Setari Cookie-uri

Vreau sa stiu si parerea vostra.

As vrea sa stiu si parerea voastra sincera cu privire la ce e de facut in relatia mea cu iubitul meu. Suntem impreuna de un an si ceva, timp in care am ajuns sa ne cunoastem destul de bine. Toate bune si frumoase pana aici, sa zicem, problema e urmatoarea: el daca face ceva, i se pare in regula, ca nu a facut nimic gresit, eu daca fac exact acelasi lucru, se supara, ca de ce am facut asa?...Cand incerc sa-i explic ca si el a facut la fel, cauta scuze patetice, care, daca le iei la "puricit" nici macar nu prea au sens cu situatia initiala. Problema de fapt e ca nu are incredere in mine, doar din simplul fapt ca nu are incredere in fete in general, iar eu am incredere deplina in el. Ce vreau sa ma lamuriti: cum sa fac sa rezolv mica problema legata de suparare...cum sa-i explic ca nu-s motive de cearta si daca puteti sa dati si niste sfaturi legate de incredere..mi-ati fi de mare ajutor.
iuky_tia
Postat pe 4 Septembrie 2011 15:20
Asa dupa cum l-ai descris nu pare fi decat un baietel rasfatat, care mai are inca mult de crescut, mai ales la minte. Eu zic ca ar fi bine sa....

...learn the dump force. Thrust me it's in you

[img]http://2.bp.blogspot.com/-hohp-zAqDuw/Tckh5IgyTmI/AAAAAAAABWI/UX_9QGxjWak/s1600/funny-dog-pictures-let-the-force-be-with-you.jpg[/img]
Gelico
Postat pe 4 Septembrie 2011 15:57
Stai asa ca nu am inteles. Cum de nu mai are el incredere in tine? Increderea intr-un om nu dispare de pe o zi pe alta, trebuie sa faci ceva grav sa ii zdruncini imaginea despre tine. Asa ca, daca nu mai are incredere in tine, inseamna ca stie el de ce. Si cand un om si-a pierdut increderea in alt om, cu greu o recastiga. Cel putin asa e la mine.
Eva32
Postat pe 4 Septembrie 2011 19:16
Sa-i treaca supararea? Ignora-l cand se supara aiurea. Fara misto. Cu cat acorzi mai multa importanta supararii lui nefondate, cu atat ii vei da motiv sa se supere si pe viitor/sa ramana suparat. Ca la copii, exact ca la copii.
kudika_pudika
Postat pe 4 Septembrie 2011 22:24
De la: iuky_tia, la data 2011-09-04 15:20:50As vrea sa stiu si parerea voastra sincera cu privire la ce e de facut in relatia mea cu iubitul meu. Suntem impreuna de un an si ceva, timp in care am ajuns sa ne cunoastem destul de bine. Toate bune si frumoase pana aici, sa zicem, problema e urmatoarea: el daca face ceva, i se pare in regula, ca nu a facut nimic gresit, eu daca fac exact acelasi lucru, se supara, ca de ce am facut asa?...Cand incerc sa-i explic ca si el a facut la fel, cauta scuze patetice, care, daca le iei la "puricit" nici macar nu prea au sens cu situatia initiala. Problema de fapt e ca nu are incredere in mine, doar din simplul fapt ca nu are incredere in fete in general, iar eu am incredere deplina in el. Ce vreau sa ma lamuriti: cum sa fac sa rezolv mica problema legata de suparare...cum sa-i explic ca nu-s motive de cearta si daca puteti sa dati si niste sfaturi legate de incredere..mi-ati fi de mare ajutor.


In primul rand,este de un egoism exarcebat si faptul ca nu accepta de bun, decat ceea ce face el,ar trebui sa te puna pe ganduri!De ce nu are incredere in tine?Dar, in el are suficient de multa incredre,astfel incat sa nu mai faca pe "marele barbat" in fata ta?Daca nu accepta si parerea celei ce se afla langa el,nu merita sa-ti consumi energia in disutii inutile,fara rost!Increderea se obtine greu,cu rabdare si cu oarecare sacrificii.Aveti rabdare unul cu celalalt,nu dati apa la moara unor teme de discutii puerile,testati-va limitele cu ingaduinta si cu multa iubire.Si el sa lase din egocentrism si sa incerce sa fie mai aproape de tine!Cred ca nu te iubeste suficient de mult,astfel incat sa te accepte si cu opinii proprii,chiar daca nu sunt pe aceeasi lungime de unda cu ale lui!Deci,trebuie multa,multa "rabdare si tutun",vorba romanului!Bafta in conciliere!
RAINBOWLADY
Postat pe 4 Septembrie 2011 22:32
De la: iuky_tia, la data 2011-09-04 15:20:50As vrea sa stiu si parerea voastra sincera cu privire la ce e de facut in relatia mea cu iubitul meu. Suntem impreuna de un an si ceva, timp in care am ajuns sa ne cunoastem destul de bine. Toate bune si frumoase pana aici, sa zicem, problema e urmatoarea: el daca face ceva, i se pare in regula, ca nu a facut nimic gresit, eu daca fac exact acelasi lucru, se supara, ca de ce am facut asa?...Cand incerc sa-i explic ca si el a facut la fel, cauta scuze patetice, care, daca le iei la "puricit" nici macar nu prea au sens cu situatia initiala. Problema de fapt e ca nu are incredere in mine, doar din simplul fapt ca nu are incredere in fete in general, iar eu am incredere deplina in el. Ce vreau sa ma lamuriti: cum sa fac sa rezolv mica problema legata de suparare...cum sa-i explic ca nu-s motive de cearta si daca puteti sa dati si niste sfaturi legate de incredere..mi-ati fi de mare ajutor.
Incepe prin a nu mai fi o fufa fiindca gesturile si glumele facute de catre un barbat nu au acelasi inteles moral daca sant facute de catre o femeie !!!!
cristinxxx
Postat pe 4 Septembrie 2011 22:38
De la: iuky_tia, la data 2011-09-04 15:20:50As vrea sa stiu si parerea voastra sincera cu privire la ce e de facut in relatia mea cu iubitul meu. Suntem impreuna de un an si ceva, timp in care am ajuns sa ne cunoastem destul de bine. Toate bune si frumoase pana aici, sa zicem, problema e urmatoarea: el daca face ceva, i se pare in regula, ca nu a facut nimic gresit, eu daca fac exact acelasi lucru, se supara, ca de ce am facut asa?...Cand incerc sa-i explic ca si el a facut la fel, cauta scuze patetice, care, daca le iei la "puricit" nici macar nu prea au sens cu situatia initiala. Problema de fapt e ca nu are incredere in mine, doar din simplul fapt ca nu are incredere in fete in general, iar eu am incredere deplina in el. Ce vreau sa ma lamuriti: cum sa fac sa rezolv mica problema legata de suparare...cum sa-i explic ca nu-s motive de cearta si daca puteti sa dati si niste sfaturi legate de incredere..mi-ati fi de mare ajutor.







... generatia coca cola (baietzei si fetitze) ... ar trebui sa fiti inchisi in custi separate si fara televizor si reviste ( ) ... pina la 30 de ani ... sa invatati in liniste ce inseamna sa fii o persoana sociala ... si apoi sa fi se dea drumul la imperecheat ... cu acte in regula ... va faceti rau din prea mult bine si pina sa invatati ceva v-ati acrit complet ...

... in alta ordine de idei ... cind nu e vorba de incredere intre voi ... nimic nu e ... nu stiti cum sa o capatati si nici nu vi se acorda ... asa ati fost educati de unii mai purii sau de niste ''vedete'' penibile din media ... sint putine sfaturi de dat in cazuri din astea pentru ca sint multe detalii care influentzeaza efectul unei actiuni sau al alteia ... in principiu daca esti sanatoasa la cap si esti sigura ca este vorba de rea vointza din partea lui ai putea sa o termini cu el ... dar poate e si varianta ca ceea ce crezi tu ca e exact sa fie ... aproape exact si fara sa intelegi ce faci ...
marco918
Postat pe 4 Septembrie 2011 22:52
De la: cristinxxx, la data 2011-09-04 22:38:13
De la: iuky_tia, la data 2011-09-04 15:20:50As vrea sa stiu si parerea voastra sincera cu privire la ce e de facut in relatia mea cu iubitul meu. Suntem impreuna de un an si ceva, timp in care am ajuns sa ne cunoastem destul de bine. Toate bune si frumoase pana aici, sa zicem, problema e urmatoarea: el daca face ceva, i se pare in regula, ca nu a facut nimic gresit, eu daca fac exact acelasi lucru, se supara, ca de ce am facut asa?...Cand incerc sa-i explic ca si el a facut la fel, cauta scuze patetice, care, daca le iei la "puricit" nici macar nu prea au sens cu situatia initiala. Problema de fapt e ca nu are incredere in mine, doar din simplul fapt ca nu are incredere in fete in general, iar eu am incredere deplina in el. Ce vreau sa ma lamuriti: cum sa fac sa rezolv mica problema legata de suparare...cum sa-i explic ca nu-s motive de cearta si daca puteti sa dati si niste sfaturi legate de incredere..mi-ati fi de mare ajutor.
Incepe prin a nu mai fi o fufa fiindca gesturile si glumele facute de catre un barbat nu au acelasi inteles moral daca sant facute de catre o femeie !!!!









... buna ''gluma'' !!! ... nu stiam ca gesturile si glumele ''masculilor'' au alta morala decit ale femeilor ...
marco918
Postat pe 4 Septembrie 2011 22:55
De la: marco918, la data 2011-09-04 22:55:16
De la: cristinxxx, la data 2011-09-04 22:38:13
De la: iuky_tia, la data 2011-09-04 15:20:50As vrea sa stiu si parerea voastra sincera cu privire la ce e de facut in relatia mea cu iubitul meu. Suntem impreuna de un an si ceva, timp in care am ajuns sa ne cunoastem destul de bine. Toate bune si frumoase pana aici, sa zicem, problema e urmatoarea: el daca face ceva, i se pare in regula, ca nu a facut nimic gresit, eu daca fac exact acelasi lucru, se supara, ca de ce am facut asa?...Cand incerc sa-i explic ca si el a facut la fel, cauta scuze patetice, care, daca le iei la "puricit" nici macar nu prea au sens cu situatia initiala. Problema de fapt e ca nu are incredere in mine, doar din simplul fapt ca nu are incredere in fete in general, iar eu am incredere deplina in el. Ce vreau sa ma lamuriti: cum sa fac sa rezolv mica problema legata de suparare...cum sa-i explic ca nu-s motive de cearta si daca puteti sa dati si niste sfaturi legate de incredere..mi-ati fi de mare ajutor.
Incepe prin a nu mai fi o fufa fiindca gesturile si glumele facute de catre un barbat nu au acelasi inteles moral daca sant facute de catre o femeie !!!!









... buna ''gluma'' !!! ... nu stiam ca gesturile si glumele ''masculilor'' au alta morala decit ale femeilor ...
..stii acum sau....de'acum,defapt stiai dintotdeauna !!!!
cristinxxx
Postat pe 4 Septembrie 2011 23:00
si mie mi se intampla la fel!cred ca cel mai bine ar fi sa nu te mai chinui sa ii explici o sa-l deranjeze mai rau pt ca e obisnuit sa ii explici faza de multe ori sa ii aduci argumente,cand o sa vada ca nu mai faci asta poate o sa realizeze mai bine ca greseste!poate in sinea lui isi da seama dar uneori(cam intotdeauna)barbatii nu recunosc atunci cand gresesc datorita orgoliului prostesc masculin!
alyceee
Postat pe 5 Septembrie 2011 15:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
3 ani frumosi dar acum vrea sa fie singura 63 De la: alish23 24 Februarie 2011 16:31
Sunt casatorita si totusi singura!! 53 De la: kudika445445 25 Decembrie 2011 11:34
Diferenta de varsta intr-o relatie... 18 De la: kudika_25639 1 Februarie 2013 22:40
O pot recastiga inapoi? 23 De la: kudikroxy 6 Aprilie 2010 01:50
CE SA MAI FAC? 246 De la: ironia 22 Februarie 2011 11:10