920
Postat pe 5 Septembrie 2011 00:45
De la: kudika430920, la data 2011-09-05 00:45:21nu vorbim chiar foarte mult, sau cel putin eu asa simt.....dar el imi zice ca il sufoc prea tare, cand nu e pe mess e la tel, cand nu e tel sunt mesajele....imi tot zice sa nu mai fiu asa stresanta. suntem impreuna de 1 an, iar pana cum cateva luni am locuit impreuna, acum el s-a angajat in bucuresti, de unde si este... acum 1 asn, s-a mutat in orasul meu, lasandu-si familia si prietenii. dar de cand a plecat inapoi, pentru a lucra, ne vedem mai rar, eu am ramas singura aici, si simt nevoia sa vb cat mai mult cu el, si asa m-a obisnuit el. acum s-a schimbat total, imi zice ca il sufoc, ca sunt prea obsedata de el, ca sa il mai las si pe el sa ma caute , sa i se faca dor de mn. daca nu-i dau niciun semn intr-o zi, ma suna si imi pune tot felul de intrebari, ca ce am facut, unde am fost, cum de nu am sunat. nici nus tiu cum sa mai fac si cum sa mai procedez :( aveam obiceiul sa il verific, pentru ca seara inainte sa dormim, imi zice noapte buna, ca e obosit, iar el ramane incontinuare pe internet, si vb cu alte persoane. vreau sa mentionez ca ii pace foarte mult sa flirteze si sa vb cu alte fete, si cred ca mi-am pierdut increderea in el..mi-a zis ca sa fiu mai distanta, mai indiferenta cu el si atunci se va schimba, dar il sufoc prea mult si in felul asta il indepartez. ce sa fac ? da-ti-mi un sfat. oare ma mai iubeste ?









... nu ... probabil ai fost pe post de pelerina pentru vreme rea ... altadata sa intrebi ce vrea de la tine ... asta daca te intereseaza ... daca nu ... macar nu mai astepta ideii ''magice'' de la altii ...
marco918
Postat pe 5 Septembrie 2011 00:53
nu cred ca am fost chiar asa....totusi, nu e mare lucru sa te muti intr-un alt oras, unde nu ai mai fost in viata ta, si nu cunosti pe nimeni, pt o fata care ai cunoscut-o pe internet.....asta e dovada de iubire.
kudika430920
Postat pe 5 Septembrie 2011 05:33
vroiam doar sa stiu, cum sa fac sa fiu mai indiferenta ... eu una nu prea pot fi asa...si il caut foarte des, trebuie sa stiu mereu ce face....si asta il deranjeaza. nu la toti baietii la place sa fie sufocati si cautati din ora in ora...banuiesc ca o fata mai trebuie sa se lase si ea cautata....
kudika430920
Postat pe 5 Septembrie 2011 05:35
De la: kudika430920, la data 2011-09-05 00:45:21nu vorbim chiar foarte mult, sau cel putin eu asa simt.....dar el imi zice ca il sufoc prea tare, cand nu e pe mess e la tel, cand nu e tel sunt mesajele....imi tot zice sa nu mai fiu asa stresanta. suntem impreuna de 1 an, iar pana cum cateva luni am locuit impreuna, acum el s-a angajat in bucuresti, de unde si este... acum 1 asn, s-a mutat in orasul meu, lasandu-si familia si prietenii. dar de cand a plecat inapoi, pentru a lucra, ne vedem mai rar, eu am ramas singura aici, si simt nevoia sa vb cat mai mult cu el, si asa m-a obisnuit el. acum s-a schimbat total, imi zice ca il sufoc, ca sunt prea obsedata de el, ca sa il mai las si pe el sa ma caute , sa i se faca dor de mn. daca nu-i dau niciun semn intr-o zi, ma suna si imi pune tot felul de intrebari, ca ce am facut, unde am fost, cum de nu am sunat. nici nus tiu cum sa mai fac si cum sa mai procedez :( aveam obiceiul sa il verific, pentru ca seara inainte sa dormim, imi zice noapte buna, ca e obosit, iar el ramane incontinuare pe internet, si vb cu alte persoane. vreau sa mentionez ca ii pace foarte mult sa flirteze si sa vb cu alte fete, si cred ca mi-am pierdut increderea in el..mi-a zis ca sa fiu mai distanta, mai indiferenta cu el si atunci se va schimba, dar il sufoc prea mult si in felul asta il indepartez. ce sa fac ? da-ti-mi un sfat. oare ma mai iubeste ?


Ce trebuie sa faci ?Este simplu raspunsul si chiar prietenul tau ti-a dat solutia!Nu mai fi insistenta,obositoare,iti place sa domini,sa detii controlul ,sa stii tot ce se petrece cu prietenul tau,nu?Ati stat impreuna un an de zile,el s-a intors in Bucuresti ,acum este departe de tine si in plus,ii mai place sa si flirteze cu fetele ,mari probleme pentru tine!Aveai obiceiul sa-l verifici!!!!!!!?Mare prostie din partea ta!Cu cat controlezi mai mult un barbat,cu atat te minte mai mult,asta este regula consfintita!Ei se simt incorsetati si cauta cat mai multe cai ocolitoare,tocmai pentru a se mentine in habitatul propriu!La angoasa relatiei voastre,contribuie si distanta ce s-a instalat intre voi!Eu nu cred in relatiile la distanta,indiferent pe care parte a baricadei ma aflu! Tu esti dominatoare,lui ii place atmosfera degajata si libertatea,tie iti place sa fii "gadilata" tot timpul,lui,nu!Acesta este si motivul pentru care a plecat de langa tine!Esti sufocanta si unii barbati nu accepta o astfel de atitudine din partea femeii.Incearca sa fii nepasatoare si lasa-l pe el sa te caute primul!Si daca ti-ai pierdut increderea in el,nu mai are rost sa continui relatia cu el,distanta va accentua neincrederea si daca el s-a facut demn de ea,nu prea mai ai ce sa faci!Autoeduca-te,caci purtandu-te astfel,vei pierde toti pretendentii ce vor exista in viata ta!Nu este el,va fi altul,dar tot barbat si daca insisti cu controlul asupra persoanei,mai mult ca sigur, vei fi din nou indepartata!Gandeste-te la ceea ce este mai bine pentru tine!
RAINBOWLADY
Postat pe 5 Septembrie 2011 09:17
Urasc relatiile la distanta
Cryssa_
Postat pe 5 Septembrie 2011 09:34
De la: Cryssa_, la data 2011-09-05 09:34:44Urasc relatiile la distanta
ho bre ce ai
thadoogback
Postat pe 5 Septembrie 2011 09:38
De la: thadoogback, la data 2011-09-05 09:38:38
De la: Cryssa_, la data 2011-09-05 09:34:44Urasc relatiile la distanta
ho bre ce ai


N-am nimic
Cryssa_
Postat pe 5 Septembrie 2011 09:40
De la: Cryssa_, la data 2011-09-05 09:40:32
De la: thadoogback, la data 2011-09-05 09:38:38
De la: Cryssa_, la data 2011-09-05 09:34:44Urasc relatiile la distanta
ho bre ce ai


N-am nimic
ya zi ,,o relatie cva la distanta si noi
thadoogback
Postat pe 5 Septembrie 2011 09:42
De la: Cryssa_, la data 2011-09-05 09:34:44Urasc relatiile la distanta


Ame_ly
Postat pe 5 Septembrie 2011 10:37
io nu le urasc da nici nu ma intereseaza!

la drea qu daca nu ma omoara faze de genul asta: ma sufoci cu telefoane, mesaje si de nu-l bagi in zeama se simte neglijat! incep istericalele ca ai pe altu si gelozii! uoffff barbatii sunt mai rau decat femeile! d-aia ii si ignor!
kiss_my_ass
Postat pe 5 Septembrie 2011 10:50
cam asa e....el mi-a zis ca tine mult la mn, si ca nu s-ar vedea fara mine....ca s-ar muta iarasi cu mn, dar ii e teama ca nu o sa ne intelegem...pfff....nusht ce sa mai fac...tin foarte mult la el...nu vreau sa-l pierd
kudika430920
Postat pe 5 Septembrie 2011 19:01
gaseste si tu ceva de facut , ocupati timpul ... sau de ce nu te muti tu la buc ?
oanascumpik
Postat pe 5 Septembrie 2011 20:44
Din punctul meu de vedere iti pierzi timpul cu aceasta relatie. Auzi la el...flirteaza cu altele pe net. Valea! Asta nu-i bun de partener de viata.
ilumax_76
Postat pe 5 Septembrie 2011 20:49
De la: Ame_ly, la data 2011-09-05 10:37:13
De la: Cryssa_, la data 2011-09-05 09:34:44Urasc relatiile la distanta




Cryssa_
Postat pe 5 Septembrie 2011 23:02
E grea intrebarea pusa de tine.Atunci cand iubesti e imposibil sa nu fii asa...stiu cum e Eu intotdeauna am considerat:
1)Un barbat e al tau cu adevarat doar daca ii oferi libertate si el o respinge de dragul tau
2)Prea multa libertate strica
eva1909
Postat pe 5 Septembrie 2011 23:58
De la: ilumax_76, la data 2011-09-05 20:49:24Din punctul meu de vedere iti pierzi timpul cu aceasta relatie. Auzi la el...flirteaza cu altele pe net. Valea! Asta nu-i bun de partener de viata.
Stai jos.......
cristinxxx
Postat pe 6 Septembrie 2011 00:02
Pai fii mai indiferenta, nu ii raspunde la telefoane sau pe mess si flirteaza si tu cu alti barbati, sa vezi cum reactioneaza si daca e gelos. Daca nu e gelos, inseamna ca nu tine la tine si vorbeste cu tine doar din politete sau pentru a se distra.
Eva32
Postat pe 6 Septembrie 2011 01:18
De la: kudika430920, la data 2011-09-05 00:45:21nu vorbim chiar foarte mult, sau cel putin eu asa simt.....dar el imi zice ca il sufoc prea tare, cand nu e pe mess e la tel, cand nu e tel sunt mesajele....imi tot zice sa nu mai fiu asa stresanta. suntem impreuna de 1 an, iar pana cum cateva luni am locuit impreuna, acum el s-a angajat in bucuresti, de unde si este... acum 1 asn, s-a mutat in orasul meu, lasandu-si familia si prietenii. dar de cand a plecat inapoi, pentru a lucra, ne vedem mai rar, eu am ramas singura aici, si simt nevoia sa vb cat mai mult cu el, si asa m-a obisnuit el. acum s-a schimbat total, imi zice ca il sufoc, ca sunt prea obsedata de el, ca sa il mai las si pe el sa ma caute , sa i se faca dor de mn. daca nu-i dau niciun semn intr-o zi, ma suna si imi pune tot felul de intrebari, ca ce am facut, unde am fost, cum de nu am sunat. nici nus tiu cum sa mai fac si cum sa mai procedez :( aveam obiceiul sa il verific, pentru ca seara inainte sa dormim, imi zice noapte buna, ca e obosit, iar el ramane incontinuare pe internet, si vb cu alte persoane. vreau sa mentionez ca ii pace foarte mult sa flirteze si sa vb cu alte fete, si cred ca mi-am pierdut increderea in el..mi-a zis ca sa fiu mai distanta, mai indiferenta cu el si atunci se va schimba, dar il sufoc prea mult si in felul asta il indepartez. ce sa fac ? da-ti-mi un sfat. oare ma mai iubeste ?


NU te mai iubeste, altfel ramanea langa tine!
Thais13
Postat pe 7 Septembrie 2011 19:40
m-as muta, dar trebuie sa termin facultatea aici in oras :)
kudika430920
Postat pe 9 Septembrie 2011 05:08
crede-ma ca e foarte gelos...imi citeste toate conversatiile...pe unlele le fac intentionat...si imi place cum reactioneaza ....chiar dk nu recunoaste el.../// iar la faza ca nu ma mai iubeste ca ramanea langa mn dk era asa...cred ca s-a gandit la viitor, si ca a profitat de aceasta sansa pe care o astepta de mult, si eu l-am incurajat mult , dar nu credeam ca va fi atat de greu :(
kudika430920
Postat pe 9 Septembrie 2011 05:10
INVENTEAZA CEVA,DA-I 2 PALME SI ARUNCA-I UN "FACI CE VREI" SI INTOARCE-I SPATELE CA SI CUM AI FI SUPARATA
Pudika416607
Postat pe 9 Septembrie 2011 06:55
Corectie: niciunui OM nu-i place sa fie verificat din ora in ora.

Un telefon pe zi ar trebui sa fie de ajuns. Foarte urat din partea lui ca ti-a bagat faza cu flirturile pe net, ceea ce nu rezolva problema ta, ba chiar o accentueaza. Mai bine limiteaza-te la un telefon pe zi in care sa vorbesti cate-n luna si-n stele. Asa din ora in ora ce mesaje-i trimiti "Ce faci acum?" "Pe unde esti?" ?!? Si te mai miri de ce se simte sufocat.

Iar cand spune "de ce n-ai dat nici un semn?" nu o lua ca pe o invitatie sa il suni/mesagiuiesti din ora in ora lol , ci ca pe un semn ca faci ceea ce trebuie
kudika_pudika
Postat pe 9 Septembrie 2011 14:53
De la: kudika430920, la data 2011-09-09 05:10:57crede-ma ca e foarte gelos...imi citeste toate conversatiile...pe unlele le fac intentionat...si imi place cum reactioneaza ....chiar dk nu recunoaste el.../// iar la faza ca nu ma mai iubeste ca ramanea langa mn dk era asa...cred ca s-a gandit la viitor, si ca a profitat de aceasta sansa pe care o astepta de mult, si eu l-am incurajat mult , dar nu credeam ca va fi atat de greu :(


Eu las messsengerul deschis dar pe busy, sa nu-si dea seama ca, de fapt, nu vorbesc cu nimeni, iar daca ma intreaba, fac pe misterioasa, devin evaziva... Vorbim in fiecare zi, dar seara - povestim cum a fost ziua ce s-a incheiat si ne uram noapte bunaaaa
Cand stim ca ne vom intalni, cu o zi doua inainte... mai schimbam cate-un sms scurt in timpul zile, dar numai cu urari si promisiuni romantice
Orice alt gen de control e o exagerare, de ambele parti, dupa parerea mea!
maimai_no1
Postat pe 10 Septembrie 2011 23:19
De la: Pudika416607, la data 2011-09-10 23:33:50iti place sa-l chinui,esti si sadica pe langa obsedata...cand ii plictisiti si va lasa balta umpleti forumul cu povesti lacrimogene si cereti sfaturi



cred ca nu ai inteles nimic... sau, ma rog, ai inteles exagerat! Nu sunt nici sadica, nici obsedata... crede-ma pe cuvant! Cat despre supozitia finala, fii fara grija, am alt loc de dat cu capul, daca ar fi sa se intample...
maimai_no1
Postat pe 11 Septembrie 2011 00:35
De la: Pudika416607, la data 2011-09-11 00:52:51 eeeeeeeeeeeeeeee...daca ai deja varianta de rezervaaaaaaaaaaaa ...de aia te si comporti asa...


Toti avem "variante de rezerva" la forumul Kudika!
Iar n-ai inteles! Dar, lasa, nu-i nimic...
maimai_no1
Postat pe 11 Septembrie 2011 15:47
De la: maimai_no1, la data 2011-09-11 15:47:05
De la: Pudika416607, la data 2011-09-11 00:52:51 eeeeeeeeeeeeeeee...daca ai deja varianta de rezervaaaaaaaaaaaa ...de aia te si comporti asa...


Toti avem "variante de rezerva" la forumul Kudika!
Iar n-ai inteles! Dar, lasa, nu-i nimic...

AM INTELES,MAI,MAI,NR. 1,DACA NU ERA NIMIC ,NU SCRIAI AICI...
Pudika416607
Postat pe 11 Septembrie 2011 16:12
si daca il pierzi ce????? doar nu pierzi printul lu' peste... lasa ca baieti mai sunt pe lumea asta,,,nu-i convine duca-se
steffy91
Postat pe 11 Septembrie 2011 17:23
De la: steffy91, la data 2011-09-11 17:23:27si daca il pierzi ce????? doar nu pierzi printul lu' peste... lasa ca baieti mai sunt pe lumea asta,,,nu-i convine duca-se



Corect!..potrivit principiului ca in natura nimic nu se pierde ci totul se transforma...
maimai_no1
Postat pe 11 Septembrie 2011 18:55
Nu cred ca ideea e sa il faci gelos. E foate probabil ca asta sa il indeparteze si mai mult.
Eu consider ca ar trebui sa faci asa (este doar parerea mea, nu cuvant de lege):

Nu il mai cauta, lasa-l doar pe el sa o faca!

Fii misterioasa, nu incepe sa-i povestesti tot ce-ai facut, incerca sa-l lasi pe el sa puna intrebarile.

Tu nu-l mai intreba despre el si nu-i mai cere detalii, lasa-l pe el sa ti le dea.

Nu ii arata cat esti de afectata, vorbeste normal si nu-l mai lasa sa profite de slabiciunea ta pentru el.

Posibil ca intr-adevar sa il fi sufocat comportamentul tau, s-a speriat si a plecat. Poate nu e suficient de matur emotional sa se implice complet in relatie, sau poate are prea multe alternative iar comportamentul tau ii ridica semne de intrebare si mai cauta si altceva. Tie ti-ar placea sa traiesti cu o persoana atat de posesiva? Crede-ma, te secatuieste de energie. O atmosfera negativa iti da o stare negativa. Poate l-ai speriat, poate e confuz.

Un lucru e cert, trebuie sa-i dai spatiu ca sa isi poata si el da seama ce simte si ce isi doreste cu adevarat. Si, in cazul in care isi vine in fire si vrea sa continuati relatia, promitandu-ti ca se cuminteste, incerca sa pui punct comportamentului acestuia destructiv. Iti face rau tie, dar si relatiei.

Si pentru ca stiu ca e foarte greu sa te abtii, iti recomand sa incepi sa te gandesti la tine, la dorintele tale, la viitorul tau. Ia o foaie si un pix si noteaza-ti calitatile. Descopera-ti vocatia, scoate-ti la iveala talentele, citeste carti de dezvoltare personala, despre stima de sine, despre relatii, urmareste un film bun, ieisi cat mai mult cu prietenii, socializeaza, cunoaste oameni noi, ia-un un animalut, mergi la dans. Mentine-te activa!
Ocupa-ti timpul cu activitati care iti plac, hraneste-ti sufletul, invata sa te ierti, sa iti vezi frumusetea si sa te iubesti. Pentru ca daca nu o faci tu, atunci cine o poate face il locul tau?

ArtaEducatiei
Postat pe 17 Septembrie 2011 01:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despartire din cauza banilor... 24 De la: lempika 2 Decembrie 2010 10:26
sa lupt pentru el sau sa ma resmnez:nu ma merita? 63 De la: ianna05 17 August 2010 08:01
AM NEVOIE DE UN SFAT 37 De la: i_andra 29 Octombrie 2009 10:22
sdsf 4 De la: fel 25 Mai 2010 21:01
ma simt atit de pierduta,,, :( 22 De la: dandanaua_reloaded 22 Martie 2011 09:28